За споделянето

  • 1 370
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 872
Много говори дъщеря ми, на моменти се моля да млъкне за малко. Добър слушател съм. Но не винаги ми разказва как и е минал деня или как изкарала времето си. За някои неща пък няма търпение да ги "изстреля".  Това ми е любимо-"Ела да ти кажа нещо, но ето е тайна". Laughing И тихичко ми го споделя.
Аз не съм споделяла всичко с майка ми.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 761
Много говори дъщеря ми, на моменти се моля да млъкне за малко.
Все едно описваш Дияна Simple Smile И аз се моля на моменти да млъкне, искам да инсталирам едно копче "on/off", но мечти, мечти... Simple Smile Снощи например ми каза "ела за малко, насаме да си поприказваме в стаята" Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
Ако я питам - отговаря лаконично и много често каквото й падне. От рода на: "Какво обядвахте днес в градината?" - "Нищо"  Shocked - "Е, как нищо?" - "Ами така - нищо."  Rolling Eyes

Обаче после решава да разкаже нещо и го прави... Но тя трябва да реши. Забелязвам, че ако аз споделя и тя споделя след мен. 

# 18
  • Мнения: 645
Опитвам се да го накарам да ми разказва как е минал денят му. За сега не особено успешно.... Rolling Eyes Много бих искала синът ми да ми има доверие и да споделя с мен. Разбира се, знам, че няма да е всичко, то не е и нужно, но е хубаво да ме усеща като приятел....

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз също не споделях с родителите си, но не го "пренасям" в отношенията си с дъщеря ми, напротив. Споделям доста с нея. Даже мъжът ми смята, че е прекалено. Интересувам се и от нещата, които я вълнуват и това я предразполага да споделя и тя. Само за градината не иска да говори много, но аз не настоявам. По някое време тя сама идва при мен и си казва, ако има нещо.

# 20
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Много говори дъщеря ми, на моменти се моля да млъкне за малко.
Все едно описваш Дияна Simple Smile И аз се моля на моменти да млъкне, искам да инсталирам едно копче "on/off", но мечти, мечти... Simple Smile Снощи например ми каза "ела за малко, насаме да си поприказваме в стаята" Simple Smile
Ан Мари, радвай се,че дъщеря ти прави така.Това е прекрасно.
 Дъщеря ми споделя,но го прави малко ,като по задължение, а аз не искам да е така.
Малкия за сега разказва с удоволствие какво прави в градината, но още е малък и това са първите му опити.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 783
Аз споделям с тях и това ги кара да споделят и те с мен. Питам ги за мнение по разни въпроси. Мисля, че е важно за детето да усеща дозата равнопоставеност в тези отношения, не да се чувства като в изповедалня.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Моят син също не е от особено споделящите, особено що се отнася до детската градина. Всичко е на принципа, 'когато той реши, колкото той реши'. Може би и аз не го предразполагам достатъчно с моето постоянно питане newsm78, знам ли - ако мен ме питаха все едно и също Thinking, сигурно и аз щях да правя така. Може би трябва да сменя подхода и да изчаквам той да сподели, тогава наистина се получава по-добре, но пустото ми нетърпение...

# 23
  • Мнения: 636
Моята много споделя, но тя и без друго си е бъбрива. Ако по принцип е мълчалив е ясно, че не споделя не защото крие, а защото си е по-интровертен. Друго важно нещо, според мен - споделяй и ти с него, кажи му как си прекарала деня, говори му разни неща за себе си.

# 24
  • Мнения: 315
Моят син също не е от особено споделящите, особено що се отнася до детската градина. Всичко е на принципа, 'когато той реши, колкото той реши'. Може би и аз не го предразполагам достатъчно с моето постоянно питане newsm78, знам ли - ако мен ме питаха все едно и също Thinking, сигурно и аз щях да правя така. Може би трябва да сменя подхода и да изчаквам той да сподели, тогава наистина се получава по-добре, но пустото ми нетърпение...
и моят син е така - когато го питам не обича да говори.ако не питам и мине малко време сам разказва.може би и аз прекалявам с питането newsm78.
баща му не го разпитва и на него му разказва, когато реши.

мисля, че е въпрос на характер.отскоро съм предприела нова тактика - не го питам.когато се върне от училище си говорим какво ще правим , къде ще отидем, обсъждаме нещо ,което се случва в момента по улицата и в процеса на разговор той започва да разказва :"едно момиче ме рита!" Joy
"защо ?"-дивя се аз.
"незнам"-отговор от моя хубавец.
"питай я дали не те харесва"-съветвам.
"срам ме е "муси се жертвата на любовта.
"е, тогава ще търпиш"-примирява се бъдещата свекърва с младото поколение харпии ,готови да отвлекат майчиното съкровище и .....споделянето е в ход Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт