Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Туризъм
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

....от ляво до десния завой...

Видях този субфорум и реших да ви постна малко снимчици от миналогодишното пътешествие, което направихме с моята приятелка Мария до Гърция! Беше страхотно, на всеки който е решил да посети остров Тасос и Кавала мога да кажа, че определено няма да съжалява! Peace

В Керамоти, на брега на морето - началото на пътуването

В хотел Катерина, в Керамоти

На Филипи - градът построен от Филип Македонски

Параклиса на Света Лидия - първата покръстена жена-християнка в Гърция

Кавала - гледан от крепостта

Виадукта на Кавала - снабдявал града с вода в древността

[Кметството на Кавала - прилича на замък Wink

Площада с гълъбите в Кавала

Такситата в Кавала са ....червени

Ферибота Панагея от Керамоти за остров Тасос

Плажа "Ирис голд" на остров Тасос

Един от красивите заливи на остров Тасос

В манастирите на остор Тасос се влиза ей така - върху панталона с поличка Wink

Поредния красив залив на острова

Ей това е то горната открита палуба на ферибота

На връщане към България кратка пауза в Александрополис - Фара

Пейзаж от крайбрежната улица на Александрополис

|Като за край паметника на българо-гръцката граница, сещате се по случай какво.... Wink

Цитирай

с/у ОколоМръсТното

хубави фотоси!  Smile
Цитирай

в зоната на здрача

Много красиво..това си заслужава да се види.. Peace
Цитирай

No Line On The Horizon

И на мен ми беше интересно да разгледам снимките ти от Кавала и о. Тасос. Лятото ще ходим на Тасос и сега съм на тази вълна.
Цитирай

Варна

С голямо удоволствие разгледах снимките ти.
Аз съм влюбена в Гърция. Love
Ние тази година за пореден път сме на остров Миконос. Party
Цитирай

Sofia

Страхотни снимки!
Синдарела, моля те, кажи впечатленията си от хотел Катерини в Керамоти Praynig Praynig
След Великден ще ходя с компания и сме резервирали точно в този хотел 2 големи апартамента. Така като гледам май ще вървим по твойте стъпки - идеята ни е 3-4 дни да пообиколиме региона.
Изобщо ако се сетиш нещо, което би било интересно, ще съм ти много благодарна да го сподели. Ще почерпя по едно узо!  Drunk
Цитирай

....от ляво до десния завой...

Eliona , страхотно местенце сте си избрали за отдих и определено няма да съжалявате. Peace Хотел Катерина е разположен на едната крайбрежна улица в курортната част на Керамоти, след него следват други хотелчета. Срещу хотелите точно е плажа, от който се вижда насреща остров Тасос. Плажа е разделен от крайбрежната улица с хотелчетата от красива борова горичка, в която растат огрооомни шишарки, взехме си такива за спомен. Very Happy Самото хотелче има много красив вътрешен двор - на снимчицата си го видяла, страшно много зеленина и големи красиви палмови дървета. Хотела представлява няколко двуетажни къщички, а стаите са така наречената икономична база за почивка - студио - ние с приятелката ми бяхме настанени в стая с две легла, която си има кухненски бокс оборудван с всичко необходимо за готвене, като уреди, има си и самостоятелна баня с тоалетна, в студиото има и телевизор. Наши приятели семейство бяха в студио-апартаментче за четирима - там имаше две стаи с по две легла и пак кухненски бокс, с баня и тоалетна. Ресторантчето на хотела е много приятно, стопанката е една усмихната гъркиня, която говори малко руски и е адски мила и любезна. Едната вечер ходихме на таверна в Ксанти и си изкарахме много весело, паднаха танци, оркестъра който свиреше беше на много добро ниво! Последната вечер преди да пътуваме за България ходихме в едно рибно ресторантче в Керамоти, наблизо до хотела, там хапнахме октопод - малко все едно дунапрен ядеш, ама опитахме! Wink Много е интересно на ферибота - долу товарят превозните средства, а хората са горе на палубата или в закрития салон - сам си избираш къде да седнеш! Друго какво - опитайте традиционното им ястие - "суфлаки", с моята приятелка ядохме по едно такова на остров Тасос, като спряхме в Панагея, представлява нещо като хамбургер - едно навито по интересен начин месо в питка и там някаква гарнитура има с месото! На остров Тасос е много хубаво в магазина на фабриката за накити "Ирис голд" - продават бижута и всякакви други сувенири, аз си купих една сребърна икона от там! Сигурно ще го разгледате! По принцип зеленината на остров Тасос е малко оскъдна, но екскурзоводката обясни, че в древни времена острова е бил неколкократно подпалван при турски нашествия и затова е така!
Кавала е прекрасен град - в него има страшно много мотоциклети и червени таксита! Very Happy Лесен е за ориентация защото сградите са разположени амфитеатрално в посока към морето! Качете се на крепостта - от там се открива невероятна гледка към залива и града! Като тръгнете да слизате от крепостта ще се наложи да минете под средновековния виадукт и ще излезете точно срещу Районния им съд! Сградата на кметството е много забележителна, лесно ще я откриете, точно след една хубава градинка за отдих е!
Освен да ти пожелая хубава почивка и после като се върнеш да сложиш и ти актуални снимчици, за друго не се сещам в момента!
Поздрави от мен!
~~
Цитирай

Плевен

много красиви снимки.благодарим за предоставянето.разгледах ги всички и много се впечатлих от красотата на тасос.точно сега съм на тая вълна,защото сме резервирали от 01 до 04 май за там.не сме ходили до сега и точно се колебаех преди да сме платили капарото дали си струва.тия фотоси много повлияха на решението ми.отивам да плащам!....
Цитирай

Пловдив

Благодаря за снимките, аз също резервирах за Тасос и Кавала от 01.04.май , и съм се настроила за страхотно прекарване!
Цитирай

София, България

До всички които се отправят към Кавала и Тасос - незнам дали е сезона, сигурно ще изръся глупост, но непременно пробвайте пресни калмари и риба, която гърците наричат хаврос
Цитирай

Да ви препоръчам едно местенце за хапване в Кавала. Намира се точно преди кея за ферибота. Наредени са няколко ресторанти в редица. В първия от тях работи един българин от много много години и винаги може да ви предложи нещо вкусно и прясно и да ви помогне с избора. Има и меню на бг език,  макар че ресторантът е толкова посещаем, че застояла храна там едва ли се задържа.
Цитирай

момичета,ще ходим до сандански и мислим да прескочим един ден до кавала.но имам няколко въпроса:
1-децата как минават границата-без документи ли?
2.как е плажа там
3.как стои въпроса с храната при положение,че не знаем език..
4.колко време е пътя от бълг.граница до кавала и
ако се сетите нещо друго,което трябва да знам,ще съм ви благодарна...  Very Happy   bouquet
Цитирай

Децата минават границата с паспорти, а ако са само с единия родител, и с нотариално заверена декларация от другия родител,че няма против извеждането им от страната (има доста теми за тази декларация и за ваденето на детски паспорти).
Плажът в Кавала е сравнително тесен и доста пълен,но ако излезете от града и в двете посоки (към Солун или в обратната посока) можете да намерите и по-хубави плажове.
В ресторантите имат меню на английиски/немски - поръчвайте от него.Често хора от персонала са бг-ри,така че все някак ще се оправите.А вие съвсем никакъв език ли не знаете  newsm78
Пътят от границата до Кавала - зависи за кой пункт говориш.От Кулата е може би към 3 часа, от новия пункт Илинден (след Г.Делчев) - към 2 часа.
Цитирай

София

Само не ходете 17-21 Септември в Кавала има една огромна конференция и всичко ще е фраш
Цитирай

благодаря за информацията   bouquet
а за езика-знаем английски,но мислех,че те не знаят  Laughing
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.