Децата от Могилино-що за коравосърдечни хора не ги искат

  • 3 275
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 121
Ситуацията е типична, но не за българите, а изобщо за всички неуки, неграмотни и невежи хора по света. Жалко е, че се случва у нас. Жалко е, че хората са българи, но още по-жалко е, че цари такава безпросветност в 21 век.
А аз лично смятам, че тези деца трябва да се настанят в София, близо до специалисти /имам предвид истински специалисти/, които ежедневно да ги преглеждат. Мисля, че е редно държавата най-накрая малко да си поразвърже кесийката и да отпусне средства за качествено обслужване на тези деца и непрекъснатото им наблюдение от лекарски екип /а не само селският фелдшер/.

Напълно подкрепям. Освен това, ако са в София, ще има повече откритост, повече контрол, повече достъпност. С други думи много обикновенни хора, които искат да помогнат могат да отидат и да занесат храна на децата, дрешки, играчки, да поиграят с тях, да пообщуват с тях. Така и самите деца няма да се чувстват изолирани.

# 46
  • Мнения: 2 090
И аз съм за децата да са в къщички в Русе, а не пак "на края на света".  Peace Все пак този квартал си е като едно село. Не можели да намерят терен в града ни - дрън-дрън!!!   #2gunfire
Моето мнение е същото.Praynig Praynig PraynigДано какъвто и да е изхода от тази драма,взетото решение да е най-добро за децата Praynig Praynig Praynig

# 47
  • Мнения: 363
протестът на русенци срещу предложението на общината да бъдат настанени деца от Могилино

Чудно ми е защо тези безсърдечни русенци не искат децата от Могилино!
ЗАЩО ПОСТАВЯШ РУСЕНЦИ ПОД ЕДИН ЗНАМЕНАТЕЛ,ТОВА СА ЕДНА ШЕПА ХОРА,КОЙТО НЕ ИСКАТ ДЕЦАТА

НЕ ПОСТАВЯМ РУСЕНЦИ ПОД ЕДИН ЗНАМЕНАТЕЛ!!!
ГОВОРЯ САМО ЗА ПРОТЕСТИРАЩИТЕ!
АКО ИМАХ ПРЕДВИД ВСИЧКИ РУСЕНЦИ ЩЯХ ДА НАПИША БЕЗСЪРДЕЧНИТЕ РУСЕНЦИ, А НЕ ТЕЗИ БЕЗСЪРДЕЧНИ РУСЕНЦИ!!!

# 48
  • Мнения: 1 477
Протестът на тези хора е безумен.По тази логика трябва да отделим всички хора с увреждания в отделен град, за да не травмират никого.Не искам да повярвам ,че това се случва в 21 век(това ,че е в България го преглътвам).
bloodywhite според мен изказването ти не е уместно.Мястото на тези деца е при специалисти.А това за двуличието -без коментар.

# 49
  • Мнения: 750
bloodywhite, това не е  двуличие! Ако имах възможност - средства, жилище ( живеем в три стаи) бих си взела такова дете. Много пъти съм казвала, че искам да си осиновя дете, с мъжа ми мислехме много по въпроса, но може би след 10тина години ще го направим.

Последна редакция: сб, 01 мар 2008, 14:58 от a.velcheva

# 50
  • Мнения: 982
А недъгави са онези, които правят подписки срещу тях
Само това мога да кажа!

# 51
  • Мнения: 4 753
А си мисля и нещо друго - не е ли възможно да се построят къщичките в друг град, където да няма подобно напрежение. На тези деца им трябва спокойствие и добро, човешко отношение, което сме длъжни да им осигурим.

И аз съм на това мнение. Едва ли ще се чувстават добре, където не са желани. Но едва ли ще се намери такъв град, в който никой да не подскочи и да започне да протестира...

За съжаление и аз мисля така....

# 52
  • Мнения: 14 654
А в какво точно се изразява нашата грижа за тези деца? Всички сме загрижени и толерантни, но тези наши качества се изчерпват с това да пуснем по едно sms- че, докато гледаме Великолепната шесторка. А като ви е срам заради хората, които не искат децата в техния квартал, дали ви е срам, че трябваше чужденка да направи филм за Могилино и тогава да разберете? Как пък ни един човек не се е интересувал от съдбата им преди? Не сте знаели, но не ви е и интересувало. А сега роните сълзи пред телевизорите си. Докато думи като кретен и олигофрен се ползват за обида, така ще бъде. Не очаквайте хората да са добри, по принцип не са.

# 53
  • Мнения: 982
А като ви е срам заради хората, които не искат децата в техния квартал, дали ви е срам, че трябваше чужденка да направи филм за Могилино и тогава да разберете? Как пък ни един човек не се е интересувал от съдбата им преди?
Да, признавам, и от това ме е срам!

# 54
  • Мнения: 750
Грешиш Янечек, аз лично от много време се грижа за деца в подобна ситуация... Интересувало ме е и винаги ще продължава да ме интересува положението на децата, не само с някакви "недъзи", а изобщо изоставените. И грижите ми далеч не се изчерпват със sms-чета.

# 55
  • Мнения: 4 753
А в какво точно се изразява нашата грижа за тези деца? Всички сме загрижени и толерантни, но тези наши качества се изчерпват с това да пуснем по едно sms- че, докато гледаме Великолепната шесторка. А като ви е срам заради хората, които не искат децата в техния квартал, дали ви е срам, че трябваше чужденка да направи филм за Могилино и тогава да разберете? Как пък ни един човек не се е интересувал от съдбата им преди? Не сте знаели, но не ви е и интересувало. А сега роните сълзи пред телевизорите си. Докато думи като кретен и олигофрен се ползват за обида, така ще бъде. Не очаквайте хората да са добри, по принцип не са.

Не съм ронила сълзи, но и не мога да знам за всички домове за изоставени деца, не са един и два. Тях най-добре ги знаят тези, които си изоставят децата. А какво предлагаш да направим ние освен да отделим по някой лев, дрехи, книги, играчки и т.н., да отскачам през почивните дни да ги гледам ли???? Не мога да разбера какво все пак се очаква от нас да правим???

П.С. дори не съм гледала Великолепната шесторка - тъпо ми беше, но това не ми пречи да пращам sms-и, когато има такива инициативи

# 56
  • Мнения: 14 654
А какво предлагаш да направим ние освен да отделим по някой лев, дрехи, книги, играчки и т.н., да отскачам през почивните дни да ги гледам ли???? Не мога да разбера какво все пак се очаква от нас да правим???
Очаквам да не се пускат теми като тази, в която всеки да отчете мнимата си загриженост (със супер малки изключения)- че е лицемерно и смехотворно. То се знае, че всеки може да плати с няколко лева по-висока сметка за телефон, но ако става дума за внимание- да отделиш от времето си, за да го посветиш на тези деца, тогава всякой има много основателна причина да не го направи, включително и аз.
Цитирам теб, stelt77, защото твоят пост най-точно отразява масовото отношение на хората към тези деца. Ти не искаш да ги гледаш в почивните дни (както и аз между другото), а хората от онзи квартал в Русе- не искат да ги виждат, иначе са съпричастни и са пуснали и те по 10-11 sma- а, както каза една баба от протестиращите.

# 57
  • Мнения: 4 753
Аз не искам да ходя през почивните дни да се грижа за тях, нямам време, не ми е работа, има хора на които им се плаща за това и т.н., но няма да ми пречат децата, ако построят домовете им наблизо и не бих протестирала за подобно нещо. Отделяла съм доста скъпи за мен неща за домове със сираци, навремето имаше много инициативи в училищата, може и сега да ги има, но не виждам какво повече да направя.... жилища не мога да строя, с хората които не ги искат не мога да се бия....

# 58
  • Мнения: 1 289
А какво предлагаш да направим ние освен да отделим по някой лев, дрехи, книги, играчки и т.н., да отскачам през почивните дни да ги гледам ли???? Не мога да разбера какво все пак се очаква от нас да правим???
Очаквам да не се пускат теми като тази, в която всеки да отчете мнимата си загриженост (със супер малки изключения)- че е лицемерно и смехотворно. То се знае, че всеки може да плати с няколко лева по-висока сметка за телефон, но ако става дума за внимание- да отделиш от времето си, за да го посветиш на тези деца, тогава всякой има много основателна причина да не го направи, включително и аз.
Цитирам теб, stelt77, защото твоят пост най-точно отразява масовото отношение на хората към тези деца. Ти не искаш да ги гледаш в почивните дни (както и аз между другото), а хората от онзи квартал в Русе- не искат да ги виждат, иначе са съпричастни и са пуснали и те по 10-11 sma- а, както каза една баба от протестиращите.

А ти какво правиш за тези деца?Пишеш в теми като тази и слагаш всички под общ знаменател,но нека не забравяме,че и ти си една от нас,ти също живееш в България.Моята "мнима загриженост" се изразява в смс-ите и дрехите,които давам,защото САМО толкова мога.Мнимата загриженост е в много по-високи редове в държавата ... Ако имам сртедства бих помогнала и с много повече,но някой си да ми каже,че не ми пука и лицемернича като изказвам загрижено мнение..е,няма да стане.Пука ми и тро много,и аз съм майка и всяко едно дете има право на спокоен и щастлив живот.А не мисля,че някой знае колко са всички домове из страната .. ако ти си наясно сподели.

# 59
  • Мнения: 1 516
Хайде пак битки, и мерене на п*шки ( извинете ме за нецензурното сравнение, но само това ми идва на акъла, като ви чета).

Общи условия

Активация на акаунт