Децата от Могилино-що за коравосърдечни хора не ги искат

  • 3 271
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 83
Мили момичета,аз съм от Русе и ужасно се срамувам от простотията на "хората"в този квартал!Завърших специална педагогика и 1 год. работих в такъв дом.Осъзнах ,че трябва да имаш ОГРОМНО сърце,за да си всеки ден с тях,но те те приемат и обичат толкова истински,първично безрезервно,че стопяват в душата ти всяка капка злост!Не бъдете предубедени към всички жители на Русе,защото,каквото и да казват по медиите-това е един отдалечен от центъра и институциите квартал тип село.Дечицата пак ще са изолирани,макар и не като в Могилино.
П.П.Чувствам се безсилна и това е страшно за мен!

# 16
  • Мнения: 1 632
На мен ми се стори нереално да има такива хора!Не вярвам,че наистина може да не искат децата.Изглежда ми зловеща и нелогична тази реакция. smile3511Не искам,и не мога да разбера тази позиция.Искам обаче да отида и да ги набия,от безсилие срещу хорската простотия.

# 17
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И аз не ги разбирам #Crazy
Просто съм възмутена.
Дано да се намери решение и децата да са добре Praynig

# 18
  • Мнения: 2 960
.Дечицата пак ще са изолирани,макар и не като в Могилино.
П.П.Чувствам се безсилна и това е страшно за мен!

Ами ето за какво си говорим изобщо...пак далеч от света ще ги забутат ,ей там на края на баира,ей там  нейде,колкото  да  не е без хич,където уж са сред хора...а пак  всъщност не е така!!!Най кофти е ,че ще са сред "хората"които истински не ги желаят,не ги понасят  Shockedи които нямало как да обясят на своите си деца ...какви са тези ми ти другите,по различните...Явно трябва наистина децата да са в някой голям град....ама не в покрайнините !!

# 19
  • Мнения: 14 133
И аз съм за децата да са в къщички в Русе, а не пак "на края на света".  Peace Все пак този квартал си е като едно село. Не можели да намерят терен в града ни - дрън-дрън!!!   #2gunfire

# 20
  • Мнения: 257
Това са супер необразовани и ограничени хора за мен! Чак не мога да си представя,че има хора,които разсъждават така... Жалко е! Tired
Съгласна съм-много е жалко че има толкова ограничени хора #Cussing outДечицата не са виновни че са с увреждания и не заслужават такова отношение Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 3 064
Нямам думи. Това не са хора, обидно е за животните и така да ги наречеш... Абе, простотия и неграмотност не могат да родят толерантност и съчувствие Sad

# 22
  • Мнения: 1 632
Интересно ми е обаче,ако някои от тези хора имат дете с увреждане,и ги  изолират или изгонят от този квартал,как ли биха се чувствали? smile3515

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Нямам думи. Това не са хора, обидно е за животните и така да ги наречеш... Абе, простотия и неграмотност не могат да родят толерантност и съчувствие Sad

Напълно си права, просто не знам какво да кажа  ooooh! Всички много скачахме заради филма който направиха за тези деца, после и за "Баклава", а сега когато дойде момента да се направи нещо добро за тези дечица започваме да си прехвърляме топката.Всички искаме да имат дом, но нека не е в нашия град, в нашия квартал и на нашата улица  #Cussing out Как може не знам!

# 24
  • Мнения: 1 197
И аз съм за децата да са в къщички в Русе, а не пак "на края на света".  Peace Все пак този квартал си е като едно село. Не можели да намерят терен в града ни - дрън-дрън!!!   #2gunfire
Разбира се,че не могат,нали трябва да има място за магазини,молове и тем подобни глупости.Във квартал Възраждане(един от най-хубавите в Русе),точно на средата на парка има една огромна изоставена къща.Там е просто идеално,но кой знае кой и е хвърлил око да строи, я заведение,я нещо друго

# 25
  • София
  • Мнения: 5 188
Не мога да чета тази тема. Не мога да гледам репортажи за нея. Много сме отвратителни българите! Много!

 Имам чувството, че въпросните "хора" имат по-съществени увреждания, защото сами са си ги причинили и носят отговорност за това. Пред  съвестта си, пред поколението си,  пред Създателя.

# 26
  • Мнения: 1 632
Не мога да чета тази тема. Не мога да гледам репортажи за нея. Много сме отвратителни българите! Много!

 Имам чувството, че въпросните "хора" имат по-съществени увреждания, защото сами са си ги причинили и носят отговорност за това. Пред  съвестта си, пред поколението си,  пред Създателя.
Май си много права!

# 27
# 28
  • Мнения: 1 632
Тръгнаха ми сълзите от статията,и ми се сви сърцето от коментарите под статията.

# 29
  • Мнения: 1 897
Ами ако е неше дете ще се отречем ли от него, защото е различно по някакъв начин???
Точно този въпрос зададоха на един млад 'човек' от протестиращите срещу настаняването на децата от Могилино. Отговорът му беше, че ако собственото му дете е с недъг би се срамувал от него... ooooh!...
Не мога да коментирам, тези думи ме оставиха безмълвна...
И аз като steli76 започвам да се питам дали тези деца не биха живели по-добре в институции, където да се грижат адекватно за тях, вместо да бъдат поставени в среда в която има враждебно настроени към тях хора. Явно обществото ни е деформирано, а мисленето тотално изкривено, щом не можем да приемем различните сред нас и да се отнасяме толерантно към тях.
Що за мотиви-как щели да предпазят децата си от 'грозната гледка'? ooooh! А как ще предпазат децата си от  собственото си бездушие, безчовечие и себичност? Как ще им обяснят грозотата на своята постъпка? В какви ценности и в какъв морал ще ги възпитат- в това да си съпричастен и състрадателен само на думи и само когато проблемите е далеч от теб?...

Общи условия

Активация на акаунт