Донорска инсеминация

  • 25 992
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 710
Абсолютно нищо странно, нередно и т.н. не виждам в решението ти!
Вероятността да забременееш с донорска инсеминация ( хетероинсеминация) е малко по-висока от вероятността при използване на семенна течност на партньора ( автоинсеминация)  -  ( към 10 % на цикъл). Предполагам, че разликата идва от качеството на материала.  В Майчин дом правят, струва 440 лева ( не знам дали е така в момента), като разбира се, трябва да се прецени и вероятността да правиш няколко пъти процедурата. Четох, че се прави от 3 до 6 пъти , след което се мисли за ин-витро оплождане.


Ето още един в-с, който може би има значение:
4. Искам да имам дете, но не съм омъжена, нито пък обвързана по някакъв начин. Съществуват ли законови пречки да направя инсеминация?
Отговор: Няма никакви законови пречки неомъжена жена да се подложи на вътрематочна инсеминация или други методи на асистирана репродукция.

Последна редакция: нд, 25 май 2008, 13:24 от 10¢'s cafè&lounge

# 31
  • Мнения: 540
да днес попаднах в един др форум  и там имаше споделено мнение от една жена 4е е ходила точно в Майчин дом и цената е 400лв ,но са съжаление не е написала нищо повече ,като подробности

# 32
  • Мнения: 5 710
и аз там го четох!

# 33
  • Мнения: 1 950
Майчин дом далеч не е най-доброто място за инсеминации.
Има достатъчно добри клиники за репродукция в София Peace

# 34
  • Мнения: 5 710
Майчин дом далеч не е най-доброто място за инсеминации.
Има достатъчно добри клиники за репродукция в София Peace

Ами хайде кажи ги, нали и за това е темата.
Къде правят донорска инсеминация, колко струва, кои са добрите екипи..Бъди полезна Laughing

# 35
  • Мнения: 3 786
Не мога да правя класация кои са добрите екипи,аз съм ходила при д-р Стаменов -2004 г година донорската инсем. беше 300 лв,и при д-р Владимиров 2007 към 600 лв без лекарствата за стимулация и изследванията.
За актуални цени най-добре човек сам да посети няколко клиники и да избере сам своят лекар.

# 36
  • Мнения: 540
В др форум за който споменах днес попаднах на ново мнение и сега директно го копирам и  за да прочетете и вие
"Що се отнася за цената в Майчин дом, би трябвало да не много далеч от тази сума. За съжаление обаче след втората "консултация" там-вече бях готова с исканите от мен изследвания- реших да се откажа от "услугите" на тази болница. Не толкова заради видимо недобрите условия, колокото заради доста "лежерното" и неангажирано отношение към мен. Не мисля че получих и достатъчно информация-все пак не отивам да си взема баничка, а с надеждата да имам дете. Доста съм чувствителна по отношение на хората и някои детайли доста ме подразниха и притесниха, създадоха ми чувство на недоверие. Както и да е де-поинтересувах се повечко. Препоръчаха ми клиниката на Д-р Щерев. Можеш да се поразровиш и из сайта на клиниката. Запазих си час при д-р Ганева. Изключително съм доволна от прегледа и отношенито, както и от условията и микроклимата там. ще продължавам и още този месец мисля да пристъпя към "действие". Цената на самата инсеминация там е 550 лв. , разбира се има и други разходи, но в никакъв случай не повече от 1000-поне така преценям. Естественор че засега още не мога да кажа какво е вдействителност, но искрено се надявам след време да бъда от полза на всяка дама, която е решила да има бебенце по този начин"
Това е с дата  26 май и поне инфорамцията е прясна ...

# 37
  • Мнения: X
момичета, за кой майчин дом става дума, че искат толкова много пари? за софийския ли? при кой доктор? и тези пари на кой се плащат и какво влизат?

# 38
  • Мнения: 540
да за този в София но за съжаление не е споменато нищо повече.Ако някой знае нещо повече относно какво обхваща цената ,моля да сподели .То наиситна си е най-добре човек сам да провери,но все пак  Wink

# 39
  • Мнения: 23
Темата е малко стара, но сега я открих и ще се включа. Аз направих донорска инсеминация в клиниката на Щерев при др Савова. Струваше около 600лв., но имаше един преглед, една инжекция с прегнил и някои други дребни неща които съм платилаотделно. Беше успешна. Отношението и вниманието в клиниката бяха прекрасни.

# 40
  • Мнения: 540
това е прекрасно SARAORL радвам се че нещата са минали успешно при теб,дано и за в бъдеше всичко да е така . newsm10 newsm10  bouquet  bouquet  bouquet

# 41
  • Мнения: 23
Благодаря, до момента бременността ми се развива прекрасно, вече съм в 6-ти месец и очаквам момченце  Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 446
И аз не мога да срещна мъжа на живота си, а вече съм на 32. Все по-често си мисля за възможни варианти след 2-3 години максимум да си имам дете.
Смятате ли, че в България този вид донорство е удачен? Аз нямам нито един познат, който да е отишъл в т.нар. "банка за сперма" и да е станал донор. Опасявам се, там ходят мъже, които искат да изкарат лесни пари. Дано да бъркам! Някой да е запознат?

# 43
  • Мнения: 84
Чувала съм, че студенти често стават донори. КОлко е вярно не знам.

# 44
В клиниките по стерилитет на-добре ще ви обеснят нещата по отношение на донорите. Но там наистина всичко е проверено и в случай на решение късмет и успех. аз лично познавам двойки, които са успели.

Общи условия

Активация на акаунт