В кухнята на педагогически захранващите =2=

  • 27 478
  • 289
  •   1
Отговори
# 270
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Аз ще напиша две рецепти с тиквички, защото моят Шош много ги харесва.
Тиквички със сирене и яйца ( може и само жълтъци)
Нарязвам тиквичките( 3-4бр.) на кръгчета и в намаслена тавичка нареждам половината, заливам със смес от сирене, яйца и малко зелена чубрица и отгоре нареждам останалите тиквички. Пека на силна фурна. Много лесна и бърза рецепта.
 Тиквички с кайма.
 Задушавам малко лук с морков, добавям кайма( може и с месце) и нарязани домати ( подправки на вкус - бял пипер, кимион, малко сол). И подреждам по същия начин като по-горната рецепта. Става вкусно.

# 271
  • София
  • Мнения: 6 675
Ще пробвам днес, и нашето семейство обича тиквички!  bouquet

# 272
  • Мнения: 731
IvelinaAtanasova, заинтригува ме с цветния прашец / полена! Колко често яде твоето човече и има ли значение количеството?
И за да не съм само офф, днес готвих "желязна" супа - 1 червено цвекло, 1 к.ч. елда, 2 моркова, лук и 6 картофа. Дреболина хапна доволна Simple Smile За довечера - пълнен патладжан  Peace

# 273
  • Мнения: 1 947
   От бадемовото мляко си направихме чуден бананов шейк - с пасатора.  Simple Smile

# 274
  • Мнения: 2 652
   От бадемовото мляко си направихме чуден бананов шейк - с пасатора.  Simple Smile

Еййй, точно днес направих и аз такова. Някъде гледах, че го дават със замразени бананови кубчета - става по-сладоледено предполагам.

Щом ви е силен или странен вкусът на млякото, друга добра идея е да се добавя към крем супи, вместо обикновено мляко или сметана.

# 275
  • София
  • Мнения: 2 249
За пчелния прашец - важно е да е пресен и съхраняван както трябва, понеже качеството му с времето намалява. По-добрият вариант е перга - обработен от пчелите прашец, богат на разни ферменти, които и го запазват и по-дълго.

# 276
  • Мнения: 1 947
    Виждала съм тук по интернет-магазините да се продават всякакви пчелни продукти - не знаех, че има толкова много видове.
    А бадемовото мляко подозирам, че не ми харесва, защото е подсладено и реално съдържанието на бадеми е 4(!)%, а пък уж е "био"...

    Друга идея за вкусотия: Пастети от ядки и семена - смлени в блендера, добавени подправки и сол и сусамов тахан, примерно. Купувам готови, но смятам да пробвам със слънчогледови семки (белени, естествено) и ще се отчета. Simple Smile

# 277
  • Мнения: 3 869
За пастетиете от ядки приготвени у дома - доста са силни на вкус, ако не са "разредени" с някаква маса. Под силни имам предвид тежки, мазни. Неутрална маса за разреждане, която обаче дава добра консистенция могат да бъдат разни сварени и пасирани зеленчуци - патладжан, тиквички (оцедени), моркови, броколи, картоф. Съчетанията на ядки и зеленчуци са различни в зависимост от търсения вкус. А и става цветно Simple Smile И подправките вършат тази работа - куркумата не силна като вкус, но успешно оцветява в жълто.
Електрическа машинка за мелене на кафе слила достатъчно добре почти всички ядки (само меките създават проблем и остават няки парченца - кашу, лешниците също, въпреки, че не са меки)

Сега се сетих и за здравословните бонбони - правят се от смлени сладки ядки - лешници, бадеми, орехи, примесени с малко петмез от фурми и добавени какао, ванилия, кокосови стърготини, канела, цитросови корички или каквото му душа иска на човек. Варинтите за вкусовете и "външния вид" са много - основата са смелени ядки и петмез - останалото е фантазия Simple Smile

# 278
  • Мнения: 731
Сега се сетих и за здравословните бонбони - правят се от смлени сладки ядки - лешници, бадеми, орехи, примесени с малко петмез от фурми и добавени какао, ванилия, кокосови стърготини, канела, цитросови корички или каквото му душа иска на човек. Варинтите за вкусовете и "външния вид" са много - основата са смелени ядки и петмез - останалото е фантазия Simple Smile

Тези бонбони са наистина много вкусни Peace Правих ги преди половин месец за РД на дреболина и направо бяха ометени от гостите. Meg1, може би ти си я пуснала там рецептата, но за който се интересува линка е този. Единствения проблем е да се намери петмез без захар. Аз поръчвах през интернет. Увериха ме, че няма захар, но като пристигна на етикета си пишеше, че има Sad

# 279
  • София
  • Мнения: 2 249
Меги, сподели наистина къде си виждала петмез. Аз не съм по диетичните магазини. Може би вариант е да се смелят/намачкат фурми Thinking.

# 280
  • Мнения: 731
Меги, и аз ще се радвам да кажеш къде може да се намери. Петмезът, който аз ползвах е този.

# 281
  • Мнения: 2 616
IvelinaAtanasova, заинтригува ме с цветния прашец / полена! Колко често яде твоето човече и има ли значение количеството?
И за да не съм само офф, днес готвих "желязна" супа - 1 червено цвекло, 1 к.ч. елда, 2 моркова, лук и 6 картофа. Дреболина хапна доволна Simple Smile За довечера - пълнен патладжан  Peace

Май около 5гр им е дозата на дребните, ама моето с лъжицата ядеше, много ,не знам, може би около 30-40гр. или повече Обаче сега организмът му май си навакса, каквото му трябваше и е доста скромен-около половин чаена лъжичка на ден изяжда.

# 282
  • Мнения: 3 869
Тъй, тъй Simple Smile Сериозно се бях разписала в диетичния форум преди време Simple Smile
Петмез без захар - 100% смлени фурми (сирийски ли беше, ирански ли?!) има в диетичния магазин на ул. Дунав. Това е като тръгне човек по Дондуков от кръстовището с В. Левски по посока Министерки съвет, по десния тротар, първата пряка. Магазинчето е малко след ъгъла, от лявата страна; отвън има щанд с плодове, но вътре е раят на диетичните храни Simple Smile Петмезът няма нужда от хладилник дори и след като се отвори, но моят все пак е в хладиника и си го ползвам вече повече от година (взех голяма разфасовка - 800 гр, но последно като ходих имаше и по 400 гр)

# 283
  • Мнения: 2 652
Меги, сподели наистина къде си виждала петмез. Аз не съм по диетичните магазини. Може би вариант е да се смелят/намачкат фурми Thinking.

На какво казвате петмез не съм сигурна, но в такъв случай може и смокини Simple Smile

Писали сме едновременно с Meg1.

# 284
  • Мнения: 3 869
Петмез може от много неща да се прави. Просто фурмите са много сладки и лесно стават на еднородна каша Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт