Каква шевна машина и откъде

  • 553 154
  • 4 020
  •   2
Отговори
# 840
  • София
  • Мнения: 247
S Пфаф нямам опит, оверлог в машината няма как да има, ако е професионална едва ли ще има разни украсителни.Лично мнение обаче -Лучник на 20 години е доста по-за предпочитане от някои нови машини, когато иде реч зая бурна екслплоатация.

# 841
  • Варна
  • Мнения: 7 715
 Аз имам тойота купувана преди поне 15г. По него време шиех много. В общи линии по магазините всичко беше капалЪ чарши и аз като практично чадо се бях научила да си шия всичко сама. Та...тойотата се справяше отлично. В последствие е ползвана рядко за дежурните  подгъви на дънки,смяна на ципове/това си е голям тест за машината,запознатите са на ясно,че горе на колана се получава четворен дънков ръб/,зашиване на нещо разпрано и т.н.
  Доволна съм от машинката много. Никога не ми е правила проблеми,а като мародер и мокет съм обримчвала на нея и калъфи за диван съм шила.

 Според мен за тия ежедневни неща и за някоя дрешка не си струва инвестицията в скъпарска машина. Два,три вида зиг-заг и обримчващите бодове са достатъчни.


 Аааааа щях да забравя  Laughing и за "бяла бродерия" е ползвана по едно време . Бях пощуряла по бродирано сатенено спално бельо  Laughing Laughing Laughing.

# 842
  • София
  • Мнения: 1 197
отне ми 4 дни да изчета цялата тема Crazy, но ми беше много полезна  bouquet
дразнещото е, че старите линкове вече не са актуални, а не знам защо на всички показващи елна и някои други пише зловреден код .... а тези с тойота си ги има - малко тенденциозно ми се струва това ...
Благодаря Ви и за отговорите - сега поне съм по - наясно, какво точно търся и какво мога да очаквам, продължавам да ровя ... мъжчето каза: ''взимай пфафа докато не са фръкнали парите за друго'' Rolling Eyes но мен пък ми се иска да взема оптималното за минимално пари, а това си иска ровене и търсене.
Лучника ми се налага да го сменя, тъй като от много тормоз, които съм му нанасяла с годините, сега си връща и се случва на хасе да ми прави проблеми, я фъка горния конец от долу, я къса ... малко като човек си отмъщава, а от както казах, че искам нова съвсем ме бойкотира Whistling

# 843
  • София
  • Мнения: 1 197
голямо ровене, но май горе долу си подредих нуждите/ щенията
- хоризонтален грайфер
- двоен транспорт
- контролиран натиск на крачето
- фиксирано крайно положение на иглата
- автоматично затягане
- регулиране дължина и ширина на тегела
- автоматично вдяване
- едностъпков илик
- еластични тигели
- оверлогови тигели
- метални части
и горе долу по тях се спрях на тези модели ...
- Phaff hoby 1142
- Elna explorer 340
- Brother innov-is30 - на това не мога да му намеря цената Rolling Eyes и
- Pfaff select 32 или 42 като те са в друг ценови диапазон, а още не мога да намеря свестен видео материали за да видя струва ли си ... естествено най - добре е да отида и да ги видя на живо, но бихте ли споделили мнение Praynig

# 844
  • Мнения: 32
Аз миналата седмица си взех китайско оверлогче от продавалник за 50 лева. Триконечно е като не прави много красив шев ама за тези пари си и задоволително. Беше почти неползвано. В кашон с всички резервни части

# 845
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
REPLAY, честито за находката! Да си я ползваш с удоволствие!

Аз от около половин година вдявам машината, само с вдевачката. А допреди това, въобще не знаех как точно се използва приспособлението. Някои "екстри" не се знае кога ще ни потрябват...

# 846
  • Мнения: 32
Aз без пинцета и вдевачка не ме се мисли как ще я вдена. Само не ми е много ясно как трябва да изглежда перфектният триконечен шев. Как ли не въртях врътките за притягане на конеца ама не мога да го издокарам май както трябва. Ще съм благодарен някой ако ми обясни как трябва да изглежда или да постне по една снимка от пред и от зад как трябва да е. Още съм доста бос в тази насока, но имам мерак да се науча въпреки, че не е мъжка работа.

# 847
  • около ВАРНА
  • Мнения: 6
закупих си оверлог АЕГ ( през септември ) работих на него около 80 часа и вече започна да боксува - колелото на машината трябва да го завъртя на ръка за да тръгне иначе не тръгва . Знаели някой какъв е проблемът и как мога да го отстраня

# 848
  • Мнения: 4 428
Момичета, някоя има ли наблюдения върху портативната шевна машина на Топ Шоп Сю Уиз?

Искам да я купя, най-вече за децата  Laughing Имат голям мерак да се учат да шият, но някак си не ми се иска да ги пускам на голямата машина  Crazy

# 849
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
veselina_s_p, точно за тази машина не мога да дам мнение, но преди много години /повече от 10/ със сестра ми и майка ми си бяхме купили от там 3 портативни шевни машини. Бяха едноконечни. Умеем да шием добре и у дома винаги сме имали шевна машина, обаче с машинките от Топ Шоп нещата не се получаваха. С нито една от трите. Така, че лично аз съм резервирана...

# 850
  • Мнения: 748
atadar и на мен същите въпроси ме интересуват ,че моята тойта  е от преди 16години и ми се ще да си купя по хубава, а и оверлог искам.Но този път няма да бързам ,като едно време ще обмисля покупката.Даже ми се върти да си купя професионална,че да знам ,че имам нещо свястно и мога да си шия всичко.
Въпреки ,че на моята тойотичка всичко шия,оня ден и бризентов панталон даже  Mr. Green трикото обаче малко ми се опъва.

# 851
  • София
  • Мнения: 1 197
развръзката на моята ''драма'' Mr. Green
Елната не успях да я видя ... отидох до магазина на Pfaff - показаха ми набързо и двата модела, обясни ми за разликите и ме хвърлиха в още по големи размисли ... голямо чудене - едната Phaff hoby 1142 - най - добрата им хоби машина с много бодове, глезотии ... много я харесах 550лева с Коледното намаление -5%, другата Pfaff select 32 с по малко бодове, но с горно водене - най - евтината от този клас - 1008лева с намалението - но ако ти е за по сериозна работа препоръча нея ... много се зачудих какво, как ... е разликата им в цената никак не е за подценяване ... реших да отида да погледна и Brother innov-is30 в завод Витоша. отидохме много късно - работното им време е до 17,30 Rolling Eyes оказа се, че тази машина вече не се произвежда и на нейно място е Brother DS - 140. веднага предложиха да ни я отворят и покажат. един безкрайно любезен човек отвори кашона и седна и ми показа всички възможности на машината. тя е електрона, може да работи и без педал, има всички глезотии, пробвахме я на 10 ката плат - шие без проблем. по време на презентацията започна да ми говори как ще ми я смаже, как ще ми я остави вдяната с ярък конец за да проследя вдяването в къщи  Laughing няма какво да се лъжем влюбих се в машината! цената също ме грабна 450 с Коледното им намаление. това че има удобен и близък сервиз също бе + при взимането на решението ... та така отидох да я видя в 17.00 часа и си тръгнахме към 18.00 с нова машина - която обаче ще получа под елхата на Коледа, така че чак тогава ще мога да дам по точни и лични впечатления Peace

# 852
  • Мнения: 200
Здравейте, момичета!
Тази седмица в Лидл отново пускат шевна машина SilverCrest. Моля, споделете мнението си за тази марка.
Има ли възможност за допълнителни крачета и различни позиции на иглата?

Последна редакция: вт, 16 дек 2014, 15:24 от anaby

# 853
  • Мнения: 1 863
Здравей, qni4ka05! Съжалявам за закъснението на отговора и вече да няма нужда от съвети, но чак днес прочетох за проблема с оверлога. Имах го същия проблем със стария ми китайски триконечен, преди да си купя четириконечния. Причината е много проста, а именно, че ремъкът се е разтегнал и трябва да се опъне. Ще кажеш, че машината е чисто нова и е рано за проблеми, но какво да се прави. Намери около теб технически грамотен мъж или жена и предполагам, че двамата ще се справите с проблема. Махнете конците и развийте винтовете за махане на пласмасовите капаци. Не знам дали ще е лесно, но не се отказвайте. Освен винтовете може да има пластмасови щипки и дори да са развити пак да не се махат капаците. Тогава много внимателно трябва да се разтворят с тънка стоманена пластина. Обикновено всички машини имат възможност за опъване. Ако достигнете до моторчето, ще видите че се крепи на два болта. Развивате болтовете и цялото моторче трябва да се премести надолу или назад за да се изпъне ремъчето. Точно в този момент трябва да сте двама. Единият да опъва, а другия да завива болтовете. Другия вариант е да се махне ремъчето, да се премести моторчето и тогава със завъртане шайбичката му да се сложи ремъчето. Като натиснеш ремъчето в средата, не трябва да се огъва много. Сигурно имаш инструкция за смазване на машината. Направете го преди да сте започнали опъването. Мисля, че това е по-лесният вариант, отколкото да си търсиш гаранцията и да го пращаш за ремонт. Пиши каквото и да е станало.

# 854
  • Мнения: 1 863
Здравей, REPLAY! Старият ми оверлог беше китайски. Те са два вида като външност, но съм запознат и с двата. По-добре е да снимаш това което си шил налице и наопаки в едър план фокусирано, ще ти кажа какво не е наред и какво да направиш.

Общи условия

Активация на акаунт