Олеле, кърлеж

  • 1 753
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Свекър ми до като обядва, все се чопли и все си вади отпред- отзад кърлежи  Sick

Направо ме потресе! Как така, докато обядва, си вади кърлежи?!!! Sick #Crazy Sick

Evjeni, много съжалявам за сестричката на мъжа ти! Sad

arrows, добре че само с ухапването сте се разминали и не се насмукала гадината!!! Все пак, следи дечко за реакции, чела съм, че нерядко симптомите са като тези при грип!

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ами ей така...той се занимава с животни, косене, пластене...и му се лепят гадините. Уверявам те, че това изобщо не е най- гнусния му навик. Crazy

# 17
  • Мнения: 3 611
Свекър ми до като обядва, все се чопли и все си вади отпред- отзад кърлежи  Sick

Бляк  Sick
Ама zащо точно докато обядва?
Страшно гнусно ми проzвуча  Sick

# 18
  • Мнения: 1 341
Светлето я е ухапал кърлежа началото на септември докато са били на морето. Лаймската болест се появила или развила не знам кое е по-правилно да се каже от 17 януари, т.е. 4-5 месеца след ухапването. Имала е много силен организъм. Но зимата леко настинала и това е свалил имунитета на организма. Иначе  е можела с години да е така, т.е. до момента, в който падне имунната система. А самия кърлеж бил много рядко срещан в България. За първи път било регистриран ухапан от такъв кърлеж през 1984г в Англия ако не се лъжа. Едва през 2002 са започнали да се правят проучвания и изследвания за този рядък кърлеж. Тя е първия и единствен случай в България. Един лекар, който се е заровил в нет-а, за да събере повече информация за този вид кърлеж ни каза, че даже да е започнато лечение в момента на ухапването пак резултат щял да бъде такъв.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Светлето я е ухапал кърлежа началото на септември докато са били на морето. Лаймската болест се появила или развила не знам кое е по-правилно да се каже от 17 януари, т.е. 4-5 месеца след ухапването. Имала е много силен организъм. Но зимата леко настинала и това е свалил имунитета на организма. Иначе  е можела с години да е така, т.е. до момента, в който падне имунната система. А самия кърлеж бил много рядко срещан в България. За първи път било регистриран ухапан от такъв кърлеж през 1984г в Англия ако не се лъжа. Едва през 2002 са започнали да се правят проучвания и изследвания за този рядък кърлеж. Тя е първия и единствен случай в България. Един лекар, който се е заровил в нет-а, за да събере повече информация за този вид кърлеж ни каза, че даже да е започнато лечение в момента на ухапването пак резултат щял да бъде такъв.
Наистина страшно съжалявам. smile3518
Моята приятелка беше първия случай на лаймска болест в България или поне така й бяха казали, беше някъде 1989 или 1990, не съм много сигурна за годината, но при нея, слава богу, крайният изход беше добър. Остана си с по-високо ниво на левкоцитите, но като цяло след първоначалното треперене през първите години, по-късно се стабилизира.

Общи условия

Активация на акаунт