какво за почерпка

  • 10 325
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 814
Торта + хубава бутилка + цветя

# 61
  • Мнения: 3 929
В родилния дом дадохме само кутия шоколадови бонбони на акушерката, която ни предаде детето, и букет цветя. Друг не сме черпили.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 249
Докато продължаваме да даваме, ще продължават да ни гледат в ръцете и да чакат  Crossing Arms При това доколкото прочетох до тук в темата, повечето не са заслужили и направо са си изпросили подаръци  ooooh!

Амин!

Никой не може да ме убеди, че трябва да почерпя непознати за мен хора, които не са го заслужили нито с отношение, нито с професионализъм! Crossing Arms

Вече и в България има 1 болница, където всякакви такива почерпки и "благодарности" са забранени.

# 63
  • София
  • Мнения: 17 592
Кола, сладки...

# 64
  • Мнения: 4 965
...
Никой не може да ме убеди, че трябва да почерпя непознати за мен хора, които не са го заслужили нито с отношение, нито с професионализъм! Crossing Arms

...

Никой не е казал, че е задължително.
Аз съм твърдо против корупцията под каквато и да е форма, но пък никой не може да ме убеди, че хората, които се бореха 1 месец за живота на децата ми, грижиха се всеотдайно за мен и буквално спасиха живота и на трите ни - не са заслужили една торта или по 1 букет цветя... Crossing Arms
Т.е. всеки носи глава на раменете си и може сам да избере дали иска да сподели радостта си с хората - помогнали децата му да дойдат на бял свят или не...

# 65
  • Мнения: 105
Когато родих дъщеря ми не помня какво сме подарявали. При малкия мъжа ми е подарявал някакви неща, незнам какви, но акушерките бяха много благодарни вкараха го при мен в родилна зала и т.н., но все си мисля, че беше по-добре да им подари пликче. На сегашния етап си мисля, че пликчето е по-удачния вариант, но това е мое мнение, защото тези сладки и алкохоли вече ми се виждат някак отживелица от социализма.

# 66
  • Мнения: 4 965
... мисля, че пликчето е по-удачния вариант, но това е мое мнение, защото тези сладки и алкохоли вече ми се виждат някак отживелица от социализма.

А какво смяташ, че е удачно да има в пликчето. Питам сериозно - любопитно ми е какво е "съвременно". Peace

# 67
  • Мнения: 228
Шоколадови бонбони, торта, ядки, вино и безалкохолни напитки... Така почерпихме и двата пъти екипът на отделението в което лежах след раждане... и цветя разбира се

# 68
  • Мнения: 105
... мисля, че пликчето е по-удачния вариант, но това е мое мнение, защото тези сладки и алкохоли вече ми се виждат някак отживелица от социализма.

А какво смяташ, че е удачно да има в пликчето. Питам сериозно - любопитно ми е какво е "съвременно". Peace
Каквото ти е на сърце и джоб LaughingPeace
Аз все пак изразих мое мнение без да ангажирам никой, моля.

# 69
  • София
  • Мнения: 3 249
azaf, друго имах предвид с горния си постинг, не теб. Това, което пишеш, е така. Пък и аз изрично казах, че става дума за "заслужена" почерпка. Вероятно и аз (семейството ми всъщност) щеше да почерпи екипа, ако нещата се бяха развили по друг начин. Но при всяко положение почерпката щеше да е плик с алкохол и бонбони. На мен и през ум не би ми минало за погача, пиле, агне и подобни. Сериозно. Това го прочетох тук в една подобна тема преди време и наистина ме учуди.

# 70
  • Мнения: 4 965
...
Каквото ти е на сърце и джоб LaughingPeace
...

Не ме разбра. Peace
Питах дали имаш предвид пари, парфюми, ваучери за екскурзии или какво /за да е по-различно от питиета и сладкиши/. Не се будалкам, наистина. Интересно ми е каква точно ти е идеята.
По джоба може да ми е и ключ за нов автомобил, ама не бих го подарила на някоя акушерка, примерно.  Wink


Ним,  Hug.

# 71
  • Мнения: 105
...
Каквото ти е на сърце и джоб LaughingPeace
...

Не ме разбра. Peace
Питах дали имаш предвид пари, парфюми, ваучери за екскурзии или какво /за да е по-различно от питиета и сладкиши/. Не се будалкам, наистина. Интересно ми е каква точно ти е идеята.
По джоба може да ми е и ключ за нов автомобил, ама не бих го подарила на някоя акушерка, примерно.  Wink


Ним,  Hug.
Аз бих обяснила по-следния начин на дъщеря ми: (Извинявай не искам да те засегнаSimple Smile). Та почвам, идеята ми беше ако мъж ми е дал 50-100 лв за почерпка на акушерките( говоря за тези, които са ме израждали, веднага след самото раждането), можеше да им ги даде в пликче като банкнота + елементарно да си отдъхнат кутия бонбони и кола примерно и някакво нес кафе. Към д-ра ангажиментите си бяха отделни + сладки, соленки, алкохолни , фенолни и т.н допълнителни(това всеки си преценява). И пак пиша, че това е мое мнение за моя случай, не ангажирам никой с това.
Надявам се, че вече се изяснихме и ако все още има нещо, много моля да контактуваме на лични, че темата май стана много разредена.Laughing

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 22:51 от topchitsa

# 72
  • Мнения: 753
Беше такава какафония, че не видях някой да имаше време за почерпка - гледаха как да освободят по-бързо ВИП-а Simple Smile
Отблагодарих се /т.е. майка ми/ със сума на гинеколога ми, който изроди бебчо. Преди това с кутия Мерси на една акушерка. А заслужаваха поне още две, които много ми помгнаха с кърменето, както и анестезиоложката!

# 73
  • Мнения: 4 965
topchitsa, благодаря за отговора. Сега разбрах какво имаш предвид. Няма нужда от ЛС. Peace
Против съм всякакво даване на пари - извън касата на болницата. Също и не бих взела пари в пликче, за да си свърша работата, но това си е личен избор и няма да го коментирам. Peace
Няма повече да спамя темата - това исках да разбера /т.е. дали в пликчето трябва да има пари или не/. Ясно. Още веднъж, благодаря за отговора. Peace

# 74
  • Мнения: 3 932
Кутия бонбони и по един парфюм на Д-ра и на акушерката...

Общи условия

Активация на акаунт