Варицела и бременност

  • 60 366
  • 116
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 104
И аз... днес научих че съм в контакт с болестта от два дни...
А още съм в 12 седмица... и не знам дали съм я изкарала като дете, макар да имам спомен че са казвали че съм минала всякакви шарки... едри, дребни...
Кога е добре да си направя изследвания - след 20 дни ли?

Можеш веднага да си направиш изследване за антитела IgG, т.е. дали си карала някога варицела и дали имаш имунитет. Направи го обаче в Центъра по вирусология, защото се оказа, че първите, които аз направих в Цибалаб са за херпес зостер. А варицелата е наистина от групата на херпес Зостер, но все пак- по-различна. Ако се окаже, че имаш антитела, няма смисъла да правиш изследване за това дали си заразена. Желая ти успех, при мен и двата вида изследване са отрицателни, тая някаква искрица надежда, че може пък да не съм се заразила, макар че бях по цял ден с детето Praynig Praynig Praynig

# 31
  • София
  • Мнения: 2 104
Haliotis, мила, всички тук ти стискаме палци вече да е минало раждането и да е ОК. Пиши при първа възможност Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 2 104
Пиша да ви се "похваля", че от днес съм с обриви...
Чувствам се ужасно Cry

# 33
  • Мнения: 728
Милата! Незнам какво друго да кажа Sad. Пожелавам ти всичко да се развие по най-благоприятния за тебе начин и да я изкараш леко и бързо!

# 34
  • Мнения: 679
Здравейте! Днес ми се подкосиха краката като разбрах, че в групата на дъщеря ми отново има дете с варицела след като карантината уж изтече преди 10 дни. Дъщеря ми я пуснахме на градина преди 6 дни и тогава е бил първия контакт с детето. От днес ще я изолирам от мен  Cry. Двама доктори ми казаха, че дори и дъщеря ми да е заразена, в първите 6-7 дни тя не може да заразява. Чували ли сте нещо такова? Много съм наплашена, защото съм в 8гс и не съм карала варицела. Междувременно си пуснах и изследване, дано стане някое чудо и да имам имунитет.

# 35
  • Мнения: 30
Здравейте! Днес ми се подкосиха краката като разбрах, че в групата на дъщеря ми отново има дете с варицела след като карантината уж изтече преди 10 дни. Дъщеря ми я пуснахме на градина преди 6 дни и тогава е бил първия контакт с детето. От днес ще я изолирам от мен  Cry. Двама доктори ми казаха, че дори и дъщеря ми да е заразена, в първите 6-7 дни тя не може да заразява. Чували ли сте нещо такова? Много съм наплашена, защото съм в 8гс и не съм карала варицела. Междувременно си пуснах и изследване, дано стане някое чудо и да имам имунитет.
Ати... не се паникьосвай така...
И не изолирай момиченцето, ако се е заразило, и на него ще му трябват любов и грижи...

На нас ни се размина. Явно детската ваксина за варицела действа. Малката не се зарази от болничките в градинката...

# 36
  • Мнения: 679
И не изолирай момиченцето, ако се е заразило, и на него ще му трябват любов и грижи...

Детето в никакъв случай няма да остане без любов и грижи, но известно време ще ги получава от бабите си. Страшно ми е трудно да се примиря с това, защото досега не се е отделяла от мен и направо не знам как ще издържа 3 седмици без нея. Но ако изследването покаже, че нямам имунитет, просто нямам друг избор.

# 37
  • Мнения: 487
Така,сега да ви успокоя аз от мой опит!Това дето го пишете че варицелата била опасна само в началото и в края на бременноста не е вярно!Варицелата не е опасна изобщо по време на бременноста,опасна е рубеолата и се прави аборт!
Значи аз в деня когато разбрах че съм болна от шарка при първата пъпка,си направих тест за бременност който се оказа положителен,а даже още не ми закъсняваше!В един и същи ден разбрах че съм болна от шарка и че съм бременна!Била съм в първите дни от бременноста щом още не беше време да ми идва даже!Отидах при кожен лекар който ме успокои че с тази шарка няма проблеми по време и след бременноста,опасна е рубеолата(ситната шарка).Родих прекрасно момченце,без по никакъв начин да му е повлияла шарката!
Много бих искала да успокоя всички мамчета с варицела и бременност!Съжалявам,че не съм видяла по-рано темата! Hug

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 15:41 от djolii

# 38
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
djolii, убедена ли си 100% в думите си? Сигурна ли си, че твоят кожен лекар е най-големият капацитет по отношение на вирусните заболявания, конкретно варицела, и за това мнението му е меродавно?

# 39
  • Мнения: 679
Аз бих се доверила единствено на гинеколог, когато става дума за бебето, което нося. В първия триместър е опасен всеки вирус, който протича с висока температура, а какво остава за варицелата, която при възрастните обикновено минава тежко.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 104
Аз другата седмица съм на аборт, момичета.
Много ми е тежко, но се консултирах с доста лекари и това мнение надделя категорично. При мен имаше и много висока температура и други усложнения, които доведоха до прием на антибиотик...
Надявам се да съм взела правилното решение, колкото и да ми е мъчно Cry

# 41
  • Мнения: 30
Аз другата седмица съм на аборт, момичета.
Много ми е тежко, но се консултирах с доста лекари и това мнение надделя категорично. При мен имаше и много висока температура и други усложнения, които доведоха до прием на антибиотик...
Надявам се да съм взела правилното решение, колкото и да ми е мъчно Cry
О... Marleen...
Наистина ли е толкова тежко положението...
Искрено ти съчувствам...
Но понякога антибиотика не вреди толкова... по - опасни са самите вируси, и ако има лечение, има и шанс...
Каква шарка беше?

...

Ако наистина се налага аборт, пожелавам леко да отмине... и скоро да ни радваш пак с ново бебче...

# 42
  • Мнения: 30
Така,сега да ви успокоя аз от мой опит!Това дето го пишете че варицелата била опасна само в началото и в края на бременноста не е вярно!Варицелата не е опасна изобщо по време на бременноста,опасна е рубеолата и се прави аборт!
Значи аз в деня когато разбрах че съм болна от шарка при първата пъпка,си направих тест за бременност който се оказа положителен,а даже още не ми закъсняваше!В един и същи ден разбрах че съм болна от шарка и че съм бременна!Била съм в първите дни от бременноста щом още не беше време да ми идва даже!Отидах при кожен лекар който ме успокои че с тази шарка няма проблеми по време и след бременноста,опасна е рубеолата(ситната шарка).Родих прекрасно момченце,без по никакъв начин да му е повлияла шарката!
Много бих искала да успокоя всички мамчета с варицела и бременност!Съжалявам,че не съм видяла по-рано темата! Hug
Да, и аз се интересувах доста, когато научих, че в градината имаме варицела. И на мен обясниха, че не е толкова опасно, ако не е рубеола. Но тестовете за рубеола се правят в самото начало на бременността, изискват се още на първия преглед...

# 43
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Marleen, решението ти е трудно, но правилно  Hug

# 44
  • Мнения: 679
Marleen, горе главата! Пожелавам ти скоро отново да си бременна и тогава всичко да е безпроблемно.
И не се притеснявай от самата манипулация. Всичко става много бързо и напълно безболезнено.

Общи условия

Активация на акаунт