Искам с теб да останем добри познати

  • 7 574
  • 120
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 211
Възможно би било само, ако връзката м/у двамата е била на много високо ниво - ако е надминала границите на любовта и е достигнала тези на приятелството, разбирателството, уважението и безрезервната вяра..
Казано по друг начин - когато любовта си е отишла  Laughing


Е, може и така да се тълкува. Но мисълта ми беше - в толкова чисти и непорочни чувства може да прерасне само истинска и всеотдайна любов, попаднала на двама разумни и мъдри човека. Само те биха могли да разсъдят, че щом някога са се обичали, значи трябва да останат мили един към друг. Защо трябва да пропиляват всичко хубаво, което любовта им е породила, с разни разправии и ненавист?
А и ако любовта не си е отишла.. ти примерно ще можеш ли да се отнасяш така към този, когото още обичаш и неговата нова жена... аз не бих могла. Не и ако още го обичам. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 9 865
В повечето случаи той и неговата нова жена или тя и нейният нов мъж са подвъргнати на силна омраза, клетви, понякога и то нерядко тормоз. Детето методически настройвано срещу единия или другия лагер, а ако това му се спести, се държи в информационен вакуум по отношение на липсващия родител.
Ей това не ми е харесвало никога, преживяла съм го като дете и сега като имам възможността (макар и косвено) се опитвам да съдействам за едни цивилизовани отношения и въпреки че често удрям на камък мисля, че много неща потръгнаха благодарение на мен. Но в случая става дума действително за развод по взаимно "спонтанно" съгласие... и никой не е бил изненадан в гръб.

# 47
  • Мнения: 9 814
Е, все пак става въпрос за кино. Нали знаеш тоя лаф "живот като на кино"!

Иначе такива взаимоотношения при мен  изглеждат от сферата на научната фантастика!

# 48
  • Мнения: 1 616
Мисля, че тук националните характеристики нямат нищо общо - в нашите земи подобни взаимоотношения също са възможни, но зависи от индивидуалността на партньорите. Аз не съм способна на топли приятелски отношения с бивш и неговото обкръжение. В състояние съм да бъда хладно-учтива, колкото да няма истерични сцени и скандали (колкото и да ми се иска да крещя), но искрена приятелка - не. Не съм достатъчно благородна.

# 49
  • Мнения: 3 268
Снощи гледахме филм със Сегал.Той разведен,бившата му жена омъжена отново.Между двамата мъже прекрасни отношения......

А стига бе...!?!!? Е Сегалчето не му ли вкара поне два тупаника на новия? Ей така просто профилактично? Сериозно питам...
Не му вкара нито един тупаник.Обаче накрая леко го гръмна.
Еее,ама ти от там трябваше да почнеш.аз ще го гръмна от самото начало.Няма какво да отлагам във времето.

# 50
  • Мнения: 2 716
Добре де. Но ако толкова добре си живеят четворицата, защо са се развели преди? Няма логика. Хората не се развеждат щото им е свършила любовта. Винаги има някакъв мотив, включващ чувства и страсти. Затова е и толкова болезнено. Няма начин. Лицемерието е друго нещо.
И в края на филма го гръмна, нали  Wink

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Би било възможно, ако любовта тотално е прегоряла, ако от много време връзката между двамата е крепена от интелектуални или финансови /или и двете/ обстоятелства, ако просто партньорите решат, че "повече няма смисъл да си губим времето и младостта".
Но представете си, че вие обичате мъжа си, разчитате на него /зарязали сте кариера и образование, за да може той да се усъвършенства и да поеме юздите на семейния бюджет, докато вие гледате децата и къщата/, изпитвате силно сексуално привличане и изведнъж Той реши, че нещо не му е угодно, че колежката, завършила осем висши е по-интересна от вас, а май и по-красива, защото, бидейки мома без ангажименти има време за фитнес, за разкрасителни процедури, за по-честа смяна на гардероба.... Е, ако аз съм в положението на такава съпруга, зарязана по този начин, едва ли ще намеря сили за любезности и, въпреки че съм прекалено цивилизована, не бих излизала на пикник с новата приятелка на мъжа си.
Повечето разводи в света не са спонтанно решение от страна на двамата съпрузи, а едноличен акт на единия, при който, непременно, другият е наранен, измамен, предаден, подведен, унижен, унищожен.
Аз лично не бих преглътнала този горчив хап.

Ако съпругата разполага с достатъчна доза самоуважение, но и също толкова самочувствие, е съвсем възможно.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Добре де. Но ако толкова добре си живеят четворицата, защо са се развели преди? Няма логика. Хората не се развеждат щото им е свършила любовта. Винаги има някакъв мотив, включващ чувства и страсти. Затова е и толкова болезнено. Няма начин. Лицемерието е друго нещо.
И в края на филма го гръмна, нали  Wink

Когато не можеш да промениш обстоятелствата, просто се нагаждаш към тях. И това не е лицемерие, а адаптивност.
Някои се адаптират с гръм и трясък, други приемат промените с достойнство и продължават напред.

И има случаи, които хората се развеждат, когато любовта им се е изчерпала.

# 53
  • Мнения: 2 716
И има случаи, които хората се развеждат, когато любовта им се е изчерпала.
Няма.
Развеждат се не защото им е изчерпана любовта (не само), а и защото единият е срещнал нов човек и му трябва свобода.

# 54
  • Мнения: 9 865
Изобщо не се развеждат САМО И ЕДИНСТВЕНО като срещнат нов човек.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
И има случаи, които хората се развеждат, когато любовта им се е изчерпала.
Няма.
Развеждат се не защото им е изчерпана любовта (не само), а и защото единият е срещнал нов човек и му трябва свобода.


Това изобщо не е вярно.
Има много случаи в които хората се развеждат, когато нищо вече не ги свързва. Познавам няколко такива двойки, близки мои.
Разбира се, това се случва тогава, когато хората вярват в бъдещето и притежават силата да спрат да губят времето си заради миналото / което е просто минало и нищо друго/

# 56
  • Мнения: 2 716
Колко добре познаваш тия двойки?
Хората обичат да си измислят "подходящи" отговори "за пред хората". Вместо да споделят болката и нещастието си.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Колко добре познаваш тия двойки?
Хората обичат да си измислят "подходящи" отговори "за пред хората". Вместо да споделят болката и нещастието си.

Написах близки. Много добре ги познавам, особено едната двойка. И съм наясно с причините за развода им.

# 58
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Знаток, защо непременно трябва да е "болка и нещастие". Понякога може да е приемане на ситуацията, или дори облекчение - че някой друг е взел (или е бил катализатор за) решение, което ти си отлагал във времето или си се боял да вземеш.

Ясно е, че не говорим за период на бурни страсти, нито за прекалено темпераментни натури. Но има положения, когато, дори и голяма, обичта към партньора е повече като към приятел и не толкова като към любовник. И ако и двамата сте хора със самочувствие и висока самооценка (в положителния смисъл), при това - материално независими един от друг, къде е проблемът да запазиш приятеля?

# 59
  • Мнения: 326
Възможно е. Познавам двама, които макар и вече бивши съпрузи, /но завинаги родители/, контактуват помежду си точно по този начин.
Е, да... всички им се чудят, но аз знам рецептата - спестени при развода /раздялата/ остри думи, повече време, за да осмислят нещата, интелигентност и разбиране, както и не на последно място да не забравяш, че си родител.
 

Общи условия

Активация на акаунт