Мъжките грешки довеждащи до разпадане на един брак(връзка)

  • 20 521
  • 149
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 157
БориI6o,извинявам се, че се обърнах към теб в женски род! Stop

# 106
  • Мнения: 11
Най -важното любов. Когато човек е влюбен прави компромиси,прощава, разбира, не пие, не ревнува, не бие, не се заяжда,......Отмине ли любовта за което най-често помага жената ,като престава да се подържа и да бъде секси за мъжа.....започват проблемите !
Засегнала си една много щекотлива тема...Любовта отминава, и то не защото жената е престанала да се държи секси със мъжа си, а и защото той е престанал да я предразполага да се държи секси, защото първоначалната му тръпка, ловецът в него е заспал. Нещата винаги са взаимосвързани. Аз съм мислила защо мъжете в един момент, когато се почувстват сигурни в любовта на партньорката си, започват да я карат, както си знаят, т.е. пърдят, оригват се, не питат жената "какво ти се прави , мило", а си пускат мача и т.н. и т.н. Трябва да се измислят все нови и нови начини да се подклажда страстта..

Е как па една жена не каза, че себеподобните й виновни...все в мъжете контрата. #Crazy Crazy Тва малко като яйцето и кокошката става... bowuu

# 107
  • София
  • Мнения: 3 064
Eто, аз ще си кажа, че се усещам, че мрънкам повече, отколкото трябва. И направо се отвращавам от себе си на моменти. Но така се случва, че като се прибере скъпият вкъщи към 7-8 вечерта, просто вече съм доволно изморена и нямам сили. Той също е изморен и сяда на масата като в кръчма, на което мен ме хваща яд почвам да му мрънкам. Не че е всеки ден така, просто описвам картинка. На обикновена молба реагирам рязко и гадно. Иначе той не е търтей някакъв, но малко с напомняне прави нещата, иначе не отказва.

А по темата - ами да, това са нещата, но често причината е в двамата, като всички изброени "грешки" са присъщи и на жената.

Като цяло, проблемът почти винаги е в погрешни очаквания. Иначе, всеки си има трески за дялане, въпросът е дали приемаш човекът какъвто е, или се опитваш да го превъзпиташ. Второто е кауза пердута, доказано е. Така че, най-добре е хората да се женят и създават деца, когато първите страсти са затихнали и са се опознали по-добре. Приемете този съвет от мен тези, които още не сте го направили. Аз постъпих така и не съжалявам - моят мъж без да е идеален, трудно би ме изненадал неприятно с нещо, просто си знаем и кътните зъби.

# 108
  • Мнения: 157
[[/quote]

Е как па една жена не каза, че себеподобните й виновни...все в мъжете контрата. #Crazy Crazy Тва малко като яйцето и кокошката става... bowuu
[/quote]
 E, айде сега, ще се обиждаме полово ли? Никога не съм твърдяла, че жените, в частност аз, не сме виновни за това или онова. Нямам намерение да защитавам женския пол. Ти пък заради жена си ли го нападаш?
П>С- Бяхме си писали веднъж, та затова ми се струва , че нещо недолюбваш жените

# 109
  • Мнения: 11
та затова ми се струва , че нещо недолюбваш жените


Айдееее....и сега и педал ме изкараха...Стига бе, уважаема! Аз съм толкова ентусиазирано хетеросексуален че:

За нея – Жената –

направил бих всичко. –

Летял бих

със пробна машина в небето,

бих влезнал във взривна

ракета, самичък,

бих търсил

в простора

далечна

планета.


Така че без такива обобщения и заключения.Мойто беше просто констатация, че повечето тук имат някаква аксиоматична непогрешимост на която си и вярват.  hahaha

П.С. Не знам за какво нападане ми говориш Mr. Green Mr. Green Mr. Green Rolling Eyes
 

# 110
  • Мнения: 575
Eто, аз ще си кажа, че се усещам, че мрънкам повече, отколкото трябва. И направо се отвращавам от себе си на моменти. Но така се случва, че като се прибере скъпият вкъщи към 7-8 вечерта, просто вече съм доволно изморена и нямам сили. Той също е изморен и сяда на масата като в кръчма, на което мен ме хваща яд почвам да му мрънкам. Не че е всеки ден така, просто описвам картинка. На обикновена молба реагирам рязко и гадно. Иначе той не е търтей някакъв, но малко с напомняне прави нещата, иначе не отказва.

А по темата - ами да, това са нещата, но често причината е в двамата, като всички изброени "грешки" са присъщи и на жената.

Като цяло, проблемът почти винаги е в погрешни очаквания. Иначе, всеки си има трески за дялане, въпросът е дали приемаш човекът какъвто е, или се опитваш да го превъзпиташ. Второто е кауза пердута, доказано е. Така че, най-добре е хората да се женят и създават деца, когато първите страсти са затихнали и са се опознали по-добре. Приемете този съвет от мен тези, които още не сте го направили. Аз постъпих така и не съжалявам - моят мъж без да е идеален, трудно би ме изненадал неприятно с нещо, просто си знаем и кътните зъби.

Подписвам се под твоето изказване!!! Въпреки, че забелязах както в моето семейство така и в прятелски такива, че появата на детето, въпреки че то е желано и планирано, се оказва проблем за някой двойки. И всичко се дължи именно на погрешните очаквания, както каза Луда Мара. Обикновено тези очаквания са от страна на жената, която си мисли, че като нея и мъжът преобръща живота си в името на детето. Само че крайният резултат е , че това не става и много жени не могат да го понесат. Не могат да понесат , че само те жертват свободното си време, нервите си, хобитата си, навиците си и тн... Но това е ролята на майката и всички ние като жени трябва да сме наясно с нея. И да мъжете ни, в повечето случаи, обожават децата си, но се опитват да ги нагодят към своя начин на живот, а не обратното. Което си има своя чар, стига да можеш да се отпуснеш и да го видиш.

ОФФТОПИК:
Девиатор, ти ме срази бе момче!!!!

# 111
  • София
  • Мнения: 3 064
Благодаря за подкрепата Simple Smile А допълнението за децата също е много вярно.  Peace

# 112
  • Мнения: 157
 Девиатор, няма как, признавам че срази право в сърцето една учителка по литература #2gunfire
Не съм те изкарала педал, казах, че недолюбваш жените, което не е едно и също.
не знам за какв а аксиоматична непогрешимост говориш, но със сигурност не се отнася за мен. Айде да заровимм томахавката. Хубва събота!

# 113
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Грешките се отчитат в зависимост от гледната точка, а отношенията между двама души никога не са плод на усилията (били те с положителен или отрицателен знак) само на единия във връзката. Много голям враг на връзката е отегчението.

# 114
  • Мнения: 1 761
За мен грешката на мъжете е само една.Не вършат домакинска работа.
Ако дадете на един мъж да пере,чисти,подрежда,глади,пуска прахосмукачка и слуша детска врява  докато извършва този полезен за семейството труд, то няма да има сили нито за изневери,нито да се напива,а за ревност няма даже да му дойде на ума.Ще си мисли,че жена му е съкровище с уменията на сторък робот.

Затова обаче, в повечето случаи ние жените сами сме си виновни.Понякога трябва да спрем да глезим порастналите си мъже и да оставим тази нужда предимно за децата.

И аз предпочитам да пия бира вместо да мия прозорци.Просто ако няма баланс в ангажиментите за дома и децата на единия партнъор му става скучно да си стои у дома.

# 115
  • Мнения: 152
О, недей прави кардинални изводи. Мой познат е изключение от твоя извод - пере , чисти, грижовен баща е, но след всичко това, после за релакс изневерява на жена си. Очевидец съм на действията му. И е лошо, че даже не изпитва угризения на съвестта. Ами, той човекът явно се оправдава пред самия себе си, че е полезен у дома и това, което прави извън входната врата му се полага като компенсация. Шарен свят.

# 116
  • Мнения: 1 650
А какво ще кайете за намесата и влиянието на роднини и околни?

# 117
  • София
  • Мнения: 160
А какво ще кайете за намесата и влиянието на роднини и околни?
точно така се разведох, но сега съм 100 пъти по щастлива  Joy Грешки правим и ние, а не само мъжете. Въпроса е дали са сериозни. Предателство, лъжа, лицемерие и недоверие не мога да приема. Изкривявания на ценностната система, липса на чест и достойнство също не приемам.
Разпадането на една връзка според мен не се дължи на грешките само на единия. Един от двамата може да сгреши, а другия има право да прости и продължи или да сложи Точка. Ако много обичам човека до мен бих се опитала да простя и непростимите неща. Всеки може да сгреши, въпроса е да го осъзнае и да се опита да поправи грешката. Успешните връзки според мен се крепят именно на компромиси и разбиране на другия.

# 118
  • Мнения: 575
Успешните връзки според мен се крепят именно на компромиси и разбиране на другия.

Именно когато разбираме и уважаваме човека с/у нас ще бъдем разбирани и уважавани. Всеки си има странности, трески за дялане въпроса е преди да направим голямата крачка с някой да отговорим на себе си "Ок ли съм с това и това?". Ако отговорът е твърдо "ДА", а не "абе не съм, ама той / тя ще се промени", значи можем да изградим стабилна връзка.

# 119
  • Мнения: 157
Успешните връзки според мен се крепят именно на компромиси и разбиране на другия.

Именно когато разбираме и уважаваме човека с/у нас ще бъдем разбирани и уважавани. Всеки си има странности, трески за дялане въпроса е преди да направим голямата крачка с някой да отговорим на себе си "Ок ли съм с това и това?". Ако отговорът е твърдо "ДА", а не "абе не съм, ама той / тя ще се промени", значи можем да изградим стабилна връзка.
  На мен ми е много интересно, как можеш да си сигурна в себе си, в това какво ще мислиш след време по един и същ въпрос? Аз все още се изненадвам от себе си, от това как съм мислила преди и след. Хората се променят, а пък и малките камъчета преобръщат колата. В началото на една връзка и двете страни се стараят повече, опитват се да се харесат на другия, а впоследствие нещата остават на самотек. Един прост пример- в началото на връзката ни, когато започнахме да спим в едно легло, мъжът ми се страхуваше/срамуваше да ми признае, че хърка. Аз казах, че ще го преживея, не е болка за умиране, а пък и той сякаш си беше наложил забрана и не хъркаше толкова. Обаче с времето и със затвърждаването на нашите отношения той започна малкоо по малкоо да се отпуска, а аз с времето малкоо по малкоо да се изнервям. САега го бутам нощем/признавам си, със злоба/, а той дори не винаги се обръща на другата страна...

Общи условия

Активация на акаунт