Въздържай се да кърмиш в присъствието на други мъже, скъпа!

  • 4 924
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 718
Стана ми жал колко деформирано и грозно общество сме. Замислете се колко ли извратено възпитание ще получат децата ни след като естественото хранене на едно бебе се обсъжда като неморално, притеснително, предизвикващо ревност. Ще кажете, ама то става въпрос за навънка. Ама какво значение има къде го храниш това дете, аз разлика не виждам.
Аз пък се надявам детето ми да намира голото човешко тяло за нещо съвсем естествено и нормално вместо да почне веднага да се черви и обърква при първата гледка на гола плът. Но ми е жал, че ще израсте в една толкова объркана среда.

# 76
  • Мнения: 2 829
Искам само да добавя, че не винаги имаме избор да носим шише и да дадем АМ. Моето дете не знае как да яде от шише, опитвала съм, просто няма как да му дам шише. Не че бих го направила, защото не смятам, че е редно да търся заместител на гърдата си само защото на някой му е непривична гледката. Да, винаги съм се старала да кърмя дискретно, носех си пончо и докато детето започна да го издърпва и маха винаги го покривах. Така и на мен ми беше по-комфортно и бебето не се разсейваше. Но не бих си затворила детето да седи само вкъщи, а това ми беше избора-или да си седим само вкъщи или да го кърмя навън (защото той огладняваше внезапно и по различно време). Смятам че е дискриминация ако майките които хранят с АМ имат право да си хранят бебетата навън, а кърмещите майки-не.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 348
Анти -майка и то кърмачка???
 Пресен, пресен пример за неудобството на някой си - Снаха ми беше с блуза с голи рамене и дядо ми като я видя  се засрами и дори се обърна на дъгата страна. Значи ли това, че е неморално да носим блузи, които не закриват раменете ни?
 dalia, пропусна да ми отговориш как криеш циците и задниците на плажа от погледа на детето ти? Като се замисля ми се струва много грозно жена с виснали цици да тича по плажа, като размята имането си нагоре-надолу. А гърда на майка, която кърми никога не съм виждала. За това, че протича процес на кърмене разбирам само по положението на детето спрямо тялото на майката.

# 78
  • Мнения: 7
Гаргамелчо и skrech ако и акъла ви беше толкова голям колкото и злобата, щеше да се получи интересен разговор. Всеки сам си решава как ще си живее живота, само че си помислете освен за циците, и за мъжете си, защото с това отношение скоро ще си останете само с циците. И те имат право на мнение, а не са само за семе. Колкото до въпроса на skrech за плажа, трябва да си много ограничена във информацията която имаш, защото голите задници и цици на плажовете не са разрешени на всякъде по света. Само че много бих искала и ти да ми отговориш на въпросите които поставих и не със злоба, а разсъждавайки като майка, жена и съпруга, ако все още ти е останало трезво мислене. И колкото и да ме плюете и хапете, ми се иска детето ми като поотрасне да ме търси да му чета книжки и да споделя страха и болката си, а се да се зарови в пазвата ми, криейки се от света и аз да си въобразявам че всичко е наред.
Най-искрените ми поздрави на Анти и на другите дами които разбраха какво точно се коментира, а на останалите - със злоба едва ли ще стигнете далеч.

Честит 8-ми март на всички

# 79
  • София
  • Мнения: 2 348
 smile3521 да, помислих за мъжа си и първо се посъветвах с него, какво мисли по въпроса и след това си позволих да не скъсявам разходките, само за да се прибера да кърмя. Вече писах мнението на мъжа си по-горе. А ако трябваше да храня бебето с кърма от шише бихте ли ми обяснили как съхранявате кърмата, докато дойде време за кърмене? Всъщност няма нужда да ми обяснявате. Опазил ме Бог от такава нужда!
 Относно задниците на плажа - да разбирам ли, че не ходите на български плажове? Няма лошо. Въпрос на виждане. Е то и за кърменето е въпрос на виждане де. Няма лошо и да не кърмиш на вън, а да храниш от шише. Но твърдо заявявам, че няма да се съобразявам с ничии мъже и ничии деца къде ще храня бебето си. Бих се съобразила с други фактори, но вие не споменавате за тях, та ще си ги премълча.
 Обичам дългите слънчеви разходки  sun (или злобарите не могат да обичат хубави неща... gydi )

# 80
  • Мнения: 400
Забелязала съм, че хората, които нямат деца не разбират нещата като нас кърмещите майки.
Аз си кърмя навън винаги, когато бебо е гладен, но винаги се покривам с нещо, на мен не ми е удобно да извадя цица ей така да си се вижда.
Смятам, че поставям околните /разбирай мъже/ в неудобна сиуация-например баща ми?!-и тъй като съм толерантен човек го избагвам.
В крайна сметка може да се кърми винаги и без да се вижда цица, една бархетена пеленка или даже якенцето на бебо върши работа.

Аз самата намирам за малко крайно демонстративното вадене на цица, в крайна сметка това си е нещо лично. Да, бебо е най-важен, ама при условие, че има начин...не разбирам защо да не се поскрием. Аз самата не бих се почувствала много комфортно ако някоя жена просто си извади гърдата срещу мъжът ми-не защото е еротично или лошо-напротив-ама в крайна сметка не ходим по цици по улицата нали...?
Оставам си все така кърмеща навсякъде, но дискретно:)

# 81
  • Мнения: 613
...Но май прекалих. Дали бях права да се засегна?

Аз не мисля, че би трябвало да се засягаш. Предполагам, че мъжът ти е споделил това само между вас двамата, не пред останалите.

Истината е, че всеки от нас има различни морални и естетически ценности. Има неща, които за много от нас са напълно нормални, но за други носят напрежение. Даже и с нашите приятели сме различни за много отношения.

Има мъже, за които кърменето носи сексуален контекст. Мои приятели са ми го споделяли, както и ми е казвано на мен самата в пряк текст.

Аз, също бях кърмеща майка. Имах няколко дълги презокеански полета, точно в периода на кърменето. Първият ми беше кошмар. Някой по-долу беше написал, че моралният „проблем” е проблем на бялата раса. За мен това изобщо не е така. Трябваше да кърмя почти новородено в препълнен самолет с всякакви раси наоколо. Всички, без изключение бяха толкова недружелюбно настроени срещу мене, че ако в тоалетните беше само малко по-топло щях да кърмя там. В крайна сметка, след многобройни сложни упражнения /който е кърмил на тясна самолетна седалка в бизнес класа знае за какво говоря/, успях да си нахраня детето няколко пъти, без нито и един път да се види каквото и да било.
Интересното дойде после, когато започнах да получавам поздравления за това, че съм накърмила детето си толкова дискретно. Била съм наблюдавана много внимателно  ooooh!

И никога няма да забравя пронизващите мъжки погледи около мене, както и в самолета, така и по летищата, където е трябвало да чакам за смяна на самолетите.

Не оправдавам това поведение, но го има и мисля, че точно това поведение може да е имал предвид твоят съпруг. А не като обвинение срещу тебе самата.

# 82
  • Мнения: 1 593
distant, "тясна" бизнес клас седалка  Shocked ... опитай тогава в економичния клас  Shocked, а тогава той беше само на 28 дни

сега между другото е в пъти по-трудно, защото изобщо не мога да го събера в кърмеща поза на седалката, добре, че мъжът ми е до мене...  ooooh!

# 83
  • Мнения: 2 614
Мисля, че темата абсолютно излезе от нормалния тон!!!
Май за ключ и е време  Grinning
Anti, dalia - нещата, които мислите и пишете за кърменето ме карат силно да се съмнявам, че въобще знаете що е кърмене - изяжте ме с парцалите сега  Peace
Особено Анти - ами моето уважение, но ти опорочи най-естествения от процесите - за какво си представяте че са създадени гърдите на жената? Далия, какво ще обясниш по този въпрос на сина си в пубертета? Че са плът за мачкане...ами не...не са - за кърмене са създанени - ама че извратено представяне на нещата....
Жал ми е за вас и за абсолютната ви липса на толерантност!  Peace
Сполай ви!

# 84
  • Мнения: 6 441
Ето такива деца,синове или дъщери като на Анти и Далия след време ще кажат,че кърменето не е естествено и ще карат съпругите си да се крият от тях докато кърмят,за да не опорочат сексуалното има желание  Mr. Green Айде стига вече.

# 85
  • Мнения: 3 634
Как би обяснила разликата между разврат и разголената за кърмене гърда на 10-12 годишният си син, който точно навлиза в пубертета ( и стига моля ви се с това "...то нищо не се вижда.. "), особено ако така показаната гърда не е пример за женска красота ( имам предвид наличие на стрии и други екстри). Не съм пуританка и сина ми е добре информиран за женското тяло, и в къщти няма цензура на филмите и списанията, но предпочитам да не му се набиват на очи точно тази "красота" на кърмещите цици.

Като нелепа бих определила само следната гледка:
Възтлъста чехкиня на средна възраст маже със слънцезащитен крем син-тинейджър и голите и провиснали гърди се влачат по гърба му.

Синът ти вероятно вече прави опити да мастурбира, а ти го пазиш от гледката на гола цица. Малке нелепо... Joy Нека види детето, че има всякакви вид цици. Или държиш да гледа само пластмасовите по Планета ТВ?!  Joy

# 86
  • Мнения: 3 718

в къщти няма цензура на филмите и списанията, но предпочитам да не му се набиват на очи точно тази "красота" на кърмещите цици.
Banghead
И това го казва човек, който възпитава дете. Значи е по добре да получава редовната доза силиконови бухти от екрана и списанията отколкото да види истинското предназначение на гърдите. Тази тема взе да става грозна. Дори не вярвам, че здравомислещ интелигентен човек може да напише подобно нещо.

# 87
  • Мнения: 613
distant, "тясна" бизнес клас седалка  Shocked ... опитай тогава в економичния клас  Shocked, а тогава той беше само на 28 дни


Съжалявам, моя грешка, за икономичния клас става въпрос. Не е лесно, никак, знам, но става. Аз и кърмех винаги с възглавница, не можех по друг начин. И събрани бяхме аз, бебето, възглавницата и покриващото ме одеало.

# 88
  • Мнения: 6 441
Все пак жената живее в Щатите. Hug Там със сигурност са по-малко хората,които биха сравнили кърменето с пърдее и уриниране  Whistling

# 89
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ще позаключа, докато дойде Бу.
 Heart Eyes

П.П. Ако една кърмеща жена просто се позавърти леко, така че да скрие прелестите само за бебето, не виждам проблем.
Знам, че е възможно.

Общи условия

Активация на акаунт