В кухнята на педагогически захранващите =2=

  • 27 479
  • 289
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 652

Аз те успокоявам по притесненията ти - няма нужда да ти описвам, нали? Mr. Green

Хахаха, да, няма нужда да се хАбиш, щото на теория съм голям философ и аз. Ама да ме видиш като съм се въртяла 2 часа пред печката, за да сготвя нещо вкусничко, и накрая 2 лъжици и край. И така ден след ден. Ела ме виж тогава.

# 226
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green Това е гадничък номер, ама варианта е да спреш да се стараеш  Peace
И аз забелязвам липса на апетит. Сутрин е на половин количество, обяда е на 1/4, после за следобедната закуска си я хапва и вечерята... веднъж яде, веднъж само опитва...

# 227
  • Мнения: 1 081
Напоследък правя често на Мартин едни макарони на МАКРИН-пълнозърнести, с чушки и коприва, от диетичния щанд на Пикадили, варят се 4-5 минути, и поръсени с настърган кашкавал са разкошни(или с извара и зехтин/масло също) Simple Smile Шаренички, заради тях прояде сам дребният-не сварва да бучи с вилицата я оранжев, я зелен, после пък бял...и те свършили  Mr. Green Това е закуската, с която закусва най-обилно.

# 228
  • Мнения: 731
Искам да попитам - на каква възраст предложихте бадемово мляко и изобщо мляко от други видове ядки?

# 229
  • София
  • Мнения: 6 675
Аз давам на закуска:
един ден - попара (колкото и да я отричат)
един ден - пълнозърнести макарони с масло и сирене
един ден - овесени ядки с малко насъргана ябълка, кисело мляко и мед
един ден - филийка черен хляб с масло и сирене
един ден - някаква каша от готовите, че е най-лесно Mr. Green
един ден - плодове
последния ден от седмицата - закуска с мама и татко - яйца, сирене, препечени филийки, домати, краставичка, кашкавал, чай...
И, Grace, моето чаве най-сетне прояде (преди месец), за мен сега тези количества са феноменални, ако си спомняш, аз се оплаквах, че тя яде макс. 100 гр. на ден. Сега яде 100 гр.  на едно ядене. Пу-пу-пу.... Grinning. Вашите вероятно не ядат от горещината.

# 230
  • Мнения: 2 652
Else, аз наскоро предложих - преди месец-два, т.е. на 1 годинка. Drize писа по-горе, че е започнала да дава от 7-мия месец (тя е много смела).

Olive, ти ли беше със 100-те грама на ден Simple Smile  Мани-мани, то човек като чуе твойто и по-добре да не се обажда за неядене Simple Smile

benitta, май и при нас тенденцията е подобна. Странно, дали е просто съвпадение или е някакъв модел  newsm78 Най-малко яде на обяд, сутрин наполовина, следобяд плодовете си ги хапва и вечер яде, стига да не е манджа.

А да ви попитам лененото олио в какви количества се дава за дребни? Някъкъв спомен имам за не повече от 1 ч.л. на ден.

# 231
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ох, аз вече за количествата не се връзвам... ако иска, неин си проблем  Mr. Green
Проблема ми е в качеството. Нали сме на кухня...с нея свикна, но моите манджи не се харесват, а още по-лошото е, че не яде сурови неща. Това да захапе парче ябулка, праскова, морков... вече е забравено.
За да внеса някой витамин, следобедната закуска е настърган плод с кисело мляко и бисквитка.
Давайте идеи как да пробутвам витаминките Peace

# 232
  • Мнения: 2 616
Гледам, че Дими ви е писала за киселото  мляко с мед, аз добавям към него пшенничен зародиш.

Иначе към закуските мога да ви подхвърля като идея и натурален царевичен корнфлейкс със стафиди, има ги на здравословния щанд на СБА. Особено тачени са в нашата къща, защото хрупат, ядем ги без мляко или каквато и да е заливка, ей така, натюрел.

И една вариация с елда.

Кипвате вода, слагате малко краве масло или зехтин (ама маслото по-хубаво ухае) и сипвате елдата. Похлупвате и намаляте максимално котлона. Варите, докато водата се изпари, в случая поеме от елдата. Накрая слагате малко сол. Можете да предложите така-чиста или в комбинация със сирене и малко студено прясно мляко,което изливате върху елдата след като сте я сервирали.

drize, ще взема да се престраша аз най-накрая с това бадемово мляко Simple Smile

# 233
  • София
  • Мнения: 12 229
  Като стана дума за елда, да споделя и една моя импровизация от която останах много доволна. Това беше единстения път в който ядоха елда, аз също и много ни хареса.
  Досега бях опитвала само с масло, сирене и тн. Този път имах домашна кайма, задуших я с лук. Добавих вместо само домати половината от един буркан домашна заготовка за гювеч и елда. И това е, стана много вкусно, разбира се елдата беше малко, преобладаваха зеленчуците и каймата, но на всички много ни се услади.

# 234
  • Мнения: 762
Като ви чета и ми става кофти.Калина хем няма апетит голям (обича нови неща да опитва),хем няма зъби и яденетата ни са ограничени.
За елдата-аз я правя като Айла,ама вегетарианска.Слагам царевица,домати,лук,чесън,моркови...абе ризото,ама с елда и подправям с чубрица.Може да направя и нещо като заливка от моцарела (прясно сирене или кашкавал) и босилек към нея.
Иначе Калина яде предимно диня или неща,които се ядат с вилица.Не понася да я храня освен ако е нещо много апетитно (като горната рецепта с елда).
Пък на мен не ми е кофти,щото въпреки че го караме на плодове,кърма и лъжица-две ядене на ден, си ходи добре до тоалетната.Според мен това е сигналът,че всичко е ок със захранването.

# 235
  • София
  • Мнения: 6 675
Спокойно, dimitriana, наред ти е детето, Анна прояде едва преди месец - на 1 г. и 3 м., преди това само опитваше по няколко лъжици и другото кърма.

# 236
  • Мнения: 762
Сетих се една рецепта за соленки,която е от менюто за дибетици и аз обичам да правя като ми остане излишна извара (баба и дядо гледат козички).
Та количествата си ги измислям,но ако имате примерно 2 чаши извара ги слагате във висок съд,прибавяте яйце (предполагам,че може и с кисело мляко да се замени или просто с малко вода),сол,подправки и разбърквам да стане като каша.Отделно слагам 2-3 лъжици брашно и към тях слагам сода.Прибавям брашното към сместа и добавям брашно докато стане тесто подходящо за месене.Не забравяйте да си намазните ръцете,за да не ви се лепи.
После го разстилам и правя каквото ми хрумне-лентички,розички,топки,но е хубаво да са с еднаква големина и да не са много големи,защото печенето е само до умерено порозовяване.
За чар мажа с яйце отгоре.Пече се примерно 30 мин на средно загрята към максимална фурна.Лошото на тези соленки е че ако ги печете повече те не стават хрупкави,а изварата се обезводнява и стават жилави.Същото е ако сложите прекалено много брашно.
Перфектни са за сърбящи венци и не предизвикват задавяне,защото се топят сполучливо в устата.

# 237
  • Мнения: 326
имам въпрос за бадемовото мляко newsm78. Като го правите става ли идеално гладка консистенция като нормалното мляко. Моето стана зърнесто и на мен не ми е приятно да го пия. Мелих в блендера ядките, пасирах с пасатора.. все тая Thinking

# 238
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Не става напълно гладко! Но е хубаво да не се изхвърлят остатъците, защото в тях има много витамини и минерали! Ако ги сварите ядките ще станат напълно гладки, но така не знам дали няма да се загубят от витамините! Преценете си, решете си! Селин пие и двата вида, не й пречат остатъците, дъвче си ги!  Peace Пък и то през дупката на шишето, не минават по-големите, а само малките! Ако се мели в мелачка, може да станат много по-ситни парченца, чак на крем, но тогава трудно се разтварят във водата!  Heart Eyes

# 239
  • Мнения: 2 652
Да, няма как да стане, просто защото бадемите не могат да се разтворят във водата. С варене сигурно ще стане по-хомогенно и приятно за пиене.

Общи условия

Активация на акаунт