Каква шевна машина и откъде

  • 552 416
  • 4 017
  •   2
Отговори
# 930
  • София
  • Мнения: 247
Sadizu-личните
 Лично мнение по повод новозакупени машини(макар аз да съм с подозрение към тия 2-ра ръка, освен ако не ги прошиеш и не си наясно със спецификата)Всички са като детска играчка , и не само в евтиния диапазон но и в средния . Имаше модел Тойота джинс който го даваха износоустойчив, но не съм го пробвала. От останалите марки има най-много почитатели на Елна. Другите марки в момента са жаном или пфаф, бернина-ако я има още. И ако има някой и друг брадър и хугсварна в завод витоша. Лучника напоследък е пак китайски, така че .....Има някакви модели по Тсм. Общо взето ако наистина ще се използва "интензивно"-си трябва инвестиция за професионална, а парите са безумни(поне за мен де )

# 931
  • Мнения: 13
Здравейте,
Прочетох повечето мнения и въпреки всичко ми се иска да задам един въпрос. Аз живея във Варна. В немските магазини имат 2-3 модела на Сингер. Един на Хепи, което в магазина ми казаха, че се произвежда пак от Сингер. Като цени са между 250 и 400 лв. Някой купувал ли е от тези магазини и според вас има ли нещо общо днешния Сингер с този от едно време, най-вече като качество. Аз вкъщи имам една крачна на Сингер, която е супер, но е само прав тигел, а ми се иска да мога да шия и еластични тигели, не че остава много време, но все пак.
Благодаря предварително на всички за мненията!

# 932
  • Мнения: 31
Здравейте,
Аз реших да купя тойотата, въпреки че е втора ръка и мисля че не сбърках. Със средствата с които разполагах успях да я закарам на профилактика, купих си и нужните крачета и консумативи. Идеята беше че ако бях взела нова нямаше да имам достатъчно за това. За сега съм много доволана.
Благодаря за мненията!!!

# 933
  • Мнения: 118
Честито Снежкати,
най-важното е ти да си доволна и да ти върши работата, която ти трябва. По нататък ако прецениш и си събереш пари ще си вземеш друга. Много се радвам, че си си взела и останалите неща. newsm44

# 934
  • Мнения: 6
S Пфаф нямам опит, оверлог в машината няма как да има, ако е професионална едва ли ще има разни украсителни.Лично мнение обаче -Лучник на 20 години е доста по-за предпочитане от някои нови машини, когато иде реч зая бурна екслплоатация.

Ама как си позволявате да съветвате, като нямате опит?!
На Лучник съм се учила -много преди да купим ПФАФ. Имаме и автоматичен педал. Ами по нищо не може да се сравни с по-новите технологии! Първо, крачето на Лучника е слабичко, не притиска добре платовете, бавна е , вного по-бавна.
ПФАФ масово  продават домашни машини, които  най-често имат възможност за зиг-заг шев (използвала съм го вместо зачистване), когато дрехата е непретенциозна (т.е. за мен е). Имат възможности за илици, скрит шев, и разни декоративни, които рядко ползвам. Лучник на 20 години #Crazy Laughing

# 935
  • София
  • Мнения: 1 197
Благодаря Ви за загрижеността Wink  но поста ми е от преди година Crazy вече съм горд собственик на Brother DS - 140  Peace все ми се струва, че бях писала за нея, но не намирам поста си - като цяло съм много доволна - ползвам я сериозно - до сега не съм имала проблеми, нито с материи - от шифон до винил и трико - което много ме радва! факт, че доста от глезотиите и не съм пробвала още, но времето е пред нас  Mr. Green и както казва баба ми: '' имането, не е като нямането!''

# 936
  • София
  • Мнения: 247
Tamp- ами така , позволявам си. Вие да не би да имате опит със всякакви машини? Я например да кажете какво смешно има в Лучник на 20 г-щот моя е на 30 г  и не е от най-добрите им модели(защото имаше такива с двоен транспорт и изключващи се зъби), когато все още си бяха полски , пък има 12 украсителни шева,2 еластични,оверлочни ,+ илици опция бродиране и кърпене.. И е всичко друго , но не е слаб,с изцяло метални части и е в пъти по-бърз(обороти), включително и ревърса,от сегашните машини домашен клас.
И да споменен че от преди 10-на години има специално "спъване" на оборотите на домашните машини -уж с цел безпоасност, да не говорим за пластмасовите им части-уж за олекотяване на самата машиниа.И това , че дори и "старите" марки са произведени в Китай.

# 937
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
Като стана въпрос за Лучник - и аз имам такъв. На 30 години. С 6 основни и 18 допълнителни тигела /и еластични и зиг-заг няколко вида и украсителни и илик в 3 стъпки и пр./ и е на ток, естествено. Много сме го експлоатирали - и аз и майка. Действително - добре шие. В момента не го ползвам, защото има част за подмяна - това, което фиксира зъбното колело, при избор на шева. Теглила съм го преди - 8 или 9 кг. тежи.  Тойотата ми /Куилтмастер/ определено е по-лека и в момента шия само на нея.  Обаче Лучника съм си го прибрала, с идеята, че ще го ремонтирам един ден. И в никакъв случай не бих се изказала пренебрежително за него.

# 938
  • Мнения: 8
Повредата на вашия Лучник е елементарна ,дължи се на счупена фиксаторна пластина на програматора , лесно се сменява и не е проблем да се намери такава пластина. Обикновено най -често се чупи тази пластина заради това ,че колелото на превключване трябва да се завърта обратно на часовниковата стрелка ,с изключение при елика.

# 939
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
bigiadri,  благодаря за информацията!

Това за посоката на въртене за първи път го научавам. Бях дете, когато майка купи машината и не зная било ли е указано в упътването. Обаче ще го имам предвид,след като я ремонтирам.

Аз храня уважение към старите машини. Имам и Кьохлер от баба си - машината е над 60 годишна. Крачна, с прав тигел и няколко различни ширини на зиг-зага. Макар, че и нея не ползвам, си я пазя. Не е мръднала и шие много добре /когато реших просто да я проверя/. Класика.

# 940
  • Мнения: 2 111
Здравейте,
Извинявам се, че така нахлувам в темата, но имам въпрос. Simple Smile Аз съм абсолютно начинаеща в областта на шиенето, но много искам да се науча. Наскоро споделих това с майка ми и тя ми предложи да взема нейната шевна машина, на която да се уча. Машината е тази http://www.sewing-master.ru/reguljator-natjazhenija.html и по думите на майка ми е съвсем нова, шито е 2-3 пъти на нея. Това, което ме притеснява е, че все пак си е антика, не знам доколко е подходящо изобщо да се пробвам на такава машина, вместо да си взема нова. Как мислите вие - има ли смисъл да се занимавам с тази машина или да се насоча към някой от обсъжданите досега в темата модели?
Благодаря!  bouquet

# 941
  • София
  • Мнения: 247
Аз бих казала че има. Ако чайката е антика, какво да кажем за крачен сингер или за Пфаф от 36-та година ? И те си шият. Вяно само прав тегел, но за начало е достатъчно  Simple Smile

# 942
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
Кафе с Канела, за начинаеща прав бодов ред и зиг-заг са напълно достатъчни. Ако машината е запазена и шие добре, можеш да се научиш на нея, а после: Както казват хората - "Апетитът идва с яденето". Ще решиш дали да си вземеш друга машина и каква ти е необходима.

# 943
  • Мнения: 118
И аз съм на същото мнение като Вела. Ший си на старата машина за да се научиш. И като решиш дали искаш да продължиш с шиенето и да се учиш на нови видове шев ще решиш каква нова машина да си вземеш. Аз едно време се учех на старата машина на баба ми Юнион, крачна. И аз си я пазя и нямам намерение да я продавам или изхвърлям.  Party

# 944
  • Мнения: 8
 Ако изключим , че е малко по -шумна,  шевната  машина "Чайка" е много здрава машина. Тя е машина за няколко поколения, има само едно пластмасово   зъбно колело  . С нея може да се ушие напълно една дреха- прав тигел за зашиване , зигзаг за почистване и илик с малко тренировки използвайки зигзага   ,изместването на иглата и обратния шев ,също и шиене на копчета Simple Smile.Нуждае се само от почистване и смазване.

Общи условия

Активация на акаунт