Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - част 2

  • 49 092
  • 293
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 317
Stra4iatela, много мерси за бързият отговор   bouquet
Виждам и ти си майка Heart Eyes какво ще кажеш за вторият ми въпрос за съжителство на мъничета и климатици  Laughing

# 181
  • Мнения: 1 925
За ползването на климатик в помещение, където има бебе/дете - няма никакъв проблем. Дъщеря ми е на климатик, откакто се е родила, не е имала никакъв проблем. Лятото даже много мами се оплакваха, че децата им се подсекоха от жегата, държаха ги на течение, на стълбището и т.н. Мая не е имала такъв проблем. Получва се течение, при неправилна употреба на климатика. В къщи или в офиса никога не е имало течение. Вентилаторът се държи на средна степен ( като е лято, сшлюзите на горе, понеже топлият въздух се издига на горе ) на 25-26 градуса и всичко е ок. Peace

# 182
  • Мнения: 239
Здравейте забравила съм да се доуточня значи кухнята ми е към 10 квадрата а хола ми е 15 квадрата

# 183
  • Мнения: 463
Можете ли да ми помогнете в избора на климатици за панелен апартамент, с външна топлоизолация и трикамерна ПВЦ дограма за следните стаи:

Спалня – североизточно изложение, външна на калкан, граничи с кухня и баня, без балкон, с квадратура около 15 кв.м,  височината не съм я мерила, но предполагам, че е стандартната за панелен апартамент 2.60 м.

Кухня – североизточно изложение, граничи със спалня, коридор, стълбище и остъклен балкон, който впоследствие смятам да усвоя към кухнята, квадратурата общо ще е около 15 кв.м

Хол – югозападно изложение, граничи с втората спалня, банята и съседния апартамент, няма собствен балкон, но има достъп до балкона на спалнята, квадратурата е около 18 кв.м

Спалня – югозападно изложение, външна на калкан, граничи с хола, банята и остъклена лоджия, квадратура около 13 кв.м

Тъй като апартаментът е топлофициран, а го купихме след отоплителния сезон и незнаем колко силно е било парното и какви са били сметките тази зима, не ни се иска да инвестираме в инвенторни климатици. На първо време смятаме да сложим обикновени климатици само за охлаждане, а ако после се окаже, че е нерентабилно да се отопляваме с парно, ще ги сменим с инвенторни.



# 184
  • Мнения: 335
здравейте,препоръчайте ми какъв климатик да си взема до 800 лева за помещение 25кв.м височината на помещението е 2,50м. за охлаждане и за отопление,това е помещение всекидневна и кухня.
благодаря предварително.

# 185
  • Мнения: 11 607
здравейте,препоръчайте ми какъв климатик да си взема до 800 лева за помещение 25кв.м височината на помещението е 2,50м. за охлаждане и за отопление,това е помещение всекидневна и кухня.
благодаря предварително.

Подобна молба имам и аз...На по-бодра глава ще питам утре още.....

# 186
  • Мнения: 1 925
Marti04, за хола - MHI SRK / SRC 20 ZG-S, TOYOTOMI TAN / TAG A 28 IV, FUJITSU ASYA / AOYR 7 LCC, TOSHIBA RAS SAVE / SKVE 10, DAIKIN FTXS 20 D / RXS 20 D, DAIKIN FTXS 25 C / RXS 25 C .
За кухнята това е най-подходящо - MITSUBISHI HEAVY/ ОБИКНОВЕН SRK / SRC 20 HG-S

chochko, според мен е безсмислено да си купите обикновени, а после инверторни. Но щом си решил...
спалня - давам ти инверторни варианти, понеже са по-тихи и в случая по-мощни за даденото помещение - MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 25 ZG-S, TOYOTOMI TAN / TAG A 28 IV, DAIKIN FTXS 25 C / RXS 25 C
Кухня - предложенията за Marti04 за инвертор и за обик. - MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 28 HG-S, TOSHIBA RAS GAH / GKHP 10 ES2
Хол - предложенията за спалнята ще свършат работа  Peace Понеже съм дала, малко по-големи машини, тъй като е калкан, и заради изложението, за да нямате проблем с отоплението в много студените дни.
Спалня 13 кв.м. - MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 20 ZGX-S, FUJITSU ASYA / AOYR 7 LCC, DAIKIN FTXS 20 D / RXS 20 D ; обикновен също ще ви свърши работа - MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 28 HG-S ; обикновен : MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 28 HG-S, TOSHIBA RAS GAH / GKHP 10 ES2

# 187
  • Мнения: 463
Stra4iatela, много ти благодаря за изчерпателното мнение.

За съжаление не мога да убедя съпруга ми, че така и така купуваме климатици поне да са такива, които да вършат работа както за охлаждане, така и за отопление. Той обаче смята, че след като имаме парно трябва да се отопляваме с него. За сведение, той ненавижда Топлофикация, но понеже аз "надделях" и купихме панелен  апартамент той смята, че съм направила и избора си на вида отопление.

Както и да е, говорих с една фирма, където ми препоръчаха MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 28 HG-S и за трите стаи. За кухнята казаха, че нямало смисъл и да съм оставела избора на климатик за по-късно когато усвоим терасата. Цената обаче на този обикновен климатик излиза към 1200 лева без монтажа, а видях, че има инвертори на Hitachi - модели RAS/RAC-D10EX2 и RAS/RAC-10ЕH1, които са на същата цена и се чудя защо така се получава. Вие какво мислите, заслужават ли си тези модели на Хитачи? 

# 188
  • Мнения: 1 925
chochko, моделът MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 28 HG-S, както и аз ти написах ви е перфектен. Това, че е обиковен, не значи че няма да охлажда или отоплява, напротив, всичко ще прави. Специално за обикновените машини на Mitsubishi няма и голяма разлика при изразходването на електроенергия сравнени с инверторите. Разликата е в това, че когато инверторът достигне зададената Т спира и се пуска, кога спадне, докато при обикновената машина вие трябва да го контролирате това.
Разлика има в цените между HITACHI и Mitsubishi, защото първите за китайско производство, а Mitsubishi Тайландско, т.е. като качество са класа над HITACHI ( които като цяло никога не са били в топ производители на климатична техника, за разлика от Mitsubishi ) 
Вие преценете на кого да се доверите Peace

# 189
  • Мнения: 239
Stra4iatela много ти благодаря за изчерпателния отговор.

# 190
  • Мнения: 463
Разлика има в цените между HITACHI и Mitsubishi, защото първите за китайско производство, а Mitsubishi Тайландско, т.е. като качество са класа над HITACHI ( които като цяло никога не са били в топ производители на климатична техника, за разлика от Mitsubishi )  [/color][/b]

Дават, че тези два модела са произведени, първия в Малайзия и втория в Япония. Аз не съм много компетентна технически, но на отопление Мицубишито го дават 2.8 KW, а Хитачитата 3.4 KW. Не означава ли това, че Хитачитата ще топлят по-добре.

# 191
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
някой да препоръча фирма/магазин за бургас?

"Булклима" се намират на ъгъла на Ботева и Сливница, предлагат GENERAL, тел. 826 402
"Омега +" и "Роял клима" се намират под новата поща, на ул.Стамболов 72/74, предлагат Мицубиши и др., тел. 800 640 / 800 266.
"Големанов" е представител на HITACHI  и се намира на ул.Фотинов №46 и  също ул.Пробуда №72, тел. 841 575.
"Проклима" се намира на гърба на църквата "Св. Богородица", която е до Икономическия техникум.
Аз си купих климатика от ф. "Гарина" , намират се точно на ъгъла на светофара на ул."К и М". Дистрибутори са на DAIKIN и FUJITSU, тел. 812 325.

# 192
  • Мнения: 464
Здравейте, имаме нужда от съвет за климатици за новия ни апртамент. Две спални на север с нова ал. дограма и вътрешна изолация и хол+кухня на юг с нова ал. дограма и изолация на вкараната тераса. Апартамента е тухлен, вътрешен, на първи висок етаж - хол+кухня (22кв.м / 2.70 височина)над магазин, а двете спални (по 13кв.м / 2.70 височина) над гаражи. За хола искаме някакъв висок клас, а за другите стаи -среден. Бюджета е макс. 5000лева.

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 21:53 от krasi_kyneva

# 193
  • Мнения: 51
Здравейте!
Имам нужда от помощ за избора на климатици. Аз абсолютно нищо не разбирам и ще Ви бъда много много благодарна око ме посъветвате.
ХОЛ + КУХНЕНСКИ БОКС в едно помещение -  26кв.м., 2.60 е височината на помещението като то  е тясно 3 метра и дълго 7метра . Хола се пада югоизток, а бокса е югозапад. Има 2 външни стени /едната е на дългата част/, една, която граничи с коридора и една със спалнята
СПАЛНЯ - 15кв.м. - западно изложение, височината пак е 2.60, тук пак има 2 външни стени, една която граничи с кухненкия бокс и 1 със другата спалня.
СПАЛНЯ - 13 кв.м.- тук височината е същата, изложението е запад и има само еда външна стена.
Апартамента е нов с хубава алуминиева дограма и външна изолация.
Надявам се да съм обяснила правилно... Трябва ни нещо наистина качествено и добро, защото така ще се отопляваме през зимата! А и ще се охлаждаме в жегите де ... Точно затова ще се постараем да купим колкото и да струват поне да знам, че ще си заслужава.
Много благодаря предварително за помоща!!!
ААА и да питам какво ще кажете за марката SHARP??? Родителите ми имат такъв климатик от 99та година доста е стар вече, но никога не са имали проблем с него. Това късмет ли си е или наистина са добри?

# 194
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Разлика има в цените между HITACHI и Mitsubishi, защото първите за китайско производство, а Mitsubishi Тайландско, т.е. като качество са класа над HITACHI ( които като цяло никога не са били в топ производители на климатична техника, за разлика от Mitsubishi )  [/color][/b]

Дават, че тези два модела са произведени, първия в Малайзия и втория в Япония. Аз не съм много компетентна технически, но на отопление Мицубишито го дават 2.8 KW, а Хитачитата 3.4 KW. Не означава ли това, че Хитачитата ще топлят по-добре.

естествено, че да. Съвсем вярно напипваш нещата.

Общи условия

Активация на акаунт