малко бебе - сълзички и потене

  • 3 005
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
 Здравейте мами Simple Smile Дъщеричката ми е на месец и деветнадесет дни и от вчера плаче със сълзички. Почти навсякъде пише , че почвали да плачат със сълзи към 3 - 4 месец . Има ли за какво да се притеснявам   Sad ? Също се поти . Най - вече по главичката и челцето , ама нямаме още климатик и е топличко вкъщи . Притеснена съм , защото навсякъде пише , че потенето е симптом за рахит . Моля ако сте наясно или ви се е случвало нещо подобно да пишете  Hug

# 1
  • Мнения: 926
Не мисля,че чак след 3 месеца  почват да плачат със сълзи.И моята дъщеря някъде около месец започна да плаче така.Не се притеснявай.Знам,че рахита може да се диагностицира някъде около 3-я месец,а вие сте малки.Ние също сме летни бебета и когато я държах или кърмех тя цялата ставаше вир вода.Слагах кърпа между ръката ми и нея.Не мисля,че трябва да се притесняваш,предполагам е от горещините. Hug

# 2
  • Мнения: 27
 Дано ! Simple Smile И аз това се надявам  - да е от горещините . Много ти благодаря , че писа   bouquet Знам , че всички деца са различни  , както и големите хора Simple Smile И все пак  е успокоение , че и вие сте имали сълзички по това време Simple Smile Пак благодаря за отговора ..

# 3
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Със сигурност е от жегите навън.  Simple Smile На моя син главата му винаги беше мокра, когато му е топло. Сега се поти под очичките, стоят като насълзени.
А за сълзите на тази възраст - защо не  Simple Smile Нямам спомен при нас как беше, но все си мисля, че няма точно определен период за тези неща...по-скоро е ориентировъчен  Peace

# 4
  • Мнения: 843
И моят син плаче отдавна със сълзички (сега е на 2 месеца). А и се поти,особено в жегите главичката му,косичката и челцето са с капчици пот.Предполагам,че е нормално.

# 5
  • Мнения: 27
 Ох , щом не сме само ние , значи е нормално Simple Smile Много ви благодаряяяя  Grinning  bouquet А дали е нормално в жегите да се храни по- малко ? Кърмя я и суче по 5 - 7 минути на гърда  . По - рано по около десетина . Много бързо се насуква и нервничи като я държа още  , ама знам ли , може да си поиска ище . Но не  Confused

# 6
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Ох , щом не сме само ние , значи е нормално Simple Smile Много ви благодаряяяя  Grinning  bouquet А дали е нормално в жегите да се храни по- малко ? Кърмя я и суче по 5 - 7 минути на гърда  . По - рано по около десетина . Много бързо се насуква и нервничи като я държа още  , ама знам ли , може да си поиска ище . Но не  Confused

Дори бих се зачудила ако яде повече в жегите  Simple Smile Нормално е  Peace

# 7
  • Мнения: 843
И аз мисля,че е нормално да се хранят по-малко в жегата.Моят син вече няколко дена подред в сутрешните часове яде много начесто,а в следобедните почти не се сеща за храна.Най-вероятно е заради топлината.

# 8
  • София !
  • Мнения: 1 240
Относно сълзичките и моята дъщеря от два месеца някъде си плачеше със сълзички , не мисля че точно това е повод за притеснение  Peace . Още по малко че всяко дете си е индивидуално , при някой нещата се развиват по бързо , при други по бавно  Hug .

# 9
  • Мнения: 25
ОО и на мен ми ги казваха тея глупости даже като бяхме в родилното детето му потече сълзичка и майка ми се спука да ме убеждава че не било възможно . А за потенето моето първо му се изпотява нослето и при нас потенето започна рано напук на твърдението на някой хора че бебета нямат потни жлези .Така че не се притеснявай не си единственната . Да ти е живо е здраво детенцето апак да се поти колкото  си иска  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 10 703
За потенето на бебе-и моето момченце когато се роди много скоро започна да се поти. Четох какви ли не глупости за рахита, много пъти питах и педиатърката. Една задръстена позната ми каза,че бебетата не се потяли, че нейният син тогава на година и нещо още не се поти. Е няма такова нещо,някои бебета си се потят и това не е никакъв проблем.
 Разбира се ако нещо те притеснява за бебето най-нормалното нещо е да се допиташ до педиатъра!

# 11
  • Мнения: 27
 Притесних се аз , като напиша , 4е се поти ми излизат само статии за рахит . И това , че бебетата не се потят и че не палчат със сълзи  Thinking Викам си само моето бебе ли е така... нещо й има сигурно... Но добре че го има форума и вас  - отзивчиви мамчета , че да успокоявате начинаещите като мен  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 484
Моята дъщеричка също плаче със сълзички, особено като не става на нейното Mr. Green

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Няма за какво да се притесняваш.
Моята дъщеря също плаче със сълзи още от началото на втория месец ... даже не съм сигурна дали не е било и от по-рано. Понякога направо прогизва постелката под нея от сълзи  Crazy Mr. Green
Ама и тя доста реве, ако плачеше по-малко нямаше чак така да е сигурно.
Поти се - главата, телцето, всичко. Като се напъне да реве в жегата, направо капчици пот стават по слепоочията ѝ.
Синът ми, който е роден октомври и е зимно бебе, пак така се потеше.
Тогава, навремето, питах сума лекари, отговориха ми, че не става дума за рахит, а за особеност на вегетативната нервна система. Това се потвърди и наскоро. Вече е на 7г и продължава главата да му се поти обилно. Водих го на невролог, на ендокринолог, пускахме изследвания. Казаха ми, че това потене няма как да се повлияе медикаментозно, а и няма нужда от лечение, не е и повод за притеснение, просто при някои деца е така. Дъщеря ми се очертава да се поти по същия начин, поне засега  ooooh! Странното е, че нито аз, нито баща им се потим на главата ...  Thinking

# 14
  • Мнения: 378
И моето бебе плаче със сълзички... май-май още от самото начало, всъщност, появяват се сълзички когато плаче много, не знаех, че не трябва Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт