Мама чантата за болницата стяга, че АПРИЛчето си път проправя!

  • 11 468
  • 302
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 19
здравейте и  от мен,

Да се отчета  впетък бях при док и ми каза че плацентата ми е трета степен и  че плаценатата е почнала да се калцира леко , и че  до датата на термина едвали  ще стигна. С/д него  ще родя още в началото  на 9 ия. а досега не знам какво  е това контракция. Съответно  аз се шашнах, защото  все още не съм си приготвила багажа и др неща та вчера направихме един щурм на магазините да си  набележим количка кошара и др по-едри  неща.

Чудим се м/у Пуки и тази  като  на Ася , но май клоним към пуки по лека е .
Сега във вторник ще си правя всички  изследвания секрети кръв урина и  ще стягам багажа за родилното.
И ще си посетя мойта лекарка която  ще ме разражда да видим и  тя какво  ще каже, че не мисе ражда толкова рано. Кой ли ме пита   Laughing

лека вечр на всички

# 46
  • Мнения: 2 751
Ей, брей, много сте изписали  Grinning
Аз тея дни много много не се прибирам и нощем не спя и съм супер скапана  Tired

Днес изписаха племенника ни и ходихме у тях...Ми то много малки тез бебета новородени  Mr. Green Аз съм забравила  Joy
Сега като гледам май повечето дрешки ще са му големи на нашия Мишо като се роди  Crazy

# 47
  • Мнения: 42
здравейт и от мен Grinning

доли,сигурна съм че е от храната.една  вечер ядох боб  и след това мислех,че ще родя едва ли не.чак после  се усетих от какво е.ама като ми се наду корема то не остана място за децата.горното бебе се настани в/у другото и  #Crazy

вера,акуарел,ако говорите за шишетата на д-р браун аз ги имам и мога да  пробвам  на помпата(ама моите са от големите)

ето тези



-не стават

Последна редакция: нд, 09 мар 2008, 22:14 от мим4о

# 48
  • Мнения: 479
Привет!

Мама чантата за болницата стяга, че АПРИЛчето си път проправя! - ей това точно ми се случи снощи. Внезапно получих силни болки долу ниско в корема (които не спряха и през нощта), та се наложи набързо да си спретна сака, който отлагах ли отлагах...

Днес съм малко по-добре, ама като постоя или повървя, ме заболява. Аз в такива случаи си гълтам по 1-2 нош па. Ама във вторник ще питам док докога да го пия.

Момичета, аз във вторник от 12 ч. съм на консултация в МД. Не знам дали до 13 ч. ще успея да свърша, а и да се дотътря до пл. "Славейков" за срещата. Но бих могла да ви намеря там, където ще сте след това - Уго или Дивака (нали такива бяха идеите?)

# 49
  • Мнения: 70
Привет мами, аз се завърнах от уикенда. Пътувахме на 60 км само, но все пак мисля вече да се  кротна и да си стоя в София следващите уикенди. Последната седмица доста ми зачестиха втвърдяванията на корема, въпреки че продължавам да си пия магнезия. Имам и едни много странни болки, за които вече ви писах и уж док каза че са от протягането на бебето. Ама те на моменти са нетърпими. Снощи даже започнах да си мисля че това са болезнени контракции и започнах да си ги засичам. Прорязва ме корема ниско долу и все едно някой с шило ме пробожда. Интересното е, че почти винаги са когато бебето се движи.

vvdd, надявам се всичко да е наред. Добре че си тръгнала към болницата. И аз съм чувала, че водите могат да изтичат по малко.
В петък си говорихме с док и той ми обясняваше кога да тръгна към болницата. Първия случай е когато контракциите ми станат на 3-4 минути, ама не е ли малко късничко  newsm78. Втория случай когато изтекат водите. Ако водите са безцветни каза да се оправя спокойно и да потеглям към болницата, ако са жълти - да се оправя малко по-бързичко  Laughing, а ако са зелени - да тръгвам веднага и без никакава подготовка.
Уф и друго исках да напиша, ама забравих

Хайде лека вечер от мен, ааааа  и прощавайте ако има нещо   bouquet

# 50
  • Мнения: 23
Здравейте мами!  Hug
Като сме тръгнали да се оплакваме, да ви споделя, че и аз от няколко дена съм си вкарала едни идиотски мисли в главата и не мога да си ги избия...  ooooh!
Откакто milenag писа за нейната племенничка Рая, как всичко е било наред и изведнъж са установили, че е спряла да расте ..... Та сега и аз си мисля, понеже от месец и нещо не съм качила никакви килограми и като си гледам корема ми се струва много малък спрямо вашите .... та реших, че и мойто бебе е спряло да расте  Sad
Лошото е, че както и преди ви бях споменала скоро не са ми казвали колко е голямо бебчето, колкото и пъти да съм питала .... все ми казват, че това което показвал ехографа не било точно и т.н. та въобще не знам в норма ли сме, не сме ли...  newsm78
Голяма тъпотия, знам, че е глупаво от моя страна, че ако имаше нещо обезпокоително докторите щяха да кажат, ама пусти хормони, не ме оставят на мира. А съм на преглед чак следващия Петък. Как ще издържа дотогава направо не знам!  no

# 51
  • Мнения: 209
galivo, не смятам, че е тъпо това, за което се притесняваш! Все пак всяка от нас си има нещо, за което да мисли и в определен момент да не и дава мира! Така, че според мен ако не ти е спокойно, по-добре потърси лекарско мнение...та дори и да не е от лекаря, който ти следи бремеността. Поне аз така бих постъпила, ако не ми казват колко тежи или колко е голямо...не знам все пак това си е нашето спокойствие!  Hug
Същевременно мисли по-позитивно и това, че коремът ти не е толкова голям, колкото на която и да било съфорумка - не означава, че бебето ти не е в норма!  Peace
И не на последно място - хормоните си казват думата - не им се давай!   bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 289
Добро утро Simple Smile

galivo напълно съм съгласна с Тiffany. Всяка от нас си има свойте страхове и трябва да се постараем да си направим остатъка от пременността максимално спокойна, затова наистина отиди на друг лекар ако трябва, само и само да ти е спокойно. Аз съм същата постоянно за нещо се притеснявам, дали бебчо е добре, как ще се роди, дали ще е добре, адли аз ще съм добре, въобще 1000 страхове и параной, аз мисля че е нормално. Миналата седмица моята лекарка реши, че този път няма да ме гледа на ехограф, само му чухме тоновете на бебчо и ми мери обиколната на корема и и върха на корема (мисля че така се измерваше височината на матката, не съм сигурна), аз като се шашнах, защо не иска да го гледаме на ехограф защо чак тая седмица, въобще луда работа....после мъжа ми ме поуспокои, ама сга нямам търпение до Четвъртък. Всички ни е страх от нещо.

Стискам палци по-бързо да се успокоиш  Praynig ще видиш че на бебчо нищо му няма и си е добре Simple Smile

Хайде приятен ден, аз отивам до офиса (надявам се за последно) Simple Smile

# 53
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 794
Добро утро!

Ходих на лекар и от днес съм в болнични. Направиха ми втори вагинален преглед и получих списък за родилното. Докторката ми даде и рецепта да си закупя две ампули от Oxyto... не го разчитам нататък. Слагало се след като главичката излезе, за да може плацентата да се отдели. В Родилно го нямали - представяте ли си ooooh!

И ние трябва да си купим количка, но колата ни е малка и трябда да я натоварим и така да пробваме различни модели Laughing Харесах си една - Бертони Рок енд Рол, но ми се вижда малко тежичка.
Спя все по-зле и по-зле. Не мога да си намеря място. Тази вечер беше кошмарно. Успявах да "поспивах" само като съм обърната наляво. При вас как е?

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 08:43 от Miriel

# 54
  • Мнения: 60
Ллелеле, ами то човек да не ви остави за 2 дена Simple Smile...сега кога ще ви чета  Wink

Ясмина, и аз много съм си харесала Виктория на Кенгуру - но и тук в Търново изчезна - като питам и казват че в края на март ще я получат в складовете си...което според мен е търговски трик , защото веднага намериха перфектния заместител, който ми хареса де - пак на Кенгуру, но Комфорт / или Габриел?  - а сега де, пуста бременност - пак забравих  Rolling Eyes

Относно болките , втвърдяванията и неудобството - аз от 1 седмица насам всяка нощ си мисля , че ще родя .... Sick  така ме боли като се втърди корема, и то доста често става...но мисля , че "онази" болка ще е по-силна и ще разбера наистина че започва  #Crazy

Още абсолютно нищо не съм си купувала - ни за бебе, ни за мене ... Само 3 безшевни потничета - за което съм ви благодарна - не бях чувала за тях , но сега се преродих  Hug , и едни дълбоки памучни бикини - за да ги пробвам дали ще са ми удобни и скоро ще си купя още 3-4 чифта....

Аз май да спирам , че то все едно съм на кафе с приятелки...ама така ви чувствам.....
хайде сори за дългия пост и Хубав , Слънчев Ден   bouquet    bouquet

# 55
  • Мнения: 269
Здравейте мами!  Hug
Като сме тръгнали да се оплакваме, да ви споделя, че и аз от няколко дена съм си вкарала едни идиотски мисли в главата и не мога да си ги избия...  ooooh!
Откакто milenag писа за нейната племенничка Рая, как всичко е било наред и изведнъж са установили, че е спряла да расте ..... Та сега и аз си мисля, понеже от месец и нещо не съм качила никакви килограми и като си гледам корема ми се струва много малък спрямо вашите .... та реших, че и мойто бебе е спряло да расте  Sad
Лошото е, че както и преди ви бях споменала скоро не са ми казвали колко е голямо бебчето, колкото и пъти да съм питала .... все ми казват, че това което показвал ехографа не било точно и т.н. та въобще не знам в норма ли сме, не сме ли...  newsm78
Голяма тъпотия, знам, че е глупаво от моя страна, че ако имаше нещо обезпокоително докторите щяха да кажат, ама пусти хормони, не ме оставят на мира. А съм на преглед чак следващия Петък. Как ще издържа дотогава направо не знам!  no

Мила, искам да ти кажа , че и аз последния месец не съм качила нито грам , но в петък бях на преглед  и бебето и качило 600 гр за 3 седмици.Така че споко.А колкото до снаха ми , всеки път и казваха ,че бебето върви с 1-2 седмици по-назад , но не било  обезпокоително.Даже и аз си мислех , че е нормално , защото първото дете на снаха ми се роди 2700гр точно на термин. Мъничко , нали.Аз го отдавах , че просто ражда по-малки бебета , а то си имало друга причина.

Относно болките ниско долу и втвърдяванията на корема , си ги имам всеки ден и док каза , че няма да изкарам до термин.То и моето предчувствие е същото. Аз съм си харесала 12 април, пък ще видим. Миналата бременност в средата на 9-тия вече бях с 4 см разкритие.Пък майка ми вчера каза ,че ми бил паднал корема.То аз все ниско го усещам.

Искам да ви попитам нещо за количките. От доста време гледаме и все нещо не мога да си харесам .На моделите на Кенгуру не харесвам , че са много тежки.Кажете , мами , които сте си купили Кенгуру , дали съм права !!!
Пък свекър ми ни даде 500 лв за подарък за бебо и аз съм ги нарочила за количка.

И не на последно място искам да поискам ( малко със закъснение ) прошка на всички !!!!

ПП слагам снимка на коремчето в албума.

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 09:21 от milenag

# 56
  • Мнения: 60

Относно болките ниско долу и втвърдяванията на корема , си ги имам всеки ден и док каза , че няма да изкарам до термин.То и моето предчувствие е същото. Аз съм си харесала 12 април, пък ще видим. Миналата бременност в средата на 9-тия вече бях с 4 см разкритие.Пък майка ми вчера каза ,че ми бил паднал корема.То аз все ниско го усещам.

Пък свекър ми ни даде 500 лв за подарък за бебо и аз съм ги нарочила за количка.

milenag, и аз съм си харесала тази дата Simple Smile Денят на Космонавта Simple Smile или в най-краен случай - 14.04. , ама май ще е когато Новия човек реши  Flutter
и вярно ли е това за втвърдяванията , което ти е казал док?? newsm78  ми то и аз няма да дочакам....с тия постоянни болки  Rolling Eyes
...и я го дай тоя свекър насам  Crazy ....
и тоя форум пак ми прави шегички

# 57
  • Мнения: 100
Привет и от мен!! Stop
Да ви кажа като гледам как напредва времето и аз все повече започвам да се притеснявам за момента на раждането. Sick..Хем няма да ми е за първи път-и пак..
Честит женски празник (на патерица)!!!!! newsm51
И макар и със закъснение-пожелавам ви да бъдете безкрайно обичани съпруги и щастливи майки!!! newsm63
Хубав ,слънчев ден и много приятни емоции днес!!Чаааооо!!А сега отивам да залягам smile3529,че в събота ме чака изпит...

# 58
  • Мнения: 269

Относно болките ниско долу и втвърдяванията на корема , си ги имам всеки ден и док каза , че няма да изкарам до термин.То и моето предчувствие е същото. Аз съм си харесала 12 април, пък ще видим. Миналата бременност в средата на 9-тия вече бях с 4 см разкритие.Пък майка ми вчера каза ,че ми бил паднал корема.То аз все ниско го усещам.

Пък свекър ми ни даде 500 лв за подарък за бебо и аз съм ги нарочила за количка.

milenag, и аз съм си харесала тази дата Simple Smile Денят на Космонавта Simple Smile или в най-краен случай - 14.04. , ама май ще е когато Новия човек реши  Flutter
и вярно ли е това за втвърдяванията , което ти е казал док?? newsm78  ми то и аз няма да дочакам....с тия постоянни болки  Rolling Eyes
...и я го дай тоя свекър насам  Crazy ....
и тоя форум пак ми прави шегички


Имам предчувствие за 12 април , защото на тази дата усетих за първи път бебо да мърда. То само той си знае кога ще излезе .
Ааааа, свекър ми не си го давам  Laughing

# 59
  • Мнения: 794
Здравейте мами!  Hug
Като сме тръгнали да се оплакваме, да ви споделя, че и аз от няколко дена съм си вкарала едни идиотски мисли в главата и не мога да си ги избия...  ooooh!
Откакто milenag писа за нейната племенничка Рая, как всичко е било наред и изведнъж са установили, че е спряла да расте ..... Та сега и аз си мисля, понеже от месец и нещо не съм качила никакви килограми и като си гледам корема ми се струва много малък спрямо вашите .... та реших, че и мойто бебе е спряло да расте  Sad
Лошото е, че както и преди ви бях споменала скоро не са ми казвали колко е голямо бебчето, колкото и пъти да съм питала .... все ми казват, че това което показвал ехографа не било точно и т.н. та въобще не знам в норма ли сме, не сме ли...  newsm78
Голяма тъпотия, знам, че е глупаво от моя страна, че ако имаше нещо обезпокоително докторите щяха да кажат, ама пусти хормони, не ме оставят на мира. А съм на преглед чак следващия Петък. Как ще издържа дотогава направо не знам!  no

Хич не са ти гупави опасенията! Следващия път настоявай да ти кажат, отговарят ли размерите на бебчето на седмиците му и ако изостава - с колко. Аз обикновено запомням размера на главата, който ми казва доктора. И всеки път размерът е по-голям и си отговаря на седмиците. Освен това мисля, че е нормално сега коремът да расте най-много. Поне с моят е така - с всяка седмица е все по-голям. То нали сега бебчетата дебелеят... Не искам да те тревожа, едва ли имаш някакъв проблем, но си в правата си да искаш точна информация от докторите!!! Бременувай си спокойно и си изчакай следващата консултация! Hug

И аз съм родена на 12 април! Не държа с бебка да сме с една рожденна дата, макар че би било забавно! Но пък я почувствах за първи път на 12 ноември и нали има поверие, че ще родиш след пет месеца на същата дата?! Иначе аз много се надявам да не раждам преди 1-ви април, та да навърша 37 г.с. И в този смисъл - Деси, какви са тия приказки за ранно раждане?! Ние сме с един термин с теб!

За спането през нощта - голяма мъка! Постоянно се задушавам, имам чувството, че бебка ми е притиснала дробовете и те не могат да се разгърнат... Диам като риба на сухо и гледам да съм полуседнала. Тази нощ си мислех, че изобщо няма да мога да заспя, но по някое време съм се отпуснала. И като помисля, че имам още поне месец, а вече неимоверно ми тежи бебата и ме задушава, направо ми се реве! Ама ще се търпи, няма как!

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 09:42 от asja

Общи условия

Активация на акаунт