3нае ли някой лек 3а ТИНИТУС (Шум в ушите)

  • 510 061
  • 1 180
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 237
Има още варианти за произхода на шума, за които не съм срещала мнение тук. Единия е че при пременопауза можело да има шум, поради промяната на хормоналния фон и други подобни бля-бля....И още една причина, която ми я каза лекарка преди две години: според китайската медицина шума в ушите се свързва с бъбреците. Това е един от симптомите на заболяване на бъбреците и не трябва да се подценява, оттам преминавал някакъв меридиан....Кой личен лекар дава направление за нефролог ако нямаш никакви други оплаквания откъм бъбреци, освен това и ако урината ти е нормална!

# 661
  • Мнения: 377
Да чукна на дърво, не съм забелязал проблеми.

# 662
  • Vienna
  • Мнения: 519
Зависи от вида на шума - по китайската медицина, ако е лек, ромонящ, непроменящ се - проблемът е в бъбре4ната енергия (в на4алото няма нищо общо с наШите бъбре4ни лабораторни стойности и бъбре4ни заболявания), ако оба4е е силен, писклив, променяш се, тогава го предизвикват проблемис енергийният кръг на 4ерния дроб - и съответно тези органи и енергии трябва да се терапират по "китайски" - т.е. с акупунктура, китайски билки и/или мокса и др

# 663
  • Мнения: 377
Шума е високочестотен. Бетасерка помага, а днес и вчера цапнах само по половинка да пробвам. Правиха ми аудиограма и нямам загуба на слуха. Тебокана (това е гинкобилобата от горния пост) не ми действа добре и го спрях.

# 664
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
При мен шум се появява само при определени положения на глават, салва богу не е постоянен. Когато наклоня глава на дясно има шум, на ляво -няма шум. Rolling Eyes Явно някъде нещо се притиска и се получава това.

# 665
  • Мнения: 34
Шума е високочестотен. Бетасерка помага, а днес и вчера цапнах само по половинка да пробвам. Правиха ми аудиограма и нямам загуба на слуха. Тебокана (това е гинкобилобата от горния пост) не ми действа добре и го спрях.

Здравей,
Много правилно си се ориентирал за лекарствата. Пил съм гинко билоба и много ме изнерви, а бетасерк съм пил 3 месеца и помага. При мен не изчезна шума, но така съм от 10 години. Ти си сетил сравнително рано и имаш шанс да изчезне. Даже и да не изчезне, свиква се и не е проблем. Усещам го само ако се заслушам иначе не ми прави впечатление.
Милгамата съм заменил със метилкобаламин ( много по усвоима форма на Б12 ), който увеличава естествения синтез на Sam-e ( естествен антидепресант ) в организма.

# 666
  • Мнения: 8
Здравейте. Какво мислите за акупунктурата като средство за лечение? Отскоро чета доста по въпроса за шума в ушите и засега оставам с впечатлението, че традиционната медицина не се справя с проблема!

# 667
  • Мнения: 237
Както и предполагах, това с връзката между бъбреците и шума е пълна глупост. Ходих на лекар с над 40 г стаж и каза, че такава връзка няма. Ако шума се дължи на високо кръвно и оттам да са увредени бъбреците - да, но просто така да се смята че се дължи на болни бъбреци - няма такова нещо.
Lucy, ако някой специалист по китайска медицина се наеме срещу парите ви да ви приложи лечение на бъбреците с цел намаляване на шума, и да ви излекува, моля да споделите резултата. Така излиза че всеки си говори и заблуждава хората хората си иска, с цел да си дават парите за безсмислени терапии и прегледи при такива "Специалисти".
Че Бетасерка помага при високочестотен шум - не съм съгласна. Много от коментарите са против него, че не е помогнал на никого, вкл. и на мене.
В повечето случаи, ако трябва да обобщим, става въпрос за мозъчно кръвоснабдяване, проблеми с нервите, шипове или други дегенеративни изменения в шийната област /с този заседнал живот пред компютрите сега и младите хора имат шипове/, които след определена възраст всеки в някаква степен получава. Другата група хора са получилите увреждане вследствие излагане на силен шум или прекарани заболявания, прием на лекарства, при които това е страничен ефект и т.н. Лечение напълно на шума няма, на един нещо ще помогне, друг ще го облекчи, може да спре от само себе си. Или никога да не спре, както ми каза един лекар УНГ.

# 668
  • Vienna
  • Мнения: 519
Вие бъркате китайска с европейска медицина. Това 4е бъбре4ните енрегиини меридиани и бъбре4ните ин и янг не са наред т.е. са в дисбаланс, не зна4и 4е бъбреците ви са болни ( и това може да се види при изследване на кръвта) и трябва лекарство за лекуване на бъбреците. Вси4ко това е доста комплексно (китайска медицина се у4и както и европейската години наред). На нас акупунктурата доста ни помогна.

# 669
  • Мнения: 19 317
Ох, това ми прилича на майка ми, която питала джипито за хомеопатията и той естествено й казал, че това е булшит.
Как така питате хора, които и понятие си нямат от дадена медицина Simple Smile Все едно да питате гинеколога си как да си оправите зъбите.

# 670
  • Мнения: 237
Еми точно вчера си направих изследване, бях и на ехограф - пясъци, нищо повече.
Изследванията на кръвта са в норма - урея, креатинин и кръвна захар.
Нещо да ви навява на мисълта че може шума да е оттам?
Каквото може лекарката направи, казва че няма други проблеми с бъбреците ми. И шума не е оттам.
Китайците може да помагат на някои с акупунктура, но това не значи че всеки има проблем с бъбреците след като има шум.
Така или иначе в моя град няма такива лечители.

# 671
  • Мнения: 39
Здравейте,

И аз да се запиша. Имам пулсиращ шум в дясното ухо. Все едно чувам сърцето си, но с някакво ехо или и аз не знам. Супер странно и необяснимо за мен. Появявало ми се е веднъж преди време, мисля, че беше след един бар, с по-силна музика. Аз по принцип си имам проблем с това ухо от малка. Откриха ми алергия към прах, влага и плюш и когато има мъгла или влажността е по-висока го усещам запушено. С него чувам една идея по-слабо от лявото.

Сега алегрията ми се изостри и след два дни безкрайно точене на носа и възпаление на гърлото, започна и този шум.

Според моите скромни познания, би могло да е възпаление на евстахиевата тръба, за което съм чела, че се появява поради чести възпаления в нея, вследствие на възпалителни процеси в носоглътката, носа  и околоносните кухини. Именно в това се изразяват усложненията в следствие на алергията ми - стича се секрет по носоглътката, възпалено гърло и ..... кофти шум в ухото. Пия Лорано, пръскам Назонекс в носа, пия чай и хапвам мед от на дядо и се моля всичко да отмине скоро.

Ще ходя при алерголожката си идната седмица. Та се надявам тя да ме насочи където трябва за проблема с този шум.

# 672
  • Мнения: 227
Шумът в ухото може да е симптом също така за шваном на ушният нерв. Разбира се това не е единственият такъв и следва да се проведе консултация със съответните специалисти.

# 673
  • София
  • Мнения: 1 676
Хора, търсете се докато е време. Имате ли шум в ушите - незабавно се свържете с лекар. Имах шум в ушите 2 г., оказа се отосклероза.., оперираха ми и двете уши. За радост вече съм добре.

# 674
  • Мнения: 160
ох  и аз понякога усещам подобно нещо... Sad

Общи условия

Активация на акаунт