изследване на репродуктивни хормони и дуфастон

  • 1 645
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Редно ли е преди прием на дуфастон да има изследване на репродуктивни хормони ?На мен ми е изписан ,а не съм правила никога изс. на прогестерон.

# 1
  • Мнения: 7 716
Няма да окаже особено влияние, но кажи на лекрая си при тълкуването на резултатите.
Естественият прогестерон и изкуственият се сепарират и  взимането на дуфастон не оказва голямо влияние върху изследването.

# 2
  • Мнения: 304
Въпросът ми беше дали трябва да се направят предварителни изследвания на репр. хормони  за да се пие дуфастон .Аз още не съм почнала да го пия и си мисля, че е добре да се знае картината на репрод. ми хормони .

# 3
  • Мнения: 7 716
Извинявай, не те разбрах.
Първо си изследвай репродуктивните хормони и тогава пий лекарства, ако има нужда.
Обаче, ако си в процедура /инсеминация, ин-витро/ се залага много и тогава превантивно често се изписва прогестерон, за да се подпомогне имплантацията.

# 4
  • Мнения: 263
Здравейте! Аз имам подобен проблем, но реших да питам в тази тема, а не да пускам нова. Надявам се да получа съвет...
Точно на 1.1.2010 изживях много силен стрес - изпаднах в шок. МЦ трябваше да ми дойде на 1-2.1, но дойде на 10.1 и беше нормален. На 25.1 обаче получих 4 дни зацапване - не пия противозачатъчни и не съм бременна и се притесних. Отидох на гинеколог на 2.2 и той каза, че всичко е наред и като се успокоя от изживяното нещата ще се подредят, но все пак ми изписа Hormeel-някакви хомеопатични капки, които щели да помогнат за нормализирането на хормоните. Започнах да ги пия от 3 до 19.2. и до днес 26.2. никакъв цикъл??? Пуснах тема за тези капки, но сякаш никой не ги е чувал и това ме притесни. Дали тези капки са ми влошили положението, защото ужаса който изживях вече го забравих и мисля напред, а и правим планове за второ дете, но май няма да е тази година... Пропуснах да кажа, че откакто родих МЦ ми беше като по часовник точен - на 28-29дни.
И въпросът ми е дали да искам да ми изпишат този дуфастон за предизвикване на МЦ и после ако не ми пуснат по каса хормоните да си ги платя и изследвам?
Какво да правя според вас?

# 5
  • Мнения: 472
Здравей mama na Moni,
не са ми познати тези хомеопатични, но знам, че хомеопатичните лекарства са доста силни колкото и безобидни да изглеждат. Аз мога само да дам съвет от моя гледна точка. По принцип аз съм много трудна на лекарства - вземам ги в супер краен случаи. И за това, ако бях на твое място щях да спра тези капки и да изчакам идването на МЦ. Да изчакам няколко цикъла за да видя дали се нормализира или да сменя гинеколога, ако нещата не се оправят. 

Общи условия

Активация на акаунт