ТУНИС-отзиви,препоръки за дати,агенции,хо

  • 89 333
  • 411
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 094
моми4ета в моя подпис има сайт за тунис, ако не ви се публикуват ли4ни снимки, натискате по градове и разглеждате!

Благодаря ти! Ще нападна линка при първа възможност да се задълбоча в четенето.  bouquet

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
 Качих няколко снимки. Заповядайте http://www.snimka.bg/album.php?album_id=227333

# 17
  • Мнения: 3 423
моми4ета в моя www има сайт за тунис, ако не ви се публикуват ли4ни снимки, натискате по градове и разглеждате!
Този сайт е на любимия ми фотограф пътешественик-невероятни снимки Hug
nadi mishi много са хубави и твоите снимки.Вие в кой хотел бяхте.С детето ли newsm78

Bastet много готина тема,надявам се не възразяваш и аз да попитам туй онуй Hug
Мен ме интересува може ли в Тунис да се разчита на адекватна и качествена лекарска помощ при нужда(защото ако ходим ще е с детето и ми се ще да съм спокойна)
Тунизийците по културно ли се държат с жените от египтяните newsm78
Как изглежда варианта кола под наем и самостоятелно посещение на Сиди Бу Саид(идеята ми е ,че ако сме с малкия варианта организирано посещение до там отпада ,защото искам да се съобразявам само с него и при желание да спираме,почиваме......)
Имат ли правила за движение-в Египет например нямаха #Crazy

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Ходихме 2005 г. За лекарската помощ нищо не мога да кажа,защото не сме стигали до там. Хотела беше Хана биич,но не го препоръчвам. Не беше лош,големи стаи ,чисти,хубава храна,но не е това което исках аз. Климатизацията отказа последния ден,не смогваше по-точно. Какво имаш предвид в отношението с жените.

# 19
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
и аз се за4удих какво то4но имаш предвид за отношението към жените? лекарска помощ имат спешна,на 4астно ,ако сте  със застраховка,не знам то4но как става? но се иска да си носите поне картона ,4е да преведете,ако нещо има да се пита и е важно, не давайте да бият или дават аспежик, има аспирин в него, децата правят алергии, ама те си го оби4ат!има лекарства без рецепти и с такива, разбира се,ако имате нещо да си купите ,отивате казвате  името или съдържанието и ако имат подобно ви дават!хомеопати4ни не се намират много като избор! нито добавки!

# 20
  • Мнения: 3 423
За лекарска помощ имам предвид ако нещо се случи не дай си Боже с хлапето (разбира се ще сме със застраховка)дали там мога да разчитам на качествени лекари и адекватни условия(мизерия ли е по болниците)
Момичета единствената африканска страна, в която съм била е Египет и там определено не бих отишла с детето Stop.Оттам са ми и притесненията за отношението към жените,защото в Египет е доста нагло.Ако, че бях с мъжа ми и се обличах твърде прилично получих синина от ощипване.........постоянни нагли комплименти ,досаждане и опити да ме докосват(включително от един митничар )-отврат SickМъжа ми полудя,та затова питам, как се държат в Тунис с дамите newsm78
За движението и идеята кола под наем и самостоятелно обикаляне ,не казвате какво мислите Hug

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 07:48 от Mila mama

# 21
  • Мнения: 3 094

Много хубави снимки - изглежда чисто и подредено. Явно сте си изкарали хубаво.

# 22
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ти какво ми разказваш, така ли е в египет, наистина?е, за 6 г откак съм тука и се мотам винаги сама, пътувам сама по луажи и влакове и таксита,тренирам с мъже, не са  ме и докоснали! сама като съм, имам зака4ки, но това в селата и малките градове! в големите  са свикнали на 4ужденци! това си е просто опит при мъжете, пък и ние сме хубави жени!нека оглеждат и да плакнат о4и, какво лошо! ами тука са на по4ит туристите, споко, хората са достатъ4но видели -тука мацките се носят като в бг, а даже те са по  наглите за мене, отколкото мом4етата!
има рента кар, коли около 100д са лятото на ден, ако искате шофьор,- добри са, малко при нас  скоростите и ограни4енията са разлята вели4ина, но това по магистралите, ина4е има много радари , полиция и те си спазват да нямат глоби и книжки, тука се вземат за нищо!но се съобразяват предполагам с вас,4е сте туристи!с дете си носете стол4е, тука не ползваме, само някои в големите градове слагат! има си кръгови движения, които не са като у нас, влезлият да има прво, даже светофар имат на кръгово! аз не се наемам да карам в тунис или суса!просто добър бг шофьор, ще се справи!не забравяйте,4е тунис е страна,която жената е равнопоставена с мъжа и не само ,казват,4е в тунис жените карат влака!
4астните клиники са супер, зависи къде ще идете, държавните болници не са за вас! има 4астни бързи помощи в суса даже  ги знам, ама умната какво слагат ,дават на детето или вас, казвайте алергии, да не стане като с моята линда!

# 23
  • Мнения: 3 094
marsy - страхотни снимки! напълни ми се душата и окото и направо вече се размечтах за почивка в Тунис Simple Smile

# 24
  • Мнения: 62
Охххх - Тунис!
Отзиви - чудесни, шарения, красотия, миризми, сукове, фурми, Сахара, Синьото Градче
Препоръки - пътувайте през есента или пролетта, носете си лекарства (за всеки случай);
Агенции - Ние пътуваме с Алма Тур - партньори са ни, ползваме отстъпки, досега сме нямали проблем! Организацията им е доста добра. Специално за Тунис ми направиха добро впечатление Аква Тур!
Дестинацията е доста екзотична, но е добре да сте в по-хубав (4,5 *) хотел, защото Тунис е по-бедна държава. Има доста контрасти! Всякаква стока, особено кожена (чанти, обувки, якета) е МНОГО евтина - приготви си пари за пазар  Wink.
Препоръчвам ти Хаммамет или Сус - има къде да пообиколиш, пристанище с яхти (разходките са са на сносни цени), зоологическа градина, кафенета, магазини, медина....
НЕ пропускай САХАРА - уморително, но си заслужава, разходете се и в столицата Тунис, Синьо-бялото градче, пийте чай с кедрови семки и бадеми, хапнете си сладкиши, разходете се с яхта, камила дори с магаре  Laughing
Такситата са евтини - пазариш се!!!  В ТУНИС СЕ ПАЗАРИШ за всичко (освен ако няма фиксирана цена)....
Пригответе си тунизийски динари, еврото и долара вървят ама ти го смятат както им кефне!
Тунизийците са много любезни, усмихнати и срещу малък бакшиш правят чудеса!
Някой друг динар или долар на възглавницата и стаята ти свети.....
Ще пиша пак.... питай...

# 25
  • Мнения: 3 094
парички къде си сменяхте?

# 26
  • Мнения: 62
Bastet, пари си сменяй само на рецепцията на хотела!
Ние от тук тръгнахме с евро и долари и на рецепцията ти обменят колкото поискаш - може и 5 евро!! Курса е еднакъв на всякъде - задължително си пази бележките-срещу тях можеш да си ги обмениш обратно в евро! И гледай да не оставаш с динари като си затръгвате, защото тук няма къде да ги обмениш! Последните можеш да похарчиш на летището. 1 динар=1.30 лв. (не си спомням със сигурност, но е там някъде).
доста объркан пост - спи ми се  Tired

# 27
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ве4е е паднал курса, 1.07лв=1 д-последно като гледах преди седмица, 1.77динар= 1евро

# 28
  • Мнения: 62
Ей marsy здравей! Благодаря за точната информация!   bouquet

# 29
  • Мнения: 236
Преди седмица отвлякоха двама австрйски туристи - мъж и жена- в Тунис. Обикновени хора, отишли на неорганизирана екскурзия. Сега ги държат някъде заложници и са предявили смешни и нереални изисквания за освобождаването им, които естествено са неизпълними и ще доведат до убиването на невинните хора.
Не знам за вас, но на мен при такива съобщения ми се отщява да ходя в арабски държави.
Била съм в Египет, но и там винаги имах чувството, че тия хора са съвсем далеч от мен като манталитет и култура. Нямам предвид само мазните погледи, които хвърлят на жените под носа на мъжете им.
Това за съжаление не може да се компенсира от историческите забележителности и природните красоти.
Мое мнение! Надявам се да не засегна някои от живеещите по тия ширини дами  Peace

Общи условия

Активация на акаунт