Сегашно предварително. Или нов бизнес в медицината?

  • 4 111
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 48 007
хм, значи явно е практика, така ли?

# 16
  • Мнения: 2 032
Да не подохождаме истерично.

Жени с гени БРКА1 и БРКА2 нали също ги оперират още преди да са развили рак. Иам и други генетично-обусловени ситуации, за които съм чела (не съм лекар), когато се отстранява още здрав орган.

Освен ако не иска Холгограма да ни каже, че клюкарките из форОма сме по-добре поставени да предценим опертивната намеса при това дете, от лекуващите лекари и родителите му, дали съгласието си за операцията?

# 17
  • София
  • Мнения: 1 783
Това се прави във фамилии с предразположение към рак на гърдата, например. по света не е рядкост. Аз като професионалист съм по-скоро "ЗА, но не напълно.

# 18
  • София
  • Мнения: 708
Щом са решили да предприемат подобна сериозна намеса, би трябвало да имат мнооооооого сериозни доказателства. И аз не съм експерт, и намен ми е странно....
вчера по новините нещо ми се въртеше думичката "безкръвна операция"...някой нещо по-подробно да е чул?
и ми е много интересно дали това семейство ще може да си позволи да плаща заместителната терапия на тоеа детенце до края на живота му  Sad вярно, казват за НЗОК, но...това все пак е българското здравеопазване!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 783
Заместителната терапия не е особено скъпа. Ако мога да спестя на детето си почти сигурно раково заболяване, съм 90% сигурна ,че бих го направила, дори с цената на предварително премахнат орган.

# 20
  • Мнения: 172
Имелда, имам една молба. Да ми обясниш нещо. Като професионалист.
Какво е рак? Дефиницията променлива ли е? Каква е причината за рак? Само определени хора ли са застрашени?

# 21
  • Мнения: 335
Arizona, не разбрах кое те кара да изискваш от мен да прочета информацията в четвъртия абзац на публикациите на английски в U. S. National Institutes of Health, написана на официалния език в този институт...

Темите са, за да се разговаря по тях, не за спускане на указания на английски.
Разкажи със свои думи - и другите потребители могат да те разберат.
Ако можеш, посочи информация от български национален институт по въпроса - ще е по полезно за българските потребители тук.

# 22
  • Мнения: 2 032
Italia, Имелда не е онколког.
А и ти не вярвам да живееш на луната и досега да не си разбрала какво било рак.
Хайде, като докажеш точната причина (не просто спомагащи фактори), пусни снимнки от награждаването ти с Нобелова награда.

# 23
  • Мнения: 172
Алиса, що за приказки!?
Попитах Имелда, защото каза, че е професионалист.
Много по-разумно е тя да даде отговори на въпросите. Каквито и да са те.

# 24
  • Мнения: 335
Да не подохождаме истерично...
... Иам и други генетично-обусловени ситуации, за които съм чела (не съм лекар), когато се отстранява още здрав орган.

Освен ако не иска Холгограма да ни каже, че клюкарките из форОма сме по-добре поставени да предценим опертивната намеса при това дете, от лекуващите лекари...

Правят се още много неща из медицинските лаборатории и заведения по света, но далеч не всички са безспорни.
Освен, ако Алиса не иска да ни убеди, че, ако някой някъде по света ни рече "Молчать, не рассуждать", ние непременно трябва да отговорим ОК.

# 25
  • Мнения: 1 884
Не разбирам, защо почти всички досега са  против newsm78 Според молекулярното изследване, детенцето е щяло със сигурност да развие карцином. Ако беше моете дете, щях да съм благодарна, че въобще може да се предотврати.Браво на лекарите! smile3501 smile3501 smile3501

# 26
  • Мнения: 2 211
Добре де, като се знае че детето е генетично предразположено, не е ли правилно да се наблюдава и ако наистина се появи рак, жлезата да се отстрани едва тогава? Животът без щитовидна жлеза е ужасен и непълноценен. Да не казвам голяма дума, но не бих подложила детето си на това.

# 27
  • Мнения: 3 826
Arizona, не разбрах кое те кара да изискваш от мен да прочета информацията в четвъртия абзац на публикациите на английски в U. S. National Institutes of Health, написана на официалния език в този институт...

Темите са, за да се разговаря по тях, не за спускане на указания на английски.
Разкажи със свои думи - и другите потребители могат да те разберат.
Ако можеш, посочи информация от български национален институт по въпроса - ще е по полезно за българските потребители тук.
значи ти не можеш да прочетеш нещо на елементарен английски ,
обаче се чувстваш компетентна да оспорваш медицински решения  ? Joy Joy

# 28
  • София
  • Мнения: 1 783
Алиса, благодаря!
Освен, че не съм онколог, не съм и дистанционен преподавател. Italia, ако ти го обясня като професионалст, вероятността нищо да не разбереш  е сериозна.
Има онкологични заболявания, при които има доказана връзка с генни мутации. Както при рака на гърдата. Носителките на мутирал ген развиват рак. гърдата се отстранява на носителките преди да развият заболяването. Въпреки 100%лечимост на голяма част онкологичните заболявания, бих предпочела да си спестя заболяването, ако мога и   съотношението полза/вреда е балансирано.

# 29
  • Мнения: 293
Освен ако не иска Холгограма да ни каже, че клюкарките из форОма сме по-добре поставени да преценим опертивната намеса при това дете..

Не бих могла коментирам операцията на това дете. Съвсем лично приех новината.
Теоретично, би трябвало да се съглася на множество операции, след които няма и половин човек да остана. Без гърди - с абсолютна сигурност. Добре, че съм пълнолетна.

О, и въобще да не раждам, естествено, заради евентуалност.
Нищо лично към теб, бих ти пуснала даже любовно ЛС, ако не смятах, че любовта ми е несподелена.  Grinning

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт