Защо обичаме да послъгваме и преувеличаваме?

  • 2 574
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 51
Moже би трябва наистина да сте по-снизходителни към преувеличаващите и дори лъжещите.
Оказва се, че те го правят несъзнателно, начин на психиката им да се справи с даден проблем и да "смели" реалността.
Не казвам да поощряваме такова поведение, но да опитаме да го приемем просто като сигнал за проблем, дори за страдание на въпросния човек.
Очаквам да не се съгласите с мен, но опитайте да помислите.

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 04:18 от mimi_03

# 46
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Защото сме хора и можем да говорим ( да лъжем, преувеличаваме, обиждаме, ласкаем и казваме "обичам те" )
Защото ВСИЧКИ НИЕ ГО ПРАВИМ  в една или друга форма.... Shocked
Ще добавя и защото сме жени  Wink

# 47
  • Мнения: 2 960
Понякога хората се влюбват в това което искат да бъдат ,а не това което са...искат да преживеят уникални и неповторими неща...и когато тези неща са просто обикновени...те им добавят окраска ,слагат им крила и ги пускат да летят............и който от форумите се хване ,хване...за другите остава поговорката ,че не всичко което" лети" в пространството става за консумация. Та така "послъгването" е един вид и терапия за душата на "онези" послъгващите.........ама по гялома част от тях си вярват.Много ми стана смешно ,как онази майка със секциото станала на 4-тия час и се изкъпала...... #CrazyАми това откъдето и да го погледнеш си е 100%-ва неистина и едва ли някой би се натопил да повярва bowuuПък и в такива откровенни измишльотини не виждам и файда за кого се пишат. Но разбира се човека е затова човек ,защото подхранва много "успешно" фактите с фантазии, защото успява в някой случаи безмислено и ненужно да "излъже" мозъка си и да го накара да повярва ,че НЕЩОТО наистина се е случило точно по описания фантасмагористичен начин.

# 48
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
ААААААААА  Joy и аз имах подобен случай Wink
Приеха ме в болница на 10 ноември с определен термин - 13 ноември! Преносих и ме изчакаха до 19! Сутринта - след обикновените процедури бях на система ... до обяд нямах никакви болки и 2 см. разкритие .... до мен в предродилна лежеше друга жена - с 6 см. разкритие и големи болки! Викаше и охкаше, а аз я гледах и си викам ... сега ще видя за колко ще роди тя и дали ще е лесно и после съм аз ...
Към обяд дойде лекарката да ни проверява за разкритие .... аз имах 3 см., а тя вече 8!
Нея я вкараха в родилна, а мен ме пуснаха да се разхождам да видим дали ще съм получила болки .....
Разходих се аз и след 2 часа се връщам с адски болки и 5 см. разкритие ...викнах анестезиолога за епидурална упойка - влизам в родилна зала вече и гледам другата още не е родила, екипа се събрал около нея и и дава наставления ... напъвай, затвори очите и устата ... и така още 2 часа!
След като ми сложиха упойката много бързо получих разкритие и родих в 17, 16 часа!
Включиха ме на система и 2 часа стоях в родилна зала!
Другата жена с 10 сантиметра разкритие от 15 часа все още се назландисваше и каза, че е адски уморена!
И като се започна едно пазарене ... докторке, направете ми секцио, нямам вече сили да напъвам ... ооооох ... Свети Петре прибери ме .... аааааах Свети Антоний вземи ме ... правете ми секцио веднага! Не мога! Тръгвам си ... изскуба си системата и си стана от магарето ....
Лекарките я върнаха пак, взеха да я връзват за магарето, а тя пак стана и взе да се тръшка - давайте ми телефона да си викна линейка, отивам в друга болница да ми направят секцио ...
През цялото това време дойде една захилена циганка и вика - идвам да раждам и се хили, ама яко!
Проверяват я и казват - ааа тази жена вярно ражда!
През цялото време циганката се смееше и се майтапеше с екипа, докъто другата жена призоваваше всички светци да си я вземат .....
И циганката роди ... хайде и тя до мене на система ....
Системите ни изтекоха и ни прибраха по стаите!
На другият ден жената, която викаше и пъшкаше беше преместена в стаите за следоперативна помощ!
Най-странното бяха историите, които тя разказваше - как лекарите са я объркали, добре че по нощите са и направили секцио, бебето щяло да се задуши заради тези некадърници и такива ми ти приказки от 1001 нощ!
След 2-3 дни дойде мъжът и, тя беше излязла при нас в столовата и взе да му се жалва - ох ... скъпи, аз много исках да родя нормално, за да си имаме още деца, а тия лекари ме принудиха секцио и сега ще трябва да чакаме цели 2 години   
Цялото отделение се шашнахме с нея    Joy
В крайна сметка като се сещахме и много се смяхме     hahaha


Според мен раждането си е раждане, дали е по единя, или по другия начин - важното е бебчето да е живо и здраво и с майката всичко да е наред Peace
А това, че има хора, които преувеличават - има ги, но не само по тази тема, по принцип си познавам такива Rolling Eyes но не знам какво печелят newsm78
 
 

# 49
  • Мнения: 311
Защото, според мен, тези, които "украсяват" нещата не са доволни от собствения си живот или конкретното преживяно. Така се опитват да си разнообразяват ежедневието. Много често по градинките майките разказват такива небивалици, но аз не им се дразня, съжалявам ги. Като някой няма с какво да се похвали, съчинява си истории и ги разказва с надеждата някой да му повярва. Тъжна история са тези хорица.

# 50
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Те защото само жените преувеличават и то само за раждането... Outta Joint

Защо ли?
Отговори си сама.
Не вярвам, че никога в живота си не си преувеличила, разказвайки за нещо.

Всеки си има причини:)

# 51
  • Мнения: 3 092
В подобни теми всеки пише как бързо се е възстановил, как веднага си е гушкал бебето, пък всички останали са се влачили със седмици по корем и не са могли да си седят на гъзовете, няма значение кой как е родил.
.....пфу значи аз съм се изложила , щото съм се изказвала как не мога да си седна на д-то ама то си беше така  ....
От другия път започвам да лъжа , за да съм по интересна или за по престижно зависи  Wink Mr. Green

# 52
  • Мнения: 2 107
Имам една позната във форума, която познавам в реалния живот - то тука са едни хвалби, че е перфектна майка, домакиня, всичко и иде отръки, детето и първо проходило, проговорило, което няма нищо общо с реалността. На мен често ми е смешно да чета мненията й, но ги подминавам с насмешка и не си ги слагам на сърцето.  Crazy

# 53
  • София
  • Мнения: 6 798
 newsm78
Нямам идея, аз не го правя, не виждам смисъл в това, познавам доста хора във форума лично. Но дори да не познавах, лъжата не ми е в кръвта.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
  За нас жените раждането на децата ни е едно от най-важните събития в живота ни. Повечето от нас искат раждането /секцио или нормално/ да бъде приемано от останалите като акт на някакъв героизъм, а мерилото за това са изпитаните болки и страдания. Някои особи /на които може би не се обръща внимание от такава гледна точка в къщи/ всячески се опитват да приковат вниманието на околните с хиперболизиране на случилото им се в родилния дом , а къде да се случи това ако не в интернет? Въпрос на манталитет. Не е ли по-важен фактът, че се е родил човек, че всичко е минало добре, че са живи и здрави и майката , и бебето. Боли при всички случай, колкото и лесно да е раждането.
 Абе ,я не и обръщай внимание! Тя простотията не ходи по животните.

Да по хората ходи, напълно си права  Peace и аз съм съгласна с казаното от теб!

Героично ми се струва това, че преди няколко поколения, нашите баби и прабаби са раждали по полетата или където ги хване  Grinning перели са пелини и то на ръка, ходили са по нивите с бебетата и още куп неща с които ние в момента сме улеснени.Не искам и да си помислям да живея такъв живот и да съм такава майка героиня.Аз съм мързелива, никога не пера на ръка, гладя само ако дрехите са намачкани, не готвя, освен за детето си и още куп неща.А относно раждането - протече за 6 часа, родих с 8 см. разкритие, без разкъсвания но с много охлузвания и около седмица не можех да си седна на д-то, а лигнин ползвах 10 дни защото ме беше страх да сложа превръзка.Сега се сещам само с добри чувства за раждането и не виждам нищо героично в него.При мен страха беше повече от болката  Grinning

# 55
  • Мнения: 4 784
Защото хората искат да имат по-интересна лична история от тази, която всъщност имат. Защото все с нещо трябва да се похвалят, защото някои просто са такива.
Напълно съм съгласна с изказаното мнение.

# 56
  • Мнения: 1 197
Просто психологията на човека е такава.Някой прекаляват с послъгването,други не.
И както казаха много мами преди мен просто всеки изживява различни случки,по различен начин.

# 57
  • Мнения: 408
Защото хората искат да имат по-интересна лична история от тази, която всъщност имат. Защото все с нещо трябва да се похвалят, защото някои просто са такива.

 Напълно съгласна с това мнение!!!! Simple Smile

 Бих допълнила и още причини от дългото ми общуване с две жени от форума.Става въпрос за комплекси, желание да се създава впечатление на разкошен живот в останалите, лични драми и опит за утеха, изпитване на морално удволетворение като постоянно говорят колко са богати и в какъв лукс живеят.Общо взето нещастни души които живеят във форума и се самозаблуждават, че са най-умните и най-полезните. Simple SmileЧрез лъжите впечатляват останалите Stop

абсолютно изчерпаем отговор няма какво да допулна Hug!Някои искат да са най,най,най,но се са!

Общи условия

Активация на акаунт