къде перете олекотените завивки

  • 3 469
  • 84
  •   1
Отговори
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
аз до сега в пералнята,но днес ми се откачи барабана май тежичко му дойде и се чудя къде ще ги пера вече newsm78

# 1
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Ами и аз в пералнята! Пера ги по една само, за да не е тежко и не за 1 ден. Ако ми се откачи барабана ще викна човек от сервиза да я оправят и пак там ще ги пера. Изобщо не бих се хванала да ги кисна във ваната и да пера на ръка  Naughty

# 2
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
И аз в пералнята - по една, най-много да сложа и калъфките на 3-4 възглавници заедно с нея.

# 3
  • Мнения: 3 036
Аз също ги пера в пералнята,не мога да се главоболя с тяхната тежина да ги кисна и пера.
Ще отиде толкова прах и вода, а това което свърши пералнята,не мога аз.
Имам предвид температура,центрофужене и т.н .

# 4
  • Варна
  • Мнения: 478
И аз ги пера в пералнята ,но съм се замисляла и за химическо чистене.

# 5
  • Мнения: 4 390
Малките и леки ги пера в пералнята, големите ги давам на химическо чистене.

# 6
  • Мнения: 1 120
И аз ги пера в пералнята.Не са ми създавали проблеми до сега.

# 7
  • Мнения: 451
И аз ги пера в пералнята! Peace Като студентка съм ги прала на ръка - нещо кошмарно е! #2gunfire  остави колко вода и прах заминава, ами и ръцете ти се откачат докато ги изплакнеш #2gunfire

# 8
  • Мнения: 680
От както се помня само в пеарлня и то на 60градуса.
Нямам никакви проблеми,даже имам едни от студентските години,които не са ми мръднали-вече 10г.

# 9
Аз също но тези , които са с вата .
Ами какво да правя тези големите юргани с пух?  newsm78

# 10
  • Мнения: 122
В пералнята...........
Или да си знам какво я чака ............  newsm78

# 11
  • варна
  • Мнения: 1 830
В пералнята Peace

# 12
  • Мнения: 6 167
Давам ги на пералня навън.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 798
И аз в пералнята.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 759
В пералнята.

# 15
  • София
  • Мнения: 7 035
В пералнята, слагам и чаршаф и две калъфки. Понякога, ако не успея да ги разпределя хубаво в барабана не ми се включва центрофугата и простирането се превръща в приключение.

# 16
  • Мнения: 8 999
В пералнята. Завивката в никакъв случай не е повече от 5 кг.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 068
Аз също но тези , които са с вата .
Ами какво да правя тези големите юргани с пух?  newsm78
Съдейки по спомените ми за пране на пухени якета - пак в пералнята, но без центрофуга, за да не се "степат"...

# 18
  • Русе
  • Мнения: 2 354
в пералнята

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
В пералнята,но големите нося на химическо.Чудя се,ако си купя 6кг пералня/и без това ще я сменям/ дали ще мога да ги събера вътре-2м*2.20м-двойна вата,че със сегашната 5кг не влизат.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В пералнята ги пера . Едва ли се е откачил барабана от завивката. Тя не тежи повече от 5 кг.

# 21
  • Мнения: 751
В пералнята. Peace

# 22
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Пера ги в пералнята,но те не са много тежки ,дори някои път слагам и други дребни нещица,за да я понапълня!

# 23
  • Мнения: 118
И аз ги пера само в пералня и не мисля, че може да има проблем с барабана, защото съм прала къде-къде по тежки неща и не се е откачил.

# 24
  • софия
  • Мнения: 756
и аз в пералнята

# 25
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
В пералнята ги пера . Едва ли се е откачил барабана от завивката. Тя не тежи повече от 5 кг.
от нея е,ссигурна съм,но сега не ми се обяснява

# 26
  • Мнения: 2 631
в пералнята  Peace

# 27
  • Мнения: 126
В пералнята.

# 28
  • Мнения: 4 916
В пералнята ги пера и то честичко. Понякога натъпквам по две заедно. Не съм имала проблеми.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 802
Щом си сигурна, че е от олекотената завивка, не рискувай повече. Сигурна съм, че ще измислиш нещо, варианти винаги има  Hug

# 30
# 31
  • София
  • Мнения: 7 097
В пералнята.

# 32
  • Мнения: 2 388
В пералнята. Имаше едно време, когато бях без пералня, прала съм ги на ръка. Но не ти е работа какъв робски труд е.

# 33
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И аз в пералнята!

# 34
  • Мнения: 459
И аз ги пера в пералнята. Тази зима купих нов-с пух и него обаче не смея да го пусна в пералнята. Май ще го нося на химическо

# 35
  • Мнения: 686
В пералнята - но само по една слагам.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 052
В пералнята ги пера . Едва ли се е откачил барабана от завивката. Тя не тежи повече от 5 кг.
Това е и моето мнение, без да го налагам или да споря.

И аз ги пера в пералнята. Тази зима купих нов-с пух и него обаче не смея да го пусна в пералнята. Май ще го нося на химическо
В този случай химическото е по-добрия вариант. Някой се оплакваше, че след като си намокрил пухената завивка ли беше, яке ли бешееее newsm78, не се сещам, но така се размирисал тоя пух, че нещото било направо за боклука. По-добре не рискувай. Peace

# 37
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И аз в пералнята - досега не съм имала пролеми със завивките.

# 38
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
В пералнята ги пера . Едва ли се е откачил барабана от завивката. Тя не тежи повече от 5 кг.
Това е и моето мнение, без да го налагам или да споря.


как да не тежи бе момичета,та тя е 220 на 240 бая повече е от 5кг, ама аз си знам кво ли съм тръгнала да обяснявам,само питам вие къде ги перете не искам мнения за кво ми се е развалила пералнята Stop

# 39
  • Мнения: 745
В пералнята, една по една  Peace

# 40
  • Мнения: 454
Пера ги в пералнята, само, че се събира само една на веднъж. После в сушилнята и съм готова. Имам едни завивки, които са доста големи и тях давам да се перат на химическото.

# 41
В пералнята! Вкъщи използваме само от олекотените.

# 42
  • Карлово
  • Мнения: 4 644
И аз пера в пералнята. И пухени възглавници пера, и чехли, и дори кожени якета.

# 43
  • София
  • Мнения: 6 068
И аз пера в пералнята. И пухени възглавници пера, и чехли, и дори кожени якета.
Ти ме изненадА! Shocked Кожено яке в пералня? Я кажи по-подробно как го правиш?

# 44
  • Мнения: 3 360
В пералнята Peace

# 45
  • Мнения: 533
Единичните завивки ,възглавниците - в пералнята.Завивките за спалнята на химическо.

# 46
  • Мнения: 2 211
В пералнята.

# 47
  • Мнения: 649
В паралнята!

# 48
  • Мнения: 1 632
Всичко ръгам в пералнята.

# 49
  • Мнения: 8 999
И аз ги пера в пералнята. Тази зима купих нов-с пух и него обаче не смея да го пусна в пералнята. Май ще го нося на химическо
В този случай химическото е по-добрия вариант. Някой се оплакваше, че след като си намокрил пухената завивка ли беше, яке ли бешееее newsm78, не се сещам, но така се размирисал тоя пух, че нещото било направо за боклука. По-добре не рискувай. Peace
[/quote]

И пухените ги пера в пералнята - НО: 1. допълнително плакна 2-3 пъти, защото пухът много задържа препарата и ако не е добре изплакнато, при съхненето се появяват жълтеникави петна. 2. Допълнително пускам поне още две центрофуги, а после суша над радиатора - пухът съхне бавно и затова е важно да е максимално добре извлечена влагата /ако се суши в сушилня няма проблем/ и да изсъхне бързо, за да не издава после една гадна миризма на спарена перушина.
Имам два вида пухени завивки - по-тънките се събират в пералнята, но по-дебелите - не. Просто са по-обемни, а освен тежестта и обемът има значение за доброто изпиране. Затова тях ги давам на химическо чистене.
Измерих си теглото на завивките: единична ватена - 3 кг., единична пухена - 3.400 кг., единична пухена дебела - 4.100 кг.

# 50
  • София
  • Мнения: 6 011
Всичко в пералната.

# 51
  • Мнения: 274
И аз ги пера в пералната.   Simple Smile

# 52
  • Мнения: 1 733
Ами и аз в пералнята! Пера ги по една само, за да не е тежко и не за 1 ден. Ако ми се откачи барабана ще викна човек от сервиза да я оправят и пак там ще ги пера. Изобщо не бих се хванала да ги кисна във ваната и да пера на ръка  Naughty
И аз така.

# 53
  • Мнения: 1 483
В пералнята на 30 градуса

# 54
  • Мнения: 327
всичко пера в пералнята включително и маратонки

# 55
  • София
  • Мнения: 4 294
В пералнята, само по една олекотена завивка

# 56
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
В пералнята на по-дълга програма,която е за по-голямо количество дрехи,иначе се откача барабана наистина,случвало ми се е.Мъжа ми го оправя и пак там си пера. Mr. Green

# 57
  • Мнения: 743
В пералнята, не съм имала проблеми до момента. Перат се на 40-50 градуса.

# 58
  • Мнения: 9 481
Тъкмо пуснах тема за пухените юргани и видях че в тази също разисквате и този въпрос...

baibibi нямам сушилня, нямам и радиатор Confused /с климатик сме/ май, май ще ги нося на химическо...

Иначе преди като бяхме с олекотени и аз съм ги прала в пералнята Peace

# 59
  • Мнения: 1 925
3 от завивките ги пера в пералнята и нямам проблем, но имам една, която е бая обемна и се пробвах да пера 2-3 пъти, освен че едвам я вкарвам в пералнята, после като я извадя цялата е в петна от неразтворен прах за пране  Close Та си я давам на химическо  Peace

# 60
  • Мнения: 9 481
Ползвай течни перилни препарати за пране  Peace
Аз съм на Персил в трите му варианта и съм мн доволна. А имам и един от Метро за фино пране при ниски температури "Domal"-с него пера пердетата.

# 61
  • Мнения: 791
Пера в пералнята олекотените, дори и в момента с това съм се заела  Flutter

# 62
  • Мнения: 5 178
Пера в пералнята олекотените, дори и в момента с това съм се заела  Flutter
и след това в сушилнята..на детето завивката е редовна

# 63
  • София
  • Мнения: 4 397
Всичко в пералнята, по голямите на химическо ги нося  Peace

# 64
  • Мнения: 19
И аз ги пера в пералнята на 40 градуса

# 65
  • Мнения: 492
И аз ги пера в пералнята на 40 градуса
И аз така.  Peace

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 806
И аз ги пера в пералнята  Peace

# 67
  • Мнения: 3 830
В пералнята Peace

# 68
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Пера ги в пералнята, на 40 градуса , с предпране. Peace

# 69
  • Мнения: 1 322
В пералнята.

# 70
  • Мнения: 5 393
В пералнята, на 40 градуса.

# 71
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
В пералнята Peace

# 72
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Само в пералнята. PeaceКупете си нова,няма какво да му мислите Laughing

# 73
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
.

# 74
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
Само в пералнята. PeaceКупете си нова,няма какво да му мислите Laughing
купихме си Laughingама на всяка смяна  на завивките нова ли да купувам

# 75
  • Мнения: 3 641
Честно да си кажа, имахме една голяма, която беше абсурд дас е събере в пералнята и я изхвърлих.
Сега имам по-малки събират се и в пликовете на чаршафите и спокойно влизат в пералнята Simple Smile

# 76
  • Мнения: 214
повечето в пералнята, ама имам в едната спалня едно олекотено на фирма ТАС , което ми е отровило живота, защото не се побира в пералнята. Пера го във ваната, но после 3 дена съхне. Голям кошмар, ама е хибаво и затова не съм го изхвърлила все още.

# 77
  • Мнения: 463
По-тънките в пералнята, а другите ги нося на химическо чистене.

# 78
  • Мнения: 824
Всичко пера в пералнята.От дрехи за ръчно пране до олекотените завивки.

# 79
  • Мнения: 2 336
в пералнята. Всичко в нея нищо не пера на ръка

# 80
  • Мнения: 7 201
Малките и леки ги пера в пералнята, големите ги давам на химическо чистене.
PeaceИ аз така правя.

# 81
  • Мнения: 2 609
В пералнята.
Бях взела една на дъщеря ми с двойна вата, но така и не можах да я напъхам вътре и я занесох на химическо, но ми я върнаха доста ароматизирана. Sick Принудих се да махна единия кат вата, че да ми я побере барабана и да си я пера аз. Crossing Arms

# 82
  • Мнения: 173
В пералнята

# 83
  • Мнения: 1 701
В пералнята!  Peace
Веднъж ги дадох на химическо и ми ги върнаха с такава адска миризма /не мога да я опиша  Sick/, че ги проветрявах 2 дни!  #Cussing out

# 84
  • Мнения: 2 849
В пералнята одеала и олекотени завивки .

Общи условия

Активация на акаунт