Какво да правя със сватбения букет?

  • 25 940
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 409
Здравейте!На сватбата ни бях с букет от естествени цветя(бели рози).Мина повече от година вече и букета е доста изсъхнал,а не знам какво  да го правя Thinking.Чувала съм че се хвърля в течаща река или нещо такова.Вие какво направихте с букета си от естествени цветя?
Благодаря предварилетно!

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 15:20 от dik

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
и защо не зарадва някоя мома на тържеството?

# 2
  • Мнения: 398
 Пазя си го и чакам напълно да окапят страничните листенца и да останат само розите.
 Аз хвърлих втори букет , като моя но с по-малко рози.

# 3
Може би питаш за сватбения букет?
(досега мислех, че правилно се казва сватове, а не свадове, но може би ти си във вражда с тях та от "свада" и името на букета)

Аз го хвърлих назад, като по филмите.

За течаща вода съм чувала да се хвърлят разни предмети, плод на зложелателни опити за магии...

# 4
  • софия
  • Мнения: 2 140
Аз моя го хвърлих на момите на сватбата.

# 5
  • Мнения: 216
Най-хубаво е май в река да го хвърлиш Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 903
Моят седеше изсъхнал отдавна в една кутия, но не си спомням дали при едно от почистванията не го изхвърлих на боклука. Съжалявам, че на сватбата използвах втори букет за хвърляне, ако бях хвърлила моя нямаше да се налага да се чудя толкова години какво да го правя.

# 7
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Много тъпо ми се струва това с двата букета - и аз моят го хвърлих на момите ...

# 8
  • София
  • Мнения: 1 762
Едно време, разбирайте преди около 20 години, я нямаше тая мода с хвърлянето на момите  Wink По стар обичай бабите казаха да се пази букета една година, някъде нависоко.......... като мине годината да се хвърли в чиста река. Поверието е да върви на младото семейство, като по вода. Ето така направих и аз  Peace........... не , че много ми провървя и не се разведох  Joy

# 9
  • Мнения: 2 270
сваТбен -> сваТба -> сваТове

# 10
  • Мнения: 679
сваТбен -> сваТба -> сваТове

 Peace

Според мен или го пази, или пък ако искаш да го хвърлиш във река, нека водата да е чиста, задължително  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 4 867
Водата в тоалетното казанче приема ли се за течаща?

Букет, станал на мерудия, може спокойно да бъде изхвърлен в боклука. Не задръствайте речните корита.

# 12
  • Мнения: X
Много тъпо ми се струва това с двата букета - и аз моят го хвърлих на момите ...

е не е тъпо, моя например беше на микрофон и много тежък, ако бях хвърлила него..не ми се мисли за последствията  Laughing
иначе аз моя го изхвърлих след сватбата... Thinking

# 13
  • Мнения: 409
Да разбрах че съм направила грешка при заглавието......както и да е.
Бях с два букета,моя също беше на микрофон,а и бях купила един от изкуствени цветя за това с момите,често казано не ми се струва тъпо,но сега се чудя какво да го правя.

# 14
  • Мнения: 1 103
Остави си го за спомен защо да го хвърляш  newsm78

# 15
  • Мнения: 54
Остави си го за спомен защо да го хвърляш  newsm78
Да това си остава за спомен моя си седи.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Ми на мен никой не ми беше казал какво се прави, пък и аз не се сетих да питам... Rolling Eyes Седя 1 седмица във ваза и после айде в коша.  Embarassed

Моят букет беше от онези падащите, цветята са набучени в нещо като пластмасов микрофон с гъба, напоена с вода. Как ли се суши това чудо и наистина къде ще го съхраниш после, в някоя кутия да мухлясва... newsm78

# 17
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Букета ми беше също от естествени цветя и го хвърлих на сватбата,за да го хване някоя мома и да се ожени. WinkЧувала съм,че не е хубаво да се носи в къщи,но това разбира се може би е суеверие и не всеки го спазва.Според мен можеш да го хвърлиш в течаща вода и да си намислиш нещо-може и да се сбъдне! Wink

# 18
  • Мнения: 636
Живи и здрави да сте , момичета Hug
И аз сечудя какво да го правя моя-на хербарий се превърнал завалията. Седи си в една торба. Сигурно е заприличал на меродия Laughing
При първа възможност ще иде у рЯката Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 553
Аз моя го хвърлих в течаща вода на река.

# 20
  • Мнения: 409
ами още ми седи във вазата и питам,защото почна де се рони и падат боклуци.Иначе е на секцията отгоре в една ваза!

# 21
  • Мнения: 409
Хвърлихме букета в една река ...  и прегърнати със съпруга ми го гледахме как го отнася водата. На ум си пожелахме да ни върви по вода Heart Eyes

# 22
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз пък моят букет все още си го пазя- вече 7 години и половина.

# 23
  • Мнения: 2 131
Аз моя го хвърлих на неомъжените жени, които бяха на сватбата ми. В една книга обаче си запазих малките оранжеви розички, които бяха в косата ми. Истински розички, де, не изкуствени  Grinning

# 24
  • Мнения: 2 386
И моят беше като на Катерина. Пазих го, после организирахме заминаването за чужбина и покрай разнасянето на багажи по градовете го разходих веднъж до морето, а забравих да го хвърля..
Не знам какво стана с него накрая, не помня. Embarassed Но си пазя огромен букет, донесен по куриер от Чехия в сватбения ни ден, той поне влизаше в кутия за ботуши. (букета, не куриера) Laughing

# 25
....Поверието е да върви на младото семейство, като по вода. Ето така направих и аз  Peace........... не , че много ми провървя и не се разведох  Joy
Joy Joy Joy

# 26
  • София
  • Мнения: 426
Най-хубаво е май в река да го хвърлиш Simple Smile


и аз така знам макар че моя още го пазя

# 27
  • Лондон
  • Мнения: 403
Вие контейнер за смет нямате ли?

Какви глупави суеверия?Моя съседка хвана букета на една сватба преди години .Още си е мома.

# 28
Здравейте!На сватбата ни бях с букет от естествени цветя(бели рози).Мина повече от година вече и букета е доста изсъхнал,а не знам какво  да го правя Thinking.Чувала съм че се хвърля в течаща река или нещо такова.Вие какво направихте с букета си от естествени цветя?
Благодаря предварилетно!
  И моя беше  от ест. лилиуми и аз го хвърлих на  кандидат младоженките.Кво да  го мисля Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2
Моят букет седя повече от три години във ваза отгоре на секцията и едва след това се наканих да го хвърля в река.

# 30
Моят букет, както и букети, които ни подариха бяха във вази известно време у дома, след което постепенно ги изхвърлих. Сниман е, така че не ми липсва.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 390
И аз съм го чувала това с реката. newsm78

# 32
  • Мнения: 1 178
Снимай го за спомен,щом толкова ще ти липсва и го хвърли в някоя река.За да ти върви по вода.И гледай напред в бъдещето.Не живей само със спомени.Колкото и да е хубав букета ти той е в миналото...

# 33
  • Мнения: 946
Моя беше и още е де ,изкуствен.Дали да го пазя или важи  това само за естествените?

# 34
  • Мнения: 506
Пазя си го в една витрина в къщи.Увехнал е (все пак е на 7 години вече),но е запазен и не е помръднал оттогава.

# 35
  • Мнения: 409
Моя беше и още е де ,изкуствен.Дали да го пазя или важи  това само за естествените?

Аз бих го пазила!На братята ми жените им бяха с изкуствени и си ги пазят,ама естествения не върви да капе по килима с исъхнали пръчици.

# 36
  • Мнения: 509
Аз пък това за реката не го знаех.Моят още си го пазя.

# 37
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Моят замина в кофата...беше с гъба, изсуших го след сватбата и като поседя известно време хербаризиран замина на боклука. Дори съжалих, че изобщо съм се занимавала да го суша с цел да го запазя. Иначе беше доста тежичкък за хвърляне, затова на сватбата си хвърлях друг.

# 38
  • София
  • Мнения: 443
Каквото с всички останали букети.
Живот и здраве да има все по-хубави   bouquet

# 39
  • Мнения: 334
Моят букет го изсуших, после му взех голяма стъклена купа и е аранжирав вътре - купата е огромна чаша за коняк все едно и букетът е аранжиран с цветна креп хартия, стана много хубав интериорен акцент. И си го пазя така - вече 3 години

# 40
  • Мнения: 4 380
Не ги пазете изсъхнали, момичета! Изсъхнали цветя или растения носят лоша енергия за дома по фън шуй. Отървавайте се без жалост веднага щом увехне! Пазете спомени, не вещи, при това ненужни!

# 41
  • Мнения: 3 034
хвърлих го на момите на сватбата  Laughing мисля, че това е най-рационалното му предназначение  hahaha

# 42
  • Мнения: 765
Имах два букета и двата са изхвърлени отдавна. Единият беше украсен с миди, рапани и  перли - тях ги пазя. Само изсъхнали цветя ми липсват у нас.

# 43
  • Видин
  • Мнения: 168
Добре ,а аз която хванах букет на сватбата какво да го правя Thinking
Забравила съм го в една ваза и сега като се замисля минало е година ,а той си седи така ooooh!
....не съм се омъжила...съвсем е втасох

# 44
  • Мнения: 101
Добре ,а аз която хванах букет на сватбата какво да го правя Thinking
Забравила съм го в една ваза и сега като се замисля минало е година ,а той си седи така ooooh!
....не съм се омъжила...съвсем е втасох
ами аз за този случай знам, че се пази 1 година и се хвърля в река... аз на сестра ми на сватбата хванах букета, ама седя 2-3 години у нас докато някой ни каза, че трябвало да го хвърля в течаща вода... Simple Smile

# 45
  • Мнения: 2 891
Дори нямам спомен какво е станало с букета  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 409
Аз преди доста години хванах букета на кръстницата ми .А то беше съвсем случайно,бях на 15г. тогава.Беше смешна ситуация,защото майка ме извика и аз тръгнах към нея и букета тръгна  към мен и аз да не ме удари го  хванах   Mr. Green.След това не помня какво се е случило с него,сигурно майка го е изхвърлила в коша.

# 47
  • Мнения: 1 447

 Аз моя го хвърлих на сватбата,а това за реката го чувам за пръв път,но щом това са ти
казали какво ти пречи да го направиш?

# 48
  • Мнения: 283
 аз моя го хвърлих в река- така казват, че водата отнася проблемите от първата 1 година от брака...............
колкото и да съм скептична/ а в моя случай това е многооо/ наистина от тогава нещата се изгладиха
между другото моят свекър ми го беше изхвърлил по погрешка и мъжа ми го кара да бърка в кофата да го вади защото ни бил захвърлил любовта на боклука.......... Joy
горкия човек, извади го, добре че кофата е само за лично ползване / живеехме в тяхната къща тогава/

# 49
  • София
  • Мнения: 478
Моят замина в кофата веднага щом увехна Laughing Това за водата е суеверие, но ако някой е суеверен да го направи. При всички случай е много по - добър вариант от това да го държите вкъщи ooooh!

# 50
  • Мнения: 2 388
Аз пък имам три.
Вече избягват да ме канят по сватби, защото съм като ловец на букети.
Ни една неомъжена девойка не може да се вреди от мен. Mr. Green
Трябваше да ощастливиш някоя с него.

# 51
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Хвърлих моят букет в кофата за боклук...
Беше от някакви рози и минзухари, пролетни цветя, които не изсъхват, а изгниват.

# 52
  • Мнения: 1 168
Аз преди доста години хванах букета на кръстницата ми .А то беше съвсем случайно,бях на 15г. тогава.Беше смешна ситуация,защото майка ме извика и аз тръгнах към нея и букета тръгна  към мен и аз да не ме удари го  хванах   Mr. Green.След това не помня какво се е случило с него,сигурно майка го е изхвърлила в коша.
И аз тъй направих на сватбата на братовчедка ми. Joy
Сега ми става ясно, защо в Русе има традиция в ритуалния дом, младоженците да мината под венец, който после да хвърля в Дунава /не че той е чист/.
А иначе, моят го хвърлих, беше на микрофон и така го засилих, че тръгна да задминава момите и за малко да го хване кума Joy
Добре, че имаше една доооста висока мома, която с отскок го хвана за едната роза.
Голям майтап беше Laughing

# 53
  • Мнения: 31
Здравейте, момичета !
И аз съм го чувала това с хвърлянето на букета в течаща вода ( река ) след 1 година. Смятам моя да си го пазя и после да го метна в реката , а за момите на сватбата съм замислила една изненада  Mr. Green  Ще поръчам да направят втори букет за хвърляне , като моя , но съставен от 3 малки букетчета и когато го хвърля ще има изненадааа  Joy Ще полетят 3 малки букетчета.... и ще има много радостни моми  Party Laughing

# 54
  • Мнения: 1 699
Цитат
Пазете спомени, не вещи, при това ненужни!
Напълно съм съгласна с теб.
А на моята сватба аз си хвърлих букета на момите.Но аз знам за традицията че който ти хване букета после трябва до си го откупиш след 40 дни.И така ходихме след 40 дни да си откупим букета но се оказа  hahahaче бащата но момичето МАЙ го е изхвърлил без да иска Joy

# 55
  • Мнения: 141
 Simple SmileАми момичета, според мен  всеки може да стори така, както прецени. Аз гледам да не се осланям на суеверия. А и както беше споменала xenia, по- добре е да няма сухи китки в къщата.
Та аз направих пък нещо съвсем различно. Няколко години преди да се омъжа се бяхме качили с компания до една местност над Бачковския манастир. Там в едно параклисче видях оставен един булченски букет. Беше вече изсъхнал, но си стоеше там. Първата ми мисъл беше, че ако някой ден и аз се омъжа ще отида до това място и ще си оставя там и моя булченски  букет. И така направих. На следващия ден след сватбата, яхнахме колата с мъжо и отидохме до Бачковския манастир( той ми е любим). Исках да се качим до мястото, където е била скрита чудотворната икона на Св. Богородица, ама мъжо нещо взе да мрънка, че не му се ходи, затова дестинацията ни беше до Аязмото. Та там в параклисчето, аз си оставих букета.  bouquet

# 56
  • България
  • Мнения: 181
Аз пък съм с четири хванати букета.... Laughing
Трите ги върнах - нали  след 40дни младоженците отиват на гости, в този, който е уловил букета, а последния хо изсуших и го пазя в една кутия, той ми е кадемлийския.

# 57
  • Мнения: 26
  Моя беше от изкуствени цветя и сега си го пазя в една кутия със всичко от сватбата - рокля, було о т.н.
  Но първо го хвърлях, а традицията е който хване букета, ако не се омъжи до 40 дена младоженците и кумовите му отиват на гости, приготвя им се голяма софра и се взема букета. Поне при мен беше така.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 25 280
И моят беше на микрофон и доста тежък, но хвърлих него, някак тъпо ми е да хвърлям друг - като ще крадем чужди традиции, да ги крадем като хората hahaha Само че на 40-тия ден мисля да си го взема и да идем да го хвърлим в Камчия. И аз съм чувала, че се хвърля в течаща вода, а на боклука - няма начин, прекалено си го харесвах Naughty Хербарии също не мисля да си правя Peace Ау, сетих се, че и було имам да прибирам - ама съм се разхвърляла hahaha

# 59
  • Русе
  • Мнения: 1 777
И аз бях с 2 букета - единия за хвърляне по-малък ( да слушам свекърва ми..) и съжалявам. Стоя си до тази пролет у дома - сватбата беше преди 2 години- и го изхвърлик в боклука. Също имало поверие сватбената рокля да не се пере първата година и моята така си стои ольоскана с вино и цялата на стъпки, дето са ме настъпвали. Мисля да я занеса на химическо, че ако някой някога иска да му я покажа да не ме е срам Embarassed

# 60
Здравейте, аз пък хванах два букета.. Единия вися у дома с години и на края го изхвърлих в р. Дунав - късно разбрах за традицията. Втория букет хванах преди два дена.. ясно е, че няма изгледи да се омъжа до 40 дни.. никой не се и натиска.. но кажете ми, моля ви.. какво да направя с този букет.. Съществуват множество от суеверия, но кое е правилното  Thinking

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711


Моя букет седя един месец и го хвърлих на боклука, не знаех , че трябва да го пазя.Знам , че булчинската рокля не се пере през първата година

# 62
  • Мнения: 2 803
Ами той увяхна и го хвърлих. Идеята за хербарийй не е лоша.  bouquet

# 63
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92
Изхвърлих го на боклука, не бях го чувала това за течащатата вода.

# 64
Аз пък си хвърлих моя и мацката каза че го е занесла в цветарски магазин за да и го съхранят или вакумират беше правилната думичка?!? както и да е... та тя иска да си го запази до нейната сватба и ще си е ефстефстфен ! Та напред сме с технологиите МН Wink

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моят си стои в нас като хербарий.

# 66
  • Мнения: 3 550
Аз го изсуших и сега стои в една ваза за спомен.

# 67
  • Мнения: 3 674
Моя го хвърлих  още на сватбата , зад гърба си. Бяха дошли колеги. Улови го една колежка на съпруга ми. Laughing

# 68
  • Мнения: 2 617
Аз специално си го избирах по-малък, за да мога да го хвърля, макар че и моят беше на "микрофон". Исках да избегна чуденето после какво да го правя, а и много мразя да гледам как увяхват живите цветя (достатъчно неприятно ми беше да изхвърля купищата букети, които получих от гостите си, но поне си ги наснимах едно хубаво за спомен Simple Smile). А и нека се радва момата, дето го хвана, пък и да хване дикиш, както се казва! Аз два пъти съм хващала букет на сватби, но единия път беше букет-заместител, а другия път булката просто си го взе обратно. Laughing

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Аз си го пазя. И майка ми си го пази нейния. Не знам защо, но явно имаме някаква сантиментална черта в семейството.

# 70
  • Мнения: 318
Моят е от изкуствени рози и си го пазя,още е свеж  Mr. Green

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 744
И моят е от копринени цветя и паунови пера. Стои завит в килера. Искам да го изхвърля, ама пуста сантименталност...

# 72
  • Мнения: 186
И аз съм чувала,че трябва да се пусне в река.

# 73
Здравейте!
Преди 2 дни бях кума и хванах букета  bouquet. Сега незнам каква е традицията....трябва ли да го пазя или да го върна newsm78. Изчетох много форуми, но всички мнения са противоречиви....някъде пише, че трябва да си го пазя, защото това ми е късмета и пожеланието да последвам булката, а другаде срещам отговори, че на 40-я ден младоженците трябва да ми дойдат на гости вкъщи и да си го вземат. Вчера бяхме на гости на младото семейство и те казаха, че на 40-я ден ще дойдат да си го вземат, а аз не искам да го връщам Naughty. Това хем си ми е спомен от сватбата, хем аз съм си го хванала - късмет. Незнам какво да правя?!? И ако го върна и това се окаже лош знак?!? Пък искам и спомен да си имам, не съм всеки ден кума и не хващам на всяка сватба букет. Имам дългогодишна връзка, която напоследък малко не върви и се опасявам това връщане на букета на 40-я ден да не се окаже лош предвестник на раздяла. Четох, че букета се хвърля и така булката пожелава на момичето, което го хване да я последва и да има същия късмет като нея и да се омъжи до една година. Незнам какво да правя?!? Моля Ви, дайте съвет или кажете какви са традициите....прочела съм какви ли не версии и незнам кое е правилно?!? Да го върна ли?!? Да го задържа ли и например да го върна, когато реша да се омъжвам (и такова нещо прочетох)?!? Да го пазя?!? Или да го хвърля в течаща вода?!? Букетът е от изкуствени цветя, приготвен специално за хвърляне, булката иначе беше с друг букет от естествени цветя на сватбата, който незнам дали ще пази. Чувала съм, че се изсушава истинския булчински букет, пази се една година и се хвърля в течаща и чиста вода. И това незнам дали е така?!? С две думи, помогнете ми какво да правим и с двата букета: истинския, който си е при булката и изкуствения, който аз си хванах в ресторанта.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 762
 Bouquet , това с хвърлянето на букета, ловенето с цел последване на ритуала , въобще не е българска традиция. Когато аз се омъжвах нямаше такава мода. Доста години по- късно се появи, като част от празненството. Така, че не смятам, че трябва да вярваш и да се притесняваш от такива знаци и поличби. Едва ли твоята връзка може да бъде повлияна от един букет  Peace От друга страна младото семейство иска своите си правила да бъдат спазени. Щом го искат върни им го. Това е просто един хвърлен букет. Не той ще определи съдбата ти  Peace Ето ти един виртуален   bouquet с пожелание за много усмивки.  Hug

# 75
  • София
  • Мнения: 44 216
Мда, аз моя също го хвърлих на сватбата, хвана го една приятелка, която после обясни, че трябвало да го пази една година и после да се видим и бла-бла да го върне и не знам какво беше още...е тя наистината беше следващата се оженила се Simple Smile Само, че заминаха за Франция и така и не сме се виждали повече....Simple Smile

Bouquet - като си го искат - върни им го...не че еясно за какво им е, но щом те така са решили - нека.
Поличбата е да хванеш букета, от там нататък - надали ще го пазиш цял живот нали....връщай го смело и не се вторачвай в глупави суеверия и измислени поличби Simple Smile

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Моят сватбен букет замина в кофата за боклук

# 77
  • Мнения: 1 699
Моят сватбен букет замина в кофата за боклук
newsm62 и моя там отиде но не го хвърлих аз а момичето което го хвана на сватбата че баща и видял някакъв изсъхнал букет и го метнал Joy И после като трябваше да си го откупвам след 40 дни ми бяха купили някакъв букет който после аз изхвърлих  Laughing

# 78
Искам да питам някой който наистина разбира от тези традиции,защото колкото хора питах толкова различни версии и вече незнам какво да правя.Значи  снощи бях на сватба и късмета беше на моя страна и за пръв път хванах букета,а приятелями ми хвана жартиера й.Ние сме заедно от година и половина,но все още нямаме намерение да сключваме брак.Никой нищо не каза за връщане и сега незная какво да правя?Благодаря предварително!?

# 79
  • Мнения: 86
аз моя го хвърлих на сватбата и момата си го прибра вкъщи!

# 80
  • Мнения: 200
аз лично бях чувала че се дава в деня на сватбата на неженена жена ,така и направих дадох го на една приятелка и от март месец  до края на годината тя вече беше сгодена ,а вече има и дете .

# 81
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 254
Изсуших го и се опитах да го подредя върху картон в предишния му вид. Но цветята се разпадаха, аз се нервирах, махнах с ръка и го изхвърлих на боклука. newsm65

Общи условия

Активация на акаунт