Ходите ли с обувки вкъщи?

  • 13 395
  • 306
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Аз в нас се събувам, когато отида на гости и там го правя. Но за мъжът ми това е странно, но и той го прави, ако сме на гости. Той не е българин и сме живяли много години в друга държава. За там, това е нещо непонятно, но всеки си има начин на живот и традиции. В нас не карам гостите да го правят, повечето сами се сещат... но ако има и такива, които не се сещат не ги моля. Не знам, може би съм придобила донякъде и манталитета на съпругът ми и тези неща вече не ме дразнят. Но както казах, ако в нечия къща се прави и аз го правя. Уважавам труда на домакинята... знам какво е да чистиш постоянно ooooh!

# 46
  • Мнения: 2 584
не, с това малко дете което постоянно се въргаля по килима и тези мръсни улици Sick хайде да не се събуват, а и не съм слугиня постоянно с препаратите за килим, като тръгнеш на гости освен макияжа и хубавите дрешки се слагат и чисти чорапи, аз също се събувам защото знам как се пере килим с четка и препарат, като си купя Рейнбол тогава може и да не се събуват гостите

За мен ъпк е ужасяваща гледката на дама с "макияж", хубави дрешки и... по чорапи Sick
Пък кат` ви мързи толкова да чистите, не канете гости.

ами щом на теб ти е неприятно дама с макияж и чорапи, а не това че кучешки изпражнения има по обувките и и детето ти все пак е малко и си играе по земята, няма да те убеждавам в противното, но винаги когато дойдат гости децата се завират при тях, интересно им е и не искам да се притеснявам дали пък от някоя обувка няма да падне нещо Sick, първо това са деца и пипат всичко и второ като имаш гости не може да пълзиш след детето, оставяш го да си играе
поне при мен е така, да не говорим че ми идват на гости все майки с деца

# 47
  • Мнения: 2 401
Аааа тук ще стане купон пак  Laughing Laughing.  И в предните теми питах "софиянките",  какви гости по дяволите канят в къщите си.  Едните канят само ВИП-аджии с фракове и бални рокли, другите пък - гости с миризливи крачета.. Laughing Laughing

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 614
не, с това малко дете което постоянно се въргаля по килима и тези мръсни улици Sick хайде да не се събуват, а и не съм слугиня постоянно с препаратите за килим, като тръгнеш на гости освен макияжа и хубавите дрешки се слагат и чисти чорапи, аз също се събувам защото знам как се пере килим с четка и препарат, като си купя Рейнбол тогава може и да не се събуват гостите

За мен ъпк е ужасяваща гледката на дама с "макияж", хубави дрешки и... по чорапи Sick
Пък кат` ви мързи толкова да чистите, не канете гости.
Напротив изобщо не ни мързи да чистим след гости, но не и лай--та които са ми вкарали с обувките си.На хората които си ходят с обувки в къщи не им пука за чистотата в къщите си,прилича на кочина не на къща в която трябва да ти е чисто, уютно .

# 49
  • Мнения: 125
НЕ ОБИЧАМ ДА СЕ ХОДИ ПО КИЛИМА С ОБУВКИ.Направо откачам.Затова си имам спасение - найлонови торбички ,които поставям на краката на гостите с ластички.Ходат си спокойно с обувките и всички са доволни.На тръгване ги свалят и на боклука и другия път слагам чисти.
Една приятелка го видя от мен и тя го прилага.
Доколкото знам и в чужбина било така ,но поставяли нещо като теллички върху обувките. newsm78

# 50
В моя дом всичките се събуват. Само погледнете улиците, какви са, пълни с боклуци, л...на на кучета, котки, плюнки, е при
тези условия бихте ли ме пуснали в дома си с обувки? Naughty Thinking

# 51
  • София
  • Мнения: 3 064
не, с това малко дете което постоянно се въргаля по килима и тези мръсни улици Sick хайде да не се събуват, а и не съм слугиня постоянно с препаратите за килим, като тръгнеш на гости освен макияжа и хубавите дрешки се слагат и чисти чорапи, аз също се събувам защото знам как се пере килим с четка и препарат, като си купя Рейнбол тогава може и да не се събуват гостите

За мен ъпк е ужасяваща гледката на дама с "макияж", хубави дрешки и... по чорапи Sick
Пък кат` ви мързи толкова да чистите, не канете гости.
Напротив изобщо не ни мързи да чистим след гости, но не и лай--та които са ми вкарали с обувките си.На хората които си ходят с обувки в къщи не им пука за чистотата в къщите си,прилича на кочина не на къща в която трябва да ти е чисто, уютно .



Уфффф Whistling Добре, аз ще си живея във веселата кочина, пълна с гости, а вие си живейте в музеите с килимите.

Ухааа, сега прочетх и за найлона с ластичка, ей това също е голям хит.
Оливия, няма да ти дойда на гости, дори да ме поканиш Stop

# 52
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, разбира се, как ще се излегна на дивана с обувки newsm78

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 614
София през моята къща колкото гости са минали слаба ти е фантазията .А да не говоря за веселбата.Тъй че НЕ  влизането с обувки НЕ пречи да имаме гости и да се веселим.

# 54
  • Мнения: 125
СОФИЯ заповядай на гости .Тебе ще те пусна с обувки.Това с торбичките е между близки.Колежките на мъжа ми ги пуснах с обувки ,но после падна едно чистене,че в малък апартамент и деца трябва да е чисто.

# 55
  • Мнения: 780
Не.Събувам се когато съм на гости, иска ми се и  моите гости да го правят.Канили са ме да влизам с обувки, винаги ми е било неудобно.Представям си се на мястото на домакинята с четки и препарати....

# 56
Разбира се, че всеки се събува в собствения си дом! Ако не по хигиенични причини, то поне за удобство. Не е приятно цял ден краката ти да са стегнети в обувки. Но е проява на провинциален манталитет да караш гостите си да се събуват. На мен също не ми е приятно да се събувам, когато ходя на гости. Така съм възпитана и това са моите разбирания.

    Пък за мен е въпрос  на уважение към домакините да се събуя, когато им влизам в дома.Ако се притеснявате от  аромата, то  сега има  хиляди  дезодоранти и  кремове против изпотяване  на краката:peace:
  Преди години, когато свекърва ми била на легло/береше душа от рак/, една нейна приятелка   минала да я посети.Мъжа ми бил там и й отворил, а тя взела да му обяснява как  й е жал  за  майка му и как  я обичала.Но запрашила с обувки нагоре по стълбите/ с  пътеки/, видимо  решена да влезе с обувките и в спалнята.Моя я  набрал и й дръпнал едно конско от рода: Ясно колко я жалите, щом  не си давате сметка, че  е болна и няма кой да чисти , като влизате с обувките.  Елементарно уважение, което не струва много, нито е провинциално изобретение.Но аз съм пристрастна, от прованса съм и чистотата ми е първа грижа...
Аз бих казала- евала на ориенталците, които са  внесли този обичай у нас Peace

# 57
  • Мнения: 463
При тази невероятно мръсна държава не виждам как може да се ходи с обувките в къщи. Аз си боядисвам и лъскам обувките всеки ден и само докато изляза пред блока вече са прашни. Не мога да си помисля изобщо някой да ми влезе с обувки в къщи.

# 58
  • Мнения: 9 814
Твърдо НЕ! За вкъщи хората са измислили пантофките! Peace

# 59
  • Мнения: 1 174
Вкъщи се ходи без обувки и така ще бъде.У нас е перфектно чисто и моля за уважение...Връщала съм разни гости за чехли и по-късно съм им обяснявала "провинциалния си манталитет".
Мисля, че вече съм писала по-подробно в подобна тема, която на дълго и на широко се разискваше преди месеци.

Напълно съм съгласна с мненията на Стън и Никол от 1-ва страница.

Общи условия

Активация на акаунт