Яслата/5/ :)

  • 13 045
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 225
Здравейте! Много хубава темичка. До сега само четях, но вече ще се включа. До края на месеца и моя син ще тръгне на ясли. От сега ми се е свило сърцето. Иначе имам опит - големия беше на 1г. и 8 месеца когато тръгна. Месец и половина беше адаптацията - ревове и т.н. А после се чувстваше много добре. Дано малкия свикне бързо и да няма болести. На всички болни дечица - бързо оздравяване!  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 1 056
Записвам сеееее...

# 17
  • Мнения: 219
Благодаря ви мамииии,
Дъстин- аз давам Есберитокс.Доволна съм. Пие едно шише и после правим почивка около 10 дни.Слагам го в сока и Иво го харесва.Иначе наистина е гаден на вкус.тделно давам и Саностол сироп-витамини.

Май и аз ще го пробвам този вариант

# 18
  • Мнения: 2 090
От март и ние тръгваме на ясла.Преди време посетихме лекар хомеопат и той ни препоръча преди детето да тръгне на ясла да отидем да му изпише хомеопатични средства за подсилване на имунната система.Някои от тези препарати които изброявате такива ли са,и имате ли наблюдения за ефективноста им newsm78?

# 19
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
да се запиша и аз в темата.кики тръгна на ясла в края на януари.резултата една седмица в яслата и от тогава до днес е в къщи.в края на седмицата започна да кашля,хрема която не я пусна две седмици.сега е добре и от утре пак на ясла.за адаптирането беше лесно.нямаше плач,само промрънква ,че не иска да ходи без мен,но и минава лесно.но сега само повтаря ,че не иска да ходи и направо не ми се мисли как ще е утре.стискайте ми палци.а за имунностимулатор давах форкидс от октомври до сега.днес започнах витакид.и профилактично давам остилокопциум.

# 20
  • Мнения: 4 970
МОмичета, може ли да ми помогнете.......Тия дни трябва да купим килими за яслата, та сега се чудя къде да ги търся, че да са и по-големички Thinking.ПО възможност- с детски мотиви и да не са от най-тънките мокетени Rolling Eyes

# 21
  • Варна
  • Мнения: 758
Нашият хомеопат е против профилактичните средства и не съм давала нищо на Косара. Тръгна от 3 декември м.г. и досега е имала само суха кашлица за 10на дена (и тук-таме сополи Simple Smile ) Може да е помогнало обаче това, че още я кърмя сутрин и вечер.

На дезинфектанти не ми е миришела, но засега я водя към 9 и я взимам към 16 ч. Ще видим как ще е после.

Относно това "Давайте ги на ясли, те после ще ви пращат в старчески домове". Смятам че така или иначе, ако дома е добре устроен, това е по-добрия вариант и за децата и за старите.

# 22
  • Мнения: 385
Да се запиша и аз! Hug Марти ходи на ясла от 1 седмица и половина и разбира се дойдоха сополлките, кашлицата, температурата, успяхме да ги преборим без антибиотик и сега ги изпращаме, само кашлицата нещо не ще да си отиде съвсем! За адаптацията мога да кажа че учудващо добре се справя, въпреки че като трябва да тръгне с лелката реве, и на обяд като ме види пак реве с две думи и на отиване и на взимане все реве, вътре лелките казват че не ревял-вярвам им и това ме успокоява!Като го взема се разхождаме задължително,ако е хубаво времето, той ми бърбори някакви работи  и мисля че му е интерсно в яслата, тя му дава повече отколкото аз вече. Бях много тъжна когато го пуснах, защото е адски привързан към мен и баща си и само ни търси, но мисля че с децата се  забавлява.Мисля че трябва да се настроим положително изцяло към Яслата, друг избор нямаме щом сме ги пуснали, естествено ако забележим някакви нередности веднага да сигнализираме, ние сме тези които трябва да променяме нещата ! Успех на всички  bouquet

# 23
  • Мнения: 791
Лелее, ама много сте изписали  Laughing  Я и аз да се запиша  Mr. Green , че току виж започнала другата темичка  Joy
Мен ме занимават изпити и така се страхувах как ще са децата, дали ще ходят на детска, че аз да си следя моите ангажименти  ooooh!  Успях да маневрирам миналата седмица, но тази вече са си вкъщи и двете. Малката ми е с Т от събота, май са кътници, горкото се измъчи. Пуснахме кръв и урина днес сутринта, утре следобед ще разбера резултати /не дай си Боже, да е на някой по-спешно, докато си дочака резултатите, може да мине през Пирогов  Sick преди това/.

Велмар, килими има на Околовръстното по линията на автобус 111, в Овча купел на спирката на Търговския, но там няма детски килими май, в Практикер има  Thinking  На Красно село след пазара в уличката също, но там са по-скъпички.

Така ми се иска децата да си ходят на детска, както аз съм ходила, а родителите да си ходят на работа и да не сме в постоянен стрес в какво състояние ще си ги вземем вечер  ooooh!  Човек си прави някакви планове, но пусти болести всичко объркват /а децата натъпкани с лекарства и работата несвършена  Sad /
Дразня се, че в яслата им пускат телевизор. Еми, моето гардже не гледаше вкъщи ТВ, а напоследък се научи. Не могат ли да ги заиграят, да им попеят "Балона се надува" и тем подобни занимателни и музикални игри  Crossing Arms Що за вреден навик им насаждат, не са ли много малки... А който си обича ТВ, да си гледа вкъщи, но защо и там  Thinking Аз ли нещо бъркам в системата, или системата си е объркана  Joy

Айде лека, че много почнах да Бла Бла  hahaha

# 24
  • София
  • Мнения: 416
А аз просто вечеч не знам какво да правя с ревовете на моя Мартин.Сутрин като отива на ясла  е един кошмар.Дори и само когато сме ходили да се обадим,че ще отсъства,още при влизането и се започва.Не знам какво да направя,за да престане това.И в момента го гледа свекърва ми,но аз лично предпочитам да ходи на ясла,отколкото при някоя баба.Търся помощ.

# 25
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
момичета чувствам се ужасно гузно.днес кики пак тръгна на ясла и толкова много плака,че направо ми се къса сърцето.досега не е плакала така.даже лелките предложиха да я взема на обяд.много ми е тъжно...... Cry

# 26
  • Мнения: 2 237
Не се притеснявай,сигурна съм че щом е влязла в групата и е минало  Hug  Явно това е да си майка - да се притесняваш за всичко и от всичко.До сега май не го бях осъзнавала....
И Калина днес спретна един рев.....Тръшкане и рев до небето ! На мен буца ми заседна,до момента в който я заведох в яслата.Щом видя лелката се ухили до ушите,хвърли се в обятията и , а мен все едно ме нямаше ! Shocked Което затвърди опасенията ми,че това сутрешното не е истински рев,а само "ако мине номера". Вчера беше прекарала страхотен ден на яслата и беше супер щастлива.Правили са апликации и аз вече съм горд притежател на апликация от мартенички,залепени от Калина  Heart Eyes

# 27
  • софия
  • Мнения: 757
И аз да се включа в темата...ицко е на ясла от 3.09. Свикна много бързо, плака първите 2,3 дена и оттогава всичко е ок. Ходи с голямо желание.
За болестите не мога да кажа, че се е скъсал  от боледуване. Вярно, че изкара грипа, но общо взето е отсъствал много малко.

началото на януари му сложихме ваксина Пневмо 23 и след гриап изпи една опаковка Есберитокс Peace

# 28
  • Мнения: 1 811
Мами Simple Smile, мисля, че ако детето не може да се адаптира и винаги ходи с рев на ясла, по-добре да си стоят вкъщи. Принципно яслата не се препоръчва - това е ужасен стрес за такива малки същества като нашите (а те са с много крехка психика), а за момчетата е препоръчително да тръгнат направо на градина (това последното го чута и чувам не от едно място). Ако имате тази възможност децата да са си вкъщи е много по-добре за тях, а и за вас.  Heart Eyes
Аз лично бях решила, че ако малкия не успее да се адаптира - спираме яслата. За моя радост адаптацията беше точно 1 седмица и то първата ходи с голямо желание, но втората сутрин промрънкваше като го оставям и като го взимам, но и това отмина много бързо.
Както при всички - лошото е, че боледува през седмица Confused. Слава Богу, успяваме да минем без антибиотик.
Това което давам аз за имуностимулиране е Коластра, вит.Ц и Мултисаностол, като последните 2 ги редувам.
Бях започнала с Есберитокс - никакъв ефект.
А и нашия педиатър е много против тези неща и единственото което ми препоръча е Коластра и много плодове и зеленчуци.  Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 6 261
mama moni, ние първите две седмици се взимахме на обяд. Peace

blizna4e, и Ади са правили такава апликация, само че нашата вчера я подарихме на докторката - звъннаха в работата да взема Ади от яслата, че повърнала два пъти.

Май се оказа фалшива тревога, но така или иначе до петъка включително сме вкъщи под наблюдение. А казвам фалшива, защото повече не е повръщала, разстройство също няма, но за сметка на това вчера имаше страхотен запек, та май си беше повърнала преди това от напъването. По този случай баба й и дядо й бяха насметени, защото са й дали в неделя кашу, въпреки изричната ми забрана, което й беше задръстило чревцата. Да не ви обяснявам с какъв плач се иза...ахме. А да не ви обяснявам и по какво разбрах, че са й давали кашу. Sick Joy Междудругото Ади май не иска да ходи в яслата по голяма нужда, чака да се приберем вкъщи и на гърнето. Други такива дечица има ли? Hug

Общи условия

Активация на акаунт