За секциото и плащането

  • 4 880
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 683
Снаха ми има проблем с очите - 6 диоптъра. Гинекологът и я изпратил за пореден път на очен лекар и положението и се потвърждава. Налага се секцио. Лекарят и казал, че той ще я оперира, но срещу 1000лв. Обяснил и, че по закон е така, независимо кой ще я изражда.
 Не трябва ли щом секциото е по медицински причини да се поема от здравната каса? И това ли е цената?
 

 #Crazy Можете да го съдите - както него, така и болницата, защото имате становище за секцио, което е пренебрегнато. Докажете вреди за майката, намерете офталмолог, който да ви напише, че има поражения за зрението, също може да го дадете на прокурор със становище от Съдебна медицина, достатъчно е да имате становището за секцио и да се докаже, че диоптърът се е увеличил след раждането, дори с малко да е, ще може да ги съдите за нанесени физически увреждания!

# 46
  • София
  • Мнения: 3 249
Добре, че и тя и бебче са живи и здрави...То в прехвалените болници все така става. Затова пак и мисля да раждам във втора градска.
А ако има възможност-осъдете го тоя рекетьор...Права си, че и Господ ще го съди #Cussing out

# 47
  • Мнения: 2 068
 #Crazy
Цитат
отказаха да я оперират, защото е пила вода
е аз и вода бях пила и хубаво се бях наяла пък ми направиха секциото  ooooh!
какви ужасни хора  #2gunfire #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire
все пак честито да е живо и здраво бебенцето   bouquet
и бързо възстановяване на снахата  Wink

# 48
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Поема се от здравната каса

# 49
  • София
  • Мнения: 3 271
Не трябва ли щом секциото е по медицински причини да се поема от здравната каса? И това ли е цената?

Трябва. Точната сума не я знам. Сменете лекаря. Пълно е с кадърни доктори, аман от изнудвачи  Close

Мдааа, права е Блонди Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 2 348
Джуджке, снахата вече роди  hahaha .

# 51
  • Попово
  • Мнения: 687
да ви е здраво бебето

# 52
  • София
  • Мнения: 10 326
Да ви е живо и здраво бебето! И снахата покрай него, де!  Mr. Green
Съдете ги тия в болницата, съедте ги до дупка, мамка им. Аман от изнудвачи и темерутести лекари. Секцио по спешност не са ли чували? И при него ли не трябва да си пил и ял?  newsm78 Егати нормалното раждане - без напъни и с вакуум. newsm78 Добре, че няма последстивя за бебето, а майката...ще се закърпи... Sick Дупе да й е яко!

skrech, честно казано идея нямам защо не сте сменили болницата и лекаря. Аз такива нерви нямам и не бих си играла с огъня. Молбата ми е да си държите и нататък на принципите, та да имат смисъл всички простотии, които са й причинили на жената в болницата!  Peace

# 53
  • Мнения: 396
Снаха ми има проблем с очите - 6 диоптъра. Гинекологът и я изпратил за пореден път на очен лекар и положението и се потвърждава. Налага се секцио. Лекарят и казал, че той ще я оперира, но срещу 1000лв. Обяснил и, че по закон е така, независимо кой ще я изражда.
 Не трябва ли щом секциото е по медицински причини да се поема от здравната каса? И това ли е цената?
 

 #Crazy Можете да го съдите - както него, така и болницата, защото имате становище за секцио, което е пренебрегнато. Докажете вреди за майката, намерете офталмолог, който да ви напише, че има поражения за зрението, също може да го дадете на прокурор със становище от Съдебна медицина, достатъчно е да имате становището за секцио и да се докаже, че диоптърът се е увеличил след раждането, дори с малко да е, ще може да ги съдите за нанесени физически увреждания!

Да ви е жив и здарв бебока и нека правдата победи!!!

# 54
  • Мнения: 583
Плаща се само при избор на определен екип и то на болничното заведение , този се е яко изложил с тези 1000 лева. Търсете друг специалист.

# 55
  • Мнения: 196
Разбира се че ЗК поема секциото щом има показатели за него!Не му давайте пари на тоя изнудвач #2gunfireА дори и да иска човек секцио и трябва да си плати(защото няма медицински причини,а във вашия случай не е така) то цената не е такава.Моля те,кажи й да потърси друг лекар,а ако сега си смени лекаря с по-свесте и съвестен сяма и лев да даде.Ако настоява да ражда точно при този,това е друг въпрос

# 56
  • Мнения: 583
Честито да ви е живо и здраво бебето!  bouquet

# 57
  • София
  • Мнения: 2 348
Ехооооо, май доста от вас са прочели само първия пост  Thinking . Хора, снаха ми роди. Няма нужда от съвети за смяна на лекар  Grinning . Дайте съвет за наказание на виновниците  Wink .
 Ето, Мама на Вале даде много добра информация. Благодаря   bouquet !

# 58
  • Мнения: 4 753
Имате ли черно на бяло датата на термина и датата за секциото??? Ако ги нямате може и да не стане нищо, няма как да докажете че е назначил дата за секцио с цели 10 дни след термин... Обаче не се отказвайте... Това е абсолютно безобразие, най-малкото може да раздухате какъв е доктора, та поне да не се набутат и други жени при него...

# 59
  • Мнения: 1 520
Снаха ми има проблем с очите - 6 диоптъра. Гинекологът и я изпратил за пореден път на очен лекар и положението и се потвърждава. Налага се секцио. Лекарят и казал, че той ще я оперира, но срещу 1000лв. Обяснил и, че по закон е така, независимо кой ще я изражда.
Не трябва ли щом секциото е по медицински причини да се поема от здравната каса? И това ли е цената?
Точно така е - ако секциото е по медицинско предписание, задължително се поема от касата. А 6 диоптъра късогледство е едно от най-сериозните медицински предписания т.к. едни очи ти служат за цял живот.

Този нагъл лекар направо си плаче за арест с белязани банкноти. Sick

Общи условия

Активация на акаунт