Закриват училища във Варна

  • 8 695
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 503
а аз за пореден път питам Мишон - защо ОУ"Захари Стоянов" не се премести в Спортното? виждам, че е много добре запозната с всичко!
Не съм Мишон, но да отговоря. Тази идея е меко казано малоумна. Освен причините, които е изброила Мишон, ще кажа, че децата от спортното у-ще, макар и с по-малък умствен потенциал, както повечето тук смятат, полагат не по-малко усилия от математиците, за да се реализират в своята сфера. Сред тях има не един шампион. Как се постига това ли? Събуждане сутрин в 5,00. Закуска в у-ще, тренировка, училище, обяд (в стола на у-щето), тренировка, училище, вечеря в у-ще, прибиране обратно вкъщи към 20,00. Сън. Това беше режимът на брат ми в продължение на няколко години. Всичко, с изключение на тренировките на няколко спорта, става в базата на училището. А ако не ме лъже паметта, самото школо е на подчинение на министерството на спорта, а не на образованието.

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 16:41 от galll

# 46
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Изобщо не е удачно да се побутва едно начално или основно училище от една "квартира" на друга "квартира". Независимо от хазяите... Rolling Eyes

# 47
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
а аз за пореден път питам Мишон - защо ОУ"Захари Стоянов" не се премести в Спортното? виждам, че е много добре запозната с всичко!
Не съм Мишон, но да отговоря. Тази идея е меко казано малоумна. Освен причините, които е изброила Мишон, ще кажа, че децата от спортното у-ще, макар и с по-малък умствен потенциал, както повечето тук смятат, полагат не по-малко усилия от математиците, за да се реализират в своята сфера. Сред тях има не един шампион. Как се постига това ли? Субуждане сутрин в 5,00. Закуска в у-ще, тренировка, училище, обяд (в стола на у-щето), тренировка, училище, вечеря в у-ще, прибиране обратно вкъщи към 20,00. Сън. Това беше режимът на брат ми в продължение на няколко години. Всичко, с изключение на тренировките на няколко спорта, става в базата на училището. А ако не ме лъже паметта, самото школо е на подчинение на министерството на спорта, а не на образованието.

никой никъде не коментира умствения капацитет на учениците от Спортното!
но първоначалните планове са били точно такива - Захари Стоянов да е в нея сграда. До скоро може и да е било удобно - но ми кажи къде спортуват плувци, футболисти, гребци? наблизо е само залата по спортна гимнастика. Живяла съм до училището и според мен в тази база - един физкултурен салон се тренира само вдигане на тежести.
Министерство на спорта все още няма, има ДАМС!
И за мен базата на това училище не се използва пълноценно! А за сегашното и състояние не ми се говори Sad
А за парите вложени в базата на МГ? хайде защото Мишон ги определя като корумпирани да ги хвърлим на боклука? Тази база се изгражда от преди 1990г.!

# 48
  • Мнения: 461
За мен, най-рационалното решение за едно основно училище е, ако няма бюджет да поддържа 40 годишна сграда, да не претендира за нея.
Повече от ясно е, че управляващите прехвърлят стопанисването на базата на ръководствата на самите училища,  и ако се случи инцидент като изгорелият покрив на ОУ Кирил и Методий,  нито делегирания бюджет, нито застраховката ще стигнат за ремонт.
Училищните ръководства сами ще се принудят да си направят ООД-та и да преливат пари, за да закърпват инцидентните положения или ще търсят начини да печелят допълнително от отдаване на помещения под наем, както е в едно централно училище в момента. И сигурно не е само едно.
В Пловдив например, има училища, които печелят от рекламни билбордове поставени  на оградите и по покривите им. Ако до момента, това не е било възможно и наложително, в бъдеще едва ли ще има училище, което да просъществува без да се издържа по аналогични начини!
Това беше подхвърлено завоалирано по време на учителската стачка от управляващите, а преподавателите се чудеха за какво иде реч и какъв е проблема със увеличаването на заплатите им.
Ето, това е проблема - стопанска РЕформа, която за управляващите е елегантен начин да си прехвърлят ангажиментите по проблемите на образованието върху учителите.
Като се прибави и оскъдния делегиран бюджет, с което ще разполага всяко едно училище поотделно, повече от ясно е кои училища ще успеят да оцелеят!

# 49
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ето, това е проблема - стопанска РЕформа, която за управляващите е елегантен начин да си прехвърлят ангажиментите по проблемите на образованието върху учителите.
Като се прибави и оскъдния делегиран бюджет, с което ще разполага всяко едно училище поотделно, повече от ясно е кои училища ще успеят да оцелеят!


Напълно съгласна. Жалкото е, че училищата трябва да оцеляват, а не да се развиват...И всички трябва да са поставени пред равен старт, а не родителите след време да определят избора си от това дали училището има свестен физкултурен салон или хубава ПВС дограма... Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 503
colibri, не четеш внимателно. Отговорите на въпросите ти са в поста, който си цитирала.

# 51
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
много внимателно чета!
имаме познато дете, което учи там и режима му много се различава от това, което ти описваш, тренира спортна гимнастика.
А 15години съм живяла в блока съседен на Спортното и имам доста впечатления!
За мен няма нищо невъзможно в това да съжителстват Захари Стоянов и Спортното училище! дори така ще са по равномерно разпределени основните училища в Чайка!

# 52
  • Мнения: 984
Колибри, забравяш, че Спортното училище в лицето на директора Владимиров си има як гръб в Общинския съвет. Няма да позволят на Петков да им казва как да си ползват сградата. Когато опре до Спортно - всички млъкват, защото им се ще още малко да си поживуркат необезпокоявани.

Учениците от Спортното училище във Варна са на трето място по завоювани отличи от пет години насам. Моите почитания към техните качества.

Базата на МГ-то не е на Петков, че да се разпорежда с нея, нали. Ако трябва да сме честни през 1987 година Завод "Черно море" подари първия изчислителен център предоставян някога на училище в североизточна България. Сега изчислителния център се отчита на Петков. Как няма да поддържа сгарадата като Захари му плаща парното и фасадните ремонти?

Ако се питате кой  определя за какво ще се харчат парите - Базитов. До сега. От сега нататък пак той, но извивайки лично ръцете на някои директори.

За 2004-2005 МГ не е плащало за парно и вода. Нито за фсадните ремонти - всичко се поема от смешния бюджет, отпуснат от Базитов на Захари.

И мерси, РОкси, първо "глупава", сега и "тъпа". Поне знам вече какво мислиш за мен. Ти обаче не знаеш какво мисля аз за теб.

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 19:06 от д-р Mишон

# 53
  • Мнения: 461
Фасадните ремонти на Захарито започнаха, когато се заговори за преместването му и включваха прозорците на един от четирите етажа на училището. Дотам им стигнаха финансите. Всичко останало ремонтира МГ-то.
Ако някой скоро е правил нещо по фасадата - най-вероятно е било благодарение на Дорелов и други спонсори, децата на които учат там.
За в бъдеще няма гаранция, че  Захарито може да  разчита на такива "бюджети".
 

# 54
  • Мнения: 4 300
Една тъпа идея не прави човека тъп. И моите идеи сигурно изглеждат тъпи на някого, а някои от тях сигурно изглеждат тъпи на всички освен на мен ( а и на самата мен след време). Аз не се имам за тъпа.
Именно затова е редно като се взематв ажни решения да се вземат от много хора, и то компетентни, разполагащи с информация.

И айде стига с тоя гръб, Петко имал гръб, незнамкойси имал гръб, ще рече човек че най мастите бизнесинтереси са свързани с това кой в кое училище се помещава. Смешки разни. Колко струва дограмата на един етаж на училищна сграда? 5 хиляди? Айде да не се излагаме. С тея пари 1 кв.м. застроена площ в Морката не може да се купи, дреме им на общинарите. Няма да се занимават със завишената с 30 % цена от 5 хилки, като могат да гушнат къде къде повече от едно разрешително за строеж в Морската. Изобщо тея апели за корупция са абсурдни за трезвомислещ човек.
И пак да попитам:
Но все пак не разбирам как и с какво по дяволите един прокурор може да зависи от един общински съветник. Дайте ми един пример.

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 19:28 от Р0кси

# 55
  • Мнения: 984
Фасадните ремонти на Захарито започнаха, когато се заговори за преместването му и включваха прозорците на един от четирите етажа на училището. 

Говориш наизуст мила. Ремонти Захарито извършва откак е в сградата. Имаше даже моменти /2003/, в които всички ремонти се предвиждаха в бюджета на Захари. Защото Петков беше болен и нямаше как да контролира източването на парите.

Не си наясно с разпределениета на бюджета на Захари. Ако беше щеше да знаеш, че прарите, които отпуска Общината стигат само за парно. За това сте давали някой леф, за да имате листи за тестовете на децата. Всички фасадни ремонти се извършват от две дарителски форми и да - едната е "Дорелов".

# 56
  • Мнения: 984
Преди 5-6 години Момчилова заместваше колежка и преподаваше на дъщеря  ми 1 година в Захарито ...

Тук говориш за г-жа Кремена Момчилова, а не за Валя Момчилова от МГ-то. Simple Smile За твое сведение Кр. Момчилова е начален учител и беше зам.директор в Захари". Защото преди 5-6 години детето ти е било 3-4 клас, нали? Виж ти! Значи не знаеш кой преподава на детето...много отговорно.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Не го обръщайте на личен двубой! И спрете с епитетите, ...моля. Rolling Eyes

Темата не се казва "Захари срещу МГ!" и кой кого познава в тези образователни заведения. Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 461
Правилно, но човек за да докаже някаква теза се налага да използва примери.

Фасадните ремонти на Захарито започнаха, когато се заговори за преместването му и включваха прозорците на един от четирите етажа на училището. 
.............................

Не си наясно с разпределениета на бюджета на Захари. Ако беше щеше да знаеш, че прарите, които отпуска Общината стигат само за парно. За това сте давали някой леф, за да имате листи за тестовете на децата. Всички фасадни ремонти се извършват от две дарителски форми и да - едната е "Дорелов".

Повече от ясно ми е това, но точно ти по-горе твърдеше, че Захарито прави ремонтите, а МГ-то се облагодетелства.
Дарителските форми не са "бюджет", на който може да се разчита в пазарни условия!

Да не говорим, че децата възприемат по изкривен начин благодеянията - още повече рушат в училище.
Дъщеря ми пък разви синдром на просяка - дай пари за това, дай пари за онова.
На въпроса  по какво са я изпитали днес - тя ми отговаряше "ооо забравих, ТРЯБВА да дадеш пари за ...."  или  "госпожата каза да говориш с баща ми за ..." 
В крайна сметка, ме принудиха да отбягвам да задавам всякакви въпроси, обявих че съм в развод и ходех на родителските срещи облечена  като клошарка, за да спре това изнудване наречено "дарителски форми".
И се убедих, че това не е възпитателно за децата.

# 59
  • Мнения: 461
Преди 5-6 години Момчилова заместваше колежка и преподаваше на дъщеря  ми 1 година в Захарито ...

Тук говориш за г-жа Кремена Момчилова, а не за Валя Момчилова от МГ-то. Simple Smile За твое сведение Кр. Момчилова е начален учител и беше зам.директор в Захари". Защото преди 5-6 години детето ти е било 3-4 клас, нали? Виж ти! Значи не знаеш кой преподава на детето...много отговорно.

За "Момчилова с буфанчето" става въпрос, а не за Момчилова от началния курс. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт