Къде и кога кръстихте децата си?

  • 5 883
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 016
Моят син го кръстихме ,когато беше на 1год и 8 мес  на Рилският манастир .Ако имам второ дете никога няма да го кръстя на тази възраст . Толкова плака ,такова тръшкане . Попа се видя в чудо .На Рилският манастир кръщават в една специална за случая стая .Тогава присъстваше и игумена на манастира дядо Йоан, който вече е покойник .Много свято място .

# 61
  • Мнения: 1 289
Аз също исках да кръстим дребния преди годинката,но кума ми беше извън България и го чакахме да се върне,та другата седмица ще е събитието,а малчо е на година и два месеца.А как само пищи като му мия главата,не ми се мисли как ще е в църквата...

# 62
  • Мнения: 344
Дъщеря ми я кръстихме няколко дни преди годинката - на 21 май на Св. Св. Константин и Елена в едноименната църква в Пловдив. Родена е на 29 май. Атанас ще го кръстим догодина на 18 януари - на Атанасов ден, живот и здраве.

# 63
  • Мнения: 2 677
На 6 месеца, в кварталната църква.

# 64
  • Мнения: 2 587
Кръстихме я малко преди да навърши две годинки в Клисурският манастир.Без да избираме специална дата.Просто решихме че вече е крайно време и първата идваща събота я кръстихме.Даже и кръсниците си поканихме два дни преди кръщенето.

# 65
  • Мнения: 3 478
На годинка и месец, не беше църковен празник, в Римските Терми.

# 66
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Ние направихме кръщенка когато малката стана на 1г.В една църква в Асеновград,след това отидохме на ресторант и продължихме до другата сутрин.Беше много весело и всичките ни гости изкараха празникът чудесно.

# 67
  • Мнения: 2 908
На 08.09.2007г(Малка Богородица)-на Троянският манастир(тя беше на 9 месеца).Исках да е лятото-на 24.06(Еньовден) или на 15.08(Голяма Богородица),но на първата дата не успях,поради факта,че кръстницата се разболя,а на втората тук на манастира е някакъв ад и не може муха да прехвръкне,камо ли да се придвижим до манастира за кръщене и го отложих.

# 68
  • Мнения: 208
Исках да е на07.06 св.Валерия ,но се случи на др.ден, защото и таткото и кума бяха след нощна смяна ,а пътят до Рилският манастир е дълъг и тежък.

# 69
  • Мнения: 2 728
Мерси за отговорите,вече реших ,че няма а на църковен празник,защото ще  лудница.Попитах и черквата и там казаха,че кръщането си е кръщане няма значние кога е.Еинствено ми се иска да е на топло време ,защото искам да см наън в някои ресторант.
Сга пък съм в чуденка за ресторанта Thinking

# 70
  • Мнения: 307
Записала съм час за кръщане на 01,05 в Св. София.
Сега се опитвам да намеря някой готин ресторант, да не е много скъп и да има салон за непушачи. Много трудна задача се оказа това. Ако някой помогне ще съм много благодарна. Hug

# 71
  • Мнения: 9 973
още не сме Simple Smile

# 72
  • Мнения: 1 289
Моя син от четири дни е християнин-на именния си ден го кръстихме(Тодоровден).

# 73
  • Мнения: 8
и на нас ни предстои кръщене, с колкото и попове и монахини да говорих, казаха че няма причина да не се кръсти детето на голям христиански празник като Великден и Гергьовден, но казаха и че тогава в черквите идват  много хора и ако е голяма царква ще го направят кръщенето в стаичка, параклисче не6то такова, ако църквата или манастира е малка и с един поп или ще кръщават в навалицата или както е в драгалевския манастир на големи празнизи неправят кръщенета, а и там записват за кръщене две деца за един час. Хубав празник когато и да го направите

# 74
  • Мнения: 407
Кръстихме го на именния му ден на 1.септември,тогава без да знаем ние се падала и църковната нова година.Точно 22 дена преди да навърши една годинка.Кръщенето направихме в едно малко манастирче,много спокойно и хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт