Моля, препоръчайте ми курс по английски език!

  • 40 524
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 405
Търся добър курс по английски език, моля ви препоръчайте ми някой проверен.   Mr. Green

Навремето съм ходила в Престиж, но сега бих искала да проуча и други възможности.

Мерси много предварително.

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Току-що и аз пуснах такава тема, но за немски.
Аз бих ти препоръчала ИЧС- мисля, че това са най-добрите езикови курсове (конкретно за английски).

# 2
  • София
  • Мнения: 1 508
Препоръчвам ти целогодишните курсове в Британика.

# 3
  • Мнения: 6 324
С две ръце за АВО-3

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


          Астра-много съм доволна.От Престиж имам само разочарования.

# 5
  • София
  • Мнения: 903

Аз бих ти препоръчала ИЧС- мисля, че това са най-добрите езикови курсове (конкретно за английски).

Аз също съм за ИЧС. Мисля, че само в Британския съвет курсовете са по-добри, но там е доста по-скъпичко.

# 6
  • Мнения: 4 668
За първи път чувам това име  Rolling Eyes Може ли малко повече информация ?

# 7
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
Аз от курсовете на ИЧС съм крайно недоволна.
Мога да препоръчам тези на Фарос.
В крайна сметка обаче, всичко си зависи от това, на какъв учител ще попаднеш.

# 8
  • Мнения: 431
И аз съм доволна от АВО-3.


Pipinka, ето им сайта за повече информация.

# 9
  • Мнения: 622
с две ръце за Iand I. Изкарах там 5 нива.Учителите са много подготвени. АВО-3 също са много добри

# 10
  • Мнения: 2 386
Аз пък ти препоръчвам дебела тетрадка, химикал и търпение.
А, и двете граматики на Мърфи за начало, ако си по-напреднала може само синята.
Четеш, вадиш непознатите думи и ги пишеш по 10-20 реда. Няма друг начин.
Упражненията се преговарят до втръсване.
Така се учи трайно.

В момента, в който знаеш над 5000 думи, започни да четеш книги. Много.

# 11
  • Мнения: 4 555
В момента, в който знаеш над 5000 думи, започни да четеш книги. Много.
Това с четенето на книги е точно така!
Само че за горното се иска много самодисциплина, която според мен е по-трудно постижима, ако не ходиш на курс.
Пък може в мен да е проблемът, не знам. Ама аз сама не мога да се дисциплинирам достатъчно и да си кажа "три пъти в седмицата по два часа ще уча език" и да го спазвам в продължение на месеци.

# 12
  • Мнения: 405
Благодаря много момичета за инфото!  Hug

Evanescent, твоя начин наистина е най-добрия, аз самата съм учила така, докато бях в щатите + много телевизия и lifestyle списания  Laughing

Курса се търси за мъжа ми , който никога не би проявил подобна самоинициативност  Whistling  За такъв тип човек като него конкуренцията и състезателния дух в една група биха свършили чудеса  Mr. Green

Карина, и аз не съм от най-дисциплинираните, но като опре ножа до кокала.... да видиш как  се самодисциплинирах моменталически  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 4 555
Карина, и аз не съм от най-дисциплинираните, но като опре ножа до кокала.... да видиш как  се самодисциплинирах моменталически  Mr. Green
Аз пък не можах  Confused Три години се мъчих да се самодисциплинирам и да мина един учебник по португалски (стигнах до малко преди средата все пак) и накрая се записах на курс, ама попаднах на много некадърна преподавателка. Понеже всички в групата знаеха испански, а аз с моя немски предимно мигах на парцали, до никъде не я докарах.

Успех на мъжа ти. Говорете си вкъщи на английски, определено ще му е от полза Simple Smile

# 14
  • Мнения: 87
Аз бих ти препоръчала ИЧС- мисля, че това са най-добрите езикови курсове (конкретно за английски).
Де да беше така ..... много съм разочарована от ИЧС ..... поне аз попаднах на много кофти преподавател. Лошото е, че цената не е малка 300лв. и се набутваш с пари и загубено време...... И мой колега, който ходи там също е много недоволен, защото там е "ден да мине, друг да дойде"......

# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Явно зависи от преподавателя. Но аз защо знам, че цената е 600 лв. за 3 месеца? newsm78

# 16
  • Мнения: 4 916
Никой не споменава British council - най-доброто според мен.

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Някой има ли информация за тези курсове:
http://www.cvpk.com/
http://alliance-bg.com/?

# 18
  • Мнения: 753
Някой знае ли колко е цената в Британика, че май на тях съм се спряла?

# 19
  • Мнения: 957
Аз съм за училища ЕВРОПА... специално от една от учителките научих много..думите ни се обясняваха на английски..страшно много домашни и дисциплина.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 508
Някой знае ли колко е цената в Британика, че май на тях съм се спряла?
към 400 евро за годишно обучение, което е от октомври до май

# 21
  • Мнения: 36
Peace
От две години посещавам техните курсове и ги препоръчвам горещо.

# 22
  • Мнения: 186
В ИЧС-то са добри.За Британика съм чувала също добри отзиви,но не съм ги посещавала.

# 23
  • Мнения: 87
На ИЧС му се носи стара слава. Всичко зависи на какъв преподавател ще попаднеш,
а като имам предвид колко често се говори за ниското заплащане на преподавателите,
явно няма как да задържат добрите и да привлекат нови.
Не може заплащането да е ниско и да да има търсене в съответната област и
ти с ниското заплащане да задържиш отлични специалисти.
Получава се - те ни лъжат, че ни плащат, ние ги лъжем, че работим ..... да, но губят курсистите.

За пример - преподавател в ИЧС по английски със слухово апаратче, на всичкото отгоре,
понеже е преподавал десетки години си пази гласа, спестява всяка дума ..... граматиката - тема табу.
Да, но си кюта и чака да го пенсионират.

Последна редакция: пт, 30 май 2008, 13:59 от м2

# 24
  • София
  • Мнения: 3 880
Никой не споменава British council - най-доброто според мен.

абсолютно подкрепям това мнение!!!  Peace

# 25
  • Мнения: 206
  Моля ви Praynig Praynig Praynig, ако може да ми препоръчате добър частен учител по английски език за напреднали, за мен. В момента гледам момиченцето ми и не искам да изоставам с езика.

# 26
  • Мнения: 7 263
Някой има ли информация за тези курсове:
http://www.cvpk.com/


Изключително добри! Лошото е че работното им време не е подходящо за мен.
За АВО-3 мога да кажа страхотни неща, особено ако сте редовни. Преподавателите са много свестни, работят по хубава система и определено има полза.

Ще следя темата, но все повече се ориентирам към частен учител за себе си. С моята програма просто не мога да посещавам курс Thinking

# 27
  • Мнения: 1 212
Нямам идея дали още се провеждат едни курсове в сградата до КАТ - Дървеница   newsm78
Преди доста време беше. Мисля към Министерството на Външната търговия бяха .
Изкарах няколко модула . Ако бях продължила щях да имам завидни познания .
И малкото , което начучих в сравнение с преди е много ....
Пречупих се да съставям изречения и да приказвам малко  Wink
Използвам темата да благодаря на прекрасната преподавателка Любов Кожухарова !
Благодаря и' !   bouquet

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нямам идея дали още се провеждат едни курсове в сградата до КАТ - Дървеница   newsm78
Преди доста време беше. Мисля към Министерството на Външната търговия бяха .
Това са тези...
Някой има ли информация за тези курсове:
http://www.cvpk.com/


Изключително добри!
... но са се преместили. Навих се да се запиша там, но може би не на английски.

# 29
  • Мнения: 1 212
Това са тези...
http://www.cvpk.com/
Изключително добри!
.

Yes  Peace , мерси за отметката  ... точно те са   yes

# 30
  • Мнения: 3 695
Препоръчвам Британика, курса по бизнес английски International Expess 4-то ниво.  Peace

# 31
  • Мнения: 902
И аз търся курс за подготовка за CAE - сертификат( Cambridge advanced), Спряла съм се на Аво-3 за сега. ако може да ми препоръчате учител? дали няма някакъв вариант да посетиш веднъж частен урок при даден учител и ако то допадне после да се запишеш евентуално на уроци newsm78 Сложно е, ама
Ау ooooh! сега видях 800лв за ниво в Аво-3. еми, не ми се дават. минавам на друг вариант

# 32
  • Мнения: 2
Преди една седмица завърших второ ниво в ИЧС - като се има в предвид , че го карам за втори път тъй като, в предишното школа в която бях само си загубих едни 3 месеца.
От ИЧС съм доволна като се има в предвид , че ходя на работа, дете,мъж...сещате се колко време съм имала за домашни и учене извън клас Embarassed.
 За Бритиш консул и аз съм чувала, че са най - добри, но много скъпи.
 Смятам, че всечко е въпрос на време което, отделяме за учене и само дисциплина, мисля че ако това липсва няма значение къде си.
Желая ти успех! Simple Smile

# 33
  • Мнения: 902
Някой има ли информация за тези курсове:
http://www.cvpk.com/


За АВО-3 мога да кажа страхотни неща, особено ако сте редовни. Преподавателите са много свестни, работят по хубава система и определено има полза.

Каква е продължителността на курсовете в АВО-3? че на мен ми се струват много къси newsm78

# 34
  • София
  • Мнения: 152
Аз ходих в АВО-3 преди време, FCE - ниво. Говореха ни предимно на български, не обясняваха нищо, казваха: "Щом сте стигнали до тук, значи това трябва да го знаете" и разни такива...
Като цяло не съм доволна от курса Tired

# 35
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
На АВО-3 може и да са им добри курсовете, но за този малък хорариум на ниво е много скъпо.

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На АВО-3 може и да са им добри курсовете, но за този малък хорариум на ниво е много скъпо.
Нищо не е на фона на Бритаското консулство.

# 37
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
А, те водят класацията по цени несъмнено Simple Smile

# 38
  • Мнения: 293
Аз имам много добри впечатления от АВО-3 и ЦВПК.И на двете места в напредналите нива се говори на основно на английски, обаче АВО-3 е по-скъпичко. Има някой намаления от цената но пак е скъпичко.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 508
Момичета, а кое е по-добро,частни уроци или курсове?Досега съм ходила на курс, но парите ,които ги давам, мога да ги дам и за частни уроци.Как се научава по-добре!? Знам, че най-важен е  преподавателят, но вече и аз се чудя.Вие какво бихте предпочели.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 880
Момичета, а кое е по-добро,частни уроци или курсове?Досега съм ходила на курс, но парите ,които ги давам, мога да ги дам и за частни уроци.Как се научава по-добре!? Знам, че най-важен е  преподавателят, но вече и аз се чудя.Вие какво бихте предпочели.

аз съм ходила в продължение на 1 година на частен учител по 3 пъти седмично - 2 часа, добре беше, доволна бях, научих много и получавах персонално внимание. дотогава бях ходила на различни курсове, от които нямаше особена файда, но тази учителка наистина ми даде много здрава основа. след това продължих в British council, където смея да твърдя, че са най-добрите курсове, защото преподавателите са англичани, групата не е голяма и нивото и атмосферата са много добри.

# 41
  • Мнения: 902
аз съм ходила в продължение на 1 година на частен учител по 3 пъти седмично - 2 часа, добре беше, доволна бях, научих много и получавах персонално внимание. дотогава бях ходила на различни курсове, от които нямаше особена файда, но тази учителка наистина ми даде много здрава основа.

Колко ти излезе това удоволствие? newsm78

# 42
  • София
  • Мнения: 3 880
преди 5-6 години беше, струваше някъде около 10 лв. на час, значи за 2 часа 20 лв., сега нямам представа какви са цените newsm78

а в Бритиш един тримесечен курс с две посещения на седмица по 2 часа е около 600-700 лв. но това в днешни дни Wink

# 43
Preporachvam ti http://www.avo-3.com, s.popova@alliance-bg.com (Aliance), http://www.matevicentre.com , British Council - tova sa nai-seriosnite. Vnimavay s nedokasani chastni uchiteli i uchilishta bes vsjakakva sertifikazija i  profesionalisam kato Ел Леон ЕООД!!

# 44
ОООООООООО и аз имам ужасен опит с Ел Леон ЕООД - живея в Студенстки Град и установих че това е една от "удобните" ми фирми - на близо са.......обадих се по тел. където ми вдигна някакъв селяндур - представи се за учител - не знам ако и английския му е с такав акцент какво бих научила...............А някой да има опит с курсовете на British - чух мн. добри отзиви за тях???????

# 45
  • Мнения: 6 324
Много моля "гостите" да не изпадат в състояние на раздвоение на личността и ако пишат като гости, то поне да пишат под едно, а не под различни имена, симулирайки участие на различни потребители. Изключително лесно видно е, много силно нежелателно и определено прекалено лесно разрешимо като проблем, в случай, че се превърне в рецидив.

# 46
  • Мнения: 186
Момичета, а кое е по-добро,частни уроци или курсове?Досега съм ходила на курс, но парите ,които ги давам, мога да ги дам и за частни уроци.Как се научава по-добре!? Знам, че най-важен е  преподавателят, но вече и аз се чудя.Вие какво бихте предпочели.

аз съм ходила в продължение на 1 година на частен учител по 3 пъти седмично - 2 часа, добре беше, доволна бях, научих много и получавах персонално внимание. дотогава бях ходила на различни курсове, от които нямаше особена файда, но тази учителка наистина ми даде много здрава основа. след това продължих в British council, където смея да твърдя, че са най-добрите курсове, защото преподавателите са англичани, групата не е голяма и нивото и атмосферата са много добри.
една приятелка ходи там и страшно доволна Peace

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз се записах в АВО-3 и съм много разочарована. Съжалявам, че не се записах в Британския съвет doh

# 48
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
Аз се записах в АВО-3 и съм много разочарована.
Може ли да обясниш защо  newsm78

# 49
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз се записах в АВО-3 и съм много разочарована.
Може ли да обясниш защо  newsm78

Преподавателката е очайващо зле. Нито знае езика, нито умее да преподава. Държи се дръпнато, винаги е намръщена, дава почивка от 20 мин. и се връща след 40... Добре, че и другите курсисти не я искат и още на втория урок една мацка предложи да поискаме да я сменят.
Другото, към което имам забележки е неправилното определяне на нивото. Това също не е само мое впечатление.
Базата като цяло е добра, но може да се желае и повече.
Правя аналогия с Космос, където ходех преди време. Моето мнение, че те са на доста по-високо ниво, без да имат такива претенции. Но вярвам, че най-добрите курсове са в Британския съвет мисля да се преориентирам.

# 50
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
Това за АВО-3 не го очаквах. При тези цени можеше поне да се постараят ...
Моя позната ходеше в Британския съвет и беше  доволна. Преподавали са им англичани, които обаче не говорят български, при това още в 1 ниво, не зам дали е добре  newsm78

# 51
  • Мнения: 6 324
Аз се записах в АВО-3 и съм много разочарована.

Изключително съжалявам за това. Явно обаче много зависи от преподавателя.
Аз там изкарах 3 нива при две различни преподавателки.
Марина Попова ми беше първият преподавател - поне според мен е невероятен преподавател и човек - много мила, приятна и интелигентна жена, с прекрасно отношение към курсистите, преподава страхотно, обяснява много добре и при желание от страна на курсистите дава допълнителни знания и навлиза в тънкостите на езика.
При нея изкарах 2 нива.
След това се наложи да пропусна един семестър и тъй като групата ми, заедно с Марина Попова ме бяха изпреварили с едно ниво, то аз попаднах в групата на друг преподавател - Мариана ... (в момента ми изхвръкна фамилията от акъла и не мога да се сетя). Изключително доволна съм и нея.

# 52
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това за АВО-3 не го очаквах. При тези цени можеше поне да се постараят ...
Моя позната ходеше в Британския съвет и беше  доволна. Преподавали са им англичани, които обаче не говорят български, при това още в 1 ниво, не зам дали е добре  newsm78
Аз също очаквах повече, но все пак цените на АВО-3 са почти 2 пъти по-ниски, отколкото на Британския съвет.

Явно обаче много зависи от преподавателя.
Да, може би 90% зависи от него/нея. Надявам се следващият път да ни сменят преподавателката и да си променя мнението... И да спре този ужасен ремонт на покрива, който пречи на учебните занятия.

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 485
ИМА ЛИ НЯКОЙ ПРЕПОРЪКИ ЗА УЧИТЕЛ В СТАРА ЗАГОРА ?

# 54
  • Мнения: 902
А отзиви за добър преподавател в София?

# 55
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз си изкарах курса в Аво, но не можах да запиша следващото ниво, защото не се събра група. Търсейки друг курс, попаднах на това- http://www.eflclass.com/tanew.html и понеже комуникацията ми куца, ми привлече вниманието. Но за първи път го чувам този езиков център, някакви мнения за него?

# 56
Опитайте www.luckycenter.net
Аз съм много доволна оттам. На високо ниво е и хората си разбират от работата. Карат те да си учиш без да усетиш. Аз вече говоря, а съм 1 ниво. За пръв път срещам такова отношение към езика..и ученика.

# 57
Наистина горещо препоръчвам www.luckycenter.net
Цената е приемлива, а и знаеш за какво си даваш парите. Аз съм много доволна, след като толкова препатих от толкова рекламирани школи и "кадърни" преподаватели.

# 58
  • София
  • Мнения: 9 939
Някой пробвал ли се е да учи сам английският със самоучител?
Аз смятам да си поприпомня нещата които съм учил, ще си взема нещо като това :
http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=27484

http://www.helikon.bg/books/185/16578_anglijski-za-nachinaeshti- … -samouchitel.html

    Бихте ли препоръчали някое ръководство?

След това ще се запиша за някое по-горно ниво на курс в група  Peace

За системата  Relaxa имате ли наблюдения?

Утре ще си направя тест да видя за кое ниво съм  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт