Дюкан всички ни събра и 90-та тема навъртя

  • 42 038
  • 993
  •   1
Отговори

Анкета

Давате ли принципно съгласие части от Ваши публикации в темите за Дюкан от форума на БГ-МАММА, за които се прецени, че са полезни и ценни, да бъдат копирани в блогосайта?

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 28 мар 2008, 19:00

  • Пловдив
  • Мнения: 14 008
АКО ИСКАМ НЕЩО - ЩЕ НАМЕРЯ НАЧИН
АКО НЕ ГО ИСКАМ - ЩЕ СИ НАМЕРЯ ПРИЧИНА



УДАРЕН ЕТАП: - ускоряване на метаболизма
Ядат се САМО белтъчини (протеини). Колкото по – чисти (с малко мазнини), толкова по – добре. Това са: меса(пилешко, говеждо, телешко - рибица и котлет, конско, заешко), риба (всякакви видове), морски дарове (миди, скариди, омари, ролца от раци) яйца, млечни (обезмаслени – кисело мляко 0.1%, прясно мляко 0.1% – до 250 гр, извара) постна шунка (мазнини м/у 2 и 4 %) .
Времетраенето на УДАРНИЯ ЕТАП: определя се от това, колко килограма има за сваляне - от 5 до 10 дни.

СМЕСЕН ЕТАП: - достигане на желано тегло
Редуват се: няколко дни на белтъчини (протеини)  със зеленчуци - ПЗ, с няколко дни само на белтъчини – П. Белтъчините са от списъка. Зеленчукът може да е всякакъв - краставици, марули, броколи, зелен фасул, домати, репички, брюкселско зелепраз лук, гъби, керевиз, карфиол, чушки, зеле, спанак, но трябва да се внимава с количеството въглехидрат в него. Морковите и цвеклото също са позволени, но не често и по малко.
Времетраене: ДО ДОСТИГАНЕ НА ЖЕЛАНОТО ТЕГЛО. Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5 или 4/3. Ако има по – малко за сваляне: 2/8 или 3/7.


ТРЕТИ ЕТАП: - запазване на постигнатото тегло
По 10 дни за всяко свалено кило - всичко разрешено в ПЗ дни + 2 пъти седмично по:
1. 1 порция нишестени храни - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200гр); леща (150гр), ориз и картофи (по 125гр. в порция)
2. Плодове - по 1 порция дневно, без банани, грозде, череши.
3. 2 филии пълнозърнест хляб на ден
4. 40 гр. кашкавал.
5. 2 галавечери седмично - ядеш всичко, което поискаш, но само на едно ядене дневно (препоръчително е на вечеря).
6. Протеинов четвъртък - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Може и свинско НЕТЛЪСТО- печено, агнешко и всякаква шунка.

ТРЕТИ ОЛЕКОТЕН ЕТАП: - ЗА БРЕМЕННИ И КЪРМАЧКИ
Всичко разрешено в ПЗ дни + Трети етап + още 1 порция плодове + нормални кисели млека, но БЕЗ ПРОТЕИНОВ ЧЕТВЪРТЪК


ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация
Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Трае цял живот.


Особено важни препоръки:
1. Трябва да се пие много вода. Минимум 1,5 – 2 литра на ден.
2. Желателно е да се приемат овесени трици (НЕ ЯДКИ) – по 3 с.л. на ден, по възможност до обяд. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.
3. Пектин е разрешен, но трябва да е част от количеството на триците.
4. Ленено семе също може, но като част от количеството трици за деня.
5. Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударния и Смесения етап, освен тези, в които изрично е указано. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа е най–добре.

ДОБАВКИТЕ:

Оцет, мащерка, копър, лук, чесън, магданоз и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.
Лимон може да се използва изтискан върху рибите и месата, но не и като лимонада.
Сол и горчица са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с безсолна ( и без захар) горчица и диетична сол.
Обикновения кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.
Захарта заменете с подсладител, сорбитол - НЕ.
Парафиновото олио всъщност е течен парафин, намира се в аптеките. НЕ става за термична обработка! Има слабителен ефект при проблеми с WС го препоръчват!


ЗАБРАНЕНИ ПРОДУКТИ: ВСИЧКО, КОЕТО НЕ Е ПОСОЧЕНО, КАТО ПОЗВОЛЕНО Е ЗАБРАНЕНО

Олио и зехтин, захар, всичко тестяно, мюсли, мед, ядки

АЛКОХОЛЪТ Е ЗАБРАНЕН!!!

ОВЕСЕНИТЕ ТРИЦИ НЕ СА ОВЕСЕНИ ЯДКИ И ЯДКИТЕ НЕ ГИ ЗАМЕСТВАТ   може да ги намерите в  тези магазини

Всичко това много по-подробно е обяснено  ЕТО ТУК

Калкулатор на Дюкан
След като отворите сайта, трябва да натиснете бутона Votre poids d'avenir.
Следват 12 въпроса:
1.   Метрична система
2.   Сегашно тегло
3.   Желано тегло
4.   Максимално достигано тегло
5.   Минимално достигано тегло
6.   Най-продължително запазено тегло без особени усилия
7.   Прилагани режими: никакви; няколко; многобройни
8.   Ръст (см)
9.   Възраст
10.   Наследственост (съществува ли в семейството ви тенденция към напълняване): никаква; средна;силно изразена
11.   Костна система (обхванете лявата китка с палеца и показалеца на дясната ръка). Пръстите ви се: застъпват; докосват; не се докосват
12.   Пол
13.   Брой бременности: 0 - 7
След това натискате бутона Calculer и се появява цифрата на вашето бъдещо тегло.

                        Стари теми:

1 част ,   2 част ,   3 част , 4 част ,   5 част ,   6 част ,   7 част , 8 част ,   9 част , 10 част ,   11 част ,   12 част ,   13 част ,   14 част , 15 част , 16 част , 17 част , 18 част , 19 част , 20 част , 21 част , 22 част , 23 част , 24 част , 25 част , 26 част , 27 част ,   28 част , 29 част , 30 част , 31 част , 32 част ,   33 част , 34 част , 35 част ,   36 част , 37 част , 38 част , 39 част , 40 част , 41 част   , 42 част , 43 част , 44 част , 45 част , 46 част , 47 част , 48 част , 49 част , 50 част , 51 част , 52 част ,   53 част , 54 част , 55 част , 56 част , 57 част , 58 част , 59 част , 60 част , 61 част , 62 част , 63 част , 64 част , 65 част , 66 част , 67 част , 68 част , 69 част  , 70 част , 71 част , 72 част , 73 част , 74 част , 75 част , 76 част , 77 част , 78 част , 79 част , 80 част ,81 част , 82 част , 83 част , 84 част , 85 част86 част , 87 част , 88 част , 89 част


НИЕ СМЕ ТУК 



Нашите сбирки
Преди и сега

Рецептите от темата на DessiJ
Всеки може да допълни изпитани рецепти ,които отговарят на критериите на режима!


Сайтът с наши рецепти

Най-често задавани въпроси

ЦЕЛТА НИ Е




ДА СМЕНИМ КОЛАТА


Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 02:31 от ЗлаВещица

# 1
  • Мнения: 76
записвам се да следя темичката! страхотни сте и мн ме радвате! много успехи и минусчета пожелавам! Simple Smile
ааа и пу първа съм в новата темичка! Simple Smile)

# 2
  • Мнения: 567
Нарочно пиша отделен пост, че бях обещала торта! Та ето-черпя торта и купон! Ноооооо  Naughty да вземат само девойките от 3 и 4 фаза! Втора да не пипа!  Mr. Green Първа нали сааааааа наааааа ...  newsm78 банани! Също да не пипат!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=230928
deata, мерси за цАлуфките. УтрЯ ША му ги лепна. Бъди сигурна! Постоянно го мляскам! Страх ме е направо да не стане някой глезльо и лигльо едновременно, но не мога А сА въздържЪ! ШкЮмбето спадна, ама сега са едни гънки! Като гъсеница съм!
Вещи, мерси! То ... по-добре, че е отдалеч! То така по си личи! Аз уж нямам от близък план а?  Embarassed Като се загледах има зрителна измама Ша знайш-ША мА видиш в събота! От близо не е точно така!
Честит имен ден на Бубето! Да си го носиш със здраве хубавото име! Да си щастлива и все тъй отзивчива!   bouquet
Ако има други именячки веднага да изпълзят изпод агентурните си имена и да сА явАт да почерпАт!
П.С. Гууууууууди, Фнимавай с бронираните рибки, `а ти сА не откърши нЕкой зъб!  hahaha
П.С. Писах и да не иде на вятъра шА го лепя в новата тема. Има спам, но той нали помагаше заааа ... newsm78

Честита ни тема,
и със спама в устата
и мръвка в ръката,
да летят килата!
Благодарим на Вещи, че
тук ни заклещи!
Тигана размята
и цели главата!
А дано напролет-
да скъсим полата!
Червените букви
са все по-големи,
който не вижда
диоптър да вземе!
Ако се разпознаете по-горе в жената,
давайте смело-ще сменим колата!  hahaha

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 02:52 от spasdidi

# 3
  • Мнения: 171
Вещи   bouquet

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 07:22 от КукУки

# 4
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Страхотен изглед на олекотената ни темичка..
вещи -   bouquet

# 5
  • Мнения: 352
Добро утро хубавици,

Вещи, много хубава тема, снимките са просто убиец   bouquet  Hug
КукУки, табличката е страхотна  Hug
Черпя по едно кафе и ви пожелавам хубав ден.

 Сега да ви поздравя със закъснение  Embarassed
Честит рожден ден на  Муцка и Ясен на Спасдиди   newsm59 
Цвети честити 7 месеца и намаление!  Hug

Сънче, честити 6 месеца, радвам се че пребори пораженията от експеримента!  Hug

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 06:08 от Катя*

# 6
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Дбрю утроо. много ми се спи.... не мога да се наспивам...
Отново нищо не съм чела, признавам, кат се разсъня ще разгледам и таблицата.
Благодарности на Вещи и Кукита!  bouquet  bouquet/ все още табличка не намирам в първия пост, но то е защото сигурно адски ми се спи../ newsm78 Embarassed
Чудесен ден ви желая, ще се включа при възможност пак!

# 7
  • Мнения: 88
Добро утро, мацоранки!!! Набързо, че закъснявам за работа, но не мога да се сдържа да не споделя - половинката е вече цяло килце!!! Ще си сменя килцата в табличката! Обичам ви момичета!!! Вие станахте съществена част от живота ми. И между другото - чувствам се супер, силна, пъргава и по-трудно се уморявам! Успешен ден!
Вещи, да си жива и здрава, радвам се че те има!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 789
Добро утро и запис!
Нова тема- нов късмет- нови свалени килца! Flutter
Честит празник на всички, които имат повод за празнуване и повод за радост!  bouquet
Днес е прекрасен ден, уверявам ви в това! Flutter И ще бъде още по-прекрасен! Сигурна съм! Praynig
Хубав и изпълнен с ведро настроение ден на всички ви пожелавам! Hug Hug Hug

# 9
  • Мнения: 5 026
Добро утро! Да се запиша  аз в новата тема Simple Smile
Вещи, писах ти и преди на ЛС, можеш ли да ми промениш кг? Започнах на 5.02.2008, за момента съм на -8.5кг  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 3 789
Спасдиди, прекрасни редчета си съчинила Hug Много добре си го казала, бравос! Peace

Момичета, сега с тази табличка, която е чудесна пак ли Вещи ще тормозим за корекциите? newsm78 Щото моите килца там не са актуални....

# 11
  • Мнения: 2 829
добро утро Laughing Laughing Laughing Laughing


Нова тема-нов късмет и много свалени кг на всички  bouquet

страхотно оформление на темичката   bouquet  bouquet  bouquet


виждам кафенце--ще се възползвам Hug

на всички успешен и усмихнат ден Hug

# 12
  • Мнения: 171
Момичета, сега с тази табличка, която е чудесна пак ли Вещи ще тормозим за корекциите?

Мишле, май така все пак ще е най-добре...

Ооо, Кате, пак си  ранобудна   Hug
Приятен ден на всички! 

# 13
  • София
  • Мнения: 3 789
Момичета, сега с тази табличка, която е чудесна пак ли Вещи ще тормозим за корекциите?

Мишле, май така все пак ще е най-добре...

Приятен ден на всички!  Hug
Нямам нищо против! Hug Просто питам, за да знам Flutter Вещиииии, бацни ми тогава, моля те, 73.8 кг! Flutter

# 14
  • Мнения: 35
Добро утро сладуранки!

Днес е прекрасен ден и за мен! След дългото ми задържане днес кантарчето показва -9 килца сланинки отишли си в историята  Peace  Днес на Благовещение пожелавам на всички само приятни новини от кантарчетата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт