секс по време на бременност

  • 2 457
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
секс по време на бременност,колко често и в каква поза е по безопасно

# 1
  • Мнения: 144
Амиииии, често колкото ти си поискаш, а позите както ти е удобно,но ако има някакво неудобство(болка) е по-хубаво да се консултираш с лекар.А това е индивидуално,защото някои жени нямат желание за секс,при други обратно.Ние се въздържахме от началото защото имах проблеми с бременността,после корема пречи и така Embarassed ooooh!  Но ти предценяваш най-добре  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 900
При положение, че имаш една нормална бременност и секса ти носи удоволствие няма проблем. Все пак спазвайте някакви разумни граници. Всичко е много индивидуално. Peace

# 3
  • Мнения: 1 029
когато бях бременна имах огромно желание за секс.Правихме много често и слава Богу никакви проблеми съм нямала.Знам, че при една нормална бременност (при която няма никакви проблеми) сексът не е противопоказен.Аз съм правила от началото до деня преди, който родих.

# 4
  • София
  • Мнения: 17 592
Колкото ти е приятно, както ви харесва.

# 5
  • Мнения: 9 814
Предпоставки и забрани да не се правят секс има при рискова бременност, серклаж, много контракции и т.н. Ако бременността ти протича нормално няма пречки да правите секс, но внимателно, нежно и винаги, когато усетиш дискомфорт по-добре прекъсни половия акт. Peace

# 6
  • Мнения: 961
Каквато и поза да изберете, гледайте да не притискате корема.  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 374
еми то зависи от много неща,но ако всичко е нормално няма никакъв проблем,аз лично правих до почти последния ден,позата-каквато ти е удобна,е с някой изключения де Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 521
Често, колкото ви се иска, а за позата, важното е да не се притиска корема и да няма болка. Най-важното е да нямаш забрана от лекаря ти.Ние до последно го правехме Wink

# 9
  • Мнения: 177
Благодаря ви,но аз се притеснявам и искам вашите отговори защото във първия месец прокървих ,а сега съм на два и половина и ме е страх да не са получи отново.

# 10
  • Мнения: 165
Зависи от желанието ти, няма проблеми да правите секс, но все пак трябва да сте внимателни, особено първите и последните месеци.

# 11
  • Мнения: 541
Благодаря ви,но аз се притеснявам и искам вашите отговори защото във първия месец прокървих ,а сега съм на два и половина и ме е страх да не са получи отново.

Аз бях като теб в началото. Прокървих и беше доста притеснително, но след като приключи историята с кървенето и всичко се успокой нямаше никакъв проблем при секса. Друг беше въпроса, че аз нямах голямо желание за секс.

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не сме се ограничавали в пози, но желанието ми доста наманля, особенно когато бременността напрадне и станах трудно подвижна Tired
Леко бременеене Hug

# 13
  • Мнения: 6 274
Благодаря ви,но аз се притеснявам и искам вашите отговори защото във първия месец прокървих ,а сега съм на два и половина и ме е страх да не са получи отново.
А какво казва доки по този въпрос ?  newsm78 Ние не бяхме правили нищо , откакто разбрахме , че съм бременна (разбирай , че имах проблеми), до втория месец след раждането . Защото доки беше категоричен , че ако искаме бебе , трябва да забравим за секс .

# 14
  • Мнения: 3 695
Консултирай се с наблюдаващия те гинеколог.  Peace

# 15
  • Мнения: 681
Първо се консултирай с АГ си.И ние правихме секс до подледно и почти всеки ден.Една докторка ми каза,че на страни било най-добре,ама все пак си преценете вие.Само да ти е комфортно и удобно на теб и без да притискаш коремчето Peace

# 16
  • Мнения: 622
Всичко зависи от желанието ти.Няма забрана за честота нито за поза-както на теб ти е удобно. Ние честно казано не бяхме много активни и в последните седмици направо го отказахме Laughing
Желая ти всичко хубаво и леко раждане  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 4 590
Щом си имала проблем, консултирай се с гинеколога си.
Ние правихме секс през цялата бременност - от началото до края. Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 39 785
С Дияна лежах за задържане във 2ри месец, но по принцип нямах никакви оплаквания и медицински противопоказания. Така, че правихме секс до края Simple Smile Позата - както ти е удобно. Мен понеже корема ми пречеше... предпочитах да съм отгоре Simple Smile Сега имам известни болежки и медицински забрани... забравихме за секса.

Консултирай с лекар, щом се притесняваш. Не е срамно да питаш.

# 19
  • Мнения: 1 197
Колкото ти е приятно, както ви харесва.
Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 946
Откакто забременях сме го правили не повече от 3-4 пъти. Чувстваме се леко гузни по време на... а пък после е направо ужасно. Не спирам да се притеснявам дали не сме му направили нещо на бебчо, въпреки че всеки разумен човек ще ни се присмее на тревогите. И така постепенно май и двамата стигнахме до извода, че за нас е по-добре да се въздържаме. Гушкаме си се повечко.
Иначе знам, че при нормално протичаща бременност, сексът не е никакъв проблем и може да се практикура толкова често, колкото ти доставя удоволствие. За позата.. в една книжка бях чела, че пози като 'задна прашка' не се препоръчват много, тъй като проникването било по-дълбоко. Все пак, ако не е свързано с болка, мисля че и това не е проблем.
Общо взето е строго индивидуално.  Не го мисли, а слушай сърцето си.  Peace

# 21
  • Мнения: 5 577
имам забрана заради раничка на шийката.
и предния път имах, заради ниска плацента.  Crazy

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 348

Peace щом имаш лека бременост и няма никакви проблеми.Ние до 7-8 месец си правехме когато поискаме, нямах проблеми.След това започнаха контакции и категорично спряме да го правим.

# 23
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
До края на 9 месец Peace пренасях  и  беше по препоръка на лекарите Embarassed

# 24
  • Мнения: 4 621
При нормална бременност няма ограничения Peace
Аз правих секс до преди да родя Hug

# 25
  • Мнения: 728
Ако няма изришна забрана от гонеколого... действаи смело.
Аз не съм се лишавала от ласки до самия край на бременноста ми. И както казах и в предишната тема за секса по време на бременност: Щастлива мама - щастливо бебе  Mr. Green

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
незнам,аз не исках изобщо... ooooh! Whistling Crazy

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И ние с мъжът ми правихме секс до самото раждане-щом имаш желание действайте  Peace

# 28
  • Мнения: 3 929
Секс можеш да правиш, колкото ти пожелаеш, стига да не е патологична бременността ти. Позите също сама избираш. Смея да твърдя, че при нас сексът през бременността ми беше почти същият, какъвто беше преди това - хубав.

# 29
С първата ми бременност ми се правеше ужасно много секс, и го правихме навсякъде и по всяко време.
 Обаче сега, с втората ми е ужасно, нямам абсолютно никакво желание, гърдите ме болят, абе... горкия ми мъж, горката аз Sad

# 30
  • Мнения: 266
През бременността хормоните ме бяха подгонили яко,милият ми мъж откъде му беше душата Embarassed.правехме секс но по нежно и в почти едни и същи пози.Зависи ти лично как се чувстваш.попитай гинеколога си, за да бъдеш спокойна.  bouquet

# 31
 На мен ми липсва всякакво желание , вече съм към края на шести месец, притеснявам се дали това няма да се отрази зле на сексуалния живот след раждането и ако между вас има такива моля пишете ми!! Sad  smile3518 smile3518

# 32
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
При положение, че имаш една нормална бременност и секса ти носи удоволствие няма проблем. Все пак спазвайте някакви разумни граници. Всичко е много индивидуално. Peace
Наистина е индивидуално за всеки  Wink

# 33
  • Мнения: 1 674
Колкото ти е приятно, както ви харесва.
подкрепям Peace

# 34
  • Мнения: 256
Сега, като ви чета си мисля просто, че моя доктор е садист. До към 5-ти месец ми беше забранил, после каза - може вече, а от края на 7-ми пак ми каза, че не трябва. Бременността ми протича съвсем нормално, нямам никакви оплаквания, а желание за секс не ми липсва, но...

# 35
  • София
  • Мнения: 2 348
Последните месеци от бременността си имах огромно желание за секс и го правехме до последно  Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 367
И аз съм" за" колкото искате и ви е приятно.Леле като го спреш за по-дълго,гинекологичния преглед ти се струва като" Света инквизиция"  smile3511  Banghead

# 37
  • София
  • Мнения: 5 733
Ако бременноста е окей  Flutterне виждам причина да  не се прави... а за позата както ти е удобно Peace

# 38
  • Мнения: 4 784
Ако се чувстваш добре, ако и партньорът ти не се притеснява, няма проблем. Ние до самият край го правихме.

# 39
  • Мнения: 1 322
Както са казали мамите по-нагоре при нормална бременност действайте без да се притеснявате.

# 40
  • Мнения: 583
Ако нямаш излишна забрана от лекаря и имаш желание-действай смело!Още повече в последния месец се отделя хормона окситоцин и раждането е по- лесно.

# 41
  • Мнения: 452
хм - аз нямам никво желание за секс - постоянно ми се гади ,гърдите ме болят зверски ,изобщо не искам да ме докосват ..........сега съм в края на 3 месец .....може по- натам да се промени нещо ,ама за сега секса изобщо не ме вълнува

# 42
  • Попово
  • Мнения: 687
Колкото и както ти е приятно, ако има проблеми или трудна бременност, по-добре се въздържайте  Naughty

# 43
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ако ти се иска и не ти пречи нещо няма никакъв проблем. Всичко е строго индивидуално.

# 44
  • Мнения: 93
Като мина 3-ти месец и гаденето, а и стана ясно че всичко е наред с бебо, си подновихме сексуалния живот  Grinning
Даже май имам по-честичко желание  newsm26 А за позите - на мен лично вече ми е по-удобно да съм отгоре, така май-малко ми пречи корема.

# 45
  • Мнения: 11 607
Имала съм сексуални мераци и практики до самия край на бременностите си, нямала съм никакви проблеми с тях, пози - според големината на корема......

# 46
  • Мнения: 9
Мен пък ме  е страх да правим секс, а и съм още в самото начало и още не съм ходила на док. Надявам се всичко да е ок, и да си възобновим секуалният живот. Все пак си е мъчение за мъжът , а и за жената, ако всичко и е добре.

# 47
  • София
  • Мнения: 5 079
НЕ сме правили ВЪОБЩЕ. Страх ме беше, а и нямах желание, отделно, че последните 2 месеца бях с разкритие и ми беше абсолютно противопоказно.

# 48
  • Мнения: 718
При мен въпреки че всичко протича съвсем нормално целия първи триместър се въздържахме, беше ме страх. А сега не е много по-различно ,защото желанието ми се свежда до 0  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 2 334
секс по време на бременност,колко често и в каква поза е по безопасно
Толкова колкото ти се чувстваш добре.Ако нямаш проблеми може и всеки ден  PeaceА за позата на мен лекарката ми каза настрани че е най добрия вариант,но ти ако нямаш дискомфорт и при другите пози мисля че не е проблем да си ги практикуваш Peace

# 50
  • Мнения: 313
Ако се чувстваш добре, ако и партньорът ти не се притеснява, няма проблем. Ние до самият край го правихме.
И ние така.

# 51
  • Мнения: 523
Аз и по време на двете си бременности изпитвах див сексуален глад!!! Изобщо не сме спирали със секса , само че с позите нещата стояха малко по - различно . Най - често позата беше "работническата"( ако не бъркам името )  Embarassed Embarassed Embarassed
Но наистина ако бременноста не е проблемна , не смятам че има проблеми .

# 52
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
При положение, че имаш една нормална бременност и секса ти носи удоволствие няма проблем. Все пак спазвайте някакви разумни граници. Всичко е много индивидуално. Peace

Първият път, бях направо необуздана  Embarassed , до 9 месец правихме редовно. Тази обаче нещо нямам никакво желание  Blush Имах проблеми в началото, беше ни категорично забранен и може би и от тогава нещо. Въпреки че вече може, но просто нямам желание...хормони, какво да правиш. Е, случва ни се де  Mr. Green
За позите, както ви харесва стига да  не ви пречи коремчето.

Общи условия

Активация на акаунт