паркет - ламинат или друго?

  • 10 497
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз съм за ламината.Много ледно се почиства.Много по-лесно от паркета.

Това от къде го измисли  Shocked

# 16
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз гласувам с две ръце за ламината. Имам в 2 стаи ламинат и в 2 паркет. С чистенето нямам проблем никъде. Обаче паркет след време трябва да се цикли. А също така и в двете стаи с паркет имам дървеници, които с нищо не могат да се махнат.

# 17
  • Мнения: 1 226
Аз съм за ламината.Много ледно се почиства.Много по-лесно от паркета.

Това от къде го измисли  Shocked
От личен опит.Защо?

# 18
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз съм за ламината.Много ледно се почиства.Много по-лесно от паркета.

Това от къде го измисли  Shocked
От личен опит.Защо?

И аз от личен и се чудя кое му е по тудното на паркета  newsm78

# 19
  • Мнения: 1 599
Виж какво съм ти писал по-горе.
Паркета скърца, защото не е нареден като хората.

Питах съпругат ми защо скърца и какво се оказа... накарал майстора да го освободи..(след 1вата г.) понеже се надул (разсипал вода) и още не го оправили..  #Cussing out направо ще го убия...а аз си мисля че така си скърцал... уффф значи паркет ще е....

# 20
  • Мнения: 1 226
Аз съм за ламината.Много ледно се почиства.Много по-лесно от паркета.

Това от къде го измисли  Shocked
От личен опит.Защо?

И аз от личен и се чудя кое му е по тудното на паркета  newsm78

Рано или късно, трябва да се цикли.А кое му е по-лесното на паркета?Вече казах - предпочитам ламинат.

# 21
  • Мнения: 5 690
Още един глас за пакрета!Слагайте качествен ,дъбов паркет и няма да съжалявате!

# 22
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз съм за ламината.Много ледно се почиства.Много по-лесно от паркета.

Това от къде го измисли  Shocked
От личен опит.Защо?

И аз от личен и се чудя кое му е по тудното на паркета  newsm78

Рано или късно, трябва да се цикли.А кое му е по-лесното на паркета?Вече казах - предпочитам ламинат.

Сори, че оспамихме темата   bouquet
Ами както се цикли паркет, така и ламината се сменя рано или късно не е вечен.
А подръжката на ламинат и паркет е една и съща не виждам разлика, разликата е в това, че паркета е с пъти по- добър от ламината  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 2 952
Плоскостите ги закрепваш с дюбели/анкери за пода. 8мм OSB е достатъчно. На самото OSB  отгоре, паркета се лепи и кове. Гарантирам ти , че няма да скърца.
В новото строителство тръбите от колекторната кутия до радиаторите вече са в пода, т.нар. вертикални щрангове вече не се правят. По тази причина нищо вече не се кове за пода - ни дюшеме, ни перваз, нищичко. Паркетът се лепи за пода - има специални лепила. Заравняването на пода е много по-важно при ламинатите, за да не хлопат.
Авторката споменава, че са си купили НОВ апартамент, на мен ми прилича на НОВО строителство, тоест хоризонтален щранг, независимо ТЕЦ или локално решение за отоплението.

# 24
  • Ориндж каунти
  • Мнения: 95
Има нещо вярно в това.
Сега почвам ремонт на един апартамент, много хубаво си личи къде минават тръбите, защото замазката се е напукала точно по щранговете. Поразкъртихме малко със собственика и всичко си излезе. Сега вече няма да имам проблеми със закрепянето на OSB плоскостите.  Simple Smile  За всичко се намира решение, просто предлагам вариант, който съм се убедил, че е наистина надежден.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 952
От както видях идеално направен лепен паркет с екстра качество от добър производител, не помислям за друго.

# 26
  • Мнения: 3 641
По-скоро ламинат. Паркетът го приемам за нещо по-дълготрайно, а мне бързо ми омръзва и по-лесно мога да сменя ламината Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 599
Препоръчайте ми магазин с качествен паркет тогава??? и както казах цената не ме интересува...или по точно искам скъп качествен...

# 28
  • София
  • Мнения: 4 397
От както видях идеално направен лепен паркет с екстра качество от добър производител, не помислям за друго.
Ей за това говорех  Peace идеално сложен и полиран като огледало стъкло  Peace
Aia Скоро ходихме на едно изложение в Експото и има една визитка от там на един паркет после ще я потърся  ще ти пратя координатите.
Хубавите паркети започват от 80 и нагоре

# 29
  • Мнения: 1 599
От както видях идеално направен лепен паркет с екстра качество от добър производител, не помислям за друго.
Ей за това говорех  Peace идеално сложен и полиран като огледало стъкло  Peace
Aia Скоро ходихме на едно изложение в Експото и има една визитка от там на един паркет после ще я потърся  ще ти пратя координатите.
Хубавите паркети започват от 80 и нагоре

ок прати ми... ще чакам

Общи условия

Активация на акаунт