ПРОБЛЕМИ С БЪБРЕЦИТЕ И ПИКОЧНИТЕ ПЪТИЩА-10

  • 58 932
  • 304
  •   1
Отговори
# 255
  • Благоевград
  • Мнения: 331
.........Ако някой знае нещо повече за инфектотримеда нека сподели.
Има доста пикано за него по-нагоре в темите. Пуснете в търсачката и ще ви препрати. Това всъщност е пречистен вариант на суметролим. Имаше и доста майки, които го предлагаха като останал и в излишек.

# 256

м/у дрУгото който иска имам лекарски справочник в електронен вид. uКойто иска да ми пише на скаайпа pc_sistemi

# 257
  • Габрово
  • Мнения: 94
Благодаря на всички ви!!! Сега съм го спряла временно,да видим дали ще бактеряса отново и тогава ще питам докторката за това немското лекарство. Пък и нали ще ходим през лятната ваканция при Кънчев-може той да предложи нещо друго. Дано само да няма бактерии пак.Simple Smile

# 258
Здравейте на всички...Искам да подкрепя pc_sistemi във връзка със съветите които ви е дал по горе за добър уролог в София...И аз като pc_sistemi съм с абсолютно същата диагноза Екстрофия на пикочния мехур...Става въпрос за тежка вродена аномалия на пикочен мехур и коремна стена...От бебета и до днес единственият човек който ни помага и знае за какво става въпрос като цяло в урологията това е Д-р Чаначев...  pc_sistemi е посочил неговите кординати по горе във форума,но мога да ви гарантирам че по добър уролог надали има в цяла София...На който му е необходим такъв аз също ви препоръчвам Д-р Чаначев...ЦЕЛУВКИ на всички...И късмет,здраве и щастие...
pc_sistemi целувки много и за тебе,страшно много те обичам...

# 259
  • хасково
  • Мнения: 378
Здраейте!
Ние бяхме в София при доц.Лилова,разминахме се с приемането в болница,както ме изплашия нашия педиатър.Проблем има,но за сега не е необходимо да се прави операция.Викат ни след два месец,отново за сега трябва да му направим стерилна и обикновенна урина и съм в голяма чуденка как да му взема урината и то стирилната?Бихте ли ме посъветвали?А за обикновенната тук педиатърката каза,да съм сложила памук в памперса и после да о изцедя.Така ли да го направя според вас,дали ще се получат обективни резултати?Поставиха ни диагноза дилатация на пиелоне в дясно,което нищо не ми говори...В нета намерих,че дилатация е разширение,само това.Лилова,каза,че сме нямали проблем с левия бъбрек...и пак съм притеснена...Незная вече...какво да си мисля.За хернията ни казаха да я оперираме още сега да не чакаме,но мен ме е страх толкова в малък, поне да стане на годинка.Според нашата педиатърка нямало проблем да изчакаме,просто незная на кого да вярвам вече...

# 260
  • Мнения: 93
 Здравей,stankova82!
 На мен също ми се наложи да вземам стерилна урина на дребния преди време. Предварително без да пипам шишенцето за стерилна урина пробих една дупка в лепенка и така застопорих контейнерчето,измих му  много добре пишлето с топла вода и сапун, след това без да го подсушавам залях с риванол и вкарвайки му пишлето е контейнера залепих прастирчето за малкия. И така го държах докато се изпишка.
 Дано да съм помогнала Simple Smile

# 261
  • Мнения: 42
За хернията ни казаха да я оперираме още сега да не чакаме,но мен ме е страх толкова в малък, поне да стане на годинка.Според нашата педиатърка нямало проблем да изчакаме,просто незная на кого да вярвам вече...
Ако става въпрос за пъпна херния, мисля че е мнооого малко детето. Мисля че такава операция е добре да се направи след 3г. възраст /това е което зная, пък и имам 3 познати деца с такъв проблем и си изчакват/. Освен това при момчетата е много по-често срещано и в ранните месеци първото което се пробва е да се притиска пъпчето навътре и да се залепя с левкопласт /най-добре да ти покаже доктор как се прави/. В много случай само с това залепяне се оправя проблема. Това е което зная, НО посъветвай се с коремен детски хирург. И при нас имаше подобни съмнения...
За стерилните торбички са ти обяснили  Hug

# 262
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
За да е стерилна урината трябва да се вземе от средата на пишкането а пишока да е измит добре преди това. Освен това се взима сутрешната урина защото тя е най-дълго престояла и ако има бактерии е имало време да се развият. Тази работа с памука я забрави. На мен в лабораторията даже са ми се карали че много клатя шишенцето с урината и няма да покаже реални резултати.
Ти можеш да си вземеш урината както искаш обаче после ако покаже някакви бактерии нервите и притесненията откъде са тези бактерии са си за твоя сметка. Знам че е много трудно да се вземе урина от малко дете защото аз взимам всеки месец. Докато беше малък Марти превехме с мъжа ми следното: вечерта го измиваме добре с многобледорозов разтвор на калиев перманганат. Сутринта го събуждаме и бързо го водим в банята над мивката. Мъжа ми го държи да пишка а аз чакам с шишето. Не винаги пишка веднага така че поиваме пишока с вода, пускаме вода да тече и т.н каквото се сетим за да се изпишка. Като започне да пишка изчаквам да пусне малко и тогава слагам шишето.

# 263
  • хасково
  • Мнения: 378
Резултатите от нашата урина са следните от обикновенната урина,казаха от лабораторията,че всичко било в норма има 1-2 левкоцита и плоски епит.клетки(незнам дали е нормално все пак),но получените резултати от стерилната са:Изолирани микробни видове -смесена gr-  и gr+ флора.Микробно число на двете урини е 10 на 4,а на едната пише под 10 на 4,като на втората урина има подчертана оценка несигнификантна.От лабоаторията нищо не ми казаха,скараха ми се буквално,че съм вземала урина в стерилните найлонови пликчета(като,че ли им бяха залепени устите,аз 4 дни ходя да давам урина така ли не се сетиха да ми кажат,че тези пликчета дават отклонения #2gunfire),който ги дават за деца и затова са се получили такива неконкртни резултати.Казаха тази седмица да съм се опитала да му взема в стерилни шишета и да си платя 36 лева ,защото надали педито пак щяла да ми даде направление.С една дума бяха доста нагли...
Моля Ви коментирайте нашите резултати!Благодаря предварително!

# 264
  • хасково
  • Мнения: 378
Pate,за съжаление става въпрос за ингвинална херния в ляво,която Лилова каза,още сега ад оперираме.

# 265
Резултатите от нашата урина са следните от обикновенната урина,казаха от лабораторията,че всичко било в норма има 1-2 левкоцита и плоски епит.клетки(незнам дали е нормално все пак),но получените резултати от стерилната са:Изолирани микробни видове -смесена gr-  и gr+ флора.Микробно число на двете урини е 10 на 4,а на едната пише под 10 на 4,като на втората урина има подчертана оценка несигнификантна.От лабоаторията нищо не ми казаха,скараха ми се буквално,че съм вземала урина в стерилните найлонови пликчета(като,че ли им бяха залепени устите,аз 4 дни ходя да давам урина така ли не се сетиха да ми кажат,че тези пликчета дават отклонения #2gunfire),който ги дават за деца и затова са се получили такива неконкртни резултати.Казаха тази седмица да съм се опитала да му взема в стерилни шишета и да си платя 36 лева ,защото надали педито пак щяла да ми даде направление.С една дума бяха доста нагли...
Моля Ви коментирайте нашите резултати!Благодаря предварително!
По повод резултатите-наистина пликовете се ползват предимно за обикновена урина,а на вашата обикновена резултатът,според това,което знам е в норма.А стерилната трябва да повториш,по принцип когато резултатът е под 10/5 не се предписва лечение.В лабораторията,която нося аз, когато резултатът е съмнителен винаги ми предлагат повторно изследване БЕЗ ново направление,а със старото,дори ми дават безплатно още едно шишенце.Успех и бъди силна,моя съвет е да смениш лабораторията.

# 266
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
stankova82, прочети това което съм написала точно над последния ти пост и вземи нова урина на детето.

# 267
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 774
момичета, имате ли идея, какво значи: " долно граничен размер на ляв бъбрек, без делатация на кухинната система"  . newsm78
Това ми е написала доц. Лилова в амбулаторния лист.

# 268
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Здравейте,
Искам да попитам дали сте чували за "хидро полиниефрит", може и да греша при изписването и да е нещо подобно. Става въпрос за детенцето на моя колежка. Докторите тук са и казали, че е много сериозно и е нужна операция. Нейната приятелка и е казала, че има познато дете с такава диагноза, на което са правели операция в Белгия и в България не се правела такава операция.
Майката е много притеснена.
Помогнете, моля, с повече информация и насоки  Praynig
Благодаря предварително !

# 269
Здравейте,
Искам да попитам дали сте чували за "хидро полиниефрит", може и да греша при изписването и да е нещо подобно. Става въпрос за детенцето на моя колежка. Докторите тук са и казали, че е много сериозно и е нужна операция. Нейната приятелка и е казала, че има познато дете с такава диагноза, на което са правели операция в Белгия и в България не се правела такава операция.
Майката е много притеснена.
Помогнете, моля, с повече информация и насоки  Praynig
Благодаря предварително !

Кажи на твоята колежка да отиде в софия в Пирогов детска урология и да потърси д-р Светослав Чаначев. Той е най-добрия детски уролог на балканския полуостров.
Само той лекува най-сложната диагноза в урологията - екстрофия на пикочния мехур
И при него са идвали деца от чужбина да се лекуват

Можеш да кажеш на колежката ти да се свържи с мен по скайп pc_sistemi да и разкажа за доктора. Във форма има още 2 пацеинта на чаначев с екстрофия на мехура, които се лекуват при него.

Общи условия

Активация на акаунт