Сусамени сладки

  • 13 391
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Олеее, супер е рецептата, xenia, днес само точа лиги по твои рецепти, не те е срам  Mr. Green че и лесна, ще се пробва, ама уикенда през седмицата нямам нерви за такива работи  Blush

# 16
  • София
  • Мнения: 114
Xenia страхотна рецептичка..обожавам сусам!   smile3525

# 17
  • Мнения: 1 117
Тези дни и аз ще ги направя.
У дома обичаме сусам , а досега само сусамки съм правила Simple Smile

# 18
  • Мнения: 4 380
Ооо, още довечера ще ги направя, влязох за нещо сладичко към телешкото варено, а то цяло съкровище намерих.
Само да попитам, колко е 250 гр сусам. Чеаз имам пълен буркан със съсам, но нямам кантарче. Може би една водна чаша, а? newsm78

Добър въпрос. Laughing Признавам честно без бой, че макар хипотетично да имам кантарче, никога не го ползвам. Laughing За мен 250 гр. са 1 чаша, въпреки че не винаги е равносилно. Така или иначе, аз правя рецептата с 1 чаша сусам и прекрасно ми е ставало.


Krische, чудесно изглеждат, надявам се да са ви харесали. Heart Eyes

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Охооооооо!  smile3501

# 20
  • София
  • Мнения: 830
Направих ги, станаха перфектни. Сложих 2/3 чаша - само толкова беше останала от буркана. Успях да скрия 5-6 за утре след детска. М/у другото станаха ми точно 36 сладки.
ама уикенда през седмицата нямам нерви за такива работи  Blush
Да ти кажа отне ми 30 мин с приготвянето, печенето (15мин) и двете деца, които работеха против мен, маскирани на помагачи. Пък ние бяхме на концерт на бати и сладките бяха подарък за него. Силно подозирам, че той искаше обаче Рейнджър Mr. Green
Хайде лека вечер, съжалявам, че нямам снимки. Добре изглеждаха.

# 21
  • Мнения: 2 708
Ксения всички много ги харесаха. Носих и в офиса и ги ометоха за нула време и питаха за още.

И Камамбер не се притеснявай, както и Елспет е казала, много бързо стават. Просто никога не съм правила по лесни сладки, от горе на това и вкусни и ефектни. Върнах се от работа, само изсипах съставките и след 10 мин вече първата тава се печеше. Междувременно половинката звънна от долу да каже, че имаме среща с приятели в кръчмата до блока, така че само довърших топчетата за втората тава и я завещах на госпожичката в къщи да я опече и това беше. И на работа бях, и сладки спретнах, и на кръчма бях и в офиса черпих и обрах овации (аз обаче никога не пропускам да кажа от къде ми е рецептата), въобще супер Laughing Laughing Laughing
Още веднъж овации за Ксения.

# 22
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Аз не че се притеснявам, ама като се прибера в 8ч от работа, гледам да метна нещо да се готви и просто нямам сили и за сладки  Tired Иначе обичам да готвя и през почивните дни с удоволствие ще ги спретна. Още помня майонезените сладки на xenia  Flutter

# 23
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
сега закусвам с тях.

на втората партида сложих малко канела и ванилия.
станаха супер.

без подправки не ми харесаха чак толкова, макар че сложих и кафява захар...
лимонова кора също ще върви.

мерси за рецептата  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 830
лимонова кора също ще върви.

О да сложих лимонов сок и прпидоби приятен аромат. Но то в първоначалната рецепта го имаше.

# 25
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
О да сложих лимонов сок и прпидоби приятен аромат. Но то в първоначалната рецепта го имаше.

лимоновият сок и аз го сложих.
написала сам кора, имам предвид Hастъpгана лимонова кора, не сокът.

сусамът има плътен вкус и определено му трябва нещо свежо, за да се уравновеси вкуса. Peace

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 576
Сладките станаха СУПЕР. Бързо, лесно и вкусно, колкото и да звучи изтъркано е точно така. Малката също много ги хареса, а е леко капризна!
Ето и снимчица!
 

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 13:01 от PresiN

# 27
  • Мнения: 4 380
Браво на вас! Колко сте бързи с реализацията! Grinning
 Много изобретателни с ароматизирането. Grinning На мен лично сусаменият аромат ми е достатъчен, но всеки има право да си ги нагажда според вкуса. На мен  ми се струва че сладостта като че ли е малко неуравновесена и бих добавила малко сол.

# 28
  • Мнения: 35
Благодаря за рецептата,много обичам сусам.  bouquet

# 29
  • Мнения: 655
ех,че лесна рецепта Laughingкато гледам на снимите- и вкусна.мерси за идеята  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт