Национална конференция за кърмене

  • 4 110
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 089
Всички се сблъскваме с такива предразсъдъци.... мен поне близките ми абсолютно ме подкрепят ( поне до момента). И съм съгласна с теб, както писах и по-рано тук- "Убедена съм, че разпространенето на адекватна информация сред всички, които работят в здравеопазването, е критично, за да настъпи помяна ". Аз се сблъсквам с невежество и нежелание дори сред мои колежки, които кърмят децата си ( за съжаление по такъв начин, че са обречени на ранно отбиване).

# 46
  • Мнения: 3 926
Ленито, само да попитам - да не би да си дерматолог???
Можеш и да не ми отговаряш Hug
иначе по темата - не беше обидно. Тези, които ни приемаха въодушевено или радушно не целяха да ни обидят с "майките" Grinning
Обидно беше друго отношение, което търсеше повод да ни ... хапне, клъвне... и го получи Confused Мисля, че просто старата генерация не може да приеме хора без нужното образование на подобни места, че и с право на глас на всичкото отгоре.
Както и да е - ако получим покана за май Hug Там сме, пък току виж ако е в София може да съберем по-стабилно лоби (форумско лоби имам предвид)

# 47
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Педиатричен конгрес звучи интересно, много дори Grinning

# 48
  • Мнения: 1 081
Чудесно звучи всичко, но мога да се хвана на бас, че от Варна не е имало нито един участник...В тоя нашия заспал град никой хабер няма от кърмене, за съжаление. Болно ми е, че сме голям град, имаме 4ма(мда, за 600 000 души) педиатри, подкрепящи кърменето и късното захранване без предубеждения(сега пак прехвърлих темата за педиатрите). Консултанти липсват. Пък по болниците да не говорим. Сигурно сме града с най-малък процент кърмещи майки в страната...

# 49
  • Мнения: 6 441
Както и да е - ако получим покана за май Hug Там сме, пък току виж ако е в София може да съберем по-стабилно лоби (форумско лоби имам предвид)
А през май пак ли ще е в Плевен  newsm78 Ако е там-искааам и аз да дойда  Mr. Green (за публика само,за друго не ставам)

# 50
  • Варна
  • Мнения: 932
desiteam по програма там лекции трябваше да изнасят доц.Върбанова за имунологичните свойства на кърмата и проф. Цанева , сигурно за затлъстяването , не си спомням точно . Те си разбират от работата , но не знам какви са били лекциите и доколко подкрепят изключителното кърмене . Иначе - вярно , че като цяло човек трудно може да намери подкрепа , но пък не е чак толкова заспал града . Вярно , че само АГ болница се пише за Болница приятел на бебето , а и там не оказват кой знае каква помощ на майките при кърменето , де  newsm78

# 51
  • Мнения: 1 089
Една приятелка ми пращаше линкове от форума на дир.бг. Там има една мама -sneji 73, или нещо такова, която е доста компетентна в кърменето, помага и явно е от Варна, че пишеше за морсКта градина във Варна... незнам, нашите консултанти от ЛЛЛ да кажат за консултанти във ВАРНА.

# 52
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Доц. Върбанова беше направила една страхотна презентация за имунологичните свойства на кърмата и по отзиви на д-р Попиванова е много в час за нещата, така че може да опитате да се свържете с нея.
Снежито е много активна, макар все още да няма достатъчно положителен личен опит с кърменето - но във Варна всъщност са цяла групичка активистки - Сребърният облак, Джени и още има. Не им помня актуалните никове обаче Laughing Асето ще каже - миналата седмица ги беше спешила на помощ на една мама в родилното.

# 53
  • Мнения: 663
  Сигурно сме града с най-малък процент кърмещи майки в страната...
И аз често съм си го мислила, особено съдейки по броя на ентусиастките на кърмаческите срещи.
Иначе родилното в окръжна болница- Вн. от скоро също   се опитва да следва някои от "стъпките" по програмата БПБ.

# 54
  • Мнения: 5 401

Ще ме извините за оффа, но не мога да пропусна:
Тази мама "работи" и тук. На мен ми помогна да се справя с АБКМ-то, да не драматизирам излишно положението и да преодолеем и двамата с Каби алергията. Снежи, благодаря ти отново и отново!   bouquet

Педиатричен конгрес звучи интересно, много дори Grinning

Бих могла много лесно да разуча дали ще има такъв конгрес, кога и къде!  Grinning

# 55
  • Варна
  • Мнения: 932
Конгресът традиционно е през май в Слънчев бряг . - около 24 май

# 56
  • Мнения: 1 089
Pearly, от постовете на Снежи в дир.бг се подразбира, че и във този форум е активна, но не знаех с какъв ник е тук... моето впечатление от нея също е отлично! Същото мога да кажа и за всички други мами, които помагат в кърмаческия ...повечето имат много "мек" и неагресивен тон, което лично аз много харесвам.
Още веднъж благодаря и дерзайте момичета, готова съм да ви помагам, с каквото мога!

# 57
  • Мнения: 5 401
Pearly, от постовете на Снежи в дир.бг се подразбира, че и във този форум е активна, но не знаех с какъв ник е тук кърмаческия ...

С абсолютно същия ник е и тук!  Simple Smile Надявам се и й желая с новото бебче да натрупа дълъг кърмачески стаж.  Simple Smile

# 58
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Майка им, която е акушерка , добре че видя мен, че да разбере,че едно бебе може да живее 6 месеца сам она кърма. Сега тотално й е промит мозъка от мен. Лошото е ,че родилките не искат да слушат, карат си както им е по-лесно. Да не говорим и за това мнение за "нехрантелната кърма"- ужас Blush

# 59
  • Мнения: 108
  deni_k,
Аз раждах в Габрово, но явно не съм попаднала майка ти, защото единствената реплика относно кърменето беше:
 Лелеее, коркото бебе, как суче от тази разлята цица!  Shocked  Отделно, че на бебетата  се дава вода и ам.

Общи условия

Активация на акаунт