Децата от Могилино-що за коравосърдечни хора не ги искат

  • 3 274
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Не се очудвам  ooooh!

Очаквах го.

# 31
  • Мнения: 750
Честно казано ме е срам, че съм част от това общество!!

# 32
  • Мнения: 222
ДА ВИ КАЖА чЕСНО СРАМ МЕ Е ДА КАЖА чЕ СЪМ БЪЛГАРКА, КАК МОЖЕ ДА ИМА ТАКИВА ХОРА УМЪТ МИ НЕ ГО ПОБИРА
 
Ами ако е неше дете ще се отречем ли от него, защото е различно по някакъв начин???
Точно този въпрос зададоха на един млад 'човек' от протестиращите срещу настаняването на децата от Могилино. Отговорът му беше, че ако собственото му дете е с недъг би се срамувал от него... ooooh!...

НАПРАВО ДУМИ НЕ НАМИРАМ ДА ОПИшА ТОВА КОЕТО ИЗПИТВАМ СЛЕД КАТО ПРОчЕТОХ ТОВА....

# 33
  • Мнения: 363
протестът на русенци срещу предложението на общината да бъдат настанени деца от Могилино в русенски квартал се случва едва седмица след финала на Великолепната шесторка!!!

Eдва седмица след приключването на кампания, чиято цел беше всички ние да съберем средства за един по-добър живот на тези деца. Д ецата, за които никои не знаеше преди да се излъчи филма за тях по ББС /ако не се лъжа за телевизията/! децата, за които и ние, и нашата мила родина не знаехме, че съществуват или просто ги бяхме забравили! Точно като щрауса заровихме глави в пясъка и този проблем изчезна!!!

Чудно ми е защо тези безсърдечни русенци не искат децата от Могилино! Суходолци ги разбирам, че не искат сметище, но тези русенци, които протестират и развяват подписка, са направо за газовата камера на Хитлер!!!

Безспорен е фактът,  че финалът на Великолепната шесторка е гледан от близо 2 млн души, а за 6те седмици на предаването са събрани само /на фона на гледаемостта на финала/ 1,5 млн лева, на първата Българска Коледа бяха събрани около /по груби спомени/ 600 хил лева, а на финала на първият бългаски Биг Брадър - около милион!
Защо искаме към нашето нещастие всички да са съпричастни и да ни помогнат както и с каквото могат, а оставаме безразлични за чуждото?
Докога ще ни води и успокоява това, че "това на мене не може да ми се случи"?
Кое ни дава сили да вярваме в това?
Коя е гаранцията, че по време на бременност носим здраво дете?
Коя е гаранцията, че ученика ни няма да посегне към наркотиците или 13год ни дъщеря няма да ни зарадва, че е бременна и от страх ни го е спестила до 5-ия месец? Абсурден е фактът, че тъпите американци с 200год история имат зоополиция, която се грижи за изоставените животни и наказват собствениците им, а ш/баната ни 13-вековна държава не се грижи дори за децата ни!!!
С какво уплашиха тези деца част от русенци? Каква заплаха са те за тези 500 души, които са се подписали срещу тези деца?
Защо тези деца трябва да бъдат изолирани и отново забравени след 3 месеца?
Защо все още има хора, които гледат с пренебрежение и погнуса хората с увреждания?
Защо има такива, които смятат тези хора за "недъгави", за пречка, за хора с дефицити и защо смятат, че те нямат място сред нас, нормалните?
И  нормални ли сме ние, щом така разсъждаваме? Защо ли?
Защото сме тесногръди, прости, ограничени и неграмотни, и защото ние сме недъгавите, а не те! В  чужбина хората не изоставят децата си, когато са с физически или психически недостатъци!
Не прекъснато си повтаряме, че всичко се връща! И   ни се връща най-често чрез децата, за да ни заболи повече! но май само си го повтаряме за порицание на другите! на нас няма какво да ни се връща, нали?

Човешкото безхаберие има ли граници и само у нас ли има почва...

# 34
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Точно такива като протестиращите си оставят децата в домовете.

Чудя се дали родители, които са оставяли деца с увреждане в домове, сега се питат дали и тяхното не е в Могилино...

Едното ми дете е различно - роди се с един проблем, лекарите допуснаха много грешки, сега имаме друг проблем...
Ходила съм на прегледи, живея здравословно, не съм дишала лепило и въпреки това имам дете с увреждане.
На всеки може да се случи.
Обаче детето е като всяко друго - един усмихнат обичливец.

Не броя на крайниците прави хората човеци.
За да стане от човека Човек, той трябва да се социализира и да получава емоционална подкрепа.

Познавам много майки на деца с увреждане и гледаните у дома деца изглеждат добре, усмихнати, чистички и макар да са с нещо различни, те са щастливи по своему, защото си имат МАМА.

Децата от Могилино си нямат майки. Ние може да съберем и 2 милиона, но дали парите купуват човещина!?

# 35
# 36
  • Мнения: 750
За мое( и не само)огромно съжаление, голяма част от хората в България са емоционални и морални инвалиди! Просто не мога да проумея, защо тези хора разсъждават така, какво са им направили клетите деца, защо винаги българинът отхвърля различното - каква е тази ксенофобия?!

Тези хора  за мен са едни скотове, живеещи на чисто примитивни начала, невиждащи по-далеч от носа си.... не мога да пиша, много се разстроих..

# 37
  • Мнения: 363
Интересно ми е обаче,ако някои от тези хора имат дете с увреждане,и ги  изолират или изгонят от този квартал,как ли биха се чувствали? smile3515

един от протестиращите каза, че, ако има такова дете и съседите протестират, би ги разбрал, защото детето му ще е втора ръка!

# 38
  • Мнения: 1 516
Интересно ми е обаче,ако някои от тези хора имат дете с увреждане,и ги  изолират или изгонят от този квартал,как ли биха се чувствали? smile3515

един от протестиращите каза, че, ако има такова дете и съседите протестират, би ги разбрал, защото детето му ще е втора ръка!
А преди това каза ,че ако детето му е такова , нямало да го интересува какво казват хората, нали това си било неговото дете!!! Щом е неговото, другите ще го търпят, а той няма да търпи чуждите  ooooh!

# 39
  • Мнения: 1 632
 ShockedСериозно? #2gunfireТова не съм го гледала.Не мога да повярвам,че са толкова лишени от ценностна система!Боже,ако можех да накажа тези хора само с мисъл,бих им дала много съвест,а те не биха я понесли,защото сърцата им ще се пръснат от болка!

# 40
  • Мнения: 9 973
много е тъжно Tired

# 41
  • Мнения: 1 197
протестът на русенци срещу предложението на общината да бъдат настанени деца от Могилино

Чудно ми е защо тези безсърдечни русенци не искат децата от Могилино!
ЗАЩО ПОСТАВЯШ РУСЕНЦИ ПОД ЕДИН ЗНАМЕНАТЕЛ,ТОВА СА ЕДНА ШЕПА ХОРА,КОЙТО НЕ ИСКАТ ДЕЦАТА

# 42
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Хм...Всички се чудим на държавата, на хората, на "другите", но коя от нас е прибрала от тези деца в дома си и се грижи всеотдайно за него newsm78Коя му дава любовта си в реалният живот, освен съчувствието по форумите newsm78Коя му отделя от времето си newsm78
А иначе тук да си пишем, колко съчувстваме, как пускаме смси, как тая скапана държава сме първи пушки на редицата  #2gunfire
Това скъпи дами, се нарича двуличие

# 43
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Всяко дете е хубаво да има кукла, на която ние майките- да и извадим краченце, ръчичка, око...без децата да видят разбира се. Така детето няма да се травмира или най-малкото стресне, като види такъв човек на улицата...с някакъв недъг, травма, белег...разбирате ме, нали?

Думите ти ми напомниха нещо от моето детство. Майка ми ми беше купила някаква кукла - мъничка, около педя някъде, съвсем обикновена, с пластмасова коса даже, ама имаше мигащи очички. И аз докато я разглеждам и и се радвам, какво я натиснах не помня, но и счупих очите - паднаха вътре в главичката и останаха дупки - демек "ослепя". Е, ако ти кажа че това ми беше любимата кукла след това - хич не ми пукаше, че е "сляпа", навсякъде си я мъкнех. Майка ми нямаше нищо против, че си играя с такава "недъгава" играчка, тя никога не е имала нещо против различните хора де, и никога не се е налагало да ми обяснява защо едикой си на улицата е по-различен. Какво има да се обяснява, децата от възрастните попиват лошото отношение и неразбирането, не им е вродено я #Crazy

# 44
  • Мнения: 1 289
Това са децата на България и с малко повече грижа и добрина от наша страна те ще се чувстат по-добри,нормални и обичани.Те нчмат никаква вина и ние не сме хората ,които трябва да ги изолираме,а да се грижим за тях.

Общи условия

Активация на акаунт