За гърнето...

  • 3 081
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Момичета, а гърнето в банята ли го слагате? В смисъл в банята ли слагате детето да седи на гърне?  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 9 814
Не мисля, че сте се позабавили, сега му е времето. Да слагах гърнето в банята, първо за да свикне детето, че това е мястото, където се вършат тези работи и второ, защото не ми харесва миризмата на аки в спалнята или хола  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 3 314
от начало докато свикне -  не , а сега вече в банята   Peace 

# 48
  • Мнения: 417
Моят син седи на гърне от около 9 месечна възраст PeaceСвикна с него  HugДа си призная на мен ми е по-удобно така.Да не говорим че е и по хигиенично WinkНе сме махнали памперса напълно разбира се,но се надявам ,че лято ще го махнем.Научих му режима и почти няма наакани памперси LaughingСпоред мен колкото по-рано толкова по-добре Laughing

# 49
  • София
  • Мнения: 17 592
Изобщо не възнамерявам да се опитвам да дресирам сина си, Мисля, че детето ти е твърде малко, за да разбере концепцията посредством обяснения. Другото е... Ами, по същия начин се дресират кучетата.

# 50
  • Мнения: 574
детето ми започна от 6м- винаги преди и след сън я слагах. свикна си и разбра за какво служи. сега на 1,7м сме без памперси и сама си носи гърнето когато й се допишка.
аз купих "чико". то е като обикновените, но пластмасата е по-здрава и седалката(и това отпред) са по-високи и удобни
Абсолютно същото щях да напиша - розово Чико гърне, бих казала обикновено. Само че дъщеря ми спи с памперс, иначе не слагаме през другото време Peace

# 51
  • Мнения: 2 478

Не отричам и никога не съм отричала удобството на памперса, но това не означава, че трябва да си правим живота твърде удобен. Бих направила следното сравнение-  чаша или две вино отпускат и развеселяват, но всеки ден в продължение на години се събират много чаши и става страшничко.
Не практикувам ЕБХ, която е доста изискваща усилия от майката , особено в началото. Но мисля, че майката трябва да прави усилия да научи детето си на тоалетна хигиена по-рано, защото е видно, че децата се справят и разбират, ако човек започне навреме. После влизат в една възраст на противопоставяне и много нови умения, които са по-интерсни от седенето на гърне.
 

Абсолютно съм съгласна,въпреки че има деца,които отказват да седят на гърне.Не ги насилвайте-ще дойде и тяхното време.
Моят син е на 1 година и ако не се заинати,надявам се до есента да сме ограничили памперсите само до нощния.

# 52
  • Мнения: 676
Синът ми е на 1г5м и от една седмица съм купила гърне-играчка, защото е шило и на друго няма да се застои та той и по 20мин. седи на него, но ефекта е нулев, а пък не мога по цял ден да го държа на гърнето.Много ми е интересно как ще стане като няма и някакъв режим да речем да ака сутрин, следобед, вечер - всеки ден е различно.

# 53
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Днес за пръв път сложих дъщеря ми/7 мес./ на гърнето.Не се получи, но ще пробвам пак. Peace

# 54
  • Мнения: 2 478
rvatova
синът ми също няма установен режим на акане.Преди да започна да го поставям на гърнето,акаше по различно време.Но сега го слагам в определен час(около 11:30ч) и той се напъва и е готов.Според мен го прави съзнателно.Пробвай!

Днес имаме рожден ден! Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 089
мирито82,
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на малката принцеса Диди!
Моя син също акаше на няколко пъти през деня. Сега ака сутрин след ставане, защото започнах да го слагам след всяко събуждане на гърнето (сутрин първо суче), защото тогава спонтанно си пишкат децата. Още преди ми направи впечателение, че докато спи памперса му е сух. Като започнах да го слагам на гърнето той буквално за два дни (което е няколко слагания на гърне) схвана, че може да се напъне и да се изпишка или изака. Слагам го и след хранене, защото то също стимулира перисталтиката (като сукането сутрин).
Убедена съм, че сега съвсем добре разбира, какво се прави на гърнето и предпочита да ака там - първо става по-лесно, отколкото в тесния памперс и второ и той разбира, че е по-чисто така.
Иначе се радвам, че съм научила детето си на различни неща без да съм използвала "пътя на обяснението" - например да яде с лъжичка и да преглъща, да дъвче, да сяда, да ходи (макар и с помощ). Както има невербална и вербална интелигентност, така има и невербално общуване. А децата ни са много по-умни, отколкото очакваме. Затова е добре да държим съзнанията си отворени и да не бъдем роби на собствените си представи и предразсъдъци.
За сега толкова от мен по темата ми! Желая здраве и успехи на всички, които ми писаха!

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 11:07 от Lenyto

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Синът ми е на 1г5м и от една седмица съм купила гърне-играчка, защото е шило и на друго няма да се застои та той и по 20мин. седи на него, но ефекта е нулев, а пък не мога по цял ден да го държа на гърнето.Много ми е интересно как ще стане като няма и някакъв режим да речем да ака сутрин, следобед, вечер - всеки ден е различно.

И ние сме по същия начин.Но от както тръгна на ясла Велизар вече се позастоява нагърнето.Може би защото там гледа другите деца че стоят.Не че като седен всеки път върши нещо  Wink но поне знае за какво се използва.По някога става от гърнето и след 5 мин. се е наакал в пампата  ooooh! Знам че ще се научи, но кога... Tired

# 57
  • София
  • Мнения: 2 686
А бе и аз съм учила, че бебето трябва да почне да се слага на гърне, щом започне да седи стабилно и затова се притеснявам, че закъсняхме... но струва ми се нямам много време за повече колебания, защото като се изпусне по-ранния момент, после детето се научава едва след 2- 2,5 годишна възраст- поне това виждам при децата на познатите ми ...

Като съдя не само по сина си, ами и по почти всички познати връстничета, не е вярно това за момента. Започнах да го слагам на гърне към 7-8-месечен. От 9-тия месец до година и 3 месеца не бях сменявала акан памперс. Не казваше, но изчакваше да го сложа на гърнето. Обяснявах си го, че му е по-удобно да се изходи на него. И тамън се хвалехме една на друга майките как сме се отървали от аканите памперси, и взеха, че всичките в един момент отказаха да сядат на гърнето. Последните 2 месеца синът ми дори си казва, и то всеки път, обаче... след като е свършил работата в памперса. А като му кажа "айде да акаме на гърнето" и започва да мрънка, че не иска. А не се е наплашил от нещо свързано с гърнето. Просто не мога да си го обясня. Та общо взето сега все едно сме в начален етап. От миналата седмица имаме няколко постижения и съм доволна... 6 месеца гърнето си седеше все сухо, горкото  Grinning

# 58
  • Мнения: 676
rvatova
синът ми също няма установен режим на акане.Преди да започна да го поставям на гърнето,акаше по различно време.Но сега го слагам в определен час(около 11:30ч) и той се напъва и е готов.Според мен го прави съзнателно.Пробвай!

Днес имаме рожден ден! Simple Smile
Честит рожден ден на мъника да е ви е жив и здрав.А горе-долу след кое подред слагане на гърнето се регулираха нещата?Знам, че всяко дете е различно, но за информация все пак.

# 59
  • Мнения: 673
  Не разбирам защо спорите изобщо. Всяко дете е уникално и не може да очакваме ,че всички бебета навършили примерно шест месеца са готови да се изхождат на гърне. Имам две деца и разликата между тях е като от земята до небето .С големия ми син приучването на гърне стана на 1 г. и 6 мес без никакви проблеми, но с малкия.... по-горе писах - повече от шест месеца сране в гащитеjavascript:void(0);
Sick  .Нещата са прекалено индивидуални, а работата на мама е да прецени кога е дошъл момента за това , но не защото във форума някой е написал ,че неговото бебе още от родилния дом седи на гърнето, а когато бебо е наистина готов.javascript:void(0);
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт