как да се справя...

  • 3 351
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 390
Ами не е приятна ситуацията, но мисля, че и ти се позасилваш повече, отколкото трябва.

# 31
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Много объркано разказваш, ама сигурно и ти си не по-малко объркана. И аз като повечето от отговорилите ти имам мнение, но ще се въздържа да ти го кажа в прав текст по причина, че животът, който водиш, си е твой и ти трябва да си вземеш решенията. Явно ти е трудно в момента, но никога не е късно да започнеш.

И така, правило първо. Не можеш да промениш никого. Нито мъжът ти, нито детето, нито никого. Да очакваш, че някой ще си промени поведението, след като години наред е постъпвал по един и същ начин, също е наивно.

Оттам нататък... Вземи един лист хартия, раздели го на 2 части с отвесна черта, сложи един голям плюс отляво и един голям минус отдясно. После почни да пишеш какви плюсове виждаш от това, да си с този мъж. Аз не видях нито един, ама ти сигурно ще измислиш.

Отдясно - пиши минусите.  Там сигурно ще е много дълъг списъка - сама казваш, че не издържаш вече.

След това се попитай, това ли е животът, който искаш да водиш винаги? Чувстваш ли се обичана и ценена? Сбъдваш ли мечтите си? Това ли искаш да види детето ти и дали ще те уважава така? На това ли искаш да го научиш и този ли модел на действия искаш да му предадеш?И други подобни.

Ако отговориш с "да" на тези въпроси - продължавай нататък в същия дух. Ако са "не" отговорите, или повечето от тях... Съобщи на съпруга си, че нещата не могат да продължават повече така. Обясни му  как се чувстваш и го попитай смята ли да направи нещо, за да промени нещата така, че да се чувстваш като нормална обичана и щастлива жена с него. Ако е да - кога точно. Дали ще е веднага или след 10 дена или след няколко месеца или след няколко години. Помисли си, дали искаш да повярваш на това, което казва. И дали си струва.

А пък ако си вече убедена, че има друга и виждаш смисъл да продължаваш с него, си потърси адвокат. Разходите по него ще бъдат със сигурност по-малки от тези, които си направила за съпруга си.

Казваш, че те боли за самата лъжа? Какво значи това? Хората лъжат, за да получат изгода за себе си или от страх да не се разбере това, което вършат и което сами знаят, че не е редно. Защо теб ще те боли, ако мъжът ти те е лъгал? Казваш, че не е заради него... май нещата ми се виждат поизстинали там.... Обръщаш се на 180 градуса и го оставяш в миналото си. Със всичките му лъжи и преструвки. И си намираш този, който ще те носи на ръце и ще те обича, както заслужаваш. Изглежда трудно, но всъщност е много лесно. Стига да го поискаш наистина и да повярваш, че го заслужаваш. Лиска е права, макар че тонът й е доста остър. То и моят не се получи много мек този път....

Искрено ти желая успех, всъщност...  Hug

# 32
  • Мнения: 577
 Whistling Ехоооооооооо---пързуууллллл за пореден път  Whistling

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 13:03 от barboranova

# 33
  • Мнения: 660
И кое е пързула ,че не зацепих в темата,абсолютна нормална ситуация и може на всеки да се случи... Понякога се свързваме с хора,за които вярваме,че са добри съпрузи,мъже ,че ще са всетодайни към семейството си.Но с времето се оказва,че не могат,просто когато им дойде отговорността в повече си бият шутовете и забравят какви клетви са давали пред нас.Защото по лесно е да си егоист,по лесно е да пиеш кафенца със разни к...енца отколкото да си баща.По-лесно е да си хванеш багажа и да заминеш в чужбина,защото там ще се наспиваш,бебето и детето няма да ти реват да ти мрънкат на главата.Е живота е супер така,нали... Да ама за безотговорните... Жената да си гледа детето,да му трепери 24 часа,да не спи, за да задоволи нуждите му,за да е щастливо.Да изкрва парите и да плаща всичко.. Close Така трябва да е ДА,тя е Майка,но Бащата няма ли същата отговорност или само си хвърляме генетичния материал и ОЛЕ амиго ... Close
Непозната прецени дали би искала да бъдеш самотен родител,но и дали би искала да търпиш човек,който се вълнува повече от себе отколкото от Вас с детето. Първото е ужасно трудно(аз го изпитвам),но пък второто може да се окаже ужас безкрай... Прецени реално нещата на везните и реши това,което ще е най добре за теб и най вече за детенцето.
  bouquet
Лиске,само не чатнах иронийката ти в тази тема.Ама айде наздраве да си пийнеш добре...   Mr. Green

# 34
barboranova не уцели

 Определено в момента съм доста объркана. В действителност имам 3-4 месеца за да взема окончателно решение за себе си и за малкия.
 Бащата на сина ми е израснал покрай такъв баща. Абсолютно със същите постъпки но не го осъзнава. Казва как направил, че не е добър човек а сега повтаря неговите грешки.
 Юни месец ми е държавния изпит и след това трябва да реше къде ще отида. При него или при моите близки. Ако реша да е при близките ми това означава края на нещо което не е започвало а ако реша да отида при него означава да дам шанс на него но не знам какъв шанс ще дам да детето си с този пример. Ако е имало изневяра не бих се върнала при него. Но всъщност да вярвам ли, че е нямало  newsm78

# 35
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Непозната,не разсъждавай егоистично......какво значение има дали ти е изневерил в случая.... Rolling EyesЗа теб не е ли по важно отношението му към детето ,което сте създали и некоректните постъпки на родителите му спрямо теб и малкото човече.Не мога да ти дам съвет как да постъпиш спрямо човек ,който не познавам.....,затова ти най добре би преценила как да ви протече живота ...

# 36
  • Мнения: 561
Слушай Лиска, мило младо момиче.
Има много мъдрост в думите й!  Hug

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 11:49 от kalinuccia

# 37
  • Мнения: 327
мисля,4е е най-добре да заминеш при твойте роднини,а той ако наистина държи на вас ще ви последва.

# 38
  • Мнения: 600
barboranova не уцели

 Определено в момента съм доста объркана. В действителност имам 3-4 месеца за да взема окончателно решение за себе си и за малкия.
 Бащата на сина ми е израснал покрай такъв баща. Абсолютно със същите постъпки но не го осъзнава. Казва как направил, че не е добър човек а сега повтаря неговите грешки.
 Юни месец ми е държавния изпит и след това трябва да реше къде ще отида. При него или при моите близки. Ако реша да е при близките ми това означава края на нещо което не е започвало а ако реша да отида при него означава да дам шанс на него но не знам какъв шанс ще дам да детето си с този пример. Ако е имало изневяра не бих се върнала при него. Но всъщност да вярвам ли, че е нямало  newsm78

държавен къде и по какво? ако е устен, добре, ама ако е писмен не знам как ще го вземеш с този правопис... Confused какво учиш?

# 39
  • Мнения: 641
... Да не сте в трети клас?

Чак пък трети. Седми ,осми там някъде -."непозната" , "съмнение" , "аборт 76" , "кифличка" , "ot4aianie" - нещо по -оригинално няма ли да измислиш?
Има няколко теми с този стил на драматизация .Струва ми се , че детето тренира за писател.Някой ден ще продаде "бест селър".

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 14:44 от Рамбо Силек

# 40
 Очевидно няма да получа повече мъдри съвети с които да се опитам да се справя със ситуацията в която се намирам. Благодаря на всички които откликнаха на молбата ми и ме разбраха. Само не мога да разбера защо трябва всичко да е "пързалка"  newsm78 В живота на хората има проблеми които за съжаление са истина колкото и да не ни се иска да е така   bouquet

# 41
  • Мнения: 337
Непозната не го взимай навътре, просто някои хора явно са твърде любопитни и държат да пишеш като регистриран, ако те познават, ще е по-пикантно. Crazy
Но по темата, доколкото разбрах той като се е прибрал си е ходил у тях, в неговия град и т.н. Това ме наведе на мисълта, че той изобщо не желае да е с вас. Кой нормален ще постъпи така и ще стой при родителите си като пубертет. #Cussing out
 Извинявай, но този ти съпруг е просто на хартия. Да не е бил пиян на сватбата. Чак се чудя при такова поведение как се е решил на брак.
И ти да му плащаш сметки за телефон при положение, че си с бебче. Sick Той може би не ви изпраща дори пари, ако е така помисли си хубаво, явно това дете е само твое, защото само ти си се грижила за него. Ако е така, пълен напред и не се обръщай! Боли, но сигурно ще е за добро.  bouquet

# 42
  • Мнения: 549
Отвори си очите МОМИЧЕ!!! NaughtyТози мъж нестава за сериозна връзка.!Взимай си детето и..........БЯГАЙ .Не си трови нервите.АЗ съм убедена че ще срещнеш по- сериозен мъж от този.Който ще ВИ носи на ръце.А твойте родители какво мислят по въпроса?Какви съвети ти дават?

# 43
  • там някъде...
  • Мнения: 235
Твърдо не искам да вярвам, че темата е пързалка..нещо в последно време тия мъже изкукаха   ooooh!

Непозната, понякога от любов се правят най-големите грешки в живота...Искренно се надявам, че един сериозен разговор очи в очи ще ви помогне да закрепите семейството и няма да се наложи вашето дете да страда. Разстоянието в едн връзка доста натоварва психиката и на двете страни, какво казваха старите хора - 'очи които не се виждат се забравят"...
Поговори с мъжа ти, но не по телефона. Поискай да ти каже каква е неговата представа за съвместния ви живот, и ако тя не съвпада с твоята - действай и се спасявай..

Общи условия

Активация на акаунт