Поредната идиотщина в Шейново

  • 5 403
  • 86
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 019
Толкова съм ядосана, че направо не знам от къде да започна. Twisted Evil Няма ли да се образоват най-накрая докторите в България?!
На 7 февруари се роди племеничката ми и днес в 12ч. отиваме в Шейново да присъстваме на изписването. В 13,30 ни казват, че бебето е свалило 400гр., обезводнило се е и няма да го изпишат, ще го включват на системи. Питаме доктора, който е израждал майката защо чак сега ни казват, в рамките на 2 часа ли е свалило тези килограми, а той се оправдава, че в болницата педиатрите имали порочната практика да не информират майката ежедневно за състоянието на бебето, а само когато тя лично отиде да се поинтересува. Отиваме при педиатъра и той ни казва, че вчера майката е била предложена за изписване, а не бебето. Преди половин час му донесли резултатите за детето и той е категорично против да се изпише. Добре де - питам аз - вие не следите ли ежедневно бебета? Как сте допуснали да се обезводни, защо не взехте мерки да не се стига до това? Отговора беше, че майката е виновна, защото не е давала добавка, която й носели сестрите. Shocked И се започна една караница... аз му казвам, че като са видели, че бебето не сваля от теглото е редно да го оставят на майката да го кърми по-често, а не да му бутат боклуци и щом, като практиката в болницата е децата да са отделно поне да й го носят по-често. Сестрата ми разправя, че майката можело да не знае още как да го кърми. И освен това трябвало първо да му даде добавката и тогава да започне да кърми Shocked  - Ами вие за какво сте там бе, хора? Нали работата ви е да научите родилките да кърмят!?! . Значи плащаш на болницата 800 лв. и персонала не може да отдели от времето си да си изпълни задълженията. Точно това ми каза сестрата, нямали време.
Това е положението. Като не си плащаш никой не ти обръща внимание, като си платиш също. Не получаваш информация, не получаваш съвети, нищо! Казвам им, че съм родила второто си дете в чужбина и никъде по света я няма тази практика за която те ми обясняват, при което отговорът беше да си раждаме всички в чужбина. Какво да се прави, българските доктори са най-големите капацитети, акъл не скат, а не полагат и усилия да се просвещават.
Съветът ми към всички майки е да раждат в болници, където бебето е при тях в стаята. Така поне ще могат да осъществят някакъв контрол.

# 1
  • София
  • Мнения: 672
ужас...

Абе как така ще и казват само ако тя попита? тия хора нормални ли са...

# 2
  • Мнения: X
В Шейново действително не дават информация за децата, казват всичко в последния момент. В моята стая казаха на една от майките, че детето и има шум на сърцето, чак, като и казаха, че ще ги изписват. Ето това е една от причините второто си дете да не раждам там.
Представям си как се чувства майката Sad...........

# 3
  • Мнения: 159
дори не знам какво да ти кажа.....
моят племенник стана жертва на лекарска немарливост и това беше поводът да се включа тук,във форума.
много ми е мъчно като разбирам,че потърпевши от лекарски грешки има постоянно.
призивът ми още в началото,когато започнах да пиша тук беше точно за това -
майчетата да не чакат,а да питат и да изискват адекватни отговори от докторите!
да настояват,да бъдат осведомявани какво се случва с рожбата им,когато не е при тях!
с риск да изтърпят подигравките на този или онзи, това е тяхно право!!!
много силно стискам палци на сестричката ти и на малкото бебче всичко да свърши бързо и безпроблемно!

# 4
  • Мнения: 682
Ох, ужас! Нямам думи! Наистина и да си плащаш и да не си плащаш- все тая. В голямата си част българските доктори демонстрират голямо самочувствие и още по-голямо безхаберие. И все се оправдават като опре ножа до кокала. Тяхно ЗАДЪЛЖЕНИЕ е да предоставят информация на пациента. Какво значи- ами пациента трябва да ги гони и пита?!?! Лежах в болница наскоро за задържане и уж всеки ден минават на визитация, не ти казват нищо ако не ги питаш, даже леко се сърдят, че трябва да се потрудят да ти отворят картона. Сестрите казват- "Момичета, питайте ги вие за резултати от изследвания, защото иначе няма да ви кажат ". На едното момиче преди седмица са му били готови резултатите, имала влагалищна инфекция и се налага антибиотично лечение и никой нищо не и казва....та  добре че попита. Ами ако е нещо по-сериозно и всеки ден е фатален. Ако това не е безхаберие, здраве му кажи! Въобще никакво доверие им нямам на тия лекари. Единици са тия, които си вършат работата съвестно и без допълнителни стимулиращи финансови инжекции от страна на пациента.

# 5
  • Мнения: 4 668
Много , много оплаквания от Шейново чета в последно време  Confused
Но въпреки това явно хората не се вслушват , а масово се ходи да се ражда там , защото "била най-добрата болница ... " И това , ако е най - доброто ...представям си лошото  Sick

Една моя позната роди в Тина Киркова . Детето и беше със стафилококова инфекция месеци наред . В чудо се видяха . 5 години по - късно отиде пак там  Shocked Не била недоволна каза ...
Второто бебе - пак инфекция . 8 месеца вече не може да се оправи ...
На това какво му викате ?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 019
Друго, което се питам в момента - не трябва ли да питат майката дали е съгласна да дават на бебето й добавки? Как така теще решават?

# 7
  • Мнения: 982
Друго, което се питам в момента - не трябва ли да питат майката дали е съгласна да дават на бебето й добавки? Как така теще решават?
Да,трябва да я питат.Трябва и да я осведомяват за всичко свързано с бебето и!
Много неприятна история!

# 8
  • Мнения: 693
Друго, което се питам в момента - не трябва ли да питат майката дали е съгласна да дават на бебето й добавки? Как така теще решават?
Да,трябва да я питат.Трябва и да я осведомяват за всичко свързано с бебето и!
Много неприятна история!
Нямам думи  #2gunfire Явно си мислят че майките понеже нямат диплома за лекар и нищо не разбират и нямат право на решения за детето. А пък те къде ще си губят времето с приказки. Докога лекарите в БГ ще се държат с хората както управляващите - като с добитък, който няма глас и с който могат да правят каквото решат. Не разбират че са там заради НАС! А когато става въпрос за дете възмущението ми е двойно не а 100 пъти повече. Направо са за съд, как ще дават нещо на пациент без съгласието му.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
Уффф,за пореден път се убеждавам,че положениети в АГ отделенията в София е ужасно!Тези доктори хем небрежни,хем груби и надути,направо думи нямам.Все едно не израждат жени и бебета,а животни някакви!Аз родих в "дълбоката провинция",е,мога да се подпиша,че битовите условия,отношението на персонала и професионализма на лекарите бяха светлинни години по-напред.Чувствах се като бял човек,а не като поредната крава,която всеки юрка и хока!Не ща да чувам за раждане в София,живот и здраве ако зависи от мен следващото ми раждане ще е пак в провинцията!

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
У нас е прието да се счита, че бебетата са собственост и грижа на болницата - майките са само едно досадно допълнение и пречат с изисквания... Rolling Eyes
Шейново е единствената болница в София с практики от началото на 20-ти век и не ми го побира главата как някой може да смята, че е най-добрата болница... Добра болница не означава само да има добри лекари(а такива има навсякъде, даже в малките провинциални болници) - нужно е и останалото да е на съвременно ниво.
Иначе сестрата я разбирам - предвид нечовешкия наплив, който имат, съм сигурна, че нямат изобщо време и възможност да обръщат персонално внимание. За което не са виновни те, а организацията на нещата.
Така и не можах да разбера колко ще й натежи на която и да е болница, работеща с родилки, да създаде един щат за консултант по кърмене, на който работата му е само това - да посещава всяка родилка и да й обяснява нещата лично и нагледно.А заплатата на такъв консултант е колкото на една сестра... не е като да създаваш нов лекарски щат или да изисква някакви безумни суми...

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Дано детенцето започне да наваксва бързо загубата на теглото!  Praynig
И да го изпишат и него скоро!!!

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 16:36 от anuschka

# 12
  • Мнения: 9 973
с някои неща наистина прекаляват................
да не казват за теглото и др.неща........

# 13
  • Мнения: 534
Леле ама това е ужасно направо!  #Cussing out

# 14
  • София
  • Мнения: 431
И моите впечатления от Шейново са, че не даватникаква информация, дори и да ги попиташ. Затова следващия път,  живот и здраве, със сигурност няма да раждам там.

Общи условия

Активация на акаунт