АВГУСТовските мъничета се крият в най-щастливите момичета

  • 10 799
  • 269
  •   1
Отговори
# 75
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Това за срещата аз го предложих преди една, две теми. Съгласна съм и ще дойда с удоволствие.

ani_d , и аз разбрах на Коледа, а като гледам и термините ни са сходни.

# 76
  • софия
  • Мнения: 495
Аз също съм ЗА среща HugДайте да се организираме и да се видим Peace
Аз пък знаех още края на Ноември,преди да ми закъснее.Доста поработихме с мъжО и бях сигурна,че се е получило LaughingПри нас за щастие винаги се е получавало от първият опит.

# 77
  • Мнения: 1 266
относно ФМ - и аз четох по форумите и в и-нет-всъщност тук за първи път чух за това и не знам дали да си направя, при положение, че лекарката ми нищо не каза- само ми каза да й звънна в 17та г. седмица ако не се лъжа за да отида да си направя БХС. за ФМ нищо newsm78 #Crazy
да си правя или не??? как да разбера- щем не е задължително...котка марта е права, че твърде много изследвания могат да те побъркат, но ако е по-добре да отида...ама няма кой да ми каже. ще взема като се обадя на лекарката да я питам трябва ли и кога.

Направо издивявам като чуя, че "лекарят трябва да знае". Лекарите са хора, а не полу-богове в бяло и техните мнения по този въпрос са точно толкова субективни и основани на някакви лични мнения, колкото и нашите. Това може да го реши само всяка жена за себе си, след като се информира.

За БХС - Ето тази статия (от първа страница) е доста смислена.

"Ако сте избрали да направите този тест, важно е да разберете, че положителни или патологични резултати не означава със сигурност, че имате проблеми! Факт е, че само около 10% от жените с патологични резултати раждат деца с вродени дефекти. Като цяло, патологичните резултати означават само, че трябва да проведете допълнителни изследвания, като ултразвуково изследване или амниоцентеза, за да сте сигурни."

Разбира се, колкото по-голям е изчисленият риск, толкова по-вероятно е наличието на някакъв проблем. И все пак - когато си правиш такъв тест, трябва да знаеш защо си го правиш. Трябва да знаеш, че той изчислява вероятност, а не поставя диагноза. И че ако изчисленият риск е висок, това води след себе си амниоцентеза, чрез която да се направи генетично изследване на плода, което вече има около 99% сигурност. Амниоцентезата крие 0,5-1% риск от спонтанен аборт/преждевременно разждане. А това е едно от сто бебета, все пак.

Тоест, преди да хукнеш да си правиш БХС, трябва да си наясно какво те очаква и какво ще правиш, в случай, че ти изчислят висок риск. Трябва предварително да знаеш дали това означава за теб прекъсване на бременността.

Лично за мен: Световната здравна организация препоръчва БХС при възраст на майката над 35 години. За мен синдромът на Даун не е повод за прекъсване на бременността, така че изобщо не съм се замисляла дали да си правя това изследване.

За Фетална морфология - препоръчва се от СЗО на всички бременни около 20 г.с. Това изследване може да диагностицира редица заболявания на всички органи и системи - сърдечни дефекти, бъбречни заболявания, заболявания на Централната нервна система, външни малформации, каквото се сетиш.

За мен това изследване е смислено и трябва да се препоръчва на всички бременни.

Колкото до нухалната транслуценция - по идея това изследване не е сложно и трябва да може да се прави от всеки гинеколог, който работи с ехограф. Тъй като това не е така, то се предлага под формата на "ранна диагностика" от няколкото специалисти в София (и сигурно големите окръжни центрове в страната). Според мен важи същото, както за БХС - тъй като изследването само поражда съмнение, а не дава диагноза и трябва да бъде последвано от други, инвазивни методи с повишен риск от спонтанен аборт.


Това наистина беше последният път, когато казвам нещо по въпроса.
Моля ви, вземайте информирани решения. Знайте, когато си правите някакво изследване, какъв е неговият смисъл и какви могат да са евентуалните последствия. Не се задоволявайте с "моят доктор така каза". Не е толкова трудно да прочетеш две статии и да се информираш. После ще се чувстваш по-сигурна и ще можеш да аргументираш решението си.

Лично за себе си съм решила да си правя възможно най-малко изследвания. Така или иначе всеки месец ме гледат на ехограф, ще си направя една ФМ и задължителните кръв, урина, микробиология. През останалото време ще се радвам, че съм бременна и ще гледам да живея, колкото се може по-нормално.

Снощи ходих на вечеря с колеги и направо се родих. Биричка, докторски хумор, мръсни вицове Mr. Green Вярно, че в нашата клиника е много натоварено и във всеки един момент Бърза помощ може да докара нещо страшно и спешно, ама на мен ми липсва адреналинът и се разплувам вкъщи. Още малко и се връщам  Simple Smile

# 78
  • софия
  • Мнения: 495
Добавих линкове на он-лайн магазини за деца Peace

# 79
  • Мнения: 92
Добро утро и от мен!Липсвах вчера цял ден,бях на преглед ,после по магазините,после на кафе и хапнахме ...страхотно си изкарах!
Бебо е добре,пораснал е и ми изписа само желязо,по едно шишенце от 4 мг(течно)на ден.Калцй на хапчета които се дъвчат и са с вкус на портокал ,и са отврат как ще го дъвча незнам.Каза че нямам нужда от нищо друго като витамини.
Направи 3 снимки на бебо,еднана главата,на тялото и другата на дупето.И с тези снимки и какви ли не писаници ме прати на кръвни.Синдрома на Даун...леле кат се шашнах ,си помислих че нещо е видял и затова ме праща,защото с дъщеря ми не съм правила.УСПОКОИ МЕ и каза че по принцип се препоръва на жени след 30те,но е хубаво всяка една да прави.Та сега ще слизам да давам кръв.
Спеше бебо когато ме гледа на ехограф,и се наложи да го събуди за да му види дупето,гладах и аз ама нищо не видях.Каза че на ФМ ще ми кажат с сигурност какъв е пола,а аз така се взирах за "пишок',ама на не видях нищо Mr. Green
Стига че се поувлякох и трябва да ставам.Хайде чао засега,и после пак се включвам Hug

# 80
  • Мнения: 38
Добро утро, момичета! Как сте днес? Само да вметна, че в миналата тема също добавях някои интересни линкове и някъде по средата го има сайтът на Д-р Марков (сега го има два пъти - по средата и в края). Деси, ако искаш - раздели линковете с по 1 празен ред да са по четливи. Те си бяха разделени, ама аз уж да пестя място и така го направих.

За среща съм съгласна, на мен също ще ми бъде интересно да се запознаем лично.

А за забременяването: не сме бебеправили. И миналата година и тази, дойде един момент, в който започнах да се замислям за бебе и още преди да съм решила - то вземе че стане. Предполагам, че става така, защото от много мислене и решавам, че точно сега не му е времето. Та точно затова съм щастлива, че не изчака "да му дойде времето". А как му казах на милия: Аз усещах нещо  Sick още преди да ми закъснее и преди да си направя теста, но като му подмятах нещо и той не се усещаше и не предполагаше. Две седмици преди да разбера, бях служебно на София за цяла седмица. На мен цял живот никога не ми е идвало по-късно от 26-я ден (само при предишните ми бременности). И така на 28-я вече бях почти сигурна. Взех си тест и реших да му го покажа, само ако е  EFP. Но вечерта ме ядоса като ми каза, че не може да има нещо, освен ако не е от София и аз побеснях и като го направих му го треснах под носа. Естествено от негова страна беше на майтап това за София, защото изобщо не очакваше, че може да има нещо, но важното е, че беше по-щастлив и от мен дори.

А сега отивам да разглеждам новите добавени линкове за детските магазини. Лек ден и много, много настроение! Joy

# 81
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Добро утро, момичета.
При нас гледам е слънчево и ми се струва, че не духа и мисля да излизаме на разходка с малката. Пожелавам ви лек и успешен ден, изпълнен със слънчеви емоции. Grinning

# 82
  • Мнения: 26
Котката Марта  подкрепям те на 100%

Преди 10 г когато бях бременна с дъщеря ми, подобни изследвания не се правеха. Ходех в частния кабинет на Мазнейкова, за да ме гледат поне на ехограф. За сметка на това обаче бях спокойна и щастлива бременна и въпреки стрса от катастрофата, която направихме като бях в 8 месец, родих едно прекрасно, спокойно и усмихнато бебенце, което проплакваше само когато е гладна.
 Сега при всичката литература, интернет, форуми и т.н., които са пълни с информация и съвети относно това какво, защо, как и прочие   съм толкова стресирана и уплашена дали всичко ще е наред, че честно казано предпочитам да си слушам доктора и да игнорирам съветите. Единственото което с нетърпение чакам да направя е 3Д ехограф, нещо което преди 10г нямаше Simple Smile
 
Изживейте бременноста си щастливи и спокойни, защото това няма кой да ви го върне после, а всяка бременност е различна и като усещания newsm51

Желая Ви успешен ден!  Hug

# 83
  • Мнения: 428
Здравейте момичета Heart Eyes
Не съм писала тук близо месец и съм пропуснала почти 3 темички... но имах много гадничко преживяване и трябваше да пазя леглото. Слава Богу вече всичко е наред, но май ще си изкарам бременността в болнични Sad
Гледам, че доста сте спорили за различните изследвания. Лично аз миналия петък бях на БХС и утре ще отида да си взема резултатите, а на 12 март съм на ФМ при д-р Димитрова във Фемина. Това са двете изследвания които гинекологът ми ме посъветва да направя извъм стандартните които той ми пуска, и с които ще приключа. Не смятам да се обременявам с излишни страхове и притеснения, и без това моите са в повече.

# 84
  • софия
  • Мнения: 495
Ха добро утро Hug
Нещо от няколко дни не ми харесва атмосферата в темичката ни NaughtyНедейте така,който има желание да отговаря,който няма,просто да подминава въпросите Hug
Я сега кажете-мислите ли да ходите на училище за бременни?На мене май ми се ходи,не толкова,че ще науча нещо ново,а може после да идем някъде на раздумка?Има ли желаещи?
Също така мисля като се постопли да направя една обиколка на болниците,да разгледам какво ново LaughingТам също ще се радвам на компания  bouquet
valeni махнах втория линк за Марков,уж гледах дали го има,ма съм го пропуснала ooooh!
tsvetelinka и аз ще пия калций,че нещо много ме болят ставите,особено на коленете Confused
meranda то всъщност допълнителните изследвания са само това-БХС и ФМ
Лек и усмихнат ден и от мен и по-малко негативни емоции  bouquet

# 85
  • Лондон
  • Мнения: 56
Ани-Д - Разделението с гугула беше на знаещи чужди езици и незнаещи такива. Това че си го приела като натякване за местоположението ми е израз на твой личен проблем с това.  Вярвай ми, в Лондон има хиляди българи които не знаят грам чужд. И обратното. Вярно е, че вече на книга сме в Европа, но ако ще влизаме там като равни е време да се избавим от провинциалния комплекс....  Едва ли ако бях казала че има гугъл на френски някой там щеше да го приеме накриво.

За изледванията – аз също мисля да си направя минимума – стандартните 3. Струва ми се че в България изледването на бебето и раждането със секцио (както всичко друго – телефони, коли, т.н.) почва да става символ на статус. Може и да греша.... Така ли е според вас?

Колкото до писането във форума – всеки да си пише за каквото си иска... свободен форум е. Просто ми се искаше да попишем на по-интелектуални и слънчеви теми - какво се случва с нас, какво чувстваме... Все пак трудните 12 седмици минаха – вече може да се отпуснем. Съжалявам, че сте го приели като заяждане.

# 86
  • софия
  • Мнения: 495
За изледванията – аз също мисля да си направя минимума – стандартните 3. Струва ми се че в България изледването на бебето и раждането със секцио (както всичко друго – телефони, коли, т.н.) почва да става символ на статус. Може и да греша.... Така ли е според вас?
Не мисля,че загриженоста ми за здравето на бъдещото ми дете е символ на някакъв статус.Все пак живеем във време в което според мен е грехота да се подхожда лекомислено към тези неща.За съжаление домовете са пълни с изоставени и увредени деца,което  при по-добра информираност би могло не да се избегне(за съжаление),но поне да се намали.Нашите баби са раждали и на полето,но аз не мисля да го правя(това беше лирично отклонение) Laughing
Нека всеки за себе си прецени какви изследвания да си направи за да се чувства спокоен Peace
А сега не мога да не се похваля-имаме си нова кола-комби,семейна JoyЧе инак малко трудно ще събирам домочадието Laughing

# 87
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Eya, всички потребители на интернет знаем Гугъл на какви езици е... Но стига толкова по тази тема. Не съм искала да се стига до такива разговори, но понякога такива неща дразнят, и ето ти пак си позволяваш да използваш констатации , които едва ли са нужни тук /относно провинциалния комплекс имим предвид, не забравяй все пак от къде си тръгнала/, а колкото до личните проблеми които споменаваш, едва ли имам такива и не знам от къде достигна до такива изводи.
Иначе съм абсолютно съгласна с теб относно нещата които следва да споделяме, относно  "по-интелектуални и слънчеви теми - какво се случва с нас, какво чувстваме.." Все ак бременността е един от най-хубавите периоди вживота на жената.
 Laughing Пък и днес е едно страхотно слънце в Бургас, така че ви пращам на всички много слънчеви усмивки. Laughing

# 88
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Деси, честита нова придобивка и безпроблемно шофиране.

# 89
  • Мнения: 225
Честита на Деската Hug, честито и на всеки, кой за каквото има да се хвали, не можах да изчета всичко Heart Eyesнещо съм и разсеяна. Аз съм що годе ок. Нещо още ми се гади и то вечерно време, направо докато се прибера в къщи имам чувството, че ще пукна. И все в трамвая ми става лошо Sick, хем винаги гледам да седна и от спирката до нас съм като пияна кокошка, а натам, а насам по тротоара, добре че сме близо. Кво е туй чудо newsm78 дано преминава вече. И аз като няколко майчета преди време чакам с нетърпение да изляза от 3-тия постоянен месец,е ... още малко остана.
ОООО щях да забравя да питам, ей сега забелязах, понеже влязох в сайта на Марков да видя тел., да си запиша час и гледам те двама Crazy За Димитър обаче разбрах, че става дума, така ли е Embarassed Те май са братя доколкото подразбирам, пък и да ги обърка човек, биографията им е доста интересна и на двамата, пък и годинките са им добри:flutter: newsm03 с кеф да отидеш на преглед.
Хахахахаха майтап малко да стане, да разведрим обстановката, пожелавам ви наистина ведро настроение, погалете си коремчетата, както винаги съветна Валенката, идва пекрасно време - пролет, слънчице, разходки, след нея още по-прекрасни моменти (появата на бебчетата ни), бъдете щастливи, обичани и много, много здрави най-вече.

P.S Нека все пак някой ме просветли по въпроса за докторите Маркови - за Димитър става дума нали Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт