Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - част 2

  • 49 089
  • 293
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 925
chochko, понеже първоначално помоли за предложения за обикновени машини ти дадох такива. Но те посъветвах, че като си взимаш е по-добре да са инвертори и да не разчиташ на " ако парното е добро " , може да ползваш кредит "енергийна ефективност" и да си вземеш нещо много по-добро от HITACHI Peace
krasi_kyneva, ето какво ще ви свърши работа :
хол+кухня (22кв.м / 2.70 височина) : MITSUBISHI HEAVY SRK SRC 25 ZG-S ( 1450 лв. ), TOYOTOMI TAN / TAG A 32 IV ( 1670 лв.),  FUJITSU ASYA / AOYR 9 LCC ( 1370 лв. ), DAIKIN FTXS 35 D / RXS 35 D ( 1800 лв. ), CHOFU RA 1231 PVU SERENO ( 1700 лв. )
двете спални (по 13кв.м / 2.70 височина) : MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 20 ZG-S ( 1335 лв. ), TOYOTOMI TAN / TAG A 28 IV ( 1390 лв.), FUJITSU ASYA / AOYR 7 LCC ( 1250 лв. ), DAIKIN  FTXS 20 D / RXS 20 D ( 1500 лв. ). За този малък р-р на помещенията ще ви свърщи работа и обикновен климатик - MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 28 HG-S
Peace
E*L*I, за теб това са вариантите :
ХОЛ + КУХНЕНСКИ БОКС 26кв.м., 2.60 - MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 35 ZG-S, FUJITSU ASYA / AOYR 12 LCC, TOSHIBA RAS SAVE / SKVE 13, SHARP AY - XP 12 FR / AE - X 12HR (Plasmacluster), DAIKIN ПОДОВ FVXS 35 BVMB / RXS 35 DVMB
СПАЛНЯ  - 15кв.м. : MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 20 ZG-S, TOYOTOMI TAN / TAG A 28 IV, FUJITSU ASYA / AOYR 7 LCC, DAIKIN FTXS 20 D / RXS 20 D
СПАЛНЯ - 13 кв.м. : за тази стая, ще свършат работа предложенията за другата спалня, ако държите на инвертори това са вариантите. Но като цяло за толкова малко помещение идеална работа ще ви свърши обикновена машина.

# 196
  • Мнения: 463
chochko, понеже първоначално помоли за предложения за обикновени машини ти дадох такива. Но те посъветвах, че като си взимаш е по-добре да са инвертори и да не разчиташ на " ако парното е добро " , може да ползваш кредит "енергийна ефективност" и да си вземеш нещо много по-добро от HITACHI Peace

Явно с теб имаме някаква телепатична връзка  Grinning защото не само, че поръчах инвертори, ами и кандидатствах за кредит "Енергийна ефективност" . В крайна сметка се спрях на два SRK / SRC 20 ZG-S за двете спални и един SRK / SRC 25 ZG-S за хола. Ще ни ги монтират в понеделник. За кредита си подадох документите в Прокредит банк. С парите, които ще  върнат ще си покрием разликата в цената на инверторите. Благодаря отново за съветите ти. 

# 197
  • Варна
  • Мнения: 103
И аз имам нужда от помощ при избора на климатик.
За стая която е хол+кухня+трапезария около 33 кв.м височина 2,55 с една външна стена, PVC дограма и външна изолация, тухла ново строителство.
Предварително Ви благодаря!

# 198
  • Мнения: 51
chochko, понеже първоначално помоли за предложения за обикновени машини ти дадох такива. Но те посъветвах, че като си взимаш е по-добре да са инвертори и да не разчиташ на " ако парното е добро " , може да ползваш кредит "енергийна ефективност" и да си вземеш нещо много по-добро от HITACHI Peace
krasi_kyneva, ето какво ще ви свърши работа :
хол+кухня (22кв.м / 2.70 височина) : MITSUBISHI HEAVY SRK SRC 25 ZG-S ( 1450 лв. ), TOYOTOMI TAN / TAG A 32 IV ( 1670 лв.),  FUJITSU ASYA / AOYR 9 LCC ( 1370 лв. ), DAIKIN FTXS 35 D / RXS 35 D ( 1800 лв. ), CHOFU RA 1231 PVU SERENO ( 1700 лв. )
двете спални (по 13кв.м / 2.70 височина) : MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 20 ZG-S ( 1335 лв. ), TOYOTOMI TAN / TAG A 28 IV ( 1390 лв.), FUJITSU ASYA / AOYR 7 LCC ( 1250 лв. ), DAIKIN  FTXS 20 D / RXS 20 D ( 1500 лв. ). За този малък р-р на помещенията ще ви свърщи работа и обикновен климатик - MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 28 HG-S
Peace
E*L*I, за теб това са вариантите :
ХОЛ + КУХНЕНСКИ БОКС 26кв.м., 2.60 - MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 35 ZG-S, FUJITSU ASYA / AOYR 12 LCC, TOSHIBA RAS SAVE / SKVE 13, SHARP AY - XP 12 FR / AE - X 12HR (Plasmacluster), DAIKIN ПОДОВ FVXS 35 BVMB / RXS 35 DVMB
СПАЛНЯ  - 15кв.м. : MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 20 ZG-S, TOYOTOMI TAN / TAG A 28 IV, FUJITSU ASYA / AOYR 7 LCC, DAIKIN FTXS 20 D / RXS 20 D
СПАЛНЯ - 13 кв.м. : за тази стая, ще свършат работа предложенията за другата спалня, ако държите на инвертори това са вариантите. Но като цяло за толкова малко помещение идеална работа ще ви свърши обикновена машина.


МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ ЗА ТОЧНИЯы КОМПЕТЕНТЕН И БЪРЗ ОТГОВОР!!!!!   love001 ЗАДЪЛЖЕНА СЪМ ТИ smile3525

# 199
Здравейте, побърках се от четене и накрая се спрях на ............... уф не знам. Помагайтеееееееее
SHARP  AY - XP 12 FR / AE - X 12HR /каква е разликата/ Узунов ги дава с 5г.гаранция
SHARP AC-225FC
DAIKIN FTXS 25 C / RXS 25 C
или нещо на FUJITSU
Вярно ли че само една варненска фирма ги внасяла, Стаята е 18кв.с височина 2,60 и с PVC дограма и изолация отвън
Много благодаря

# 200
  • Мнения: 51
Можете ли да ми препоръчате от къде да си ги купя, защото на няколко места звънях, но нещо много голяма разлика в цените на един и същи модел ми казаха... и аз се стреснах... chochko, мисля да взема MITSUBISHIтата, които ти ми каза, за всички стаи, тези модели, които си ми посочила. Обаче знам, че има много ментаци страх ме е да не ме преметнат....

# 201
  • Мнения: 35
ЕЛИ, тук цените са много изгодни и монтират добре:
http://www.solar-klima.com/
mhd, а този модел на Дайкин го има във всички магазини които предлагат Дайкин. Не е нещо неоткриваемо.

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 16:06 от AQUAGIRL

# 202
  • Мнения: 51
AQUAGIRL  мерси много за инфото!!!!  newsm51

# 203
  • Мнения: 463
Можете ли да ми препоръчате от къде да си ги купя, защото на няколко места звънях, но нещо много голяма разлика в цените на един и същи модел ми казаха... и аз се стреснах... chochko, мисля да взема MITSUBISHIтата, които ти ми каза, за всички стаи, тези модели, които си ми посочила. Обаче знам, че има много ментаци страх ме е да не ме преметнат....

Мисля, че имаш впредвид Stra4iatela, защото това е човека, който ти е дал консултация за климатиците. По отношение на моите, аз си ги поръчах в Екоматик.

# 204
  • Мнения: 35
AQUAGIRL  мерси много за инфото!!!!  newsm51

За нищо Peace

# 205
  • Мнения: 11 607
Чета, чета и пак чета.....и установявам,че заприличвам на жабата, която видяла,че подковават коня и тя си вдигнала крака........За да продължа с животните ще допълня,че в момента е много напечено около нас, финансово сме като бедни църковни мишки, но искаме да си вземем климатик, иначе ще изхарчим парите......

Та....момичета, кажете ми...ще сбъркаме ли много ако си вземем Мидея - http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09015674

И какво ви е мнението за това - http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09009498

Искаме да се вместим до около 1000лв. с монтажа.......Не искаме и кредит, защото нещо не е много розово около нас......

Да допълня - къща, 2 външни стени, без изолация и дървена дограма.... 60 кубика

# 206
  • Мнения: 1 844
имам и аз един въпрос,та ако ми отговорите,наистина ще съм ви много благодарна.
какъв климатик трябва да вземем,за да можем да отопляваме/охлаждаме хола и кухнята,като общата им площ е около 60кв и са свързани.жилището е ново,дограмата е добра,няма да стават течения.
благодаря ви много!

# 207
  • Мнения: 1 925
desinkata_85, 60 кв.  Thinking Да не би да имаш в предвид 60 куб.м. ?
mamma didi, хол+кухня+трапезария около 33 кв.м - MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 50 ZG-S, FUJITSU ASYA / AOYR 14 LCC, TOSHIBA RAS SAVE / SKVE 16, DAIKIN FTXS 50 E / RXS 50 E - преценявате си в зависимост от бюджета, с който разполагате. Климатиците, които съм дала са в порядъка 2050 - 2700 лв.  Peace
mhd, аз нещо не разбрах  Thinking принципно 12-ка отговаря на 35-ца, съответно : 25-ца на 9-ка. Как така за едно помещение са ви препоръчали 12-ка и 9-ка ?  Shocked Пепоръчвам ти SHARP AY - XP 9 HR / AE - X 9 HR (Plasmacluster), DAIKIN FTXS 25 C / RXS 25 C, FUJITSU ASYA / AOYR 9 LCC.  За вторият модел, които си дала не ми се комнтира, аз лично не препоръчвам да се купуват климатици, произведени за японския пазар. Кое внася само варненска фирма ?  Thinking
E*L*I, за кой град ти трябва фирма ?

# 208
ако не ви смущавам да ви питам нещо значи чакам атаро клима да ми монтират едни даикини (3 броя)въпроса ми е колко им е надежден монтажа и колко далго мога да ги чакам т.е вече 5ти ден .Климите са FTXS50D/RXS50  za 36кв ,и FTXS25C/RX25E 2 броя за две стаи по 10кв тавана е 260см правилно решение съм взел.Благодаря ви педварително Sunglasses

# 209
  • Мнения: 335
Аз пак ще си задам въпроса,моля ако има някой който разбира от климатици да ми оговори.
Благодаря редварително.
здравейте,препоръчайте ми какъв климатик да си взема до 800 лева за помещение 25кв.м височината на помещението е 2,50м. за охлаждане и за отопление,това е помещение всекидневна и кухня.
благодаря предварително.
 
 

Общи условия

Активация на акаунт