Как си избирате козметика?

  • 1 839
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 7 097
Как избирате козметиката, която ползвате - задължително тествате, преди да купите; търсите предварителна информация; по добри отзиви или на сляпо?

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 17:30 от kopche

# 1
  • Мнения: 2 414
Различно. Thinking
Па принцип влияя доста от рекламата на даден продукт или от добри отзиви,които съм прочела във форумите. Laughing

# 2
  • Мнения: 17 407
БЯлата козметика избирам без да тествам.  Предварително знам какво търся и нямам разочарования. НЕ така стои въпросът с козметиката за коса. Там съм на принципа проба- грешка, купувам непрекъснато и после изхвърлям, тъй като няма на кого да подаря. Зарината съм с всевъзможни продукти и вс еоще търся своя...

# 3
  • Мнения: X
избирам я импулсивно Crazy

# 4
  • Мнения: 4 053
Различно. Thinking
Па принцип влияя доста от рекламата на даден продукт или от добри отзиви,които съм прочела във форумите. Laughing


аз също,
много се влияя от чужди мнения, търся тестери и ако ми хареса купувам  Wink

# 5
  • Мнения: 42
Първо си взимам тестерчета ако има такива и после си купувам, специално за бялата козметика. А с декоративнтата направо купувам.

# 6
  • Мнения: 3 314
Различно. Thinking
Па принцип влияя доста от рекламата на даден продукт или от добри отзиви,които съм прочела във форумите. Laughing


аз също,
много се влияя от чужди мнения, търся тестери и ако ми хареса купувам  Wink
            Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 9 475
"Слушам" момичетат от форума, и тогава тръгвам на пазар Peace bowuu.
И то само ако имам конкретна нужда.  Wink
Избягвам импулсивните покупки. Naughty

# 8
  • Мнения: 765
Предварителна информация и отзиви, ако приятелка си е взела нов продукт- тествам..така. Чета много списания и горе-долу знам какво ново изкарват фирмите, които предпочитам, за бялата козметика гледам да съм в крак с нещата.
 За цветната козметика се доверявам на себе си само- тествам , избирам и така.
 Парфюми също избирам не по това кой е нов и модерен, а по моментен импулс.
 Шампоани, душ гелове, сапуни ползвам всякакви и купувам това което ми хареса като опаковка и аромат- не съм вманиачена там, мога да вляза в супермаркет и да си купя от фирмите предлагани там.

# 9
  • Мнения: 5 694
Честно казано влияя се много от мненията във форума и то мненията на определени момичета.До сега не са ме подвели!Но ползвам винаги първо тестери.

# 10
  • Мнения: 99
Ако е възможно - ползвам тестери. Или мострите от таблата, на които се продават. Чета мнения от форума. И преценявам продуктите на външен вид също  Laughing
Понякога сменям някой продукт само защото ми е писнало да го гледам.

# 11
  • Мнения: 3 376
По принцип вече знам какво ми харесва и допада,има продукти и марки,които не сменям и държа на тях,защото ми действат най-добре.

Иначе преди това бях на случайния принцип,а относно бялата козметика не се доверявам много,много на препоръки,защото каквото е добро за един това не значи,че ще действа така и на друг.

# 12
  • Мнения: 2 090
Бялата козметика ми е една определена марка,която ''открих'' преди 2 години и кожата ми понася много добре.Нея не я сменям,иначе декоративната козметика сменям често.Пробвам най-различни неща,ако нещо ми хареса в дадена реклама,каталог или по препоръка на приятелка,също и ако просто го видя на щанда и ми хареса пак си го купувам.Зависи и от настроението ми,понякога просто решавам ''Стига с тази скучна кафява гама'',и минавам на розова... Wink

# 13
  • Мнения: 757
като ми хареса нещо в магазина си го взимам,за какво ми е да питам и разпитвам,всеки има различен вкус,кожа и предпочитания

# 14
  • Мнения: 4 292
като ми хареса нещо в магазина си го взимам,за какво ми е да питам и разпитвам,всеки има различен вкус,кожа и предпочитания
И аз съм така. Влизам в магазина, харесвам си, купувам и толкова.

# 15
  • Мнения: 216
Много се влияя от рекламите на декоративна козметика ,особено от списанията!А за бялата се доверявам само на дерматоложката си ,че имам много чувствителна кожа и съм си патила от безразборни покупки ,дори и на скъпи продукти! Peace

# 16
  • Мнения: 6 155
По добри отзиви и на сляпо.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 294
Как купувам козметика, ами като се замисля като съм впечатлена от дадена реклама, като прочета положителни отзиви тук във форума или чуя от приятелка, тестери не взимам предварително, а знам че е хубаво.

# 18
  • Мнения: 9 093
1. разпитвам във форума, ако нямам достатъчно инфо или не съм ориентирана
2. питам в магазина, ако си личи че мога да йм се доверя
3. задължително и най-важно - гледам съдържание на продукта, следя за някои основни неща

Не съм капризна, затова лесно пазарувам козметика.
Нй-трудно ми е с крема за лице, но благодарение на форума открих своя продукт.
 Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 4 576
"Слушам" момичетат от форума, и тогава тръгвам на пазар Peace bowuu.
И то само ако имам конкретна нужда.  Wink
Избягвам импулсивните покупки. Naughty
И аз.
Стеф, кой крем за лице, че съм пропуснала? И за каква кожа?

# 20
  • Мнения: 9 093
За смесена кожа - кремът е на Apotheker Scheller - подхранващ зимен, с водорасли + околоочен за ситни бръчици. Натурална козметика. Много ми допада, особено кремът за лице - вече не ми избиват червени петна, не се лющя и т.н. Но наскроо имаше тема тук, за тази марка, доста мами споделиха че са реагирали алергично към продуктите на фирмата Rolling Eyes

# 21
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Различно. Много ми въздействат рекламите и хубавите отзиви за даден продукт от форума. 90 % всичко изпробвам, не от всичко оставам доволна , но така подбирам кое се оказва добро. Рядко търся тестери на даден продукт.

# 22
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
като ми хареса нещо в магазина си го взимам,за какво ми е да питам и разпитвам,всеки има различен вкус,кожа и предпочитания
И аз съм така. Влизам в магазина, харесвам си, купувам и толкова.
И аз действам импулсивно . само дето обикновено  преди да платя правя консултация с продава4а, и понякога променям  избора си....
По4ти никога не съм купувала продукт след като съм опитала тестера newsm78
След рекламна промоция като например професионален грим на определена марка или   изпробване на нова козмети4на серия.., обикновено винаги се прибирам с някоя придобивка, независимо дали ми е необходима. или не ... Добре 4е имам сестра...

# 23
  • Мнения: 5 103
Купувам 2-3 марки и обикновенно най-новият им продукт.

# 24
  • Мнения: 7 723
По мои наблюдения, средностатистическия българин
купува тая козметика, на която в момента й тече реклама  Wink

# 25
  • Мнения: 200
Как избирате козметиката, която ползвате - задължително тествате, преди да купите; търсите предварителна информация; по добри отзиви или на сляпо?

Събирам информация от списания, реклами или от приятелки. Или отивам директно в аптека и се консултирам .Предпочитам да употребявам качествена козметика .

# 26
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Как избирате козметиката, която ползвате - задължително тествате, преди да купите; търсите предварителна информация; по добри отзиви или на сляпо?

Събирам информация от списания, реклами или от приятелки. Или отивам директно в аптека и се консултирам .Предпочитам да употребявам качествена козметика .
ка4ествена козметика има не само в аптеките....

# 27
  • Мнения: 200
Как избирате козметиката, която ползвате - задължително тествате, преди да купите; търсите предварителна информация; по добри отзиви или на сляпо?

Събирам информация от списания, реклами или от приятелки. Или отивам директно в аптека и се консултирам .Предпочитам да употребявам качествена козметика .
ка4ествена козметика има не само в аптеките....


Да поясня тогава, Медицинска!

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
Да поясня тогава, Медицинска!

Напоследък и аз купувам само медицинска козметика, включително шампоаните и пастите за зъби.
Харесала съм си една аптека близо до работата ми с богат асортимент и вися всеки ден там  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 165
Допреди време се доверявах изцяло на марковата козметика. Бях решила, че щом струва много пари, това е равносилно на качество. Да, но стигнах до извода, че откакто я ползвам , не само, че състоянието на кожата ми не се промени, ами и се влошаваше от време на време. Голямо беше учудването ми, когато разбрах, че моя приятелка, която работи в именно такъм магазин за скъпа козметика/Шанел,Клиник, Есте и т.н./ ми сподели, че не ползва нищо от въпросните марки, а си купува само медицинска козметика. Е, и  аз сега съм на такава вълна. Времето ще покаже дали съм на прав път.

# 30
  • Мнения: 1 165
Друго ,което се сетих и искам да ви споделя, че скъпите марки се опитават /доста успешно/ да ни внушат, че е нужно да ползваме много широк кръг от продукти, всеки от който се бори с някакъв проблем. Така например ,когато бях на вълна Клиник, си бях купила-продукт за махане на грима, околоочен такъв, след това следваха 3-те стъпки и накрая-кремът за лицето и очите. Отделно си бях взела и едно кремче, което уж свивало порите, купувах и Идеалиста на Есте...Абе ,луда работа.Според мен това е прекалено! Околоочният крем и кремът за лице  и сега са ми задължителни, но лицето почиствам единствено с един тоник.

# 31
  • Мнения: 2 631
За всяка козметика, която си купувам:
1. Чета ревюта на продукта в Интернет
2. Пиша във форума
3. Консултирам се в магазина
4. Купувам!

# 32
  • София
  • Мнения: 7 097
купувах и Идеалиста на Есте...

Точно за Идеалиста на Есте се чудех дали е добър? Не си доволна, така ли?

# 33
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Голяма част от козметиката си избирам благодарение на мненията от BG МАМА Peace

# 34
  • Мнения: 1 165
купувах и Идеалиста на Есте...

Точно за Идеалиста на Есте се чудех дали е добър? Не си доволна, така ли?
Идеалиста е хубав продукт. Това е един от малкото продукти, при който съм видяла поне и малък ефект. Кожата ми ставаше кадифено мека и самият крем много хубаво попиваше . В по-дългосрочен план , би следвало да свие порите, но тук нямам наблюдение, защото съм го ползвала около 2 месеца.
P.S.Написах го, като пример за многобройните продукти , с които си мажех лицето.

# 35
  • Мнения: 4 053
купувах и Идеалиста на Есте...

Точно за Идеалиста на Есте се чудех дали е добър? Не си доволна, така ли?

аз, не съм  Rolling Eyes

# 36
Аз срам, не срам, трябва да призная, че уханието на един продукт е в състояние да ме убеди, че точно това е, което е подходящо за моята кожа. На този принцип сега съм на път да се сдобия с Aqualia Thermal на Vichy.  Blush

# 37
  • Мнения: 3 036
1.Доста често се влияя от рекламите - признавам си!
2.После питам и се консултирам с познати и консултанти.
3.Не рядко и залагам на аромат.
4. Накрая питам във форума и купувам.

# 38
  • Мнения: 125
Купувам само медицинска козметика,но имам предпочитана марка,така че още преди да вляза в аптеката знам какво ще взема.Така е изключително лесно!

# 39
  • София
  • Мнения: 1 825
Голяма част от козметиката си избирам благодарение на мненията от BG МАМА Peace

И аз така!

До сега купувах само медицинска козметика, но от няколко месеца пазарувам от Ягодка и Саса. Инвестирам много средства и време за запознаване с продуктите. Момичетата ежедневно ме стимулират да се грижа все повече за себе си. Нямам идея дали е внушение, но след толкова редовни грижи все ми се струва, че съм една идея по-прекрасна, отколкото съм била. Mr. Green Не е за подценяване и фактът, че за 12 г. работа за първи път си позволих да ползвам отпуск по-дълъг от 5 дни.

Общи условия

Активация на акаунт