Мъжките грешки довеждащи до разпадане на един брак(връзка)

  • 20 495
  • 149
  •   1
Отговори
Според един мой приятел психолог има 3 основни причини - Прекалена ревност , пиянство и изневери.Става въпрос по отделно , за взети заедно е ясно. Моля коментирайте какво мисите вие.

# 1
  • Мнения: 25
Що пък да са мъжки, същите грешки правят и жените  Naughty

# 2
  • Мнения: 2 090
Според един мой приятел психолог има 3 основни причини - Прекалена ревност , пиянство и изневери.Става въпрос по отделно , за взети заедно е ясно. Моля коментирайте какво мисите вие.
Мога да добавя само и физически тормоз към основните причини fight,и картинката е пълна smile3513

# 3
Да ,но жените пият по-малко  Laughing поне някои

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
няма мъжки/женски грешки, и за 2-та пола са еднакви ....

# 5
  • Мнения: 1 809
няма мъжки/женски грешки, и за 2-та пола са еднакви ....
абсолютно!Но не само ревност ,пиянство и изневери са причините за разпадане на брак или връзка.

# 6
  • Мнения: 2 723
Бих добавила безотговорност, егоизъм и лъжи...

# 7
  • Мнения: 139
Зависимост (алкохол, наркотици, харзарт);
Ревност;
Агресия
Това със сигурност би съсипало моята връзка. Горе долу съвпадат с посоченото от теб.
Евентуално може да я съсипе липсата на амбиция  и полагането на усилия от страна на партньора ми за по-качествен живот.

ПП. И при жени тези неща се проявяват, ама малко по-рядко. На този свят всичко има.

# 8
  • Мнения: 2 211
Зависимост (алкохол, наркотици, харзарт);
Ревност;
Агресия
Това със сигурност би съсипало моята връзка. Горе долу съвпадат с посоченото от теб.
Евентуално може да я съсипе липсата на амбиция  и полагането на усилия от страна на партньора ми за по-качествен живот.

ПП. И при жени тези неща се проявяват, ама малко по-рядко. На този свят всичко има.

Бих добавила постоянната ангажираност и липса на партньора у дома.

# 9
Не забравяйте и лошия секс или изобщо липсата на такъв.

# 10
  • Мнения: 4 784
Първата от изброениете съм я изпитала на гърба си и то съвсем НЕ основателно, а като следствие породено у партньора ми от бивши връзки. Уверявам ви, отвратително е. Разбира се, не по-малко отвратително от изневяра и пиянство. Следствието -  развод!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 390
Евентуално може да я съсипе липсата на амбиция  и полагането на усилия от страна на партньора ми за по-качествен живот.

Peace Точно търсех думи да се изкажа Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 2 448
Според един мой приятел психолог има 3 основни причини - Прекалена ревност , пиянство и изневери.
Ами една моя позната преди години се разведе точно по обратните причини - че мъжа и не я ревнувал достатъчно, не пиел изобщо, което правело от него антикупонджия и не на последно място следната причина за редкия секс в семейството "да чакат да дойдат по-добри времена". Цитирам дословно. Simple Smile Ами дойдоха и по-добритв времена на жената само, че с друг. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 309
Ако трябва да "раздробим" причините,ще ги изкараме милиони.
Смятам да е по-обобщено!
Примерно,според мен причините са:
Изневяра
Пиянство
Насилие...психическо и физическо
Безхаберие към подобряване качеството на социално и материално съществуване
Беумна ревност или липса на такава

# 14
  • София
  • Мнения: 1 511
Бих добавила постоянната ангажираност и липса на партньора у дома.

Да,отдаване изцяло на работата. Работохолизъм.

# 15
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
маниакална ревност и психически тормоз ...това в момента разрушава семейството ми....

# 16
  • Мнения: 199
...неуважение
...егоизъм

# 17
  • Мнения: 135
Никога вината не е едностранна. Банално, но факт.

# 18
  • Мнения: 673
  Аз бих добавила още една - прекалената привързаност на мъжа към майка му, вследствие на което свекървата се превръща в неформален лидер на младото семейство. Изходът в повечето случай е катастрофален.
  Но съм съгласна ,че причината никога не е едностранна.

# 19
  • Мнения: 122
Незаинтересованост към човека до теб...
Липса на нежност и внимание...
Дребните проблемчета в ежедневието да се превръщат в по-важни от майката на децата ти... и твоя съпруга...

Тези неща до какво водят.

# 20
  • Мнения: 1 425
Ако трябва да "раздробим" причините,ще ги изкараме милиони.
Смятам да е по-обобщено!
Примерно,според мен причините са:
Изневяра ... или пък прекалена верност
Пиянство ... или пък прекалено въздържание
Насилие...психическо и физическо или пък прекалено малко бой, в случаи когато се налага
Безхаберие към подобряване качеството на социално и материално съществуване или пък прекалена ангажираност с работата така че да не му остава време за семейството ...
Беумна ревност или липса на такава

Накратко - жените не знаят какво искат, но пък го искат веднага Wink

# 21
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
поредната тема "въдица" пясната от потребител с 0 мнения...и вече две страници обяснения

# 22
  • Мнения: 673
поредната тема "въдица" пясната от потребител с 0 мнения...и вече две страници обяснения
    Аз не виждам къде е проблема?
    По големия проблем ,според мен е ,че във този форум някак не се получава дискусия по поставената тема. Всеки се включва в темата като прочита уводния пост и директно цъка на "отговор" без да си направи труда да прочете останалите мнения, да оспори предходното или съответно да се съгласи. Получава се една безкрайна поредица от изброявани отговори, което е малко досадно, според мен де. Ако пък се получи спор или по-скоро дискусия модераторите необяснимо защо веднага заключват темата newsm78. И така теми като " Помогнете ми за името" стават най-предпочитани...
   Конкретно за този тема има по какво да се дискутира, но ми прави впечатление ,че отново се стига само до изброяване.
 ПП.  Извинявам се на автора за отклонението.

# 23
  • Мнения: 1 731
Дискусията си е дискусия и няма значение според мен автора дали се включва или изчаква.Който каквото има да казва ,да си го казва.
По темата:Причини много .Към изброените слагам и несходство в характерите. Thinking

# 24
  • Мнения: 4 733
Според един мой приятел психолог има 3 основни причини - Прекалена ревност , пиянство и изневери.Става въпрос по отделно , за взети заедно е ясно. Моля коментирайте какво мисите вие.
Има и други фактори. Безхаберие, незаинтересованост и производните им.

# 25
  • Мнения: X
Най-страшната грешка.... "Страхотна си Мимееееееееее .... опа исках за кажа Роси......."
Грешка на езика дет се вика.

# 26
  • Мнения: 302

Не можах да вдена защо тази тема трябва да е тук?  newsm78 Мисля, че трябва да бъде преместена в друг подфорум. Виж, ако ставаше въпрос за "Женските грешки..." това е вече друга работа.

# 27
  • Мнения: 707
  Отдавна разбрах,4е съм на заден план след работата,бизнеса и парите . Кофти, но го преглътнах. Sad Не мога да преглътна оба4е това, 4е и беб4ето не е в 4елната тройка. baby_neutral

# 28
Когато тръгнах да се развеждам по причина системни изневери от страна на мъжа ми, но всъщност поради това, че в един момент спрях да го обичам (самосъхранението надделя над мазохизма  Laughing), адвокатката ме попита за причините да искам развод. Тя попита - пие ли? бие ли? извневерява ли?

Ами не, казах, просто вече не го обичам. - Е, това не е сериозна причина за развод, каза тя  Rolling Eyes Shocked Rolling Eyes

Въпросът е зададен (аз така го разбирам, де) - кое е това, което ще те извади от уютното, вкиснало, ледено студено, пустинно, БЕЗНАДЕЖДНО семейно съжителстване? Кой е подтика, който ни кара да направим тази трудна, съдбовна донякъде, стъпка?

При мен беше, че открих една нова много истинска любов, а при вас?

# 29
  • Мнения: 1 312
Всеки се включва в темата като прочита уводния пост и директно цъка на "отговор" без да си направи труда да прочете останалите мнения, да оспори предходното или съответно да се съгласи.

Аз прочетох и стигнах до извода,че никак не им е лесно на мъжете.
След амнайсет:"..бих добавила" си правя извода,че жените нямат угодия Mr. Green

И Лиз Т.,да-любовта е причина.
Може би не основателна от правна гледна точка и нелесна за доказване,но това е нещото,което за мен би било основание.
Не искам да водя един просто спокоен живот,искам да се чувствам жива.

# 30
  • Мнения: 707
Сетих се за още една ОГРОМНА грешка,която може да доведе до развод :
Ве4е не си говорим. В една стая сме. Цяла ве4ер.Мъл4им.  :xarms:4удя се какво да му кажа newsm78, всъщност много неща искам да му кажа но си представям реакцията му: ''Не ме интересува.'', ''Остави ме '' , ''Искам да гледам филма.'', крещене без при4ина , и пълна липса на реакцията слух Close. Което е  друга грешка Confused

# 31
  • Мнения: 269
Евентуално може да я съсипе липсата на амбиция  и полагането на усилия от страна на партньора ми за по-качествен живот.

Peace Точно търсех думи да се изкажа Rolling Eyes
да и аз така мисля  Peace

# 32
  • Мнения: 1
Ако няма какво да си кажеш с човека до себе си , ако няма диалог идват и дргите грешки рано или късно  за съжеление ..... Thinking

# 33
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Сетих се за още една ОГРОМНА грешка,която може да доведе до развод :
Ве4е не си говорим. В една стая сме. Цяла ве4ер.Мъл4им.  :xarms:4удя се какво да му кажа newsm78, всъщност много неща искам да му кажа но си представям реакцията му: ''Не ме интересува.'', ''Остави ме '' , ''Искам да гледам филма.'', крещене без при4ина , и пълна липса на реакцията слух Close. Което е  друга грешка Confused

Това не е едностранна грешка.
За да мълчат 2 човека, а когато решиш да говориш да не се разбирате ... причината е във двамата.

# 34
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
мога да добавя поне още десетина нещица. едно от които егоизъм и мързел.

# 35
  • Мнения: 2 803
  Аз бих добавила още една - прекалената привързаност на мъжа към майка му, вследствие на което свекървата се превръща в неформален лидер на младото семейство. Изходът в повечето случай е катастрофален.
  Но съм съгласна ,че причината никога не е едностранна.
Много ми хареса твоето изказване! Наистина голяма част от разводите са по тази причина, че мъжа не поставя на първо място семейството си /жена си и децата си/ и не иска да се отдели от майка си. Не може да се противопоставя или не желае да се отделят като самостоятелно семейство. Позволява да се бъркат и да тровят живота им.

# 36
  • Мнения: 540
винаги грешки правят и двамата но аз мисля че малките камъчета обръщат колата

# 37
  • Мнения: 651
Най-страшната грешка.... "Страхотна си Мимееееееееее .... опа исках за кажа Роси......."
Грешка на езика дет се вика.
Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy
Затова всички сме:
миличко, слънчице, душицо...    bouquet

# 38
  • Мнения: 112
Ако трябва да "раздробим" причините,ще ги изкараме милиони.
Смятам да е по-обобщено!
Примерно,според мен причините са:
Изневяра ... или пък прекалена верност
Пиянство ... или пък прекалено въздържание
Насилие...психическо и физическо или пък прекалено малко бой, в случаи когато се налага
Безхаберие към подобряване качеството на социално и материално съществуване или пък прекалена ангажираност с работата така че да не му остава време за семейството ...
Беумна ревност или липса на такава

Накратко - жените не знаят какво искат, но пък го искат веднага Wink

Това беше, което и аз щях да кажа. Само че с един по-различен извод: И светец да си, ако има желание за раздяла, повод винаги ще се намери.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 097
Незаинтересованост към човека до теб...
Липса на нежност и внимание...
Дребните проблемчета в ежедневието да се превръщат в по-важни от майката на децата ти... и твоя съпруга...

Тези неща до какво водят.

Много съм съгласна  Rolling Eyes
Това бавно, но сигурно отблъсква.

# 40
Предателството към съпругата  и децата е една много основателна причина за развод. От нея произтичат и много други-недоверие, отчуждение, липса на любов, неуважение, затваряне в себе си, страх от нови провинения. От тях се стига до описаното по-горе мълчание(така, че в случая вината пак е само на единия), а от там до края пътя е много кратък.

# 41
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Безразличието, липсата на общ език

# 42
  • Мнения: 203
няма мъжки/женски грешки, и за 2-та пола са еднакви ....

и аз мисля така....даже в някой случеи жените са допринесли малко повече от самото начало, малко по малко...и така до последствията в които отново жените са потърпевши.

# 43
Тези грешки не са само мъжки.
Аз съм жена. В последно време имаме много проблеми в отношенията със съпруга ми. За много от нещата, които са изредени по-горе, той е обвинявал мене- безхаберие, незаинтересованост, предателство към общите ни дела.
На мене той ми е първият мъж в живота, единственият. Това, с което го разочаровах е, че му казах, че искам да имам кръг от приятели, които да бъдат повече мои, отколкото негови. Не направих нищо, за да го запозная с моите колеги, които бяха много приятни- някои повече, някои по-малко. Имах един симпатичен колега, струваше ми се, че и аз съм му симпатична. Но никога, никога не съм допускала че мога да изневеря, да създам връзка с друг. Не създадох никаква връзка. Но за това, че го изолирах от тези хора и до сега не ми е простил, мисли, че не го обичам и е студен към мене. Сега той ме отблъсква. Не иска да ме прегърне. Всяко мое действие или бездействие го разбира като безхаберие, липса на обич. Трудно ми е. Крещи ми се. Мъча се... А той ми казва, че не ми пукало, че съм безчувствена.

# 44
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
гадно е като попаднеш на подвижни пясъци, колкото повече мърдаш толкова повече затъваш ...

# 45
  • Мнения: 830
Стигне ли се до развод грешките са и на двамата,няма мъжки, няма женски...

# 46
  • Мнения: 636
Комплексираните мъже го избиват на психически тормоз към съпругата.

# 47
  • Мнения: 91
за съжаление последно време разпадащите се бракове са поради липса на пари от там тръгва всичко  Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 2 448
за съжаление последно време разпадащите се бракове са поради липса на пари от там тръгва всичко  Rolling Eyes

Е, то ако беше така, богатите нямаше да се развеждат.

# 49
  • Мнения: 64
В нашия случай това беше липсата на желание за деца...
Така се разделих с Любовта на живота си.
Не че нямаше и други проблеми, но за мен децата са смисълът на една връзка или брак...
Сега сме само приятели, а аз си имам детенце, но - от друг мъж, който е роден за Баща!

# 50
  • Мнения: 651
за съжаление последно време разпадащите се бракове са поради липса на пари от там тръгва всичко  Rolling Eyes

Е, то ако беше така, богатите нямаше да се развеждат.
Дори се запазва семейството, за да не се попилее имането.

# 51
  • Мнения: 830
за съжаление последно време разпадащите се бракове са поради липса на пари от там тръгва всичко  Rolling Eyes
до сега да сме се развели 100пъти Mr. Green че на кой му стигат парите бе жена? Брака не е само цветя и рози,брака е предизвикателство да си с даденият човек "и в добро и зло"....да се борите с живота и въпреки трудностите да сте заедно.

# 52
  • Мнения: 4 678
Моят брак не може да се разпадне ,защото обичам жена си както преди 12 г Hug

# 53
  • Мнения: 2 448
Моят брак не може да се разпадне ,защото обичам жена си както преди 12 г Hug

Може би трябва да допълниш " и тя също" . Wink  Grinning

# 54
  • Мнения: 604
И аз мисля че за един развод грешките не са само при единият партньор·
За една раздяла винаги са нужни двама·

# 55
  • Мнения: 152
ами моя вариант-от мене къщата,грижите за детето,счетоводството на фирмата,парите респективно...........от него лъжите,че работи,бутилките му с алкохол.............? Stop

# 56
  • Мнения: 117
С годините има от всичко което е изброено до тук. И ако няма диалог му двамата в които случаи е монолог на жената, работите не стигат далеч. Но поне е било казано. Е и ако  нещата задълбаят - тогава развод. Ама лесно е да го кажеш трудно е да направиш крачката.

# 57
  • Мнения: 135
. Ама лесно е да го кажеш трудно е да направиш крачката.
Ей тук е истината! Грешки има - развод няма.

# 58
  • Мнения: 152
Всичко си идва на мястото един ден.

# 59
  • Мнения: 135
Моят брак не може да се разпадне ,защото обичам жена си както преди 12 г Hug
Ти с тия тренировки" до като паднеш и после пак "си като тираджия, виждате се рядко, и се интригувате.

# 60
  • Мнения: 903
Незаинтересованост към човека до теб...
Липса на нежност и внимание...
Дребните проблемчета в ежедневието да се превръщат в по-важни от майката на децата ти... и твоя съпруга...
Много съм съгласна  Rolling Eyes
Това бавно, но сигурно отблъсква.

Мдам! Всъщност точно това + липсата на каква да е емоционална упора в тежките моменти и изпитанията, сложи край на брака ми. А, да, /щях да пропусна/ + известна доза характеропатия за гарнитура... и ето ти сигурна рецепта за проваляне на брак.

И в тоя ред на мисли ще ми се просто да отбележа, че изречението в подписа на Лабрадор е най-хубавата мисъл /или сентенция/, която ми е попадала от доста време насам.

Относно това разпространено мнение, че за разпадането на една връзка /брак/ виновни са и двамата, моето мнение е малко по-различно. Да, истината е че безгрешни хора няма и всеки си има слабости и недостатъци в характера и т.н. Но има грешки и ГРЕШКИ... и според мен, когато става въпрос за разпадането на семейство, обикновено предимно единият от двамата има решаващия принос за това. И този "един" разбира се би могъл да  посочи конкретни поводи, довели го до там да направи "едикакво си"...  Но нали има разлика между "повод" и "сериозна причина"...

# 61
  • Мнения: 2 803
Да сега го прочетох. Поздравления за подписа ти Лабрадор.  bouquet

# 62
  • Мнения: 580

Не можах да вдена защо тази тема трябва да е тук?  newsm78 Мисля, че трябва да бъде преместена в друг подфорум. Виж, ако ставаше въпрос за "Женските грешки..." това е вече друга работа.


Знам ,че темата е за мъжките грешки ,но все пак ще ми бъде интересно да чуя и за женските грешки  Hug

# 63
  • Мнения: 654
За мен няма "полови" грешки, освен може  би физическото насилие, но и там нещата са смесени.
Има фаални за брака/връзката грепки и такива, които не са.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 320
Според мен тези 3 мъжки грешки, спокойно може да се каже, че са и 3 женски грешки!
Моя мъж направи съвсем различна грешка от тези, за да съсипе брака ни!

# 65
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
Незаинтересованост към човека до теб...
Липса на нежност и внимание...
Дребните проблемчета в ежедневието да се превръщат в по-важни от майката на децата ти... и твоя съпруга...
Много съм съгласна  Rolling Eyes
Това бавно, но сигурно отблъсква.

Мдам! Всъщност точно това + липсата на каква да е емоционална упора в тежките моменти и изпитанията, сложи край на брака ми. А, да, /щях да пропусна/ + известна доза характеропатия за гарнитура... и ето ти сигурна рецепта за проваляне на брак.

И в тоя ред на мисли ще ми се просто да отбележа, че изречението в подписа на Лабрадор е най-хубавата мисъл /или сентенция/, която ми е попадала от доста време насам.
+ надценяване на егото си,4е не бих го изоставила заради децата си и общественото мнение!

# 66
  • Мнения: 82
Привързаността на мъжът към майка му биха убили бавно и мъчително брака, което в случая се случва  и с моето семейство, и малко по малко започва да ме хваща страх как ще успея да закрепя брака си, за да може нероденото ми дете да има весело и безгрижно детство...Няма по-голяма чума от ревнивите мъжки майки,няма.....

# 67
  • Мнения: X
Дискусията си е дискусия и няма значение според мен автора дали се включва или изчаква.Който каквото има да казва ,да си го казва.
По темата:Причини много .Към изброените слагам и несходство в характерите. Thinking
за мен - причина първа!
то от нея идват и останалите - ревност, изневяра, работохолизъм - на единия, ако и двамата са работохолици - грешка няма да има семейството, когато и двамата изневеряват и са си съгласни с положението - семейство пушка следва
т.е. човекът трябва да е 'твоят човек'. аз лично мисля, че това лесно се разбира. още на ранен етап. е да ама, тогава, заслепени, се опитваме да заглушим гласа.... защото е трудно да се върнеш назад, когато си в 'розовото'

# 68
  • Мнения: X
Според мен тези 3 мъжки грешки, спокойно може да се каже, че са и 3 женски грешки!
Моя мъж направи съвсем различна грешка от тези, за да съсипе брака ни!
?
та?

# 69
  • Мнения: 673
Привързаността на мъжът към майка му биха убили бавно и мъчително брака, което в случая се случва  и с моето семейство, и малко по малко започва да ме хваща страх как ще успея да закрепя брака си, за да може нероденото ми дете да има весело и безгрижно детство...Няма по-голяма чума от ревнивите мъжки майки,няма.....
    Момиче, предстои ти много тежка война. Искрено ти пожелавам успех!  Praynig PeaceСамо един съвет ,ако ми позволиш, съсредоточи усилията си към вразумяване на съпруга ти.Свекървите интерпретират ограничаването на властта им по съвършено погрешен начин, с което само задълбочават конфликта. Разбира се ти си знаеш най-добре как да постъпиш. Успех! Peace

# 70
ПРочетох всички страници с мнения по темата и от всичко изброено, наистина бих откроила следното:
- вмешателството на трети лица в семейството - тук слагам майки,бащи,роднини и приятели
- постоянен емоционален тормоз над жената и детето.
-изневяра или просто очужденост
ПРи мен са налице и трите и се чувствам като изцедено лимонче.Отгоре на всичко, от негова страна- приказки за развод, приказки, но никакви действия...Чака от мен крачката, но и добавя " Ако ме обичаш, няма да си ходиш, ще търпиш".

# 71
  • Мнения: 82
Привързаността на мъжът към майка му биха убили бавно и мъчително брака, което в случая се случва  и с моето семейство, и малко по малко започва да ме хваща страх как ще успея да закрепя брака си, за да може нероденото ми дете да има весело и безгрижно детство...Няма по-голяма чума от ревнивите мъжки майки,няма.....
[/quot/]



Здравейте!Честно да Ви призная не вярвах, че някога ще изрека тези думи, но живота е непредсказуем!Искам да Ви кажа, че този проблем по горе вече не съществува. Двете със свекърва ми станахме приятелки и колкото и да Ви се струва странно отношенията ни са близки до майка и дъщеря!Искам да посъветвам повечето момичета, които са имали и имат подобен проблем - не съдете прекалено строго майките на мъжете Ви.Вслушвайте се какво Ви съветват и не търсете вината винаги в тях, а се огледайте и в себе си.Нещата не винаги са такива каквито изглеждат на пръв поглед.Аз винаги съм си мислила, че когато свекърва ми ми е правила забележки се  заяжда с мен, но после осъзнах, че не винаги аз съм права и не съжалявам, че съм я послушала.Все пак със свекървите си обичаме един и същи човек, ако искаме да не страда той, като го поставме между чука и наковалнята, трябва на моменти да преглътнеме собственото си его, с което смятам ще си спестим много повече проблеми от колкото ако се изпълчим смело срещу тази жена, очаквайки да победим в дадената ситуация.Естествено всичко си зависи и от самата свекърва, аз определено случих на човек!!!Успех желая на всички Вас!

# 72
  • Мнения: 2 175
Блонди, и аз съм на същото мнение..
и макар да има истина в думите, че вината е в двамата обикновено..гледайки от собствената си камбанарийка не бих се съгласила..
Само аз си знам какво ли не направих, в името да се получи..
14 години ми костваше и накрая се отказах..Това прави ли ме виновна?
Човекът просто не беше за семеен живот, това е..
Ако беше проявил поне мъъъъничко усилие за да запази брака ни, сигурно щеще да се получи..Но не - неговите усилия спряха до там, че се прежали да се оженим и ми направи дете (след 7 г съвместен живот). И повече не ме докосна..
Та бих направила корекция - за да се запази брака трябват двама..а за раздялата  е достатъчен и само единия..

# 73
  • Мнения: 651
....14 години ми костваше и накрая се отказах..Това прави ли ме виновна?
Да  Mr. Green
...както се изказа една приятелка по повод моите 13 г. - къде спа досега  Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 2 175
Абе знам аз, че съм "голяма бяла птица"..ама кво да направя като близо 7-8 години бях влюбена-загубена..а после ме поразсея известно време детето..))

# 75
  • Мнения: 11
Алеле...да събереш жени да пишат за мъжки провинения - те ти още едно издание на многотомната "Болшая советьская енциклопедия". Така...я да видим мойте си (според някои), които ми се натякваха през онези няколко години тягостно бракуване - "пие, бие се, ходи постоянно на мачове, нонстоп е по концерти в страната и чужбина, бачка прекалено много, всичките му приятели са кретени,ама той адски държи на тях, целият е в татуси и носи обици, обича клуба си повече от жена си, носи метъл дрехи  и мисли приятелите ми за прости чалги, харчи много мангизи за себе си, чука на чуждо и не на последно място е най-лошият баща на света".
С една дума-красота и финес!
Да ви кажа след като прочетох исковата молба за развод (в която повечето от тия неща бяха засегнати, ама така че цялото произведение си беше един фейлетон същи) си казах: "Копеле! ЦРУ и ФБР се прецакват! Те не търсят Осама. Ти си техния човек!" Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Та така...като се обърне колата типично по български вместо да фанем пътя почваме да метаме камъни... Wink

# 76
  • Мнения: 1 425
"пие, бие се, ходи постоянно на мачове, нонстоп е по концерти в страната и чужбина, бачка прекалено много, всичките му приятели са кретени,ама той адски държи на тях, целият е в татуси и носи обици, обича клуба си повече от жена си, носи метъл дрехи  и мисли приятелите ми за прости чалги, харчи много мангизи за себе си, чука на чуждо и не на последно място е най-лошият баща на света".
И кое от тези не е вярно?

# 77
  • Мнения: 11
"пие, бие се, ходи постоянно на мачове, нонстоп е по концерти в страната и чужбина, бачка прекалено много, всичките му приятели са кретени,ама той адски държи на тях, целият е в татуси и носи обици, обича клуба си повече от жена си, носи метъл дрехи  и мисли приятелите ми за прости чалги, харчи много мангизи за себе си, чука на чуждо и не на последно място е най-лошият баща на света".
И кое от тези не е вярно?

Кат ми станеш жена и почнеш да ме усещаш Rolling Eyes ще разбереш сам. bowuu

# 78
  • Мнения: 1 425
Кат ми станеш жена и почнеш да ме усещаш Rolling Eyes ще разбереш сам. bowuu
Ами като гледам как е избяга предната ти жена - явно не си стока.

# 79
  • Мнения: 11
Кат ми станеш жена и почнеш да ме усещаш Rolling Eyes ще разбереш сам. bowuu
Ами като гледам как е избяга предната ти жена - явно не си стока.

Стока съм и то "black label". Ама какво разбира свиня от кладенчова вода Laughing Така че, ти си гледай, ама почни и да виждаш.

И за да не съм оффтопик, че една от доста честите причини са по-големи очаквания на едната или  другата страна...И после става "Айй как се прецаках, той е виновен, че не ми изпълни мечтите" Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing

# 80
  • Мнения: 63
Еми да ти кажа честно и аз бих избягала от такъв човек. #CrazyТо твоето какво семейство е било?Ти си живееш, а тя кво прави?

# 81
  • Мнения: 1 425
И за да не съм оффтопик, че една от доста честите причини са по-големи очаквания на едната или  другата страна...И после става "Айй как се прецаках, той е виновен, че не ми изпълни мечтите" Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing
Виж за това си прав.

# 82
  • Мнения: 1 312


И за да не съм оффтопик, че една от доста честите причини са по-големи очаквания на едната или  другата страна...И после става "Айй как се прецаках, той е виновен, че не ми изпълни мечтите" Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing
Нормално е човек да търпи най-големи разочарования от най-близките си.
Именно защото има най-големи очаквания от тях.

Убедена съм,че яко преувеличаваш с по-горния си пост,но съставяйки ти предполагаем профил на ум се сещам,че много често жените правят фаталната грешка да вярват,че ще могат да променят един мъж по време на брака и да го направят по свой образ и подобие.
След което обикновенно или адски се разочароват,или адски им доскучава.
Първото се превъзмогва и лекува.
Тогава започва истинският живот.
За второто лек с траен ефект няма.

# 83
  • Мнения: 2 448
Брака е по презумция разочарование, защото жените си мислят, че мъжете ще се променят след него, а мъжете че жените им ще останат същите...  Mr. Green

# 84
  • Мнения: 4 733
че жените им ще останат същите...  Mr. Green
Че какво им се променя на жените? Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 2 448
че жените им ще останат същите...  Mr. Green
Че какво им се променя на жените? Rolling Eyes

Много неща, много нови искам, означаващи трябва от статута на твоята жена, а не вече гадже, после от статута майка на децата ти и т.н. и т.н...

# 86
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
променя се .. от малко сладко маце става голяма огнедишаща ламя.
мисля го коментирахме в една тема.

# 87
  • Мнения: 1 425
променя се .. от малко сладко маце става голяма огнедишаща ламя.
мисля го коментирахме в една тема.
Преди брака мъжете наричат приятелките си "пиленце", "агънце" ...
Но ... след време животинките порастват ...  Joy

# 88
  • София
  • Мнения: 3 753
....това,че за всичко съм виновна аз,а той никога и за нищо не греши.Постоянно съм обвиняема.Че детето вдигнало температура-аз съм виновна,че изгорели нагревателите на задното стъкло на общия ни автомобил-аз съм го била забравила....и т.н. и т.н.....

# 89
  • Мнения: 2 448
Цитат
Че детето вдигнало температура-аз съм виновна
Ей ама много ми е познато. Вече като видя термометъра повече от 37,5 и нося пръчката да си понеса наказанието, щото вината е моя.  Laughing

# 90


И за да не съм оффтопик, че една от доста честите причини са по-големи очаквания на едната или  другата страна...И после става "Айй как се прецаках, той е виновен, че не ми изпълни мечтите" Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing
Нормално е човек да търпи най-големи разочарования от най-близките си.
Именно защото има най-големи очаквания от тях.

Убедена съм,че яко преувеличаваш с по-горния си пост,но съставяйки ти предполагаем профил на ум се сещам,че много често жените правят фаталната грешка да вярват,че ще могат да променят един мъж по време на брака и да го направят по свой образ и подобие.
След което обикновенно или адски се разочароват,или адски им доскучава.
Първото се превъзмогва и лекува.
Тогава започва истинският живот.
За второто лек с траен ефект няма.


Ако първото се лекува, значи надежда има... Даваш ми надежда, благодаря!!!  Hug При мен всичко се спече от комуникацията. Не съм чул и разбрал дълго време някои неща. И обратно, не съм си казал други... Вече съм в час, моля се на втори шанс, обичам я с цялата си душа... И не търся вина у нея... И да, наистина отвън сме "образцово семейство". Но разбирането и говоренето прави всичко. Жените трябва да говорят точно с мъжете си, а не с приятелки, майки, лели и прочее. И да говорят сериозно, а не между другото - в леглото, в колата и т.н. А мъжете - ами достатъчно има литература по въпроса, просто мъжете и жените са различни. Четете, спасете любовта си. Или отидете на брачен консултант. Сериозно, мъже, не е срамно.

# 91
  • Мнения: 157
 Според мен причината една връзка да не е толкова вълнуваща, колкото в началото, е само една- СКУКАТА. А грешките, които правят мъжете в тази посока, или по-точно не правят нищо, е че не правят животът на жените си вълнуващ. Ако мога да обобщя в едно изречение отговорът на жени относно какво е довело до разпадане на брака им, вероятно то ще е:"Не ми обръщаше достатъчно внимание"

# 92
  • Мнения: 11
Еми да ти кажа честно и аз бих избягала от такъв човек. #CrazyТо твоето какво семейство е било?Ти си живееш, а тя кво прави?

Опа! Защо реши, че казаната от някой лъжа и повторена пак от същата става автоматически истина за всички? На някои много им се иска да е така, ама дефакто не е. И защо решавате, че като някой се ожени (вече му викам бракува) трябва да спира да живее? Или да се променя. Факт е че при моя кратък семеен живот се бях превърнал в "женен идиот", за някакво време, от което адски ме е срам, но добре че имах доволно от старото ми "аз" и добра катализа, за да си върна "аз"-а. Защото, мили жени, свикнете с мисълта, че историята  на мъжа до вас не започва и не свършва с вас. Или с общото ви дете. И свикнете, че имаме интереси които не съвпадат с вашите, че невинаги сте център на вселената ни, че приятелят с който делим 15 години спомени и буквално сме проливали кръв заедно, ни е по-близък и т.н. и т.н.

И само една препратка към някой който ми спореше кое е истина и кое не е. АКо някой мъж обича клубът си повече от жена си...причината не е в клуба... Rolling Eyes Wink Wink Wink

# 93
  • Мнения: 152
Тогава вариантите се редуцират до 2 - в мъжа или в жената. И хайде малко математика и теория на вероятностите , процентите са 50 на 50. А тук вече се намесват психолозите. А ако и те са безсилни - брачната колегия на съответния съд.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Защото, мили жени, свикнете с мисълта, че историята  на мъжа до вас не започва и не свършва с вас. Или с общото ви дете. И свикнете, че имаме интереси които не съвпадат с вашите, че невинаги сте център на вселената ни, че приятелят с който делим 15 години спомени и буквално сме проливали кръв заедно, ни е по-близък и т.н. и т.н.
И само една препратка към някой който ми спореше кое е истина и кое не е. АКо някой мъж обича клубът си повече от жена си...причината не е в клуба... Rolling Eyes Wink Wink Wink
Браво много ми хареса това smile3501
Винаги подхождаме към мъжете с "Големите надежди" в ръка.

# 95
  • Мнения: 20
Ne sam saglasna.Ne,4e zahtitavam magete no niama takova nehto kato magka i genska grehka-ima 4ovehka.I magete piat i genite sahto,i mageta izneveriavat i genite sahto,i magete tormoziat genite si i za galost ima mn slu4ai na obratnota.Vsiaka grehka e 4ovehka poznata e kakto na ediniat taka i na dr pol, a ve4e dr e vaprosat kalko e seriozna i dali e predpostavka za krai na edin brak. Hug

# 96
  • Мнения: 42
Всеки скандал се причиняава винаги и и задължително и от двамата спорещи, но е достатъчен само един да направи крачка, за да се сдобрят. Винаги има две страни и в доброто и в лошото.

# 97
  • Мнения: 157
- "пие, бие се, ходи постоянно на мачове, нонстоп е по концерти в страната и чужбина, бачка прекалено много, всичките му приятели са кретени,ама той адски държи на тях, целият е в татуси и носи обици, обича клуба си повече от жена си, носи метъл дрехи  и мисли приятелите ми за прости чалги, харчи много мангизи за себе си, чука на чуждо и не на последно място е най-лошият баща на света".

Ти тези работи не ги ли правеше и преди да се бракуваш? Най-малкото поне си бил с татоси и вероятно си пиел. Защо жена ти спря да те харесва какъвто си?

# 98
  • Мнения: 11
- "пие, бие се, ходи постоянно на мачове, нонстоп е по концерти в страната и чужбина, бачка прекалено много, всичките му приятели са кретени,ама той адски държи на тях, целият е в татуси и носи обици, обича клуба си повече от жена си, носи метъл дрехи  и мисли приятелите ми за прости чалги, харчи много мангизи за себе си, чука на чуждо и не на последно място е най-лошият баща на света".

Ти тези работи не ги ли правеше и преди да се бракуваш? Най-малкото поне си бил с татоси и вероятно си пиел. Защо жена ти спря да те харесва какъвто си?
Защото си помисли,че това са "ръбчета" които може да ошлайфа и беше на път да.Добре че се оказаха корави ръбати ръбове и наистина спасиха това което съм. И й се счупи шлайфа,ама централно. Е, не можа да ме пречупи и това я  вбеси. Не минава ден да не благодаря на приятелите си, и най-вече на една жена, че ми спомниха че е най-готино да съм аз си. Praynig

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Според мен изневярата е единствената сериозна причина за развод. Всичко друго - работохолизъм, мачове, агресия.... и всичко останало в 99% ог случаите е било така и преди брака. Освен ако не се ожениш на 18. Идеални хора няма. И след като си приел веднъж някой с недостатъците му не виждам защо изведнъж ще почнат да ти пречат. Ако пък си разчитал, че ще се промени... грешката си е твоя. Никой не се променя след 25. Аз лично бих се развела само ако ми изневери. Но това си е мое мнение разбира се.

# 100
  • Мнения: 575
Според мен изневярата е единствената сериозна причина за развод. Всичко друго - работохолизъм, мачове, агресия.... и всичко останало в 99% ог случаите е било така и преди брака. Освен ако не се ожениш на 18. Идеални хора няма. И след като си приел веднъж някой с недостатъците му не виждам защо изведнъж ще почнат да ти пречат. Ако пък си разчитал, че ще се промени... грешката си е твоя. Никой не се променя след 25. Аз лично бих се развела само ако ми изневери. Но това си е мое мнение разбира се.

Ммм дам, ето тук съм много съгласна. Т.е. на 90%, защото аз не бих се развела заради изневяра, освен ако тя не е придружена с чувства.
Но иначе си права. Хората са си такива и преди да се оженят, проблемна е че ответната страна се опитва да ги нагоди според разбиранията и вижданията си. Значи той пиел- ще спре, аз ще го науча. Той имал приятели- ще ги разкара, какви са тия там, аз съм му жена, само в мене ще гледа. Той имал хобита- вече няма, Аз ще съм му хоби... и така до безкрай...

# 101
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
И тук не съм много съгласна със savina_33

Аз не исках да променя мъжа си, уважавах хобитата му, не му пречех да остава сам с приятелите си, за да говорят глупости и винаги подкрепях идеите му. Винаги съм била най-верният му приятел и другар в нужда, без да искам нещо в замяна.

Резултатът обаче отново е трагичен.

Бях толкова заета да му оставям свободата, че не разбрах кога съм го превърнала в най-егоистичния и безотговорен към семейството си човек. Не разбрах кога стана така, че докато аз съм му най-верният приятел, той е най-верния приятел на ... колата си.

Задавам си въпроса защо може да намери време и пари всеки ден да кара колата си на автомивка, а не може да намери време и пари да заведе децата на разходка, или да им купи нещо.
И за съжаление зная отговора - просто защото не чувства нито отговорност, нито обич към семейството си.

Като цяло смятам, че не една или друга грешка или събитие са в основата на развода. Причината е дълго трупане на неудовлетворение и най-вече липсата на любов и взаимно зачитане и удовлетворение.

# 102
  • Мнения: 575
6, Разбирам огорчението ти.Но от опит знам, че има разлика м/у свобода и свободия. И някой хора са прекалено толерантни и останалите им се качват по главите.А отговорността и обичта се учат, те не са просто чувства с които ние се раждаме, особено първото...

# 103
Най -важното любов. Когато човек е влюбен прави компромиси,прощава, разбира, не пие, не ревнува, не бие, не се заяжда,......Отмине ли любовта за което най-често помага жената ,като престава да се подържа и да бъде секси за мъжа.....започват проблемите !

# 104
  • Мнения: 157
Най -важното любов. Когато човек е влюбен прави компромиси,прощава, разбира, не пие, не ревнува, не бие, не се заяжда,......Отмине ли любовта за което най-често помага жената ,като престава да се подържа и да бъде секси за мъжа.....започват проблемите !
Засегнала си една много щекотлива тема...Любовта отминава, и то не защото жената е престанала да се държи секси със мъжа си, а и защото той е престанал да я предразполага да се държи секси, защото първоначалната му тръпка, ловецът в него е заспал. Нещата винаги са взаимосвързани. Аз съм мислила защо мъжете в един момент, когато се почувстват сигурни в любовта на партньорката си, започват да я карат, както си знаят, т.е. пърдят, оригват се, не питат жената "какво ти се прави , мило", а си пускат мача и т.н. и т.н. Трябва да се измислят все нови и нови начини да се подклажда страстта..

# 105
  • Мнения: 157
БориI6o,извинявам се, че се обърнах към теб в женски род! Stop

# 106
  • Мнения: 11
Най -важното любов. Когато човек е влюбен прави компромиси,прощава, разбира, не пие, не ревнува, не бие, не се заяжда,......Отмине ли любовта за което най-често помага жената ,като престава да се подържа и да бъде секси за мъжа.....започват проблемите !
Засегнала си една много щекотлива тема...Любовта отминава, и то не защото жената е престанала да се държи секси със мъжа си, а и защото той е престанал да я предразполага да се държи секси, защото първоначалната му тръпка, ловецът в него е заспал. Нещата винаги са взаимосвързани. Аз съм мислила защо мъжете в един момент, когато се почувстват сигурни в любовта на партньорката си, започват да я карат, както си знаят, т.е. пърдят, оригват се, не питат жената "какво ти се прави , мило", а си пускат мача и т.н. и т.н. Трябва да се измислят все нови и нови начини да се подклажда страстта..

Е как па една жена не каза, че себеподобните й виновни...все в мъжете контрата. #Crazy Crazy Тва малко като яйцето и кокошката става... bowuu

# 107
  • София
  • Мнения: 3 064
Eто, аз ще си кажа, че се усещам, че мрънкам повече, отколкото трябва. И направо се отвращавам от себе си на моменти. Но така се случва, че като се прибере скъпият вкъщи към 7-8 вечерта, просто вече съм доволно изморена и нямам сили. Той също е изморен и сяда на масата като в кръчма, на което мен ме хваща яд почвам да му мрънкам. Не че е всеки ден така, просто описвам картинка. На обикновена молба реагирам рязко и гадно. Иначе той не е търтей някакъв, но малко с напомняне прави нещата, иначе не отказва.

А по темата - ами да, това са нещата, но често причината е в двамата, като всички изброени "грешки" са присъщи и на жената.

Като цяло, проблемът почти винаги е в погрешни очаквания. Иначе, всеки си има трески за дялане, въпросът е дали приемаш човекът какъвто е, или се опитваш да го превъзпиташ. Второто е кауза пердута, доказано е. Така че, най-добре е хората да се женят и създават деца, когато първите страсти са затихнали и са се опознали по-добре. Приемете този съвет от мен тези, които още не сте го направили. Аз постъпих така и не съжалявам - моят мъж без да е идеален, трудно би ме изненадал неприятно с нещо, просто си знаем и кътните зъби.

# 108
  • Мнения: 157
[[/quote]

Е как па една жена не каза, че себеподобните й виновни...все в мъжете контрата. #Crazy Crazy Тва малко като яйцето и кокошката става... bowuu
[/quote]
 E, айде сега, ще се обиждаме полово ли? Никога не съм твърдяла, че жените, в частност аз, не сме виновни за това или онова. Нямам намерение да защитавам женския пол. Ти пък заради жена си ли го нападаш?
П>С- Бяхме си писали веднъж, та затова ми се струва , че нещо недолюбваш жените

# 109
  • Мнения: 11
та затова ми се струва , че нещо недолюбваш жените


Айдееее....и сега и педал ме изкараха...Стига бе, уважаема! Аз съм толкова ентусиазирано хетеросексуален че:

За нея – Жената –

направил бих всичко. –

Летял бих

със пробна машина в небето,

бих влезнал във взривна

ракета, самичък,

бих търсил

в простора

далечна

планета.


Така че без такива обобщения и заключения.Мойто беше просто констатация, че повечето тук имат някаква аксиоматична непогрешимост на която си и вярват.  hahaha

П.С. Не знам за какво нападане ми говориш Mr. Green Mr. Green Mr. Green Rolling Eyes
 

# 110
  • Мнения: 575
Eто, аз ще си кажа, че се усещам, че мрънкам повече, отколкото трябва. И направо се отвращавам от себе си на моменти. Но така се случва, че като се прибере скъпият вкъщи към 7-8 вечерта, просто вече съм доволно изморена и нямам сили. Той също е изморен и сяда на масата като в кръчма, на което мен ме хваща яд почвам да му мрънкам. Не че е всеки ден така, просто описвам картинка. На обикновена молба реагирам рязко и гадно. Иначе той не е търтей някакъв, но малко с напомняне прави нещата, иначе не отказва.

А по темата - ами да, това са нещата, но често причината е в двамата, като всички изброени "грешки" са присъщи и на жената.

Като цяло, проблемът почти винаги е в погрешни очаквания. Иначе, всеки си има трески за дялане, въпросът е дали приемаш човекът какъвто е, или се опитваш да го превъзпиташ. Второто е кауза пердута, доказано е. Така че, най-добре е хората да се женят и създават деца, когато първите страсти са затихнали и са се опознали по-добре. Приемете този съвет от мен тези, които още не сте го направили. Аз постъпих така и не съжалявам - моят мъж без да е идеален, трудно би ме изненадал неприятно с нещо, просто си знаем и кътните зъби.

Подписвам се под твоето изказване!!! Въпреки, че забелязах както в моето семейство така и в прятелски такива, че появата на детето, въпреки че то е желано и планирано, се оказва проблем за някой двойки. И всичко се дължи именно на погрешните очаквания, както каза Луда Мара. Обикновено тези очаквания са от страна на жената, която си мисли, че като нея и мъжът преобръща живота си в името на детето. Само че крайният резултат е , че това не става и много жени не могат да го понесат. Не могат да понесат , че само те жертват свободното си време, нервите си, хобитата си, навиците си и тн... Но това е ролята на майката и всички ние като жени трябва да сме наясно с нея. И да мъжете ни, в повечето случаи, обожават децата си, но се опитват да ги нагодят към своя начин на живот, а не обратното. Което си има своя чар, стига да можеш да се отпуснеш и да го видиш.

ОФФТОПИК:
Девиатор, ти ме срази бе момче!!!!

# 111
  • София
  • Мнения: 3 064
Благодаря за подкрепата Simple Smile А допълнението за децата също е много вярно.  Peace

# 112
  • Мнения: 157
 Девиатор, няма как, признавам че срази право в сърцето една учителка по литература #2gunfire
Не съм те изкарала педал, казах, че недолюбваш жените, което не е едно и също.
не знам за какв а аксиоматична непогрешимост говориш, но със сигурност не се отнася за мен. Айде да заровимм томахавката. Хубва събота!

# 113
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Грешките се отчитат в зависимост от гледната точка, а отношенията между двама души никога не са плод на усилията (били те с положителен или отрицателен знак) само на единия във връзката. Много голям враг на връзката е отегчението.

# 114
  • Мнения: 1 761
За мен грешката на мъжете е само една.Не вършат домакинска работа.
Ако дадете на един мъж да пере,чисти,подрежда,глади,пуска прахосмукачка и слуша детска врява  докато извършва този полезен за семейството труд, то няма да има сили нито за изневери,нито да се напива,а за ревност няма даже да му дойде на ума.Ще си мисли,че жена му е съкровище с уменията на сторък робот.

Затова обаче, в повечето случаи ние жените сами сме си виновни.Понякога трябва да спрем да глезим порастналите си мъже и да оставим тази нужда предимно за децата.

И аз предпочитам да пия бира вместо да мия прозорци.Просто ако няма баланс в ангажиментите за дома и децата на единия партнъор му става скучно да си стои у дома.

# 115
  • Мнения: 152
О, недей прави кардинални изводи. Мой познат е изключение от твоя извод - пере , чисти, грижовен баща е, но след всичко това, после за релакс изневерява на жена си. Очевидец съм на действията му. И е лошо, че даже не изпитва угризения на съвестта. Ами, той човекът явно се оправдава пред самия себе си, че е полезен у дома и това, което прави извън входната врата му се полага като компенсация. Шарен свят.

# 116
  • Мнения: 1 650
А какво ще кайете за намесата и влиянието на роднини и околни?

# 117
  • София
  • Мнения: 160
А какво ще кайете за намесата и влиянието на роднини и околни?
точно така се разведох, но сега съм 100 пъти по щастлива  Joy Грешки правим и ние, а не само мъжете. Въпроса е дали са сериозни. Предателство, лъжа, лицемерие и недоверие не мога да приема. Изкривявания на ценностната система, липса на чест и достойнство също не приемам.
Разпадането на една връзка според мен не се дължи на грешките само на единия. Един от двамата може да сгреши, а другия има право да прости и продължи или да сложи Точка. Ако много обичам човека до мен бих се опитала да простя и непростимите неща. Всеки може да сгреши, въпроса е да го осъзнае и да се опита да поправи грешката. Успешните връзки според мен се крепят именно на компромиси и разбиране на другия.

# 118
  • Мнения: 575
Успешните връзки според мен се крепят именно на компромиси и разбиране на другия.

Именно когато разбираме и уважаваме човека с/у нас ще бъдем разбирани и уважавани. Всеки си има странности, трески за дялане въпроса е преди да направим голямата крачка с някой да отговорим на себе си "Ок ли съм с това и това?". Ако отговорът е твърдо "ДА", а не "абе не съм, ама той / тя ще се промени", значи можем да изградим стабилна връзка.

# 119
  • Мнения: 157
Успешните връзки според мен се крепят именно на компромиси и разбиране на другия.

Именно когато разбираме и уважаваме човека с/у нас ще бъдем разбирани и уважавани. Всеки си има странности, трески за дялане въпроса е преди да направим голямата крачка с някой да отговорим на себе си "Ок ли съм с това и това?". Ако отговорът е твърдо "ДА", а не "абе не съм, ама той / тя ще се промени", значи можем да изградим стабилна връзка.
  На мен ми е много интересно, как можеш да си сигурна в себе си, в това какво ще мислиш след време по един и същ въпрос? Аз все още се изненадвам от себе си, от това как съм мислила преди и след. Хората се променят, а пък и малките камъчета преобръщат колата. В началото на една връзка и двете страни се стараят повече, опитват се да се харесат на другия, а впоследствие нещата остават на самотек. Един прост пример- в началото на връзката ни, когато започнахме да спим в едно легло, мъжът ми се страхуваше/срамуваше да ми признае, че хърка. Аз казах, че ще го преживея, не е болка за умиране, а пък и той сякаш си беше наложил забрана и не хъркаше толкова. Обаче с времето и със затвърждаването на нашите отношения той започна малкоо по малкоо да се отпуска, а аз с времето малкоо по малкоо да се изнервям. САега го бутам нощем/признавам си, със злоба/, а той дори не винаги се обръща на другата страна...

# 120
  • Мнения: 673
  Абе, хъркането не може да бъде причина за тоталното разпадане на една връзка. И ние започнахме да пърдим един пред друг три години по-късно , но това показва , че по-скоро сме се сработили и сближили. Според мен нещата се предрешават тогава , когато човек не е наясно със себе си какво точно иска и какви очаквания има за своя брак. Това е предпоставка после за търсене на кусури  и вечно мрънкане, а това пък води до отегчение и т.н. Според мен брачната връзка трябва да е приоритет и за двамата партньори, и когато това не е налице най-често се стига до правене на едностранни компромиси , докато накрая чашата на търпението не прелее.

# 121
  • Мнения: 4 733
И ние започнахме да пърдим един пред друг три години по-късно
JoyРади Laughing

# 122
  • Мнения: 157
To e ясно, че хъркането не може да бъде причина за разпадането на една връзка. Както и пърденето, впрочем Simple Smile
 Хайде сега, дайте ми малко инфо- кога човекът разбира, че е наясно със себе си? Как сте се опознали толкова добре, че сте категорични какво точно искате? как преди самия брак формулирате очакванията си за него и как става така, че с времето те се оправдават?

# 123
  • Мнения: 4 733
Предполагам да си наясно със себе си означава прекрасно да знаеш какво търсиш у потенциалния сериозен партньор. И като усетиш че освен химията си пасвате и по разбирания, не би трябвало да има бъдещи семейни катаклизми понеже предварително знаеш прекрасно какъв човек си ти и какъв стои пред теб.

# 124
  • Мнения: 673
Предполагам да си наясно със себе си означава прекрасно да знаеш какво търсиш у потенциалния сериозен партньор.
Именно! Освен това трябва да си наясно и с недостатъците на своя партньор или по-скоро с това дали те са в рамките на допустимото за теб. Всяко момиче рисува образа на своя принц в мечтите си и така си изгражда някакви свръхочаквания, а мъжО после се оказва най-обикновен човек, който хърка , пърди, пие бира, има приятели ,с които гледа мачове,... има майка и т.н....нищо аристократично, нали? Оказва се ,че и романтиката някъде е отишла по дяволите и на съпругата и се налага да прекарва ужасно много време в пространството между печката , хладилника и пералнята. Романтичните вечери на свещи и ваната с розови цветчета, след това горещия секс всъщност са някакъв мираж, към който всички трябва да се стремим, но... чак пък толкова. Истината е ,че бракът е  едно съжителство изтъкано от хиляди компромиси, а грешките винаги са двустранни.

# 125
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Първо, защо смятате, че пространството между хладилника, мивката и печката е неприятно бреме за всяка жена.

И второ, защо си мислите, че всяка жена търси своя принц на бял кон, който не хърка не пие бира и не си "изпуска душата".


Просто двама души са в идеална хармония и прощават недостатъците си, когато се обичат.
Жената готви и пее, а всяка вечеря, дори и най-бедната се превръща в малък празник.
Мъжа уважава труда на жена си, изяжда всичко /естествено/ и дори й помага да почисти след вечеря.
Романтиката е в най-дребните неща - дори когато миризмата на лук или чесън не им пречи да спят един до друг и да се наслаждават взаимно на топлината си.
Споделят и уважават мненията си, дори и да са различни. Караниците и сръдните им са по-скоро като на майтап, сдобряват се бързо и се чудят защо са се карали въобще.

Какво става обаче, когато единия престане да обича другия?

Просто всичко това изчезва. Започват караниците, този който е спрял да обича винаги действа от позиция на силата и манипулира другия.
Така постепенно любовта и у двамата умира. Междувременно обаче са създадени деца - плод на предишната им любов, или на опитите да я спасят.
Нататъка вече е ясно какво следва.


За мен любовта винаги има край. Дали ще е след 1, 5 или 15 години, този край е неизбежен.

# 126
  • Мнения: 766
6, съгласна съм с всичко, което си написал/а, само с последното -не. Ако любовта е истинска, трае до края на живота.
А да си кажем, че много бракове оцеляват и след като си е отишла. Просто е нужно да се запази уважението и общите цели/интереси, които най-често се изразяват в благополучието на децата.

# 127
  • Мнения: 575
кога човекът разбира, че е наясно със себе си? Как сте се опознали толкова добре, че сте категорични какво точно искате? как преди самия брак формулирате очакванията си за него и как става така, че с времето те се оправдават?

методът на пробата и грешката... И после статистика. 99% от мъжете мразят да ги прекъсваш с "дребните" си житейски проблемчета докато се занимават с хобито си. 88% от мъжете мразят да караш като идьот- джигит. И тн.... При мен сработи.

# 128
  • У дома !
  • Мнения: 700
За мен грешката на мъжете е само една.Не вършат домакинска работа.
Ако дадете на един мъж да пере,чисти,подрежда,глади,пуска прахосмукачка и слуша детска врява  докато извършва този полезен за семейството труд, то няма да има сили нито за изневери,нито да се напива,а за ревност няма даже да му дойде на ума.Ще си мисли,че жена му е съкровище с уменията на сторък робот.

Затова обаче, в повечето случаи ние жените сами сме си виновни.Понякога трябва да спрем да глезим порастналите си мъже и да оставим тази нужда предимно за децата.

И аз предпочитам да пия бира вместо да мия прозорци.Просто ако няма баланс в ангажиментите за дома и децата на единия партнъор му става скучно да си стои у дома.

Тъй вярно Naughty.....освен битовите проблеми......За мен обаче е грешка и когато един мъж допусне прекалено близко роднините си в своето семейство........и те започнат да досаждат,дават  не искани съвети и други работи,коино не желая да споменавам тук..... Crossing Arms

# 129
  • Мнения: 157
6, струва ми се, че си противоречиш с изказването си. Доколкото те разбрах, когато има любов между двама души, всичко, което правят, било то и прозаично, е "малък празник". А когато няма любов, идват караниците. За мен и караниците са доказателство за любов. Според мен radivdani  е права- бракът е изтъкан от компромиси и двустранни грешки

# 130
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Не мисля, че си противореча.

Когато двама души се обичат караниците им са по-скоро като на шега. Бързо ги забравят и след тях даже се обичат и ценят още повече.

Когато любовта вече я няма, то същите тези караници прерастват в големи и грозни скандали, помнят се с дни и обидата от от тях не изчезва.

# 131
  • Мнения: 157
Да, но любовта не е като захарен памук- въздушна и сладка, каквато я виждаме по фиилмите. В брака любовта е делнична, жената не винаги пее, докато готви, а миризмите, които издава съпругът й, не винаги й харесват/ същото важи и за него/. Може би големият въпрос е кога си отива любовта и как да познаем, че това време вече е дошло? Едва ли моментът е след първия грандиозен, тежък скандал с обидна размяна на реплики; едва ли моментът е и когато партньорът изгуби първоначалното си очарование; едва ли е и когато не първото нещо, което партньорите правят, когато се погледнат, е секс...
 А колкото до това колко дълго се помнят скандалите- зависи от характера на самите хора. Аз например съм толкова злопаметна, че помня, че се сърдя на някой, но вече не помня за какво, защото са минали години..

# 132
  • Мнения: 125
Според мен изневярата е единствената сериозна причина за развод. Всичко друго - работохолизъм, мачове, агресия.... и всичко останало в 99% ог случаите е било така и преди брака. Освен ако не се ожениш на 18. Идеални хора няма. И след като си приел веднъж някой с недостатъците му не виждам защо изведнъж ще почнат да ти пречат. Ако пък си разчитал, че ще се промени... грешката си е твоя. Никой не се променя след 25. Аз лично бих се развела само ако ми изневери. Но това си е мое мнение разбира се.

Значи по- добре мъж, който те потиска емоционално, по -добре съвършен егоист, по -добре алкохолик който ти посяга    - Но ти би изтърпяла всичко , но изневяра не...

# 133
  • Мнения: 575
Опитвайки се да синтезирам нещата ще кажа - връзката е по- стабилна и по-красива докато в нея не се допуснат битовизмите (независимо от кой вид). Моят опит ме навежда на тази сентенция...

# 134
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
това означава, че най-здрави са връзките извън семейството.

# 135
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
това означава, че най-здрави са връзките извън семейството.

Естествено Grinning А и раздялата е далеч по-лесна Laughing

Съгласна съм, че любовта е до време, но липсата й не е причина за раздяла, стига след любовта да е останало някакво разбиране и уважение.

# 136
  • Мнения: 2 448

Съгласна съм, че любовта е до време, но липсата й не е причина за раздяла, стига след любовта да е останало някакво разбиране и уважение.

И да продължа - да не се е появила нова любов.

# 137
  • Мнения: 575
това означава, че най-здрави са връзките извън семейството.

Колкото и трагично и не в тона на бг-мама да ни звучи, статистиката подкрепя това твърдение.

# 138
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не може да сложиш на кантар двете неща. грешна ти е статистиката.

# 139
  • Мнения: 157
Опитвайки се да синтезирам нещата ще кажа - връзката е по- стабилна и по-красива докато в нея не се допуснат битовизмите (независимо от кой вид). Моят опит ме навежда на тази сентенция...
To хубаво, ама как да стане? Преди малко дъщеря ми си изля гърнето върху леглото. Направо полудях.
това означава, че най-здрави са връзките извън семейството.

Какво разбираш под здрава връзка? Може би отпускаща, гореща, интересна, разтоварваща, но..такова е всяко ново начало..

# 140
  • Мнения: 2 448
Битовизмите никога не пречат на любовта, ако живота е нормален. Не говоря за неприятности от рода фалит, големи проблеми със здравето и т.н. разбирате за какво говоря.
Дори съвместния живот много сближава хората, някак си стават мили един на друг.
Обикновените битовизми много често се набеждават за провала на една връзка напълно неоснователно, когато всъщност причината е съвсем друга.
Когато сме влюбени в някой и примерно искаме да се видим, горим за това, но няма време и да речем се срещаме за малко натискане в обедната почивка в колата дали ще си мислим за неудобствата причинени от това. Чисто битови неудобства. А когато някой ни е крив и сме охладнели ,може и новия матрак да се окаже неудобен, чорапите му се виждат по мръсни от нормалното и вечно разхвърляни.  Wink

# 141
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
мотивация сякаш не споделя това мнение ....

# 142
  • София
  • Мнения: 17 282
Паси, напълно съм съгласна с теб  Peace

# 143
  • Мнения: 2 448
мотивация сякаш не споделя това мнение ....

Всеки с мотивите си, свободен свят, нали така.  Laughing

# 144
  • Мнения: 575
Да кажем че споделям това мнение, но до някъде. Просто се опитвам така да поднасям битовизмите, че те да могат да бъдат гледани от весела страна... Просто не ми се иска да допускам в живота си едни мръсни чорапи да ми развалят настроението. Или пък неизхвърлен боклук. Виж, за забравена сметка и спрян ток малко се ядосвам в началото, но след свещите и масажа всичко ми мина. Просто винаги има начин злото да стане за добро, стига и двете страни да търсят този вариант. И да, прави сте, ако нещата са изпуснати и човека отсреща вече не пали нищо в нас.. нормално е чорапите му да миришат повече....
Преди малко дъщеря ми си изля гърнето върху леглото. Направо полудях.
Това е в реда на нещата, не мисля, че мъжът ти е виновен за това, че да разваля връзката ви. Пък ако случайно е била негова задача да опази леглото ви от бебешки набези- да измисли начин да се реваншира: да спите на земята и да си представяте небето над вас, не е толкова лоша идея... кога последно сте го правили? Дори едно такова нещо може да даде нов облик на връзката ви. Поне аз така бих реагирала. На другият ден и двамата ще ви болят гърбовете.. и колената Simple Smile


# 145
  • Мнения: 157
Нещо не можах да схвана връзката между гърнето и мъжа ми  newsm78 И как това разваля връаката ни #Crazy

# 146
  • Мнения: 575
Опитвайки се да синтезирам нещата ще кажа - връзката е по- стабилна и по-красива докато в нея не се допуснат битовизмите (независимо от кой вид). Моят опит ме навежда на тази сентенция...
To хубаво, ама как да стане? Преди малко дъщеря ми си изля гърнето върху леглото. Направо полудях.

Ми аз ти обясних, а ти сама намесваш връзката на гърнето във вашите отношения.  Ти си полудялата, от там явно това по някакъв значи влияе на връзката ти, иначе защо ще го споменаваш?!?!?! Това е битовизъм (аз така схванах от писанията ти за гърнето),  който може да бъде обърнат в повод за нещо различно, романтично/приятно/ексцентрично/нестандартно в отношенията ви. Обърни минусите в плюсове, това ми е идеята

# 147
  • Мнения: 157
Ok, разбрах, но това ми се струва трудно и зависи от много неща- какво ми е настроението през деня например. Не винаги се получава.
Много ми хареса това, което pasinet беше написала и което ще перифразирам- когато страдаш от безсъние, и най-мекото легло ще ти бъде неудобно

# 148
  • Мнения: 575
Ok, разбрах, но това ми се струва трудно и зависи от много неща- какво ми е настроението през деня например. Не винаги се получава.
Много ми хареса това, което pasinet беше написала и което ще перифразирам- когато страдаш от безсъние, и най-мекото легло ще ти бъде неудобно
Не слагай извинение на проблема, а търси решението му. Знам , че по- някога е много по- трудно, отколкото да се врътнеш/нацупиш/вдигнеш скандал, но пък почти винаги си заслужава.

# 149
  • Мнения: 2 110
Не знам ,все си мисля, че един брак /връзка/ не се разпада от грешки. Грешка е  да сбъркаш лют червен пипер със сладък. Не е грешка да пиеш, да ревнуваш,да изневеряваш.Това е съзнато действие.
В живота всичко е ясно и житейски простичко.

Общи условия

Активация на акаунт