Общ ли ви е семейния бюджет?

  • 18 831
  • 202
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 820
Да,общ е естественно!И на мен ми е странно че има такива семейства.newsm78Трудно ми е да го осмисля!Щом като моето си е мое,а твоето си е твое кой поема разходите за детето?Аааааааа или то е общо?Мани сметките за тока и водата!Ама то кво да ги махнеш,вземете си сложете по един отделен водомер и електромер!Оф,не се заяждам просто си изказвам мнението.И  само предлагам,не се налагам!

# 76
  • Мнения: 292
Общ е и главния счетоводител съм аз. И е така от както се познаваме. Отделни доходи и моето си е мое е само за съквартиранти. Това си е изцяло мое мнение !!!

# 77
  • Мнения: 984
И при нас парите са общи. Имало е моменти когато аз съм вземала повече и моменти когато той е вземал повече... Също сега когато съм в майчински съм много благодарна, че не ми се налага да искам да ми остави еди колко си пари и да давам отчет за какво са... Ужасно грозно ми се струва....

# 78
  • Мнения: 14 133
Да, общ е .Всеки си взима парички от общата купчинка когато и за каквото иска.  Wink

# 79
  • Мнения: 3 453
Откакто сме били гаджета до сега винаги е бил общ

# 80
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Разбира се.Аз управлявам финансите, защото съм финансист по професия Mr. Green

# 81
  • Мнения: 2
за мен не е въпрос дали си финансист,счетоводител,мениджър и др.такива,а щом сте едно семейство трябва и парите да са общи.някак си не върви да го чакам аз за 0,70ст.да купя хляб нали.с много семейни приятели съм спорила/мъжете имам предвид/и никога немога да се съглася с тях,че парите ,който изкарват са си тяхни и трябва да си ги държат в тях.та нали ние се занимаваме с домакинството,водим децата навсякъде,и ще го чакам аз да ми даде пари ДА АМА НЕ.като иска самостоятелен бюджет да не се е женил.затова сме семейство.моят винаги си дава парите в мен,но и аз никога не съм го оставила да се чуди как да почерпи едно кафе някой

# 82
  • Мнения: 476
Не, поне не в общоприетият смисъл. Имаме обща банкова сметка, от която покриваме месечните си разходи. Аз имам една, за която той знае и съответно той има една, за която аз знам. От там насетне всеки е свободен да си отваря и пълни сметки колкото иска и има възможност. Намирам този вариант най-добър за мен и за семейството ни. Съпругът ми също.

Сега видях един коментар по-горе. Семейството ни е сплотено.

# 83
  • Мнения: 17 546
Абсолютно и напълно общ!

# 84
# 85
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сега видях един коментар по-горе. Семейството ни е сплотено.

оооооооо, baumy, как тъй лесно се предаваш?!  Thinking КажИ, че те бие всеки ден, че не му даваш всяка ст., както и ти него. Кажи, че сте целите в синини и че не можете да разберете, защо тъй не ви върви в семейния живот. Признай си, де  Crossing Arms ех, че си...
 Joy Joy Joy

# 86
  • София
  • Мнения: 426
моите пари са си мой а на мъжо парите са общи Mr. Green Joy

# 87
  • Мнения: 476
Шани, прочетох темата отгоре-отгоре. Можеше и да се настървя, ако я бях прочела, но едва ли. Все пак не от вчера чувам коментари, че семеството ни не е семейство щом така стоят нещата. И едни усмивки снизходителни, съжалителни...

# 88
  • Варна
  • Мнения: 355
Ами че общ си е. То всъщност само мъжът ми работи сега, но аз плащам сметките, пазарувам, а той се радва, че съм смъкната това бреме от плещите му. Даже ми се радва като си купувам разни джунджурии или дрешки, съкровище ми е той Heart Eyes. А по-големите разходи ги планираме заедно.

# 89
  • Мнения: 2 587
Общ е.Като се има впредвид че това което аз изкарвам за месец той го изкарва за два дни къде ли щях да съм с моята заплатка  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт