Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте мили майки,
Имам конкретен въпрос. Налага ми се да ходя на научна конференция и смятам да замразя кърма във фризера. Смятах да го направя в малки бурканчета от детски храни, но моят съпруг каза, че било абсурд....щели да се счупят бурканчетата..???
Вие как процедирате в такива случаи?
Моля, споделете мнения?
Цитирай

Аз използвах пликчетата на Авент.Много бях доволна.За тях разбрах от другите мами тук.До тогава имах няколко шишета,които не използвах понеже кърмех и в тях.Пликчетата са доста удобни.имат щипка,която можеш да я ползваш нееднократно и специални етикети,на които да записваш откога е кърмата.
 Very Happy
Цитирай

София

Наистина, най-добре си купи пликчета на Авент. Но ако нямаш възможност нищо не пречи да ползваш бурканчета. Няма да ги пълниш до горе. А ако имаш място, сложи ги вертикално и не ги затваряй плътно с капачките докато не замръзнат. Във всеки случай е добре да пишеш датата на цеденето. Лепни на бурканчето лейкопласт и пиши върху него.

Щом скъпият се притеснява толкова - замрази едно, за да се убеди, че няма да се спука.
Цитирай

София

Здравей! Аз ве4е 2 седмици замразявам Smile Ползвам плик4етата на Avent -40 бр. струват м/у 8 и 9 лв, зависи откъде ги купуваш. Моето мнение е, 4е щипките нямат особен смисъл, защото излизат скъпо, аз ползвах 2 опаковки щипки+етикети, но сега навивам леки4ко горния край на торби4ката и прихващам с кламер (от по-големите)- ефекта е същия. На плик4ето с перманентен маркер пиша датата, 4аса и коли4еството (защото при замразяването кърмата леко увели4ава обема си)- затова и трябва да оставяш малко място м/у щипката (кламера) и кърмата. А да- в на4алото (първия ден) не си бях купила щипките на Авент, а за кламерите не се бях сетила, а защипвах с обикновени щипки за пране Smile)))))) дано съм ти била от полза!
Цитирай

plovdiv

Да , възможно е бурканчето да се пукне , случвало ми се е , не с кърма защото ползвах пликчетата на Авент , но с детско пюре домашно , не знам защо - не съм сипвала топло , оставяла съм място , не съм затваряла докато замръзне , но е факт - случвало се е .
Цитирай

Ами така казва и инженерната мисъл.....Щяло да се спука и това е, но днес ще пробвам и ще видим:))
Още един въпрос имам. Конференцията, на която щев ходя е 3 дни в НДК. Кърма ще има за беби, ама аз какво ще правя?!? Rolling Eyes  ПОМПАТА ли да нося със себе си...... Shocked Няма да ме има в къщи от 8 сутринта до 20 часа вечерта.....за тези 12 часа гърдите ми на какво ли ще заприличат??? Shocked
Цитирай

София

И аз ползвах пликчетата на Авент за замразяване-супер са!
Не си задала въпрос, но аз ще ти кажа как размразявах кърмата след това.
Вариантите са два: в хладилника (но става много бавно) или в СТУДЕНА вода-става за около 30-40 минути най-много (зависи от количеството замразена кърма). Аз прилагах и двата начина-първия го прилагах, докато видях, че вторият е по-бърз. Пликчето с кърмата поставях в съд със студена вода. След размразяването изсипвах кърмата в шишенцето и подгрявах на водна баня.

А за теб Rolling Eyes ..... Мисля че без помпата ще ти бъде много трудно да издържиш толкова дълго Sad  Ако имаш възможност да я вземеш със себе си, май ще е по-добре.
Не знам колко кърма имаш, но ако е като при мен в най-добрите ми дни-аз не можех да издържа повече от 6-7 часа без да "освободя" гърдите си.
Цитирай

Цитат на: Vivi
И аз ползвах пликчетата на Авент за замразяване-супер са!
Не си задала въпрос, но аз ще ти кажа как размразявах кърмата след това.
Вариантите са два: в хладилника (но става много бавно) или в СТУДЕНА вода-става за около 30-40 минути най-много (зависи от количеството замразена кърма). Аз прилагах и двата начина-първия го прилагах, докато видях, че вторият е по-бърз. Пликчето с кърмата поставях в съд със студена вода. След размразяването изсипвах кърмата в шишенцето и подгрявах на водна баня.

А за теб Rolling Eyes ..... Мисля че без помпата ще ти бъде много трудно да издържиш толкова дълго Sad  Ако имаш възможност да я вземеш със себе си, май ще е по-добре.
Не знам колко кърма имаш, но ако е като при мен в най-добрите ми дни-аз не можех да издържа повече от 6-7 часа без да "освободя" гърдите си.

Ами на смесено хранене сме, но в полза на по-голямо количество кърма....Случвало ми се е да пропускам едно кърмене и бая твърди са ставали гърдите ми...Та не знам, май ще си звема помпата и ще търся някъде местенце за "озвобождаване".... Rolling Eyes
Цитирай
Привет! Аз ползвах торбички за лед, вършат също много добра работа, но ако имаш възможност си купи на Авент.

Вземи си задължително помпата и в почивките на работа! Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.