Защо се гордея, че съм българка/ин

  • 3 209
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 335
Някой май не може да си напише съчинението за 5 клас?

Навремето са го давали в отделенията - за да не ги удари децата отрано на комплексарство.
Но то все едно си ги удря, ако по-късно ги мързи да четат (или учебниците са пренаписани - без "кървави" автори, без "клиширани" поети и с редактирана история).

Въпреки че темата е за начално училище, ще отговоря - с цитат на една друга тема.
Тя е в новините от днес и се казва "Зловещи разкрития в британско Могилино".
http://dnes.dir.bg/2008/02/27/news2712219.html

Та отговорът ми е:
Не е нужно да се гордееш или срамуваш. Достатъчно е да се държиш естествено. И повече да четеш.
Да се опитваш да научиш това, което други преди теб са направили за себе си, но и за теб. И, като знаеш това, да ги уважаваш. И да пазиш това, което са направили - не само за теб

Иначе ще слушаш с увиснала челюст всеки мърляв тъпанар, изпълзял от кое да е кьоше на света, докато ти обяснява, че си нищо. А той - напротив.
Т.е. оставаш си най-обикновен чуждопоклннен комплексар, казано иначе - плужек.

# 46
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
http://bulgariancastles.com/bulgariancastles/bg/fortress-pliska-bg

http://bgzabelejitelnosti.start.bg/

Гордея се,че съм българка с това,че съм част от народ с забележителна история.....големи битки,силни царе,голямо културно богатство.....Египет се прочу само със своите пирамиди и мумии, Италия с нейният блатен и потъващ остров, и разбира се папата; Франция с нейните замъци и величествени градини; Китай с едноименната стена ...а ние имаме толкова по-прекрасни, но потънали в прах забележителности (заради плечкосването и унищожението от чужди нашественици).........това е история започнала хиляди години преди Христа (според мен),народ който се е развивал ,емигрирал,оцелявал,завладявал територии...градил замъци.......падал в битки и живял в пленничество толкова много години....и въпреки всичко, все още можем да се наречем българи-имаме собствен език,собствена вяра,собствен фолклор......успели сме въпреки робството да се запазим като народ.......за съжаление силиците ни започнаха да се изчерпват...и педусещам как Косово 2 скоро ще ни диша във врата.

# 47
  • Мнения: 3 423
Не можем да сменим принадлежността си,затова по-добре да се гордеем,отколкото да се срамуваме.[/b]
То това малко смешно звучи, а?!
Тя не ми пуска, но аз съм много
горд, че съм адски недостъпен!

# 48
  • Мнения: 152
Тя не ми пуска, но аз съм много
горд, че съм адски недостъпен!
3-то Мартенския секс е без значение...любовта м/у народите е всемогъща... ние сме на всеки километър!

# 49
  • Мнения: 757
не се гордея,срам ме е Embarassed

# 50
  • Мнения: 19 296
Въобще не се гордея, че съм българка,но не се и срамувам. Някой по-долу беше писал, че хаосът в страната му харесва. Мен  точно вечните неуредици ме карат да намразя страната. Когато  обаче някой в чужбина каже нещо против България, в повечето случаи защитавам Родината.

Общи условия

Активация на акаунт