малко бебе - сълзички и потене

  • 3 007
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 325
Не съм забелязала кога децата ми са започнали да плачат със сълзи, но и двете се потяха и продължават да се потят много. Дъщеря ми е зимно бебе, винаги съм я гледала на около 22 градуса и пак се потеше много ( главичката ). 
Сега е на годинка и половина и въпреки че в момента е само по памперс, а е не повече от 25 градуса е цялата потна. Никога не е имала рахит.

# 16
  • Мнения: 355
И моята мъничка плачеше със сълзички първия месец още. Помня, че като видях как й се търкулва сълза от окото щях да си разкъсам сърцето отвътре просто.  Embarassed

# 17
  • Мнения: 27
 Нали , много е гадно , когато детето ти плаче Sad Не е лесно да си мама . Дано да са по-малко сълзите в очичките на всички деца  Praynig

# 18
  • Мнения: 5 729
И ние от скоро сме така, но не мисля, че е притеснително...

# 19
  • Мнения: 20
Здравейте мами  Hug
Аз прочетох с интерес това, което сте коментирали тук.
Искам само да попитам...чувала съм, че именно заради потенето било хубаво новороденото да се изкъпе само във водичка със сол...?!?
Вие пробвали ли сте? Какво мислите за това?

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Искам само да попитам...чувала съм, че именно заради потенето било хубаво новороденото да се изкъпе само във водичка със сол...?!?
Вие пробвали ли сте? Какво мислите за това?

Не се излагай. Пълни глупости са това. А може да бъде и опасно.
Имаше също теории, че така потта не миришела после, поредната простотия е, разбира се.

# 21
  • Мнения: 167
Поти се често, като суче, като рита - лицето, та и гръбчето  понякога.  просто е мн топло. И сълзички от 2 ри месец мисля..

Водата със сол е отречена, разрови се, прочети Stop

# 22
  • София
  • Мнения: 44 270
Моят си плаче със сълзи от както се е родил. За потенето...жега е, има по-изпотяващи се деца.

# 23
  • Мнения: 20

Искам само да попитам...чувала съм, че именно заради потенето било хубаво новороденото да се изкъпе само във водичка със сол...?!?
Вие пробвали ли сте? Какво мислите за това?

Не се излагай. Пълни глупости са това. А може да бъде и опасно.
Имаше също теории, че така потта не миришела после, поредната простотия е, разбира се.


Абе не знам колко е простотия, нито пък разбирам кое би навредило евентуално?

# 24
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834

Искам само да попитам...чувала съм, че именно заради потенето било хубаво новороденото да се изкъпе само във водичка със сол...?!?
Вие пробвали ли сте? Какво мислите за това?

Не се излагай. Пълни глупости са това. А може да бъде и опасно.
Имаше също теории, че така потта не миришела после, поредната простотия е, разбира се.


Абе не знам колко е простотия, нито пък разбирам кое би навредило евентуално?

Много изсушава бебешката кожа, а и още куп други неща. Потърси в Гугъл, има много информация  Peace

По темата - писах за първото ми дете, сега давам мнение за второто. Та момата плаче със сълзи, откакто се е родила...големи, крокодилски сълзи  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 20
В днешно време...мисля, че и ако ние на нашите години се изкъпем само със сапун, без да позлваме душ гел или без да се мажем с лосиони за тяло след това също ще се изсупи кожата ни. А едно бебе с каквото и да го къпеш все ще трябва да го масажираш после с бебешко олио или с лисион за тяло

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Абе не знам колко е простотия, нито пък разбирам кое би навредило евентуално?

Пълна простотия е  Peace
Ето какво например може да навреди: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=showNews;id=682
Дори и да не се разтрива със сол, а да се слага във водата, пак не е добре.

# 27
  • Мнения: 20
и все пак...солта разтворена във вода...няма как да причини подобни инфекции...
след това добре подсушено бебето и намазано с бебешко олио... не смятам, че ще бъде проблем Simple Smile
Между другото това ми е казано и от лекар, точно как и колко сол да се сложи...
Трябва да е била луда тази, която е натъркала със сол това малко бебе, за всички е ясно, че солта във водата се разтваря и не се усеща...просто изсушава кожата, но това лесно се коригира вече в днешно време. Другото...няма да го правиш постоянно...при всяко къпане, това се прави веднъж в живота на малкото детенце...

Като гледам малки бебета и на морето ги водят, а там да не би да е пълно с минерална вода  hahaha

Доколкото знам водата в морето е солена Simple Smile Не знам как има живи бебета след къпане с морска вода Simple Smile

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Още една рецепта и спирам със спама: http://sisipisi.moetodete.bg/blogpost_3088_0.html

Бебета в морето аз не къпя. Освен това морската вода и къпането във ваничка със сол не е едно и също.
Аз и двете си деца със сол не съм ги къпала. И не бих. Всеки родител иска най-доброто за детето си. Или поне би трябвало да е така.

# 29
  • Мнения: 20
Смятам, че мазането с мас е отживелица, при наличието на козметиката в днешно време Simple Smile
И си права, всяка мама иска най-доброто за детето си! Но щом едно време с нас са го правели и като гледам нищо ни няма...въпреки, че тогава не е имало толкова пудри, лосиони, кремове, млека и олио за тяло сме оцелели и нямаме инфекции или проблеми от това..
Попитах просто да видя на какво мнение сте, но срещнах само враждебно настроени жени...
Благодаря ви все пак, но мисля, че при всички положения има начин да бъдете по-мили с хора, които дори не познавате

Общи условия

Активация на акаунт