Предотвратяване на появата на подкожни косъмчета в областа на бикините?

  • 22 522
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
и аз имах подобен проблем но вече се попоправих и ме спаси редовното ексфолиране в банята и след това махане с лосион

# 46
  • Мнения: 179
Момичета,по повод на фуликулита в областта на бикините ще ви кажа нещо-неизбежен е ако си правите кола маска.След нея косъмът излиза с мек връх,за разлика от този след бръснене,и му е трудничко да пробие през епитела.Затова и се"обръща"понякога.Не мога да ви кажа името на крема,но в Била продават крем точно за този проблем-поне моя приятелка си намерие решение на проблема с него,а бе в ужасно състояние-чак до струпеи,под които не можеха да избият новите косъмчета .Друг съвет е-мажете областта с подходящ за тяло хидратиращ крем,за да е кожата мека и пропусклива и по-лесно да излизат новите косъмчета.Споменатите по-горе кремове също са добри.Успех!
какъв е този крем от била как се казва да не е на veet  знам че има такъв


Моля те питаи тази твоя приятелка и сподели.Защото при мен нещата са много зле. Да не казвам голяма дума, ама освен пред приятеля ми пред други хора ме е срам малко да ходя по бански например. Не се чувствам комфортно и даже си мислех да започна лазерна епилация.Една моя приятелка(която е Топ модел-няма да и казвам името) започна да ходи и е адски доволна и то за 80 лв. на процедура. А повечето са по 160-80 лв(Безсрамници). Та кажи моля те това биле, току виж помогне.

# 47
  • Мнения: 965
Искам да попитам тези от вас, които ползват Вита мерфен за пъпчиците в областта на бикините, за колко време след като се е появила пъпчицата, изчезва след употребата на този крем?

Аз си го купих онзи ден и само 2-3 дена съм го ползвала, затова ми е интересно кога има видим ефект  Peace

# 48
  • Мнения: 1 258
Ани,мойте понамаляха след около месец значително Peace

# 49
  • Мнения: 965
Ани,мойте понамаляха след около месец значително Peace

Благодаря ти много!   bouquet Само да те питам нещо в допълнение - всеки ден ли си мажеше от крема и по колко пъти? Защото на мен ми се случва някъде 2 пъти дневно да мажа и поне засега няма промяна, пъпчиците са си факт...

# 50
  • Мнения: 1 305
Много е хубава темата и аз ще я следа защото доста ме интерисува и мен този въпрос.
Искам да питам нещо малко извън темата аз раждах със секцио. Преди само с епилатора се обезкосмявах  цялото тяло, но сега да ви кажа не смея да се чистя около разреза точно заради тези подкожни пъпчици и се дейсвам с бръснача. Но да си призна хич не михаресва така, и малко съм в чуденка дали да не пробвам пак с епилатора или и аз незнам. Страх ме е да не ми се обърне косъм, че незнам какво тогава да правя. Има ли между вас такива които са раждали секцио и с какво се епилират.
Предварително ви балагодаря ако споделите мнение и опит  Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 329
здравейте,момичета,както се досещате и аз съм в кюпа само че съм БИВША Laughing   което ще рече че съм решила проблема и с пъпките и с подкожните косми-няма да повярвате но от както се бръсна на сухо нямам никакви проблеми. ако преди време някой ми беше казъл че ще се бръсна на сухо щях да го обявя за луд-мразех подобно нещо-нооо  мъжа ми си прави мишниците и ....ония ми ти работи И НЯМА ПЪПКА ИЛИ ПОДКОЖЕН КОСЪМ  Laughing та викам чакай и аз да пробвам-КАЗВАМ ВИ -РЕШИХ ПРОБЛЕМА!

# 52
  • Мнения: X
пууу и мен ме вълнува тази тема.
имах едно ужасно преживяване.
образува ми се ужасен струпей от няколко
косъмчета, които така и не излязоха-
резулатът беше операция и 6 шева....
много неприятно... а така ми се иска просто
завинаги да ги махна от там  Tired
Не съм фен на кола-маската,обаче като се бръснех много често ми се образуваха възпалени фоликули,за това се принудих да си направя лазерна епилация,сега нищо не ми се възпалява,и се чувствам с един козметичен ангажимент по-малко,че ми беше писнало с това бръснене,сега изобщо съм забравила за обработка на космите на бикините и подмишниците,голям кеф.... newsm35

# 53
  • Мнения: 1 305
Macinka_vn  колко процедури мина докато напълно из4езнаха и напълно ли изчезват. И аз се бях замислила но се не ми остава време да се поинтерисувам би ли написала ако може, ако искаш и на лични

# 54
  • Мнения: 606
След кола маска се мажи с  Витамерфен. Предотвратява възпаленията  Peace
Аз използвам такова да си мажа татуировката Simple Smile
Ще пробвам и за доло.Дано дапомогне,че аз се епилирам там и става ужасно Sad

# 55
  • Мнения: 272
Не съм фен на кола-маската,обаче като се бръснех много често ми се образуваха възпалени фоликули,за това се принудих да си направя лазерна епилация,сега нищо не ми се възпалява,и се чувствам с един козметичен ангажимент по-малко,че ми беше писнало с това бръснене,сега изобщо съм забравила за обработка на космите на бикините и подмишниците,голям кеф.... 
 
 
Macinka_vn  колко процедури мина докато напълно из4езнаха и напълно ли изчезват. И аз се бях замислила но се не ми остава време да се поинтерисувам би ли написала ако може, ако искаш и на лични

# 56
  • Мнения: 270
Macinka_vn, и на мен ми е много любопитно колко процедури трябва да си направиш, за да изчезнат напълно.И завинаги ли изчезват?Би ли обяснила?А също така колко пари ти излезе?Ако нямаш нищо против да споделиш де.. Simple Smile

Последна редакция: нд, 27 апр 2008, 21:39 от pav4eto

# 57
  • Мнения: 965
Това с лазерната епилация точно на подмишници и бикини зона, ме вълнува страшно. Дано Macinka_vn пише по-скоро, че живо ни интересува, както забелязвам доста момичета  Wink

Честит празник на всички, Христос воскресе!

# 58
  • Мнения: X
Олелееее,ами аз отговорих само на Ирен на лични ,защото съм писала доста в темите за лазерната епилация и не исках да отегчавам аудиторията отново,но щом има толкова желаещи ще кажа,че съм направила 4 процедури фото,след което 4-лазер,от моите впечатления препоръчвам лазера,защото ми излиза по-ефтино,по-безболезнено е и ефекта настъпва по-бързо.До колко ще е траен имам известни съмнения,защото след 4 процедура фотоепилация прекъснах за около 2 месеца и почти всички косъмчета,макар и по-нарядко  покараха.За това преминах на лазер,от който съм много по-доволна,сега вече имам само бебешки ,рус мъх,но до колко ще се запази това,когато спра не мога да гарантирам.Но дори и да се наложи да ходя поддържащо през 3 месеца,пак го предпочитам пред бръсненето и скубането.Една процедура лазер на  цели бикини е 100 лв.,колко ще са нужни за всеки е индивидуално,но може би поне 8 по мое мнение.На фотото за същата зона беше 130 лв.+15 лв. за локален анестетик за обезболяване,което при лазера не е нужно,защото студената струя въздух,която се подава към мястото на облъчване спомага за обезболяване и разсейва чувството на болка ,която е като при боцкане.Ако боцкането стане по-нетърпимо,защото с всяка следваща процедура се усилва интензитета,просто помолете да ви усилят струята на въздуха.Ако има други въпроси питайте,за тези,които са запознати с темата,се извинявам,че съм толкова подробна!

# 59
  • Мнения: X
Macinka_vn, и на мен ми е много любопитно колко процедури трябва да си направиш, за да изчезнат напълно.И завинаги ли изчезват?Би ли обяснила?А също така колко пари ти излезе?Ако нямаш нищо против да споделиш де.. Simple Smile
Космите не изчезват завинаги,това,което казват в студията е,че след определен бр. процедури/между 8-10/,които се правят всеки месец,ефекта,който е постигнат трябва да се задържи за около 4 години,като е желателно да се прави по 1 поддържаща проц. годишно.Но много дами се оплакаха,че не става точно така,и че докато ходят има ефект,а после като спрат космите пак си покарват,най-недоволни са каточели от горна устна,препоръчвам ви да намерите темата за лазерната епилация,бяхме изписали около 90 стр.,но не мога да пусна линк,че много не ги разбирам тези работи.

Общи условия

Активация на акаунт